Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 10 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 138

Téma: Další zoufalec - kterou TV? (podrobné zadání)

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2008

Mnoho hodin načteno, jistoty pomálu, hlava brní...máte-li chuť, ocením stručný a poučený názor či zkušenost. Prosím neplkat od věci, děkuji.

1. Místa dost, předpokládám tedy, že velikost úhlopříčky omezuje pouze rozpočet.

2. Vzdálenost dnes 2,5-3 m, ovšem rád bych si nechal možnost přenést to do ložnice, jinak nakonfigurovat obývák apod. Jiné vzdálenosti budou zaručeně větší, toto je dnes nutnost a zároveň nejkratší.

3. Rozpočet do cca 1500 eur, psychologická hranice, WAF (wife-acceptance factor) atd. Tedy +/- desítky eur, dobré a levnější samozřejmě tím lépe.

4. Zobrazovaný obsah - pozor, zde netypické: žiju v zahraničí, mám přístup k BBC HD přes DVB-S a velkou chuť to sledovat (přesněji MythTV, již v provozu pro chytání, zatím slabý stroj na přehrávání, ale to si pořeším sám - info k HW vítáno). Jinak největší podíl bude mít CS Link a celý balík SD programů z Astry 2D na 28,2E. Čili pouze digitál, ovšem výrazná převaha SD. Sky kvůli HD nechystám, další družice taky moc ne, ale možná se to po ochutnávce z BBC HD změní.

5. S bodem 4 souvisí častý statický obraz HTPC. Rozvedu to, týká se i obecného používání a ochoty "pracovat" s televizí: ochota minimální! Hodlám si koupit televizi, kterou zapnu, pak ji klidně dvě hodiny zapomenu zapnutou, bude na ní svítit modrá obrazovka s nabídkou mediálního centra. Můžu si tam dát šetřič obrazovky, ale nehodlám na to myslet jako na zapnutou žehličku, hořící plynový sporák a podobně. Tedy dotaz k plazmě a vypalování obrazu. Šedé pruhy a jiné šetřicí technologie mi patrně nebudou vadit.

6. Absolutně nepřípustná je nutnost přemýšlet, co si do toho zrovna pouštím, a podle toho přepínat režimy vyhlazující kostičky a podobně. Jsem konzument, ne programátor. Chápu, že nic není zadarmo, ale kašlu na to, že bych měl přepínat mezi režimy film, sport, DVB-S vs. BD (někdy v budoucnu), co já vím. Chci telku, která to rozumně zvládne sama bez excesů kterýmkoli směrem. Naopak mě nezajímá cokoli z automatického převádění 4:3 na 16:9, to si budu poctivě klidně přepínat sám. Hodlám se dívat na cokoli tak, jak to bylo natočeno, a ne to nějak okrajovat, nebo, nedejbože, sledovat tlusťochy.

7. Spotřebu neřeším, zas tolik se nedíváme. Telka neběží jako kulisa, to spíš ten statický obraz. Taky si díky HTPC rádi živou telku zastavíme, dovedu si představit šetřič obrazovky i pro tuto situaci, ale ta netrvá nikdy déle než pár minut, to už to zas vypínám ručně, když nemůžu pokračovat (MythTV si samo pamatuje pozici).

8. Subjektivně v obchodech (spíš supermarkety a velké elektroshopy) se mi jeví jednoznačně hezčí obraz z plazmy. Tím myslím zpravidla HD smyčky, které do toho pouštějí.

9. Má to být nákup na řadu let, žádné honění posledních modelů (ale ne zbytečně staré a blbé, samozřejmě), žádné "za tři roky to stejně vyměním". Ani náhodou, je to spousta peněz, aniž by dosluhovala obyč CRT Thomson 82 cm. Nová bedna má za úkol zobrazit BBC HD, a ne aby byla horší než ta, co už máme, na to ostatní, protože ji chceme mít dlouho.

10. Kamera je relativně nová SD, nebyla levná, funguje skvěle (Panasonic GS-280), prostě ještě pár let bude muset. Pak nastoupí HD, samozřejmě.

11. Hry na tom hrát nebudu, nemám na čem a nemám zájem.

12. PC provoz patrně nebude potřeba, není před to kam dát židli a nechci, aby se mlátili uživatelé PC s uživateli TV, kdo co bude kdy dělat.

13. DVB-T neprovozuju a asi i v budoucnu by to stejně bylo přes HTPC. HTPC je tedy jediný zdroj signálu pro zobrazovač, patrně bude DVI>HDMI.

14. Fotbal, olympiáda ani sport obecně nás nezajímá, klidně si počkáme až po létě na snížení cen.

Dotazy:

A. Je mi jasné, že zastavování a svícení naprázdno hovoří v neprospěch plazmy. Ale - je to tak vážné? Televize běží večer tak dvě hodiny, později s dětmi asi víc.

B. BBC HD vysílá 1440x1080 - stojí to za FullHD model? Případné budoucí dostupné HD kanály (ITV např.) jedou taky full (1920x1080). Vím, že se tady radí pro ČR, že rozdíl ready vs. full není u 3 m už vidět, ale když je zdroj v plném, není škoda ho nemít a downscaleovat? Nebude to pak spíš horší? Sorry, jsem lama.

C. Je tady k mání Samsung LE46F86 za 1 550 eur. Jak si stojí v porovnání s těmito dalšími, asi logickými kandidáty? TH42PX80 (kolem tisícovky), TH42PZ80 (1312 eur), 42PFL7403 (1383 eur) a podobně. Je to větší úhlopříčka, vyšší model z nedávné minulosti (nebo se pletu?)...sedmnáct a více stovek za 46-47 palců u těch zmíněných už se mi moc nechce dávat.

D. Ale: není lepší vzít padesátku plazmu Samsung (PS50Q91), co je zjevně nejaká výběhovka za 1 115 eur? Já ty úrovně černé ani detaily lupou zkoumat nebudu. Jsem ochotný dát několik peněz za to, že budu mít krásný zážitek z přírodopisných dokumentů na BBC HD. Ale hrozně nerad bych byl zklamaný, že to není ono, nebo že má Bohumil Klepetko rozmazaný obličej, když se podrbe na nose.

Díky všem a sorry za elaborát!
    Naposledy upraveno uživatelem impaler_bxl: 29-05-2008 v 09:21
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2008

Má rada jestli mohu - v Tvém případě rozhodně hledej FullHD, tím snížíš počet modelů.
    Uhlopříčky jsi si vybral, takže rovno a více než 42 palců.

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2008

diky

jinak ted sem byl v MediaMarktu, meli tam ty Panasoniky, ovsem pouze se smyckou z BD, dobry (logicky).

Dal sem videl naky padesatky plazmy Samsung a vedle LCD Philips 7403 (42), Toshiba 3030, Pioneer plazma 42, cisla modelu po mne nechtejte. Ten pionýr kvůli srovnání, jestli je fakt o tolik lepší.

závěr - debilové do toho pouštěli nějaké hodně blbé SD, módní přehlídka, hodně blikání, nic stálého pro porovnání, rychlý střih, jasný záměr - vybírej podle tvaru podstavce a barvy okraje, my už ti něco nakukáme o tom obraze. Dost se lišily, řada z nich byla opravdu na blití, ale to je snad nestejným vstupním signálem, to by jinak nebylo možný.

I na těch fullhd smyčkách jsem měl dojem, že hodně zblízka (jinak to tam ani nejde, tak na metr a půl) spíš líp vypadá střední 42 než obr 65. Mají tam i stopalcovou nebo kolik, za 72 tisíc eur...

Co sem tak stihl svým necvičeným okem vidět, k Panasoniku bych neměl výhrady, to za plazmu, neurazil by mě asi ani Philips 7403 za LCD. Nějak se neorientuju v Sony, ale X platit nebudu a W nevím, kdyžtak poraďte, jestli je za stejné prachy stejně muziky.

No a taky některé ksichy byly roztažené do široka, přestože obrazu bylo vidět vždy stejně jako na neroztaženém exempláři. Tak by mě zajímalo, jestli to bylo 4:3, které ty neroztažené (Pioneer) nějak chytře ořízly. Logo stanice nebylo vidět. No nic, snad to nezobrazuje stejnou věc bez úprav jinak...a kdyby to bylo 16:9, tak bych tento jev nemohl pozorovat, ne...je fakt, že svislý černý pruhy tam člověk neuvidí, to se asi nesmí, aby neodradili zákazníky.
    Naposledy upraveno uživatelem impaler_bxl: 29-05-2008 v 13:10

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2008

Já bych v tvém případě asi říznul nějaké to LCD, i když sám mám plasmu. Nicméně.

Samsung umí ty obrazy roztahovat dle oka člověka, tak jak si sám nastaví. Což by ti vyhovovalo.

S těma značkama a jestli LCD či plasma to máš těžké, no. Ty HD dokumenty a kanály budou špičkově vidět na čemkoli. Zrovna stavím HTPC a budu ho vařit taky na plasmě a neobávám se nějakého toho vypalování, protože to stejně bude furt hrát, takže to by bylo i v pohodě, no.

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od Aliens_II Zobrazit příspěvek
    Samsung umí ty obrazy roztahovat dle oka člověka, tak jak si sám nastaví. Což by ti vyhovovalo.
    Tomu moc nerozumím? Já nechci nic roztahovat, chci svislé pruhy na 4:3 a jinak nic. Plus samozřejmě zoom při letterboxu 16:9.

Jinak ještě budu muset chvíli počkat, WAF je zatím dost nízko.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od impaler_bxl Zobrazit příspěvek
    Tomu moc nerozumím? Já nechci nic roztahovat, chci svislé pruhy na 4:3 a jinak nic. Plus samozřejmě zoom při letterboxu 16:9.

Jinak ještě budu muset chvíli počkat, WAF je zatím dost nízko.
    Jo aháá, , to jsem tě asi blbě pochopil. OK, tak Samsung raději neber.

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2008

No počkej, chceš mi tvrdit, že Samsung neumí zobrazit 4:3 v nedeformované podobě? To snad ne...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Apr 2007

WAF je zatím dost nízko.
    to bývá problém, tomu rozumím, na tvém místě bych asi šel do plazmy, ale jak jsi psal, že bys tam běžně nechával 2 hodiny statický obraz, tak z toho bych měl asi trochu strach, jinak já zatím na plazmě nic vypáleného nemám a nechovám se k ní nijak v rukavičkách, je to prostě spotřební zboží

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2008

No počkej, chceš mi tvrdit, že Samsung neumí zobrazit 4:3 v nedeformované podobě? To snad ne...
    Umí, umí. Ale ne automaticky. Všechno to je problém firmwarů, ale jako zákazním bys to prostě neměl řešit. Prostě si musíme přiznat, stojí to za hovno, ta jejich podpora i ty firmwary. Musíš si to volit sám, což asi problém není, ale už z principu by se to mělo dělat automaticky. A testovat, který firmware to umí, který model to umí a jestli jsem v Británii či ČR je podle mě jedno.
    Naposledy upraveno uživatelem Aliens_II: 30-05-2008 v 09:10

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2008

díky, takže jsem rád, že plazma zůstává ve hře. statický obraz bych asi řešil šetřičem obrazovky, ale co ty časté svislé pruhy? Nahrávám si třeba 13. komnatu, Krásný ztráty a tak, to je furt 4:3. Bude ten integrovaný šetřič (šedé pruhy) stačit? Nebude to i tak časem průser?

No a k těm firmwarům atd. - tady speciálně děkuji, to je přesně to, na co se ptám. Abych nebyl zklamanej, že to není domyšlený. Proto např. vynechávám LG jako firmu, která mě těší jenom u vypalovaček. Jinak co sem kde měl v ruce, je to nedomyšlené úplně na vraždu. Otci třeba neumí kombo DVD-VHS převíjet rychle obyčejné DVD. Prostě to nejde, testováno zevrubně na mnoha nosičích. Nebo jsem vybíral spotřební mikrověž a jinak hezký přístroj v roce 2007 neuměl zobrazit mp3 ve složkách, sesypal to do sebe jak ty první v dřevních dobách. No děs. Telky můžou být na tom líp, ale obraz se mi moc nelíbí, a to sem trouba neznalá, plus tyhle zkušenosti, nebrat.

Mno, takže současný CRT Thomson sice umí roztáhnout na 16:9, ale jaksi už to neumí vrátit zpět, takže jsem zvyklý si to přepínat růčo. No ale u bedny za 40 klacků sakra ne. No neni to sranda.

Je tu pořád Avatar uživatele stani
    Registrace
    Feb 2006

Citace Původně odesláno od Aliens_II Zobrazit příspěvek
    Umí, umí. Ale ne automaticky. Všechno to je problém firmwarů, ale jako zákazním bys to prostě neměl řešit. Prostě si musíme přiznat, stojí to za hovno, ta jejich podpora i ty firmwary. Musíš si to volit sám, což asi problém není, ale už z principu by se to mělo dělat automaticky. A testovat, který firmware to umí, který model to umí a jestli jsem v Británii či ČR je podle mě jedno.
    Tak tohle umí docela velmi dobře nové Philipsy, až jsem se sám divil. Nikomu ovšem Philips nevnucuji, každý se musí rozhodnout sám.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od stani Zobrazit příspěvek
    Tak tohle umí docela velmi dobře nové Philipsy, až jsem se sám divil. Nikomu ovšem Philips nevnucuji, každý se musí rozhodnout sám.
    No já bych mu ho rád vnutil, ale nemám ho, takže mu nemůžu poradit, no.

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2008

Umí, jen trochu ořízne strany - alespoň můj typ. Sorry, nepřečetl jsem si další příspěvky.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Sep 2007

Ja mam Sama(viz.dole)a pri vysilani 4:3 vubec nepouzivam zobrazeni ,kdy je na stranach bila plocha,ale zvetseny obraz,kterej je orizlej nahore a dole(jak si ho posunu).Sam ho zvetsi celej ,narozdil od Panaka, kde je jen stred a zbytek deformovanej.Nevim ,ale me vyhovuje vic to zvetseni,ty pruhy i kdyby byly cerne ,tak se mi to zda vic rusive.Automaticke prepinani formatu ja osobne vubec neresim,proste si ho prepnu sam.Vic me vadi pomala reakce pri zmene programu,ale to delaj vsechny placky, narozdil od myho CRT Nokia, v tom ma CRT velky +

Je tu občas Avatar uživatele radekhulan
    Registrace
    Feb 2007

Samsung LE46A656 - nejlepší současná televize v této cenové relaci. FullHD, 10bit panel, luxusní kontrast, pár W spotřeba, nevypaluje se, na SD i HD výrazně lepší obraz než cenově podobná plazma, špičková úroveň černé.

http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=720970 (je tam i hodně příspěvků jako ji v UK koupit levně)
    http://www.samsung.com/uk/consumer/d...LE46A656A1FXXU

Naposledy upraveno uživatelem radekhulan: 30-05-2008 v 20:18

Strana 1 z 10 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Šablona zadání VFH 2011
    Od EditorPO v sekci Filmové hádanky
    Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 08-01-2011, 19:38
  2. Blu-Ray na DVD....další problém...
    Od milennium v sekci Mastering
    Reakcí: 6