Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Leadtek DVR3100H - VistaMCE - analog

habad (6)|6.6.2008 07:14
Zdravim vespolek :-)

Uz se tyden marne snazim naladit TV v MCE (Vista 32it). Signal je z kabelu (analog).
V aplikaci PVR2 programy naladim, ale MCE hleda a nenajde. Vyhledavani trva hodne pres hodinu, v prubehu vyhledavani slysim zvuk nekterych programu, ale pocet naladenych kanalu stale 0.
Zkousel jsem jako zdroj signalu nastavit i kabel i antenu (analog) - vysledek porad 0. :-(
Zkousel jsem nainstalovat sw MPEG-2 encoder (i kdyz karta ma hw) - taky nic.

Napada vas jeste neco. co bych mel jeste zkusit, nez ji zabalim a poslu zpet ?

pozn. Ma nejaky vliv nastaveni PVR2 pro MCE ? Nebo pokud chci pouzivat pouze MCE, tak PVR2 nemam vubec instalovat ?
habad (6)|9.6.2008 08:29
Kartu sice budu menit za ciste analog, ale takto by se to melo dat zprovoznit:

1. nastavení MCE: česká republika a vše ostatní. Ve fázi ladění programů stopnout, dokončit nastavení a vypnout MCE.
2. Editovat v registrech nasledující hodnotu:
"HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Cur rentVersion\Media Center\Service\EPG\regionTuningCode"
- změnit na SK nebo DK.
3. Zapnout MCE - rovnou do ladění programů (bez dalšího nastavování)
Tremor (24)|16.6.2008 17:54
[QUOTE=habad;180572]
3. Zapnout MCE - rovnou do ladění programů (bez dalšího nastavování)[/QUOTE]

Nechapu?
syberius (21)|16.6.2008 20:32
Zapnout MCE.Pak " Nastavení -> televize -> vyhledat další služby".A spustit ladění stanic.Případné stanice naladěné již dříve, před laděním vymazat.
Tremor (24)|16.6.2008 21:29
[QUOTE=syberius;181755]Zapnout MCE.Pak " Nastavení -> televize -> vyhledat další služby".A spustit ladění stanic.Případné stanice naladěné již dříve, před laděním vymazat.[/QUOTE]

Chapu :)

A pouzil sem jako oblast CN (cinu) a konecne to skutecne funguje. Akorat to ma jeste jeden hacek, kvalita
obrazu je o proti PVR2 priserna :( Nejspis za to muze ten softwarovej encoder co se tam musel nahrat.
habad (6)|20.6.2008 11:15
Podelim se o dalsi vyvoj budouciho HTPC :-)

Kartu DVR3100H jsem vymenil za ciste analogovou kartu Leadtek PVR3000 Deluxe.
Tato karta ve Vista MCE nasla vsechny programy z kabelovky, avsak u cca 1/3 z nich dochazelo k rozpadani obrazu, pripadne problikavani cernobila/barevna. U programu, ktere byly ok byl obraz skutecne nadherny. Na karte je nejaky obvod na upravu sumu. Avsak pri pohybech se vysledny efekt pokazil. Jak to popsat :-) Napriklad pri detailu obliceje to vypadalo, jako by byl poskladany z nekolika ruzne se pohybujicich ploch. Kazdopadne nemoznost naladeni nekterych stanic me primela k dalsi vymene ;-)

V soucasne dobe jsem presel na Hauppauge WinTV PVR500 MCE
Musim rict, zatim naprosta spokojenost. (Da se sehnat za necele 2000,-)
Programy naladi vsechny bez problemu. Karta ma 2 TV tunery, FM radio a podporuje teletext. Nema dalkove ovladani, coz mi nevadi, protoze stejne chci pouzit jine.

Proste momentalne si ji nemuzu vynachvalit. Zpocatku bylo v obraze jemne ruseni (tenke linky cca 1cm od sebe pod uhlem 45st :-) ), ale posun karty do vzdalenejsiho PCI slotu od Graficke karty toto temer eliminoval. (linky jsou viditelne jen u nekterych kanalu a to velmi slabe)
- takze ted me ceka lov na zbyle ruseni ;-)

Pro zajimavost - sestava: AMD Barton 2500+@3200+, Soltek SL-75FRN2-RL, 1GB RAM, GF6600GT, OS Vista 32-bit
(vim, ze pro HTPC jsou vhodnejsi komponenty, ale toto mi momentalne prebyva ;-) )

Pisu to spis pro informaci, ale pokud budete mit nekdo napad nebo dotaz, sem s nim ;-)
Tremor (24)|20.6.2008 13:40
No nevim, nevim covece, v HTPC mit pretaktovanej procesor a jeste takhle brutalne.
habad (6)|21.6.2008 08:30
[QUOTE=Tremor;182299]No nevim, nevim covece, v HTPC mit pretaktovanej procesor a jeste takhle brutalne.[/QUOTE]

Ja ten procesor nikdy na jinem taktu ani nemel, ale mas pravdu, ze je to zbytecne .. takze ode dneska si oddechne a pojede na taktu jak to vyrobce zamyslel ;-)