Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vhs -> Pc

oto (25)|26.10.2009 12:26
tak zdá se že mám smůlu, mám HR-S7611EU, prolistoval jsem návod ale nic o ET jsem nenašel.
MIHI (940)|26.10.2009 13:26
Jo, tohle nemá. Taky doma nemám SVHS ET a proto vrtám:)
Pitomec (10211)|27.10.2009 08:15
[quote=oto;245655]tak zdá se že mám smůlu, mám HR-S7611EU, prolistoval jsem návod ale nic o ET jsem nenašel.[/quote]
To je asi jeden z posledních modelů kde to ET není, protože v 7700 už to bylo.
spin90 (2)|16.11.2009 19:48
Zdravim Bude vhodny rekorder thomson VTH 6020C ?? Mam ten a chcem prevod na VHS cez TV kartu http://www.datacomp.sk/tv-asus-tv-fm-card-pe6300-hybrid_d37408.html
Pojde to ? alebo zobra inu kartu ? neberem ju len koli tomu aj na klasiku pozeranie tv a nahravanie.
strelec3751 (34)|25.1.2010 16:36
Narazil jsem náhodou na toto vlákno. V současné době řeším problém zachování neopakovatelných záznamů na VHS. Kazety VHS přehrávám na JVC - S7950, která by měla mít všechny výše uváděné vychytávky. Doposud jsem to řešil tak, že jsem video připojil k digitální kameře Sony, s její pomocí jsem video zdigitalizoval a ve formátu DV uložil v počítači. Teď ale s tím jak vzrůstá počet převáděných kazet bych rád z řetězce vypustil kameru, přeci jen jí asi takové zacházení moc neprospívá. Uvažuji o nějaké grabovací kartě, původně jsem uvažoval o nějaké s HW převodníkem. Po přečtení příspěvků v tomto vláknu jsem ale nabyl dojmu, že v podstatě stejného výsledku dosáhnu s nějakou levnou kartou, která provádí převod jenom softwarově.
Můžet mi prosím můj závěr potvrdit, případně vyvrátit?

Střelec
Antonín (732)|26.1.2010 13:49
[quote=strelec3751;262149]Narazil jsem náhodou na toto vlákno. V současné době řeším problém zachování neopakovatelných záznamů na VHS. Kazety VHS přehrávám na JVC - S7950, která by měla mít všechny výše uváděné vychytávky. Doposud jsem to řešil tak, že jsem video připojil k digitální kameře Sony, s její pomocí jsem video zdigitalizoval a ve formátu DV uložil v počítači. Teď ale s tím jak vzrůstá počet převáděných kazet bych rád z řetězce vypustil kameru, přeci jen jí asi takové zacházení moc neprospívá. Uvažuji o nějaké grabovací kartě, původně jsem uvažoval o nějaké s HW převodníkem. Po přečtení příspěvků v tomto vláknu jsem ale nabyl dojmu, že v podstatě stejného výsledku dosáhnu s nějakou levnou kartou, která provádí převod jenom softwarově.
Můžet mi prosím můj závěr potvrdit, případně vyvrátit?

Střelec[/quote]

A/D převodník je vždycky hw...
Jde o to, co se s tím udělá pak, ale hlavně: jak moc dobrý je ten převodník! To není vůbec jedno. Vstupní zesilovač má nějaké pásmo, má nějaký šum, i samotný převodník má šum, má nepřesnost, má nějakou rychlost. To jestli digitalizovaná data pak zpracuješ hw nebo sw už tak podstatné není. I ten hw má sobě nějaké sw. Ale jako u těch převodníků není sw jako sw. Tohle jsou docela specifické algoritmy, kontextově závislé, a k levnému bývá obvykle i levný soft...ne že by to nemohlo úspěšně fungovat, ale jakési korelace mezi cenou a kvalitou občas jsou. Jako u aut.
artam (1147)|26.1.2010 14:17
strelec3751:
Tvoj sposob prevodu cez dig. kameru je v podstate jeden z tych kvalitnejsich moznych, pretoze kamery s analogovymi vstupmi mavaju potrebne obvody na opravy odchylok v casovani vo vstupnom signali. Lacnou HW kartou nedosiahnes porovnatelny vysledok.
Pokial pri prevode kamera netoci mechanikou, tak to tej kamere nema dovod skodit.
strelec3751 (34)|26.1.2010 15:38
Artam: K podobnému názoru jsem také dospěl, ale vycházel jsem ze zdejší předchozí diskuse, že uvedený video přehrávač JVC by měl mít obdobné funkce pro korekce chyb v nahrávce VHS, takže jsem uvažoval zda by kameru nebylo možné nahradit něčím jednodušším.
I když asi máš pravdu, že mechanika kamery se netočí, kamera je sice v režimu přehrávání ale vlastně jen ve stavu připravenosti. Takže jedinou výhodou by bylo mechanicky jednodušší a v podstatě trvalé připojení videa k PC.

Antonín: Asi jsem se nepřesně vyjádřil, nejde mi primárné o editaci videa, nyní mám na mysli digitalizaci analogové nahrávky..... viz předchozí odstavec.

Díky za názory zdravím Střelec
Antonín (732)|28.1.2010 09:45
Připojovat video trvale k PC?
V roce 2010?
Hmmm.
Snad připojit k popelnici...když zapomenu na nostalgii.

No nic, každého věc.
Video ale už není a nikdy nebude. Nebude se prodávat, nebude se používat, nebude to nikdo opravovat, nebudou náhradní díly, prostě nebude.

Nahrávky je třeba digitalizovat co nejlépe a co nejdříve.
Kamera je dobrý přístroj pro tento účel.
Byť poněkud rozmařile drahý.
Ale myslím, že deska do PC lepší nebude...žádná...už jenom proto, jak vypadá napájení a země vevnitř kompu, tak kamera asi na kvalitu skoro snadno vyhraje.

Soft neboli firmware ve hře zásadním způsobem je, přestože o editaci videa při převodu skutečně vůbec nejde.
Jde o to, jak se vyrovná se šumem, jak se vyrovná s nepřesností synchro směsi, jak se vyrovná s bílou, jak se vyrovná s dynamikou, jak to uloží, jak se vyrovná s problémy s časováním převodu oproti časování vstupu. A kolik do toho všeho přinese vlastních chyb a omylů. Prostě to všechno něco nějak procesuje. A výsledek není stejný. Takže o editaci vůbec ale vůbec nejde. když píšu sw.
Představ si jenom jednu jednoduchou věc (to je jen příklad pro ilustraci, nic z praxe):
Když budu mít digitalizaci jednoduchou - prostě vezme analog v předem nastavený okamžik, vytvoří z něj digitální hodnotu a tu uloží. Dostanu určitý výsledek.
A vezmu kvalitnější hw, který bude mít třikrát tak rychlý převodník, udělám vzorky za stejnou dobu tři a použiju jako výsledek jejich a. průměr, nebo b. dvě podobnější hodnoty, nebo c. mix a+b podle toho, jaké jsou okolní hodnoty....atd atd. A pak použiju hřebenový filtr šumu...nebo před tím výpočtem z několika vzorků...
Pitomec (10211)|28.1.2010 11:17
VCR VHS se samozřejmě pořád vyrábí, pořád prodává a pořád používá a nic na tom nezmění ani bláboly některých jedinců, kteří mají doma tak nanejvýš starou Selenu, holou prdel, chodí do Lídlu a v diskuzích se ukájí psaním o tom, jaké novinky spotřební elektroniky údajně vlastní 9-)
Antonín (732)|28.1.2010 11:21
[quote=Pitomec;262750]VCR VHS se samozřejmě pořád vyrábí, pořád prodává a pořád používá a nic na tom nezmění ani bláboly některých jedinců, kteří mají doma tak nanejvýš starou Selenu, holou prdel, chodí do Lídlu a v diskuzích se ukájí psaním o tom, jaké novinky spotřební elektroniky údajně vlastní 9-)[/quote]

Pán je znalec, to se vidí na první pohled.
A vzdělanec. To se taky hnedle pozná.
Každý si ho musí vážit.
na první pohled :-)
Pitomec (10211)|28.1.2010 11:24
A umí odhadnout lidi, alespoň určitě ty, kteří nic nemají a jenom se vytahují jak mají :-)-
strelec3751 (34)|29.1.2010 17:31
Vcelku chápu, že takový malý flame občas může přispět k příjemnému zvýšení adrenalinu v organizmu, ale přeci jen bych se zkusil vrátit k tématu.
Antonín: jen na okraj, pokud uvádíš:"Nahrávky je třeba digitalizovat co nejlépe a co nejdříve" pak asi záměr připojit pro tento účel video k PC dlohodoběji není zas až tak úplně zcestný - proto mi trochu vadí změť kabelů a kamera na stole.
Ale co se týče vztahu HW a SW na kvalitu výsledného videa tak teď už v tom, přes tvojí velkou snahu, mám úplný guláš. Domnívám se, že pokud převádím video pomocí kamery, tak v podstatě se jedná jen o kopírování zpracovaných dat z kamery do PC, pak ale nevím jaký vliv by měl mít použitý software, pro úplnost - používám WinDV od Mourka. Samozřejmě jiná je situace pokud bych video převáděl pomocí jednoduché grabovací karty, pak funkci HW přebírá procesor a záleží pak na softwaru který procesor řídí. Je ale procesor PC opravdu tak "málo výkonný" v porovnání s procesorem v kameře, byť se samozřejmě jedná o procesor úzce specializovaný? A zde také bylo jádro původní otázky - pokud dostávám z přehrávače VHS již "zkorigovaná" data nestačila by k digitalizaci jednoduchá grabovací karta s příslušným kvalitním softwarem (jakým?)
Mám li být úplně upřímný, k té poslední otázce jsem očekával nějaké smysluplné vyjádření od Pitomce, protože k problematice přehrávačů se vyjadřoval dost zasvěceně a obecně si myslím, že většinu jeho názorů by člověk měl brát v úvahu.
Antonín (732)|29.1.2010 17:57
[quote=strelec3751;263101]Vcelku chápu, že takový malý flame občas může přispět k příjemnému zvýšení adrenalinu v organizmu, ale přeci jen bych se zkusil vrátit k tématu.
Antonín: jen na okraj, pokud uvádíš:"Nahrávky je třeba digitalizovat co nejlépe a co nejdříve" pak asi záměr připojit pro tento účel video k PC dlohodoběji není zas až tak úplně zcestný - proto mi trochu vadí změť kabelů a kamera na stole.
Ale co se týče vztahu HW a SW na kvalitu výsledného videa tak teď už v tom, přes tvojí velkou snahu, mám úplný guláš. Domnívám se, že pokud převádím video pomocí kamery, tak v podstatě se jedná jen o kopírování zpracovaných dat z kamery do PC, pak ale nevím jaký vliv by měl mít použitý software, pro úplnost - používám WinDV od Mourka. Samozřejmě jiná je situace pokud bych video převáděl pomocí jednoduché grabovací karty, pak funkci HW přebírá procesor a záleží pak na softwaru který procesor řídí. Je ale procesor PC opravdu tak "málo výkonný" v porovnání s procesorem v kameře, byť se samozřejmě jedná o procesor úzce specializovaný? A zde také bylo jádro původní otázky - pokud dostávám z přehrávače VHS již "zkorigovaná" data nestačila by k digitalizaci jednoduchá grabovací karta s příslušným kvalitním softwarem (jakým?)
Mám li být úplně upřímný, k té poslední otázce jsem očekával nějaké smysluplné vyjádření od Pitomce, protože k problematice přehrávačů se vyjadřoval dost zasvěceně a obecně si myslím, že většinu jeho názorů by člověk měl brát v úvahu.[/quote]

Ta kamera má taky nějaký firmware, a ten něco dělá. To je software. Ne to co už jenom zpracovává data.
Pitomec (10211)|29.1.2010 18:48
[quote=strelec3751;263101]Vcelku chápu, že takový malý flame občas může přispět k příjemnému zvýšení adrenalinu v organizmu, ale přeci jen bych se zkusil vrátit k tématu.
Antonín: jen na okraj, pokud uvádíš:"Nahrávky je třeba digitalizovat co nejlépe a co nejdříve" pak asi záměr připojit pro tento účel video k PC dlohodoběji není zas až tak úplně zcestný - proto mi trochu vadí změť kabelů a kamera na stole.
Ale co se týče vztahu HW a SW na kvalitu výsledného videa tak teď už v tom, přes tvojí velkou snahu, mám úplný guláš. Domnívám se, že pokud převádím video pomocí kamery, tak v podstatě se jedná jen o kopírování zpracovaných dat z kamery do PC, pak ale nevím jaký vliv by měl mít použitý software, pro úplnost - používám WinDV od Mourka. Samozřejmě jiná je situace pokud bych video převáděl pomocí jednoduché grabovací karty, pak funkci HW přebírá procesor a záleží pak na softwaru který procesor řídí. Je ale procesor PC opravdu tak "málo výkonný" v porovnání s procesorem v kameře, byť se samozřejmě jedná o procesor úzce specializovaný? A zde také bylo jádro původní otázky - pokud dostávám z přehrávače VHS již "zkorigovaná" data nestačila by k digitalizaci jednoduchá grabovací karta s příslušným kvalitním softwarem (jakým?)
Mám li být úplně upřímný, k té poslední otázce jsem očekával nějaké smysluplné vyjádření od Pitomce, protože k problematice přehrávačů se vyjadřoval dost zasvěceně a obecně si myslím, že většinu jeho názorů by člověk měl brát v úvahu.[/quote]
Jestli máš kameru, která funguje jako průchozí A/D převodník, tak ji klidně dál používej pro digitalizaci a nic dalšího nemusíš řešit. U pokud jde o grabovací soft, tak je skutečně jedno jaký použiješ (WinDV je ideální).
strelec3751 (34)|29.1.2010 19:05
Tak jo, zůstanu u osvědčeného postupu pomocí kamery, pokud mě zase nepopadne pýcha a nezačnu uvažovat o nějakém HW převodníku od Canopusu.
Díky za Vaši snahu a trpělivost.
Pitomec (10211)|29.1.2010 21:37
Ten Canopus zase není o tolik lepší než převodník v kameře, rozhodně ne za ty prachy, který stojí. Jedině by člověk neměl nic, pak je samozřejmě Canopus lepší než nějaká TV karta apod.
strelec3751 (34)|30.1.2010 10:45
Pitomec díky.
Tak odpověď přesně v tomhle smyslu jsem chtěl od začátku slyšet.

zdravím Střelec
javelino (45)|14.2.2010 11:51
Stare vhs jsem převáděl do DV z NV HD 630 přes Canon HV20. U těch nejstarších bohužel stále vypadává
barva a tak se Vás chci zeptat jestli pomůže zánovní NV - SV 121 který mám možnost si koupit nebo se poohlédnout po něčem jiném. Možná je dost těch kdo má všechny pásky převedeny a mohl by slušný SVHS rec. za rozumný peníz prodat.
geronimoh (2327)|14.2.2010 18:24
Záleží na tom, jakou máš představu. Na "aukro.cz" se prodávají/draží použité S-VHS videorekordéry Panasonic od 2500,00 Kč a je o ně velký zájem. Já jsem tam koupil JVC HR-S7711 (S-VHS ET) za 1250,00 Kč a je jako nové, ale většinou tam v nabídce žádný S-VHS videorekordér není. Příští týden by mi měly přijít nové kabely a budu pokračovat v digitalizaci svých VHS kazet. Mám na nich hudební videoklipy, které dnes už na satelitních hudebních stanicích nehrají a když, tak kvalita většinou není lepší na mých VHS kazetách. Budu nahrávat na DVD rekordér. Mám s tím dobrou zkušenost.
javelino (45)|14.2.2010 18:57
Jen chci vědět zda neudělám blbost když koupím NV - SV 121. Někde jsem četl že TBC zde jede pouze při přehrávání SVHS. Podrobné info. či manual, nejlépe zkušenosti z provozu jsem nesehnal.
geronimoh (2327)|14.2.2010 19:09
[quote=javelino;266286]Jen chci vědět zda neudělám blbost když koupím NV - SV 121. Někde jsem četl že TBC zde jede pouze při přehrávání SVHS. Podrobné info. či manual, nejlépe zkušenosti z provozu jsem nesehnal.[/quote]

Já mám u JVC HR-S7711 v návodu napsáno :"Váš videorekordér je vybaven funkcí digitálního TBC (Time Base Corrector - korektor časové chyby), která odstraňuje chvění fluktujících videosignálů, aby byl dodáván stabilní obraz i při použití starých pásků a videokazet z videopůjčovny."
Takže logicky funguje i pro VHS (ve videopůjčovnách jsem nikdy žádné S-VHS kazety neviděl).
Co mě mile překvapilo je možnost nahrávat ve formátu S-VHS, S-VHS-ET a taky VHS.
geronimoh (2327)|14.2.2010 19:15
S-VHS videorekordér Panasonic NV-SV121 tady kdysi nabízel k prodeji uživatel "Pitomec", tak se můžež zeptat jeho.
javelino (45)|14.2.2010 19:29
Vím,snad se ozve. Na netu je ještě v nabídce Super SVHS ET Video JVC HR-S6950 z r. 2003.
geronimoh (2327)|14.2.2010 19:44
JVC a Panasonic - obě značky dělaly ty nejlepší videorekordéry na konci jejich éry. Ostatní výrobci podle mě v té době už videorekordéry dále nevyvýjeli a zaostali za JVC a Panasonic. Takže ať si vybereš JVC nebo Panasonic, tak bys neměl udělat chybu. Z aukra mám dojem, že S-VHS videa Panasonic jsou víc v kurzu a tím pádem i dražší než JVC.
Pitomec (10211)|14.2.2010 20:05
Panasonic ale nemá ten TBC tak dobrý jako JVC, takže pokud bych něco volil, tak jedině JVC.

Jinak tuším, že u JVC řady 6xxx obvod TBC nebyl, ten se dával až od 7xxx výše (a taky nemusel u všech modelů). Ale je to přece jenom už pár let, takže to chce zjistit z manuálu :-)
geronimoh (2327)|14.2.2010 20:24
Tak jsem stáhnul manuál pro JVC HR-S6950 a o TBC tam není ani zmínka, takže asi TBC opravdu nemá.
geronimoh (2327)|14.2.2010 20:30
[quote=Pitomec;266307]Panasonic ale nemá ten TBC tak dobrý jako JVC, takže pokud bych něco volil, tak jedině JVC.

Jinak tuším, že u JVC řady 6xxx obvod TBC nebyl, ten se dával až od 7xxx výše (a taky nemusel u všech modelů). Ale je to přece jenom už pár let, takže to chce zjistit z manuálu :-)[/quote]

To jsi mě potěšil. Koupil jsem dnes večer na aukru ještě jeden VCR JVC HR-S7711 za 1000,00 Kč jako zálohu. Mám těch kazet hodně a narozdíl od DVD-R disků drží. Navíc je to sbírka za víc jak deset let a kazety nebývaly vždycky tak levné jako dnes. Tak by mě bylo líto je vyhodit. Každopádně je budu dál digitalizovat.
Pitomec (10211)|15.2.2010 14:20
To je slušná cena, na to že kdysi stával kolem 12t.Kč... :-)
StD (8612)|15.2.2010 15:03
Cheche - dneska byl na Amazonu v akci Offer od the Day nový Panasonic DMP-BD70V Blu-ray Disc/VHS Multimedia Player za 140$... Původní cena byla 399.95 :eek: