Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PC pre stih? na com strihate?

Pytkin (7947)|17.6.2008 00:35
Clee : Z toho co som si precital o FCP server na apple.com , mi nepripada , ze to riesi problemy media managemenetu .. len pridava dalsiu moznost robit este vacsi bordel ..
stayman (12393)|17.6.2008 00:47
[QUOTE=Pytkin;181787]stayman : ved ja som to pisal .. Vegas je fajn , ked si strihas domace video cez firewire .. Ked chces ale nieco viac , tak si skoncil .. Cinescore stale neviem co je .. Ale v podstate ma to ani nezaujima ..[/QUOTE]

Domace video? To som nestrihal 10 rokov. Cim som skoncil, akoze ked tu nemam avida alebo cleeho profi striznu s fcp, tak som skoncil? Jak?
Pytkin (7947)|17.6.2008 01:03
Stayman : S tebou je tazka rec .. Ja si myslim ze DV a HDV kamery su urcene na domace video .. Ale OK .. Napisem to inak , aby ta to neurazalo .. Ak chces vo Vegase komunikovat aj inak ako cez firewire , tak mas celkom problem .. Potom treba ist do niecoho , co funguje ..
stayman (12393)|17.6.2008 02:01
Sak prave, nemam preco, nepracujem v TV, ale pre TV, a tam je snad jedno, ci mam Vegas na QCore, alebo FCP v notase jak clee, no nie? 9-)

A sorry, provokujem viacmenej toho blbca, nie teba :D, keby si videl, co toci a striha..., je to fetak.
LOPOLO_2 (488)|17.6.2008 10:23
[QUOTE=stayman;181630]Asi tak, Vegas nema HW podporu, to ho mozno degraduje, inak je najlepsi. My sme mali G4 a FinalCut a ja som v tom nejaky zazrak nevidel, renderovalo to cely tyzden. :D[/QUOTE]

Co to znamena? Pokud koupis nejakou kartu ktera podporuje akceleraci videa tak se vegas obrati predpokladam na system a ten to prostredkuje. Nebo je to jinak? Ja netusim. Ja mam starou 7800GTX a po vasem rozhovoru sem premejslel, jestli neupgradnout.
stayman (12393)|17.6.2008 11:46
Ja mam taktnutu 7900GS a tiez to chce upgrade :D Ale pytkin myslel ine vecicky...
clee (6592)|17.6.2008 12:00
pytkin: ve fcp mas media manager, v tom muzes konsolidovat, zalohovat, rekompresovat, atd. do aleluja...
LOPOLO_2 (488)|17.6.2008 12:20
[QUOTE=stayman;181843]Ja mam taktnutu 7900GS a tiez to chce upgrade :D Ale pytkin myslel ine vecicky...[/QUOTE]

A myslis ze pure video HD bude mit realne nejakej vetsi smysl? Melo by ale rad bych to slysel od nekoho, kdo menil kartu nekdy ted a ma zkusenost.
stayman (12393)|17.6.2008 12:23
PureVideo od NVidie neviem ci ma vplyv na rendering z Vegasu, si myslim, ze tam uz soft nenastupuje a vyuziva ciste len vykon GPU na vypocet...
Pytkin (7947)|17.6.2008 14:44
clee : no ale stale mas moznost zasrat vsetky disky , ktore su k dispozicii .. proste je to chujovina .. Dospele systemy ti nedovolia robit bordel ..
LOPOLO_2 (488)|17.6.2008 14:48
[QUOTE=stayman;181854]PureVideo od NVidie neviem ci ma vplyv na rendering z Vegasu, si myslim, ze tam uz soft nenastupuje a vyuziva ciste len vykon GPU na vypocet...[/QUOTE]

nejde mi ani tak o render jako o RT nahled pri strihu na HD video a rychlost odezvy .. precejenom je to empeg
LOPOLO_2 (488)|17.6.2008 14:49
[QUOTE=Pytkin;181881]clee : no ale stale mas moznost zasrat vsetky disky , ktore su k dispozicii .. proste je to chujovina .. Dospele systemy ti nedovolia robit bordel ..[/QUOTE]

ja bych rek ze uplne dospely systemy ti dovolej cokoliv .. ale to je jenom recnicka poznamka :-)
stayman (12393)|17.6.2008 15:48
[QUOTE=LOPOLO_2;181882] precejenom je to empeg[/QUOTE]

Ak ta mozem poprosit, mohol by si prestat pouzivat vyraz "empeg" ? Ak j eto vsak problem, tak som nic nepovedal, ale pouzival to tak jedna nemenovana zver s nickom Krtek, ala vrtalp a ten toho v hlave moc nema (ma nejaku skolu zumpy ci co, od vtedy to Krtek...), tam som to este pochopil, ale ze ty? :eek:
stayman (12393)|17.6.2008 15:50
[QUOTE=Pytkin;181881]clee : no ale stale mas moznost zasrat vsetky disky , ktore su k dispozicii .. proste je to chujovina .. Dospele systemy ti nedovolia robit bordel ..[/QUOTE]

media manager ma aj Vegas, pouzil som ho len raz, ty s nim mas nejake skusenosti? Vyzera to byt bomba.:-D
Pytkin (7947)|17.6.2008 16:17
[QUOTE=LOPOLO_2;181882]nejde mi ani tak o render jako o RT nahled pri strihu na HD video a rychlost odezvy .. precejenom je to empeg[/QUOTE]

Co je MPEG ? HD Video ? to moze byt predsa uplne hocico ..
Pytkin (7947)|17.6.2008 16:20
[QUOTE=stayman;181891]media manager ma aj Vegas, pouzil som ho len raz, ty s nim mas nejake skusenosti? Vyzera to byt bomba.:-D[/QUOTE]

Tu ale nejde o to , ci je media manager alebo neni .. Proste dospele systemy maju media manager ktory sa o vsetko stara .. importujes do neho material .. exportujes z neho material .. s materialom pracujes len cez manager .. nemas moznost zasahovat do jeho vnutornej struktury .. proste povies .. tychto 5 diskov spravuje media manager .. a o vsetko sa stara on .. potom sa ti nestane , ze nevies nieco najst , alebo ze sa ti pri mazani jedneho projektu zmazu data z ineho projektu .. atd atd ..

A toto je jedna z veci , ktora odlisuje seriozne systemy , od tych menej serioznych ..
stayman (12393)|17.6.2008 16:39
[QUOTE=Pytkin;181895]Tu ale nejde o to , ci je media manager alebo neni .. Proste dospele systemy maju media manager ktory sa o vsetko stara .. importujes do neho material .. exportujes z neho material .. s materialom pracujes len cez manager .. nemas moznost zasahovat do jeho vnutornej struktury .. proste povies .. tychto 5 diskov spravuje media manager .. a o vsetko sa stara on .. potom sa ti nestane , ze nevies nieco najst , alebo ze sa ti pri mazani jedneho projektu zmazu data z ineho projektu .. atd atd ..

A toto je jedna z veci , ktora odlisuje seriozne systemy , od tych menej serioznych ..[/QUOTE]

Aha, tak potom je seriozny, vsetko co si spomenul ma.
Pytkin (7947)|17.6.2008 17:00
stayman : neni .. ty mozes zobrat videofile desktopu , dragnut ho na timeline .. a funguje to .. potom zavries vegas .. zmazes z desktopu videofile .. otvoris vegas .. a projekt je v prdeli !

toto neni vlastnost seriozneho softwaru ..
stayman (12393)|17.6.2008 17:14
To jako ten mediamanager (aj ked nie je spusteni) ma uzamknut ten subor na desktope, ci ako?
Pytkin (7947)|17.6.2008 17:19
stayman : nie .. vobec ti to software nemoze dovolit taku vec .. v dospelych systemoch proste otvoris media manager .. naimportujes video z plochy do videostoragu .. a potom ho mozes kludne zmazat na ploche .. uz ho nepotrebujes ..
stayman (12393)|17.6.2008 17:38
tak ale to ho presuva kde si nastavis, to snad ide, to som neskusal, len nemam nainstalovany MM teraz.
Pytkin (7947)|17.6.2008 17:57
stayman : nerozumiem ..
LOPOLO_2 (488)|17.6.2008 18:05
[QUOTE=Pytkin;181894]Co je MPEG ? HD Video ? to moze byt predsa uplne hocico ..[/QUOTE]
Urcite muze, resim ale svoji situaci a snazim se dobrat reseni pro me. Jinak si myslim ze resite nesmysly .. seriozni system dobry video neudela :-)
clee (6592)|17.6.2008 18:45
dospele systemy ako ktere? avid? tam zaseres taky disk jakej chces, lightworks? ktery uz dosluhujou? silicon kterej se uz nepouziva od praveku snad? nebo jakej dospelej system myslis? netvrdim ze ma fcp spravu medii nak extra vyresenou ale neznam soft krome avidu kterej by na tom byl lip...
stayman (12393)|17.6.2008 19:49
[QUOTE=Pytkin;181908]stayman : nerozumiem ..[/QUOTE]

dost caso, nejak sa to stava pravidlom. Stiahni si ho radsej sam, a skus, myslim, ze tam presuvanie suborov je.
LOPOLO_2 (488)|17.6.2008 19:59
[QUOTE=clee;181910]dospele systemy ako ktere? avid? tam zaseres taky disk jakej chces, lightworks? ktery uz dosluhujou? silicon kterej se uz nepouziva od praveku snad? nebo jakej dospelej system myslis? netvrdim ze ma fcp spravu medii nak extra vyresenou ale neznam soft krome avidu kterej by na tom byl lip...[/QUOTE]

bejval to quantel mozna
clee (6592)|17.6.2008 20:22
jo, cerna skrinka, to je ale tak na online...
Pytkin (7947)|17.6.2008 22:48
[QUOTE=clee;181910]dospele systemy ako ktere? avid? tam zaseres taky disk jakej chces, lightworks? ktery uz dosluhujou? silicon kterej se uz nepouziva od praveku snad? nebo jakej dospelej system myslis? netvrdim ze ma fcp spravu medii nak extra vyresenou ale neznam soft krome avidu kterej by na tom byl lip...[/QUOTE]

Myslel som trebars systemy od Discreetu .. A tak isto AVID to ma vraj tiez poriesene .. S Avidom skusenosti nemam , ale presadzuje sa u nas nazor , ze na hlavnu striznu treba dat AVID , lebo s FCP tam nikdy poriadok nebude .. Uz sme sa dohodli , ze pojdeme na prezentaciu do Traca ..
Pytkin (7947)|17.6.2008 22:49
[QUOTE=stayman;181919]dost caso, nejak sa to stava pravidlom. Stiahni si ho radsej sam, a skus, myslim, ze tam presuvanie suborov je.[/QUOTE]

Ja som si zase zvykol , ze pravidlom je , ze ja hovorim o niecom a ty odpovedas uplne niecim inym .. Ja nehovorim o tom ze tam neni presuvanie .. Hovorim o tom , ze si software nesmie dovolit dragnut video z plochy do tajmlajny .. ked ked to video potom zmazes , tak bude v tajmlajne chybat ..
Pytkin (7947)|17.6.2008 22:53
[QUOTE=clee;181910]netvrdim ze ma fcp spravu medii nak extra vyresenou ale neznam soft krome avidu kterej by na tom byl lip...[/QUOTE]

Jo inak samozrejme suhlasim .. okrem AVIDu , to ziaden iny strihovy sotware nema seriozne poriesene .. preto som o nich pisal , ze nie su "dospele" ..
clee (6592)|17.6.2008 23:20
pfff takze s avidem zkusenosti nemas a ve fcp je podle tebe bordel, cheche, no dalsi diskuze s tebou je asi zbytecna... a jestli myslis discreetem autodesk tak maj akorat fire a ten se pouziva pro online, na "umeleckej strih" je to nepouzitelny... jinak treba na fcp se dela ulice a videl sem jejich system ukladani dat pres server a moc jako bordel mi to neprislo, kdyz mas na xserve s fc server tak ses imho za vodou, stejna uroven jako interplay od avidu, pokud si provozujes fcp nebo avid jen tak na workstation bez serveru tak mas stejnou moznost si zprasit disky, u avidu si taky vybiras disk kam se maj media ukladat, navic pod macem jde user od usera zablokovat/odblokovat pristupovy prava na jednotlivy disky, ale pokud resim single user strizny tak fcp je first one... cenove i vykonove...

a jestli pujdes do traco, tak ode me pozdravuj michala popelu :)
Pytkin (7947)|17.6.2008 23:50
clee : Autodesk ma toho viac ako Fire .. Trebars Smoke .. Ale to je jedno .. Tam je to vyriesene tak , ako si to predstavujem ..
Avid ti umozni drag&dropnut video z plochy na tajmlajnu ?
Inak ten workflow s FCserverom by ma zaujimal .. Mas o tom predstavu , ako to funguje ? Ja som si to vcera trosku studoval na apple.com , ale moc som to nepochopil .. same zvasty ake je to super .. ale to kazdy o svojom softwari pise .. FCserver neni drahy .. Ak by to vyriesilo ten bordel , ktory FCstudio produkuje , hned by som to kupil .. Asi bude najrozumnejsie si to zapozicat a vyskusat ..

BTW : Michal Popela je v slovenskom Tracu ?
Pytkin (7947)|18.6.2008 00:02
cleee : este ma napada jedna otazka (sice trochu offtopic) .. Nemas vyriesenie ako citat ProRes quicktajmy na Windowse ?
clee (6592)|18.6.2008 00:13
smoke je kompozicni program (jako shake), ne strihovej...

avid ti neumozni dragand dropnout nic, veskery importy se prepocitavaj do rozliseni aktualniho projektu, vsechny media sou v mxf formatu a s importovanejma mediama je solidni mrdani napriklad ohledne poradi pulsnimku, hruza...

prores ve windoze tezko, neexistuje kodek pro wokna, stejne jako hdv...

ja fc server nikdy neprovozoval, jednak na to nemam momentalne kapacitu a hlavne si striznu spravuju sam, takze v ni bordel nemam, mam jeden capture scratch folder a do nej sypu vsechny media z pasek plus xdcam import folder na dumpovani sxs karet a co sem zatim byl ve striznach, tak tam se to resi tak co projekt to folder... u avidu je to jinak, mas zvlast avid media files, coz je folder ve kterym je hromada mxf souboru s divnejma nazvama, to sou nacapturovany a naimportovany media (tenhle folder si sam vytvori avid podle toho jakej disk vyberes jako capture disk, bordel tim padem jde udelat uplne stejne jako v avidu, data mas rozesrany po vsech diskach kdyz sou operatori prasata) a pak uplne v jinym adresari mas foldery s nazvama projektu v kterym sou ulozeny malinky soubory avb, coz je avid bin, tyhle soubory jde kopirovat libovolne mezi projektama, tzn kdyz v avid projektu vytvoris bin, vytvori se ti i jako soubor na hdd, v cemz jde udelat taky slusnej bordel, vyhoda sou pevny vazby metadat a media fajlu takze nemusis reconnectit jako ve fcp kdyz ti nekdo nekam neco presune...

imho neexistuje zadnej system kterej by udrzel poradek i tam kde sou lidi cunata, v programu bych problem nehledal

ja si fcp nemuzu vynachvalit, avid vecne pada kdyz v nem striham hdv o sviznosti nemluve, je to proste offlinova strizna za velky penize, fcp umi hodne dobre offline i online navic ma plnou podporu snad vsech myslitelnejch formatu s obrovskym casovym naskokem pred avidem... nezkousel sem teda avid pod macem, ale myslim ze o moc lepsi to nebude...
Pytkin (7947)|18.6.2008 00:41
Clee : Smoke mame v praci .. Tak viem co robi .. konieco koncov priamo na autodesk stranke :
Fire - The ultimate real-time, non-compressed, high-resolution, non-linear editing and finishing system.
Smoke - Integrated editing and finishing system for SD, HD, 2K film and above.
Kompozicne programy su Flint/Flame/Inferno ..

Avid .. To ze ti neumoznuje dragnut na timeline je presne ta vec, ktora ti zarucuje , ze nemas border v mediach .. vsetko sa importuje do library .. tak si to predstavujem .. Mne to pripada stale rozumnejsie , ze si to vsetko upravi tak ako potrebuje a managuje si tie data , kde su ulozene .. Ale asi mas pravdu , ze bordel sa da spavit aj tam .. No uvidime , pojdeme sa na to pozriet .. Inak vraj Avid siel strasne s cenami dole .. KEd sme riesili striznu , Avid vysiel na 2M , FCP na 750k .. Tam nebolo nad cim vahat .. Dnes by to mohlo byt vraj na rovnakej urovni .. no uvidime ..

Poradie polsnimkov robi probemy aj FCP .. kolko som sa natrapil nez som dostal realny obraz z 24p zdroja na digibetu .. pri 24@25 pullup mal stale prehodene polsnimky (mozno je to problem Aja Kona 2, to neviem posudit) .. Jedina cesta bola nahrat to s prehodenymi polsnimkami na kazetu .. nacapturovat spat a potom shift fields ..

FCP je fajn strizna .. Ale ma hrozne moc chyb .. Strasne vela bugov .. A Apple nic neriesi ( i ked teraz v QT 7.5 riesia dake farby konecne ) .. Nasi strihaci na FCP stale nadavaju . Samozrejme , clovek sa so vsetkym nauci zit , a ked nieco nejde , tak to proste nepouzivas .. Nerobim si iluzie ze AVID je bez problemovy .. Inak samozrejme ma zaujima AVID na MACku .. Windows neni uplne vhodny system na kriticke aplikacie ..

BTW : Ten Apple s ProResom na windowse ma pekne sere :) ..
clee (6592)|18.6.2008 02:28
no sice nebudes mit bordel, ale strihaci pak budou nadavat ze se jim dvouminutovy video importuje pul hodiny, coz avid bezne dela, nemluve treba o dv exportu z hdv projektu, otresny casy a pulsnimky je ti schopnej prehodit i u beznyho dv, navic z my zkusenosti treba pokus hodit na timeline vic ruznejch formatu (dvcprohd plus hdv napriklad) je automatickej pad composeru, zasekly wokna a tvrdej restart, u fcp sedim dnes a denne a za ty dva roky co s nim delam mi spadnul asi trikrat, u avidu sem to u patnactyho padu behem tretiho dne prestal pocitat, na necertifikovany masine je avid akorat nechutny rozezrany a nestabilni monstrum, ale jak rikam pod macem to mozna bude jiny kafe, me ale vzdycky sral takze se mu vyhejbam jako cert krizi, bohuzel tady v evrope fcp zatim moc nefrci takze na nem obcas delat musim, pokud bych si ale ted stavel striznu tak jasny osmijadro a fcs2 a aja...
stayman (12393)|18.6.2008 09:16
[QUOTE=Pytkin;181939]Ja som si zase zvykol , ze pravidlom je , ze ja hovorim o niecom a ty odpovedas uplne niecim inym .. Ja nehovorim o tom ze tam neni presuvanie .. Hovorim o tom , ze si software nesmie dovolit dragnut video z plochy do tajmlajny .. ked ked to video potom zmazes , tak bude v tajmlajne chybat ..[/QUOTE]

No ja som to pochopil hned tak (pisal som o zamkynani suboru a nijak inak to nezabezpecis, co ani nejde v ziadnom pripade, ked nie je spusteni program stale), ty si pisal, ze nerozumies.., tak preco to zvalujes na mna?
Pytkin (7947)|18.6.2008 13:05
clee : jo .. super dik za tvoje postrehy .. dnes som volal do studio.sk a dohovoril som zapozicanie FCserver .. Tak si to tu nahodim a uvidime ..
Pytkin (7947)|18.6.2008 13:05
stayman : hej nerozumiem preco pises o zamykani , ked ja som hovoril o tom ze je zle ze to umoznuje .. Ale ukoncime neplodnu debatu ..
stayman (12393)|18.6.2008 15:10
[QUOTE=Pytkin;181995]stayman : hej nerozumiem preco pises o zamykani , ked ja som hovoril o tom ze je zle ze to umoznuje .. Ale ukoncime neplodnu debatu ..[/QUOTE]

Ja by som to naozaj rad ukoncil, v broadcaste ja nerobim, ale teraz ti fakt nerozumiem. Ako chces zabezpecit subor proti zmazaniu, ked nemas beziaci Vegas? Inak ked bezi, tak ti NEDOVOLI zmazat subor, to si bud isty, ale ked nebezi, tak si neviem predstavit to nemazanie suborov iba ak na daky na pozadi beziaci proces. Alebo ako si to myslel? Sak povedz, alebo mi napis SZ.
Pytkin (7947)|18.6.2008 17:25
stayman : ved to hovorim od zaciatku .. seriozne systemy maju library .. ked chces pouzit dake video , natiahnes ho do kniznice .. a je tam .. potom ho uz z plochy mozes kludne zmazat ..
stayman (12393)|18.6.2008 17:51
[QUOTE=Pytkin;182022]stayman : ved to hovorim od zaciatku .. seriozne systemy maju library .. ked chces pouzit dake video , natiahnes ho do kniznice .. a je tam .. potom ho uz z plochy mozes kludne zmazat ..[/QUOTE]

ty kokso, sak to je normalne kopirovanie suborov, to si ani neviem predstavit, ze mi bude vzdy kopcit vsetky subory z miesta na ine miesto, ked pouzivam aj 300GB vsetkych suborov v projekte, to co je za nezmysel no a seriozne systemy na to maju svoju zlozku, tak ako aj Vegas a jeho Media Manager. Inak aj nepovazujem usera, co ma dolezite videosubory na desktope, za seriozneho.
Pytkin (7947)|18.6.2008 23:46
Stayman : nejde o kopirovanie suborov .. Predsa tie subory naberas z nejakeho hardwaru (kamera , deck ..) .. a proste system ich nabera rovno do svojej library .. ten cas predsa nijako neobrabres .. Ok .. SONY ES3 vedela naberat DVcko 4x rychlostou cez QSDI .. Nestretol som sa s tym ale v ziadnej inej strizni ..

Co sa tyka desktopu , to bol len priklad .. pre mna , nech to je disk Q: ..
Pytkin (7947)|18.6.2008 23:49
Clee : dnes sme sa bavili pri obede o FCP .. A hosi mi povedali zasadny problem .. Otvoris FCP a hned sa ti otvori 5 recent projektov .. Neda sa to dako zrusit ? v preferenciach ? Pripadne dalsia vec .. Neda sa zrusit aby si mohol mat naraz otvorenych 10 projektov ? Aby si mohol mat vzdy otvoreny len jeden .. Ze OPEN/NEW automaticky zavrie otvoreny projekt .. Ak by sa tieto dve veci dali vypnut , hned by u nas bolo o 50% problemov menej :)
stayman (12393)|19.6.2008 00:33
No ja som si kvoli tebe nainstaloval ten MM a myslim, ze uz ostanem asi pri nom, ma to perfektnu spravu suborov, spravim si scan, oznacim a nemusim jak chuj zakazdym hladat tie casto pouzivane subory..
LOPOLO_2 (488)|19.6.2008 02:37
[QUOTE=Pytkin;182022]stayman : ved to hovorim od zaciatku .. seriozne systemy maju library .. ked chces pouzit dake video , natiahnes ho do kniznice .. a je tam .. potom ho uz z plochy mozes kludne zmazat ..[/QUOTE]

Vzdyt na tom vubec nezalezi a library ma i ten zminenej Vegas. Me to prijde stejne hloupy jako nemoznost vypnout si v urcitym aute stabilizacni system, nemoznost vypnout v textovym editoru automatickou opravu nebo jakejkoliv jinej nesmysl, kterej jako by ti dopredu rikal "ses vul, zajistim to za tebe". Tak jako tak, do fabriky typu televize , kde se stridaj delnici na smeny se to jiste hodi ale zadnej seriozni dospelej system dobry audiovizualni dilo neudela.
Pytkin (7947)|19.6.2008 10:44
Lopolo : zjavne si nepochopil o com pisem .. Vegas nema library o ktorej hovori .. Vegas ma len databazu asetov .. Ale uz to neriesme .. Ja som tu asi jediny , koho nieco take trapi .. Ked si dakto doma striha domace video sam na svojej strizni , tak si tam poriadok udrzi ..
clee (6592)|19.6.2008 13:30
[quote=Pytkin;182065]Clee : dnes sme sa bavili pri obede o FCP .. A hosi mi povedali zasadny problem .. Otvoris FCP a hned sa ti otvori 5 recent projektov .. Neda sa to dako zrusit ? v preferenciach ? Pripadne dalsia vec .. Neda sa zrusit aby si mohol mat naraz otvorenych 10 projektov ? Aby si mohol mat vzdy otvoreny len jeden .. Ze OPEN/NEW automaticky zavrie otvoreny projekt .. Ak by sa tieto dve veci dali vypnut , hned by u nas bolo o 50% problemov menej :)[/quote]


tak to teda nevim, me se otviraj jen projekty, ktery sem mel otevreny kdyz sem fcp minule vypinal, ale mozna to nak pujde, vecer na to mrknu...
Pytkin (7947)|19.6.2008 14:15
clee : jo ved tie myslim .. :) asi som sa zle vyjadril ..