Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kde koupit Samsung LE46A656 ?

RedBaron (90)|24.7.2008 13:26
[QUOTE=majkicz;185739]Uprimne, spokojil bych se s PZ80, protoze nema IFC (ktere doporucuji na hodne forech radeji vypnout), ale chybi ji take 24p, coz uz v dnesni dobe za tu cenu by telka mit mela, mno.. :rolleyes:
Jeste dva tri tydny pockam :D[/QUOTE]

Která TV nemá 24p? Všechny nové Samsungy a Panasoniky tuto funkci mají a v recenzi na hdtvtest.co.uk kvitují u obou že funguje bezchybně.
majkicz (872)|24.7.2008 14:18
Beru z5, jsem zas cumel do blbyho okna :cool:
24p bezchybne funguje, IFC nefunguje dobre :confused:
Puup (71)|29.7.2008 12:48
Chtel bych se zeptat, ma nekdy zkusenosti s timto obchodem? :

http://www.gsmtelefony.cz/detail.php?i=2426&k=7&k2=619

Cena je snesitelna, vic jak 40k bych za TV v zadnem pripade davat nechtel a jelikoz pritelkyne nenavidi jakkoliv roztazene ci deformovane postavy, musel jsem nakup plazmy odlozit a zacit uvazoval o LCD. Bohuzel 40" mi prijde v nasem velkem obyvaku prilis mala.
Hmm (1739)|29.7.2008 15:52
Já nevím proč se stále bát internetového nákupu (snad Elektrošok a Pixmania nemají nejlepší pověst), tak to rozbalím a převezmu jen když dorazilo to co jsem si objednal. Tyhle velké věci se stejně neposílají na reklamaci zpátky prodejci, ale vozí rovnou do autorizovaných servisů se záručákem.
Jinak na širokoúhlém LCD jako nebudou postavy deformované? Nebo to myslíš, ža na něm pruhy nebudou vadit? A proč to o malé 40-tce, když linkuješ 46-stku, která co cenové hladiny vejde?
Puup (71)|30.7.2008 12:49
Ja se vubec nebojim nakupu pres net, poridil jsem tak jiz nemalo veci vcetne TV pro rodice. Jde mi jen o ten konkretni obchod, zejmena jeho chovani k zakaznikum pri pripadnem vraceni zbozi atd. Je to vzdycky o lidech a ackoliv nemam problem se domluvit skoro vsude, radeji bych sel cestou nuloveho odporu, proto muj dotaz.

Na sirokouhlem LCD si prave nastavi pruhy (at uz pri 4:3 vysilani nebo pri DVD formatech) a bude se ji to libit. U plazmy bych mel ja nervy z vypaleni (vim, ze u LCD je to riziko taky, ale znatelne mensi) a vedlo by to akorat ke zbytecnym sporum :P Linkuju na 46, protoze chci 46 a o 40 pisu, ze je mala proto, aby mi nekdo pripadne nedoporucoval koupit tu mensi nekde jinde apod. (cili o tom pisu vicemene zbytecne :D)
majkicz (872)|30.7.2008 15:25
[COLOR="Navy"]Mno, takze, pokud se mi podari zitra prodat moje CRTcko, tak automaticky ihned objednavam z GSMtelefony.cz nebo exastore.cz ... [/COLOR]
Hmm (1739)|31.7.2008 10:51
[QUOTE=majkicz;186212][COLOR="Navy"]Mno, takze, pokud se mi podari zitra prodat moje CRTcko, tak automaticky ihned objednavam z GSMtelefony.cz nebo exastore.cz ... [/COLOR][/QUOTE]
Takže další ovečka do Hulánova stáda? :-)
majkicz (872)|31.7.2008 12:08
[COLOR="Navy"]Proc ovecka Hulanova stada? To jsem jeho ovce jen proto, ze jsem reagoval v threadu, ktery zalozil a ze si chci koupit tv, kterou si koupil i on?
Doporuc mi jinou TV, na ktere mohu bezestrachu o vypaleni ruznych artefaktu hrat z 50% hry na PS3.
A nevim, zda je to dobra vizitka Panasonicu, kdyz se tu nekomu po par mesicich vypalilo logo stanice na PX80.

A vzhledem k tomu, ze ji planuju tak na 2 roky max. a srovnatelna Philipska momentalne stoji o desitku vic...hm? [/COLOR]
majkicz (872)|31.7.2008 12:28
Johoooo, jak mi vcera vecer v mailu potvrdil pan z KASA.cz, tak dnes je to tady:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Vcera byla jeste za 48...husty :), uz je v kosiku :)
Puup (71)|31.7.2008 12:47
Tak tomuhle nejde odolat, za tu cenu uz nebudu vahat ani ja.
Hmm (1739)|31.7.2008 13:49
[QUOTE=majkicz;186275][COLOR="Navy"]Proc ovecka Hulanova stada? To jsem jeho ovce jen proto, ze jsem reagoval v threadu, ktery zalozil a ze si chci koupit tv, kterou si koupil i on?[/COLOR][/QUOTE]
Ale ne, to je v pohodě, sem si rýpnul, že jsi tady zmiňoval i Panáka... Na velké hraní samozřejmě pro jistotu LCD. Ale rychle vypálené logo (pokud nastálo) se mi moc nezdá, leda by byl majitel fanatickým ctitelem jedné televizní stanice.
Jinak Ti přeji lepší černou, než má mimo denní dobu Hulán, ta byla na těch odstraněných fotkách fakt hrozná.
majkicz (872)|31.7.2008 15:44
[QUOTE=Puup;186283]Tak tomuhle nejde odolat, za tu cenu uz nebudu vahat ani ja.[/QUOTE]

[COLOR="Navy"]Jsem objednal a ze stavu Skladem se stalo Na dotaz :D , sorry, ale jeste ji maji na http://www.videoplaneta.cz/d/samsung-le46a656/ , kde maji expedici do 2 dnu...

Hmm... Sam jsem na ni zvedavy, sic verim, ze v mych pozadavcich nezklame, samozrejme se o sve pocity a dojmy pak hned podelim..[/COLOR]
brutus (56)|1.8.2008 15:02
Tak jsem taky neodolal a objednal...
Dnes rano: http://www.mageo.cz/home/EL_BRUTO/datart-dopoledne.PNG
Pred chvili: http://www.mageo.cz/home/EL_BRUTO/datart-aktual.PNG

... sice jsem si puvodne dal strop o neco niz, ale vem to cert.
majkicz (872)|1.8.2008 15:05
[COLOR="Navy"]Brutus, vim o tom, sleduji to mailama :D, u Datartu jsem chtel puvodne nakoupit, ale KASA byla rychlejsi a navic Datart uz tam ma pekne dlouho dodaci lhutu na dotaz a ani na dotaz nejsou schopni rict jestli to bude za dva, tri, ctyri tydny...kasa to ma na externim skladu, me ji maji dovezt ve stredu. Tak snad nezklamou..[/COLOR]
brutus (56)|1.8.2008 15:16
Pokud ma KASA psano skladem a po rozkliknuti:
"Objednáte-li zboží teď, bude pravděpodobně připraveno k osobnímu odběru nebo k expedici z našeho skladu úterý 5.8. v 14 hodin."
Znamena to, ze maj skladem kulovy a cekaj na dodavku jako vsichni ostatni.
No uvidime - nijak na to nespecham, pokud to Datart nebude pristi tyden mit tak to muzu stornovat a koupit nekde kde to skladem bude. (Ale delal bych to nerad s Datartem mam nejlepsi skusenosti co se dopravy/reklamaci tyce).
majkicz (872)|2.8.2008 16:35
Skladem v externim skladu. Pokud to maji u sebe skladem, je vedle toho jeste napsano expedice do 24hodin. Nicmene, objednal jsem kdyz tam bylo v externim skladu a slecna mne vcera ujistila telefonem, ze ve stredu je telka u me.
Skoda, ze Datart slevil az o den pozdeji, taky bych radeji v Datartu (rovnez nej zkusenosti s dopravou, domluvou a reklamacemi)...ale co uz, snad to bude OK...MUSI TO BYT OK :D
brutus (56)|5.8.2008 07:07
[QUOTE=majkicz;186441]Skladem v externim skladu. Pokud to maji u sebe skladem, je vedle toho jeste napsano expedice do 24hodin. Nicmene, objednal jsem kdyz tam bylo v externim skladu a slecna mne vcera ujistila telefonem, ze ve stredu je telka u me.
Skoda, ze Datart slevil az o den pozdeji, taky bych radeji v Datartu (rovnez nej zkusenosti s dopravou, domluvou a reklamacemi)...ale co uz, snad to bude OK...MUSI TO BYT OK :D[/QUOTE]

Tak vcera jsem zrusil objednavku u Datartu (po 3 telefony kdy porad slibovali, ze upresni datum dodavky byli porad schopni rict jen "14dni az mesic").

Pote jsem zacal googlovat a obvolavat shopy (primarne z srovnavame a heureky).
Obvolal jsem jich 5. Vsechny co meli bud skladem, nebo do 2 dnu. Vysledek byl - nikdo z nich to nema a netusi kdy to bude (podle vyjadreni nejochotnejsiho z nich co si na mne vzal cislo a za 30min volal z5 je Samsung v CZ nema).

Nakonec jsem skusil zavolat do Elektrosoku (po threadu co jsem nekde tady cetl jsem k tomu moc naladu nemel.
Prvni kontakt mne nadeji nenaplnil - obsazene mobilni cislo.
Druhy kontakt - pan volal do 2 min zpatky co potrebuju. Kdyz jsem rekl model reakce byla: "mame skladem neni problem" Jak jsem neduverivej tak jsem se ujistoval jestli to zitra (dnes) muzu mit doma a (po)tvrdil, ze ano. Pote se ovsem az do vecera nikdo neozval tak jsem si rikal, ze mne za 14 dni ceka zabava s odmitnutim zasilky. Skusil jsem tam znova zavolat a pan nebyl u pocitace, ale opet tvrdil ze je vse OK.
Treti kontakt - pred 15min mne probudilo PPL ze pro mne maji zasilku a jestli muzou dorazit mezi 10-11 :) Takze to vypada dobre. A cena je 34909 komplet coz je slusne :)
majkicz (872)|5.8.2008 08:59
Brutus, tise zavidim :o . Jsem zvedavy, dneska by meli z Kasy volat...jestli to nebudou schopni tento tyden dodat, tak jim to zrusim hned...tak drzim palec, pak napis prvni dojmy :)
Smaarty (29)|5.8.2008 09:01
2 brutus:
Tak to doufám, že ti nedají tu moji! 8-) Taky mi ji dnes mají přivézt z ElektroŠoku, ráno mi volal řidič z PPL.
Jinak máš docela štěstí, protože já ji objednával už minulé pondělí - jednak ještě o cca 3 tisíce dráž, a slíbili mi ji na středu (za 2 dny od objednání). Ovšem poté, když mi nikdo nic nepřivezl ani nevolal, tak jsem se ve čtvrtek sám musel pídit po informacích a až v pátek z nich vypadlo, že chyba je PRÝ u přepravní firmy, že jim leží na depu. Tak nevím, jestli mě jen netahali za nos a teprve v pátek ji (za nižší velkoobchodní cenu) odeslali. Tak či tak, doufám že už bude všechno ok a dnes večer budu plně spokojen :rolleyes:
brutus (56)|5.8.2008 11:35
Tak uz je doma - PPL dorazilo v 10.01 :)
majkicz (872)|5.8.2008 13:58
Brutus, tak KASA se projevila, 31.7. mi slibili, ze bude nejpozdeji 8.8., pred chvili typek volal, ze nejdrive koncem srpna. Takze zruseno, obratem jsem volal Elektrosok.cz , typek rekl, ze kdyz do 14hod vytvorim objednavku, zitra ji mam doma. Vytvoreno, potvrzeno telefonem, zitra by mela dorazit. Tak jsem zvedavy....
Boooooze to jsou nervy :confused:
brutus (56)|5.8.2008 21:12
Tak musim rict, ze jsem prozatim spokojenej :)
Samsung splnil co jsem si predstavovoval ze bude umet - ted jsem na netu cca 3m od TV (cerstve jem si postavil i HTPC :) a je to parada :D
majkicz (872)|5.8.2008 21:38
Hehe, brutus, tak super :), ja mam momentalne neutralni naladu a spise nedoufam, ze to zitra zvladnou, takze kdyby nahodou jo, budu mile prekvapen :). Tak uzivej a del se pak s nami o dalsi zazitky, treba tu pak i vypis nastaveni, jake pouzivas atd.. Treba u te Philips 32PW9551 nam to pomohlo ;)
grooveJ (140)|5.8.2008 22:33
[QUOTE=brutus;186693]Tak musim rict, ze jsem prozatim spokojenej :)
Samsung splnil co jsem si predstavovoval ze bude umet - ted jsem na netu cca 3m od TV (cerstve jem si postavil i HTPC :) a je to parada :D[/QUOTE]

brutus, a zvuk sa ti na prvé dojmy ako pozdáva ? :o Možno si budeš vždy púšťať TV-audio cez zosilovač+externé repro, no aj tak ma to zaujíma ;)
Smaarty (29)|5.8.2008 22:34
Jen ve stručnosti hlásím, že už ji mám taky! :-) Zatím všechno zkouším, nějak provizorně jsem se popral i s češtinou v EPG apod., jak jsem tu kdysi četl... a více zkušeností kdyžtak napíšu zítra.
Zatím letmo jsme zkoumali i na kvalitu či příp. vady podsvětlení a prosvítání do černé. Bohužel se mi zdá, že cca v 1/4 šířky zleva je jak dole tak nahoře u okrajů taková světlá šmouha postupně se ztrácející směrem ke středu obrazovky. Musíme to ještě nějak vyhodnotit, jestli jde o seriózní vadu, nebo je to +/- normální. Jak vynutit zobrazení komplet černé plochy na delší dobu bez nějaké rušivé OSD informace?
majkicz (872)|6.8.2008 08:06
Tak me zatim nikdo nevolal :-?
Smaarty (29)|6.8.2008 09:10
Tak co, brute, jaké jsou dojmy a první zážitky? Jak jsem psal výše, zaměřil jsem se večer potmě na to prosvítání přes černou. No nevím, co myslíte? Uvítám názory Vás, kteří ji doma máte, jak Vám to ukazuje a jestli je tohle v normě (= normální), nebo už je to spíš na reklamaci a výměnu. Nechci za každou cenu hledat vady a nedostatky. Za denního osvětlení a v normálním obrazu to vidět není a jinak jsem zatím fakt spokojený. Ale to vědomí toho, že to tam je, navíc když je to vidět při přepínání mezi zdroji, kdy je obrazovka na chvíli komplet černá, nebo při tmavých scénách večer tak to tam prostě vidím. Samozřejmě bych to měl rád 100% ok, ale nevím, jestli případná výměna pomůže, resp. jaká je šance, že v dalším kusu to bude lepší, stejné nebo horší.

Udělal jsem tři fotky. Je to ze starého mobilu, tak na kvalitu fotek (zrnitost, šum, barvy) moc nehleďte, ale ty prosvítající oblasti tam jsou dobře vidět. V levé části nahoře a dole a pak už méně výrazný, ale přece, pravý dolní roh. Subjektivně nejlépe to vystihuje asi ten třetí obrázek:
Smaarty_01.jpg Smaarty_02.jpg Smaarty_03.jpg
majkicz (872)|6.8.2008 09:19
[COLOR="Navy"]Ojoj, tak teda mama ma doma 32" Hyundaiku a az tak moc teda prosvitani nema, nejake tam je, v horni casti, ale je rovnomerne, zadne takove narazove flek :confused:

Btw., ted mi volala slecna z elektrosoku, ze vcera to jiz prepravci nestihli dat, ze prijel driv, ale ze s ni ma na zitra 100% pocitat, tak jsu zvedav...no a pak uvidime, jaka flekatost se projevi u me :confused: , kurnik, tak u Philipsky jsem se trepal, at se mi nezjevi fleky, preskakujici pruhy a deformovany obraz, tady zas tohle. Ale co se divit, ze, pri takovych objemech a rychlosti vyroby, hold je smeckovost vyssi..[/COLOR]
Smaarty (29)|6.8.2008 09:40
Btw, v balení jsem nenašel ani návod v češtině, ani záruční list. Až nějak vyhodnotím, jak naložit s výše uvedenou záležitostí s podsvětlením, jestli budu vyměňovat nebo ne, tak si pro to do eshopu zavolám. Ale zajímalo by mě, jestli jste to měli přibaleno vy ostatní?

(Brutus asi ještě spí, usnul k ránu při sledování svého nového miláššška :-))
majkicz (872)|6.8.2008 09:48
[QUOTE=Smaarty;186732](Brutus asi ještě spí, usnul k ránu při sledování svého nového miláššška :-))[/QUOTE]

[COLOR="Navy"]Anebo mu praskla zilka z tech fleku, ktere tam ma i on a budu je tam mit i ja :D [/COLOR]
brutus (56)|6.8.2008 09:56
Nespi ani zilka nepraskla :) Zato musi pracovat :(

Navod v cestine ani zarucak jsem u toho nemel - volal jsem a slibil to poslat ("pry to melo byt prilepene na krabici").

Fleku v podsviceni jsem si nevsiml - a to jsem u toho vcera sedel ve tme. Ale je pravda ze cistou cernou jsem nezkousel. Ale ani ve windows ani pri sledovani filmu (vcetne 4:3 s pruhy na stranach) jsem tohle nevidel.
majkicz (872)|6.8.2008 09:57
[COLOR="Navy"]Brutus, jsem rad, ze sis to nevzal osobne, jsem nervozni a tak delam blbe vtipky :)
No hlavne ze jste tam meli u toho ovladac :D [/COLOR]
brutus (56)|6.8.2008 10:52
:) njn tak pak dej vedet jak jsi dopadl - zatim to vypada ze jsem mel docela kliku asi protoze kamos se u mne inspiroval a schani ji - a nikde ji nemaj :(
Puup (71)|6.8.2008 16:29
Tak jsem rovnez objednal, v Datartu, nejblizsi mozny termin dodani 22.8., coz mi vyhovuje, ovsem pro pripadne dalsi nedockavce by to mohl byt problem, proto je radeji timto varuji.
majkicz (872)|6.8.2008 16:30
[COLOR="Navy"]Puup, mno jo, pokud ma clovek doma jeste aspon jednu telku, tak proc ne, ale ja bych chtel fakt tu olympiadu videt a druhou telku zel nemame (jen usb dvb-t na 14" notebooku :-I [/COLOR]
majkicz (872)|7.8.2008 08:28
[COLOR="Navy"]Nespalo se mi dobre, ale chlapek o pul osme volal, ze o pul druhe mam byt doma, ze to doveze...tak jsu zvedavy, zel hrat si budu az vecer :rolleyes:

Nejake nove poznatky, panove?[/COLOR]
brutus (56)|7.8.2008 09:09
:)
Ja mam zatim nasledujici:
Obraz z HTPC je perfektni - vylozene si bahnim :)
Obraz z DVB-T mne stve. Neocekaval jsem zadnou super kvalitu, ale mam v nem takove podivne artefakty... skupiny bilych bodu v takove siti, ktera se obcas objevi na tmavsi plose a vselijak se hybe.... vypada to jako kdyz snezi. Netusite nekdo co s tim? :(
Objevuje se to dost nahodne, na vsech kanalech, vetsinou v pohyblivych scenach na vetsich jednolitych plochach barvy.
Pritom sila signalu je okolo 90% a bez ztrat.
majkicz (872)|7.8.2008 09:10
[COLOR="Navy"]Nemas tam zapnutou nejakou featuresu? [/COLOR]
brutus (56)|7.8.2008 09:18
to si nemyslym dela to od zacatku na default nastaveni
Smaarty (29)|7.8.2008 09:56
Já včera neměl moc času, ale i tak jsem si trochu hrál s nastavením. V první řadě jsem upgradoval firmware z verze 1009.0 na nejnovější oficiální 1011.2. Pak jsem si řekl, že trochu zkusím polaborovat s 'kalibrací', jestli by se i ten clouding trochu nezlepšil.
Jako první jsem zkusil nastavení popsané na AVForums (hned ve druhém příspěvku), protože má být údajně vyzkoušené přímo pro firmware 1011.2. Abych byl upřímný, tak výsledek byla hrůza 9-), skoro jsem se bál, abych to dal ještě někdy dohromady. Navíc oni tam zasahují i do servisního menu. Respektive píší, že oni v něm nic neměnili (prý nechali výchozí nastavení tohoto firmwaru), ale ať si zkontrolujete, jestli to máte stejně. No u mě nebylo stejné ani náhodou, mnohdy se lišilo, tak jsem těch pár hodnot změnil podle nich. Ale přesto to vedlo k té hrůze. Nevím, jestli jsem někde udělal něco špatně, nebo má autor (nebo já?) tak zvrácený vkus.
Ke konci mých hrátek jsem nastavení upravil podle kalibračních hodnot z testu na hdtvtest.co.uk, tak se to naštěstí spravilo a je to teď zase koukatelné. Dnes ještě raději vrátím zpět i ty hodnoty v servisním menu tak, jak byly předtím, než jsem v nich udělal změny.

Co se týče cloudingu, tj. prosvítajícího podsvětlení (jestli tomu říkám správně), tak se to tím pochopitelně úplně nespravilo, možná jen mírně eliminovalo tím, jak jsem snížil úrověň podsvětlení. Nicméně je to viditelné jen ve tmě a na černé ploše, takže si říkám (a jeden místní uživatel fóra mi to potvrdil), že je možná lepší to nechat být, než riskovat výměnu za jiný kus, kde to může být třeba i horší nebo na viditelnějším místě (např. úplně u stran v černých pruzích při formátu 4:3). Pochopitelně, kdybych měl jistotu, že nový kus bude 100% ok, tak bych do výměny šel.
Letohradok (94)|7.8.2008 09:59
to Brutus: Ak máš možnosť, vyskúšaj, či to robí aj analógový signál.
brutus (56)|7.8.2008 10:08
[QUOTE=Letohradok;186872]to Brutus: Ak máš možnosť, vyskúšaj, či to robí aj analógový signál.[/QUOTE]


Analog jsem skousel minimalne (takze to neni 100%) ale mam pocit ze tam to nedelalo.
brutus (56)|7.8.2008 14:24
[QUOTE=Letohradok;186872]to Brutus: Ak máš možnosť, vyskúšaj, či to robí aj analógový signál.[/QUOTE]

Tak jsem to vyzkousel a dela to analog in digital.
Dokonce jsem prinesl i malou amtenu abych vyloucil ze je to antenim rozvodem - a dela to porad.

Nechapu delaji to oba dva tunery, ale signal z HDMI (PC) je v poradku.
Cim tohle muze byt?
majkicz (872)|7.8.2008 15:06
[COLOR="Navy"]Tak to dovezli, 14:15 :-/, co uz, z prace jsem se uvolnil na krapet dyl nez jsem chtel.
Vynesli jsme to nahooooru a zacal jsem rozbalovat, polozil to na stolek, sundal ten bordel...aaaa, prvni reakce byla, ze je to obrovskeee :D. Nebyl cas ztracet cas s ladenim tv, tak jsem zapojil PSko na HDMI, zapl to...najelo menu PSka, barvy famozni, pustil jsem narychlo nejaky fullHD trailer, obraz famozni...vypl to a ted sedim zase v rachote a nemuzu dockat pate odpoledni :confused: [/COLOR]
Kebule (63)|7.8.2008 15:23
[QUOTE=majkicz;186931][COLOR="Navy"]Tak to dovezli, 14:15 :-/, co uz, z prace jsem se uvolnil na krapet dyl nez jsem chtel.
Vynesli jsme to nahooooru a zacal jsem rozbalovat, polozil to na stolek, sundal ten bordel...aaaa, prvni reakce byla, ze je to obrovskeee :D. Nebyl cas ztracet cas s ladenim tv, tak jsem zapojil PSko na HDMI, zapl to...najelo menu PSka, barvy famozni, pustil jsem narychlo nejaky fullHD trailer, obraz famozni...vypl to a ted sedim zase v rachote a nemuzu dockat pate odpoledni :confused: [/COLOR][/QUOTE]

Jo tak to věřim. Až přijdeš domů, tak u toho budeš sedět do rána:)
Až to pořádně vosaháš, tak napiš dojmy.
jarda50 (1424)|7.8.2008 16:18
Tak jsem se dnes podíval na LCD TV REVIEWS a projel top 10 LCD od r. 06, ale ten Hulánuv "the best" model jsem v žádné 10tce nenašel, tak jak to tedy je? To ale neznamená, že je to shit, ale asi průměrná TV. Jinak jsem se dočetl, že v testech Sam na Sony v oblasti barevného podání a řešení 100Hz zatím nemá, tak jak to tedy je??? Kdo se nás snaží houpat? Oni nebo On?
majkicz (872)|7.8.2008 16:25
[COLOR="Navy"]Jardo, Radek je ve svych nazorech ortodoxni, ale nikdy neni dobre davat na nazor jednoho. Je treba cist fora, testy, diskuze, zkusenosti... na hdtvtest.co.uk na konci testu 40A656 napsali, ze je to momentalne jedina televize, ktera se muze postavit svymi kvalitami 40-W4000 a i kdyz nekde na ni ztraci, jinde zase ziskava a navic Sonku valcuje cenou.

Co jsem mel moznost cist ja, tak 46A656 patri k nadprumernym LCD, neni to uplne the best spicka, ale momentalne je to podle mnohych nejlepsi pomer cena/vykon (a to uz PRED radikalnim zlevnenim).[/COLOR]
majkicz (872)|7.8.2008 22:19
[COLOR="Navy"]Tak co vam mam povidat....vsechno super az na...viz obrazky :confused: Bohuzel, tohle asi bude na reklamaci....
Brutus, co ty? Nic takoveho nepozorujes?
Jinak, to prvni je ciste cerna pauznuta obrazovka fullHD traileru na PS3 k filmu Wall-e, to druhe je pauza v tom traileru pri jedne z takrka tmavych scen, cely trailer obsahuje pruhy jak nahore, tak dole (zrejme format 1,85:1)
To treti, to je vlastne situace cislo 1, jen s nastavenim podsviceni na hodnotu 1. Ty prvni dva jsou nastavene z tovarny na hodnotu 7.[/COLOR]





jarda50 (1424)|7.8.2008 23:56
majkicz také víš, že já ji nehaním nebo nevyslovuji soudy. A to, že se někdy vyskytnou nějaké chyby tak to je otázka výroby, nastavení atd, ale také to neznamená, že bych ji chtěl hanět a tvrdit, že sony je nej a jsem toho dalek i když ji mám. Totiž to je ten problém, že každý to vidíme myslímmobraz barvy atd trochu jinak a tak to co je pro jednoho nej je pro druhého průměr nebo hrůza. A ta moje reakce je na R Hulánovu osobní recenzi provedenou v superlativech. Kdyby řekl-napsal : mně se líbí a pro mne je nej tak řeknu OK respektuji Tvůj názor a hurá bavme se o detailech "fičurách" atd. Když se na to nakonec podíváš logicky, tak Ti jde o to aby TV chodila líbila se Ti a byl jsi spokojený. Víš já se koukám na obraz jeho podání jak na mne působí a když je to OK tak je jedno, jestli to má 100Hz of, nebo jiné extras. Třeba já jsem chtěl původně koupit 40X3500 a pak jsem uviděl W4000 a zjistil, že mi vyhovuje a moc se mi líbí tak jsem pořídil jí a zjistil, že mi plně uspokojuje a vůbec mi nevadí, že je to chudší (možná horší) model.
grooveJ (140)|8.8.2008 00:46
[QUOTE=jarda50;186938]Tak jsem se dnes podíval na LCD TV REVIEWS a projel top 10 LCD od r. 06, ale ten Hulánuv "the best" model jsem v žádné 10tce nenašel, tak jak to tedy je? To ale neznamená, že je to shit, ale asi průměrná TV. Jinak jsem se dočetl, že v testech Sam na Sony v oblasti barevného podání a řešení 100Hz zatím nemá, tak jak to tedy je??? Kdo se nás snaží houpat? Oni nebo On?[/QUOTE]

to je sugestívny pohlad, kritériá sa dajú nastaviť na 100 rôznych spôsobov a 100 sumárnych výsledkov, nemožno veriť nejakému výslednému číslu, nastavenému neznámym tvorcom stránok ako svätému písmu....
To ti každý dokáže vytiahnuť niečo čo podporí jeho uhol pohľadu, alebo aspon protichodné výsledky;

1/ napríklad na stránkach, ktoré sumarizujú všetky dostupné testy (tzv. odborné, + sú tam i zverejnené názory užívatelov) uvidíme zo všetkých top TV (výber LCD+Plazma) prvý zo Samsungov na 7.-mom mieste, Sam 656 je na 11.-tom a prvý Sony na 16.-tom; W4000 je až na 25.-tom. Pritom podla prečítaných konkrétností sú tieto 656 a W4000 viacmenej rovnocenné (iný príklad sumárov recenzií samsung-le-40a656 , sony-kdl-40w4000 ), výsledovku si musí každý spraviť podla jeho subjektívnych potrieb , kritérií a dojmov. Podla rebríčka top 10 by si snáď nevyberal nikto, a tak ani nemôže mať definitívnu váhu, je to len súhrn určitých rôznorodých momentov, aj odborných, aj povrchných, aj subjektívnych aj možno motivačne prilepšujúcich.
2/ Ku 100 Hz od Sony si treba na rozdiel od Samsungu ešte priplatiť 5-cifernú korunovú sumu.
3/ Farby Sony - to je čo ? Napríklad hodnotenie tohoto testu Sony z minulého roka, kde sa ako mínus uviedlo hanlivé prirovnanie "Colors by Bravia " http://www.digitalversus.com/article-364-2273-16.html ?
Alebo tohtoročný test Sony s podobným hodnotením farieb "Poor colors and other results..." http://www.digitalversus.com/article-364-3432-16.html ?
Alebo sú to podarené farby Sony u niektorých tohtoročných modelov ?
Ja si zas po prečítaní materiálov (odborné + ohlasy) a videní obrazu myslím že Samsung LE-xx-A656, ale aj W4000 sú v súčasnosti nadpriemerné TV s vynikajúcimi hodnoteniami a hlavne sú to tzv. allrouners ktorí nemajú žiadne vážnejšie nedostatky (z toho množstva kritérií ktoré sa dajú hodnotiť)
Ale myslím že aj ty sa na to pozeráš podobne (tvoj ďalší príspevok) a ide ti len o výrok jedného majiteľa / prispievateľa :-R s porovnaním jedného top 10 :-I