Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

pridanie videa do hotoveho dvd

dochtor (45)|22.11.2004 13:02
spravil som dvd z vlastnych nahravok dv-kamerou a ked bolo zostrihane, prekonvertovane, hotove menu (5 poloziek), napalene a povodne subory (okrem dv pasky) zmazane tak som prisiel na to, ze som jeden zaznam zabudol :-((( nieco som si tu pocital a skusal som ho v dvdlabe znova rozlozit na povodne subory ale nevzniklo nic co by som vedel pouzit...akym sposobom by sa dal do hotoveho dvd pridat dalsi (15 min) zaznam aby bolo zachovane menu = rozsirene o ten novy zaznam ??
Miuvek (858)|22.11.2004 13:28
těch dalších 15min bych samostatně enkodoval do MPEG2 (pokud to už není), zvuk třeba do ac3. Původní dvd demuxovat a ten dodatek k tomu dát třeba jako další titul a pak authoring a vypal.
....třeba....
juice_tvf (24)|22.11.2004 15:47
to dochtor:
možná ti poradím (teď možná pozdě, ale napříště). Vždy si, pokud děláš v DVDLabu nebo jiném autorizačním programu, ulož projekt (tuším že DVDLab má koncovku *.dal), který jsi vytvořil. Potom si "udělej DVD" (myšleno autorizuj - strukturu - s uložením na HDD), prohlédni a zkontroluj, jestli je vše OK v nějakém playeru (ona je v DVDLabu i "simulace", ale...). Až je vše OK, teprve potom vypaluj.
Ale v každém případě Ti ten uložený projekt, pokud jsi na něco zapoměl, ušetří spoustu času. Samozřejmě, že nesmíš smazat nebo přejmenovat soubory, které jsi tam vložil.
Snad jsem Ti neporadil blbě. Pokud ano, tak jsem nepochopil Tvůj dotaz.
dochtor (45)|23.11.2004 06:21
presne tak to robim, uz som "hotove" dvd upravoval aj 3x na hdd a az potom bez chyb palil, tentokrat som na ten subor zabudol, daval som na dvd vlastne koncerty natocene kamerou a zabudol som ze jeden mam v divx na hdd, ten by som tam teraz chcel dolozit...
miuvek - to video uz mam v mpeg2 a ac3 pripravene, ale ako demuxovat :-? nacital som ho do dvdlab, program dvd subory prekonvertoval, ale nevznikli m2v + ac3 + menu subory s ktorych som to skladal :-?
juice_tvf (24)|23.11.2004 09:12
Tak možná jsem to už pochopil. Vytvořené DVD (strukura - ifo, bup, vob) přehraješ na HDD a chceš, aby DVDLab ti vytvořil zpět, co jsi dříve vytvořil (aby jsi měl zpět menu, chaptry...) a přidal jsi tam to jedno video, do menu přidal jen odkaz a vypálil. Je to tak? Možná to jde nějakým sw (četl jsem něco o - DVDMenu edit?), ale nezkoušel jsem to.
Ale v DVDLabu to nejde (nebo nevím)

Někdy stojím před problémem jako ty. Mám DVD (hudební ze satelitu) a získám další koncert, který chci přidělat ke stávajícímu, jelikož je na placce dost místa.
Postupuj takhle:
1. Své vlastní DVD si "dekryptuješ" DVD Decrypterem na jednotlivé videa (pokud tam jsou nebo se jedná o jeden koncert) se zaškrtnutou vlastností o vypsání infa o chaptrech (pro daný SW -v tvém případě pro DVDLab ve formátu *.txt, ale je možnost pro Scenarist, DVDMaestro...). A to je tak vše, co Ti usnadní další práci. Ale u těch koncertů je to ale velké usnadnění (začátky skladeb)
2. Pokud načteš "decryptovaný *.vob do DVDLabu, sám Tě bude "řídit", co máš dělat (pokud jsi na začátku nezaškrtl, že nechceš mít "vyskakující okno"). Dělej vše, co ti doporučuje!!! (provede demux, popř. Ti doporučí předělat zvuk.....) Vyhneš se dalším nesnázím.
3. Protože jsi DVD už dělal, podrobnosti nebudu popisovat. Jen to, že zmáčkneš funkci IMPORT CHAPTERS pro dané video a DVDLab to velmi rychle provede.
4. Přidáš video (nové) a zbytek je už rutina (i když třeba zdlouhavá). Samozřejmě menu a odkazy z menu musíš dělat znovu!!!

Možná tento postup znáš, možná existuje jiné rychlejší a elegantnější řešení. Ale o tom je právě diskuze. Snad ti to pomůže.
Já tak postupuji (pro DVDLab) a "staré" DVD zruším.
dochtor (45)|23.11.2004 11:59
no super! ja som si myslel, ze si s tym ten dvdlab poradi sam... takze to skusim s decrypterom, casto ho nepouzivam, tak sa to dufam podari aj s tymi chaptrami rozlozit na povodne videa a menu spravim nanovo, aspom mozem opravit aj drobnosti co sa mi nepacia :-) vdaka
juice_tvf (24)|23.11.2004 13:15
Není za co, možná to jde jednodušeji jinak.
dochtor (45)|29.11.2004 11:08
tak som sa s tym potrapil zasa a...nepodarilo sa, decrypterom som stiahol dvd s chaptermi na hdd a v dvdlabe demuxoval, ale vzdy som skoncil na chybovej hlaske, ziskal som len jedno video v dlzke celeho dvd :-( tak som nakoniec v shrinku dolozil nove video k starym a je to, sice bez menu ale je, namiesto menu spravim obal s vysvetlenim co ktory titul a kapitola znamena...poucenie - 2x meraj a 1 rez