Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

UMAX eGreat EG-M31A

pavelcivka (71)|15.6.2008 15:21
Když to umí po síti jen 4Mb jak to zvládá přehrávání po síti když je dat. tok videa 6-10Mb ?
rado101k (298)|15.6.2008 19:27
Po sieti mi to prehra skoro vsetko az na HD video s vysokym bitrate...
Pytkin (7947)|16.6.2008 00:11
[QUOTE=pedrosadc;181258]Rekl bych co nastavíš na obou výstupech, teď jsem zkoušel nastavit 720p a na kompozitu z toho leze vetší obraz než se vejde na televizi (skleněna), je to prostě PC a rozlišení je pro všechny vystupy společné.[/QUOTE]

myslis to tak , ze na kompozite si videl len vyrez ?
pedrosadc (26)|17.6.2008 11:43
Ano neviděl jsem okraje, ty už byly mimo obrazovku
Pytkin (7947)|17.6.2008 14:42
pedrosadc : a co sa stane , ked pustis v nastaveni 720p DVD s obrazom 4:3 ?
pedrosadc (26)|19.6.2008 13:47
Jak jste na tom s teplotou přehrávače. Mám v něm 320gb disk hitachi/IBM, a včera jsem odpojil ten šílenej větrák, z 46C jsem vyskočil na 52C. Takže to asi tak nechám nebo budu řešit chlazení jiným způsobem.

Jak je to s DVD 4.3 v 720p nevím.
SlavoF (834)|19.6.2008 14:47
tak, a teraz kto poradí čo je lepšie
eGreat alebo 38HD
?
a-prody (12)|20.6.2008 08:48
Nechtěl bys to alespoň trochu specifikovat -38HD
SlavoF (834)|20.6.2008 09:01
IAMM NTD38HD Media Player HDMI/SAT - novinka, aj keď so starším čipom
ale dnes čakám UPS s oboma, tak cez víkend vyskúšam a zistím čo vlastne chcem :-)
neviem či bude fungovať tento odkaz, ale ak nie v každom prípade na http://www.umax.cz to je
http://www.umax.cz/index.php?modul=produkty&strana=detail&cislo=UMNP0012%20%20%20%20&skupina_zbozi=DH-MED&kategorie=DH&stare_cislo=UMNP0012

Doplnenie/Výsledok:
Tak dopadlo to nasledovne:
eGreat som vybalil, doplnil o 320Gb Seagate, zatvoril. Žiadny problém s deformáciou po pritiahnutí disku nebol. Sedí ako r.. na šerbli.
Pripojil, spustil. Žiadny problém s prehrievaním, žiadny problém s hlučnosťou /ventilátor je funkčný :-) /. To ale môže byť pri jednotlivých kusoch rôzne.
Disk som dal na Ext2 + syb8634.nmt /nebudem vysvetlovat čo to znamena/.
Pripojil som USB do PC. Vista SP1 už pozná Ext2, v správe diskov bol vidieť. Mal 3 partition, ale ako disky som ich nevidel /napr. v Total Commander/, ani nebolo možné prideliť písmenko disku /je to logické/.
Tretiu /tú najväčšiu part. -cca 300Gb/ som vymazal a vytvoril som ju znova /v správe diskov/, ale už ako NTFS + formát + písmenko disku.
Výsledok: V Commanderi nový disk /ako USB ext. storage/ z rýchlym kopírovaním atd. /pozn.: moje kopírovanie pri velkom iso viac krát padlo, ale toho dôvodom si myslím je, že na kábel USB dodávaný s eGreat som pripojil ešte predlžovací A-A 3m s hrúbkou=nič moc, mám v pláne vymeniť za kvalitnejší 1,8 ale ešte som sa k tomu nedostal/.
V eGreat tú spomínanú 3. part./teraz už NTFS/ vidím ako interný disk so všetkými datami, všetko prehrávanie z neho ide bez problémov.
Predpokladám /ešte som neskúšal/ že funkcie kopírovania súborov v rámci eGreat /napr. z USB na int. disk/ sú NEFUNKČNÉ, ale to mi VOBEC nevadí, keď mi fičí rýchle kopírovanie z PC. Torrent určite tiež asi nepojde, ale to zatial nepotrebujem a teraz ani neriešim. Skrátka samotný eGreat teraz z tejto part. vie len čítať. /opakujem neskúšal som, predpokladám, je to logické/. Ideálne by ale bolo keby vyšiel firmware, ktorý umožní aplikáciám v eGreat zápis aj na NTFS :-)
NMT aplikácie ostali, tie sú v 1. a v 2. part. EXT2., aj z eGreat vidím moje PC aj so zdielanými datami.
Takto sa dá troška odrbkať to pomalé kopírovanie po sieti. Či to má ale väčší význam ako samotné NTFS na to som zatiaľ ešte neprišiel :-) .
Moc som toho neskúšal, len video súbory z mojej kamery Pan v mp2, náke foto z PC , dvd-iso atd.

Streamovanie z netu /napr. Your tube + ďalšie / bolo ale hlavným dôvodom toho, že IAMM NTD38HD som už nevybaľoval /ľahšie sa to vráti v nedotknutom stave/. Ďaľšie dôvody: novší procák, predpokladám lepšiu podporu a menšiu poruchovosť /info: mpcclub.com/.

Mínusy oproti NTD38HD čo mi vadia na eGreat: je tá konektivita: chýba S-video -to by som ja osobne potreboval /nemam LCD ani plazmu/, RGB síce AVR Harman Kardon má ale Finlux W82-100Hz nie, a ešte som nezohnal kábel component -> scart rgb.
Dalej ten dig.koax tam tiež mohol byť. A aj tie konektory neštandardné s redukciami, ešte ani len ten 12V nie je štandardný-keď mi odíde adaptér, zase budem musieť vyťahovať pájku. Skrátka eGreat mal mať zadnú stranu takú ako NTD38HD. /ale to som všetko vedel aj pred tým/

Takže žiadne veľké porovnanie stovky rôznych typov súvorov ktorý čo prehrá alebo nie som nerobil. Stačilo mi , že som vyskúšal foto z mojho digi a mp2 z mojej kamery plus ešte iné nepodstatné prkotiny. Keby mal eGreat problém z tým čo som skúšal /aj keď toho nebolo moc/ tak samozrejme vybaľujem NTD38HD a nastáva porovnávanie, ale nedošlo k tomu. To že som prvý zapojil a spojazdnil eGreat NEBOLA z mojej strany náhoda, tak trochu som takýto výsledok čakal.
pedrosadc (26)|20.6.2008 10:25
[QUOTE=SlavoF;182240]IAMM NTD38HD Media Player HDMI/SAT - novinka, aj keď so starším čipom
ale dnes čakám UPS s oboma, tak cez víkend vyskúšam a zistím čo vlastne chcem :-)
neviem či bude fungovať tento odkaz, ale ak nie v každom prípade na http://www.umax.cz to je
http://www.umax.cz/index.php?modul=produkty&strana=detail&cislo=UMNP0012%20%20%20%20&skupina_zbozi=DH-MED&kategorie=DH&stare_cislo=UMNP0012[/QUOTE]


Hlavní rozdíl je asi pouze v podpoře streamování přímo z netu u eGreat. Zbytek už je jenom o kodecích připadně rychlostních možnostech sítí při nahrávání..
pavelcivka (71)|20.6.2008 18:49
[QUOTE=SlavoF;182240]IAMM NTD38HD Media Player HDMI/SAT - novinka, aj keď so starším čipom
ale dnes čakám UPS s oboma, tak cez víkend vyskúšam a zistím čo vlastne chcem :-)
neviem či bude fungovať tento odkaz, ale ak nie v každom prípade na http://www.umax.cz to je
http://www.umax.cz/index.php?modul=produkty&strana=detail&cislo=UMNP0012%20%20%20%20&skupina_zbozi=DH-MED&kategorie=DH&stare_cislo=UMNP0012[/QUOTE]

Nevim jestli si mám pod pojmem starší čip představit pomalejší. Pokud ano tak asi radši eGreat
Weex (3)|21.6.2008 18:33
k tomu chlazeni, ja to vyresil tak ze sem vetracek odpojil a horni kryt nadzvednul o ty packy takze to pak vypada takhle:
egrcooling.jpg
pedrosadc (26)|23.6.2008 13:27
[QUOTE=Weex;182439]k tomu chlazeni, ja to vyresil tak ze sem vetracek odpojil a horni kryt nadzvednul o ty packy takze to pak vypada takhle:[/QUOTE]



Do těch pacek už jsem taky dloubal, ale asi málo síly a trochu obavy abych to neskurv.., ted jsem kryt sundal uplně.

Přemešlěl jsem právě sundat ten plech a nahradit ho plexi s nejakým slim pomaloběžným ventilátorem.
Pytkin (7947)|23.6.2008 15:52
Kamarat pridal zo spodu chladic ..
e-great_2.jpg
pedrosadc (26)|23.6.2008 19:06
to je řešení procesoru, ale nevíc asi hřeje disk.
rado.pali (68)|23.6.2008 20:00
Aj ja rozmýšlam o chladiči, lenže aké max. napätie dostanem s tej dosky?
Ten malý chladič je 5V a velké 12 cm sú 12V.
Funguje nejaký 12V na 5V, neviem či sa vôbec rozbehne.
Weex (3)|24.6.2008 01:05
12V tam urcite nekde bude ;)
pedrosadc (26)|24.6.2008 10:00
[QUOTE=rado.pali;182661]Aj ja rozmýšlam o chladiči, lenže aké max. napätie dostanem s tej dosky?
Ten malý chladič je 5V a velké 12 cm sú 12V.
Funguje nejaký 12V na 5V, neviem či sa vôbec rozbehne.[/QUOTE]


na 5V se velký ventilátory přepojujou kvuli snížení otáček normálně a 12V je disku určitě
SlavoF (834)|24.6.2008 10:06
eGreat alebo IAMM NTD38HD v príspevku z 20.06.2008 je doplnené o výsledok.
V ňom je možno aj odpoveď či Ext2/3 /= NMT aplikácie, FTP prístup - pomalý/
alebo NTFS /rýchly USB prístup/
odpoveď = možno OBE
JOKIJOKI (17)|24.6.2008 21:00
Ja mam tento disk: SAMSUNG 1TB SATA2 32MB - HD103UJ a žiadne problemy s teplotou nepozorujem.
A to som prehraval asi 6 hodin v kuse v terajšich panelákových hicoch.
univerzal (2)|26.6.2008 09:54
Pro uživatele eGreatu dobrá zpráva , nový firmware 080612 a NMT aplikace bude dnes na http://www.umax.cz ke stažení
SlavoF (834)|26.6.2008 15:36
Pokiaľ je to tento:
http://www.egreathd.com/index.php/general-support
tak nič nové , iba španielčina a portugalčina.
ale ak bude skutočne 080612 , tak to by mala byť prekopaná obdoba 080612 z popcornu

oj, NMT aplikace pro eGreat M31A verze 080529 už tam je

len je divné, že pri popcorne píšu :
Firmware 00-17-080529-15-POP-402-000 Requires NMT apps 00-17-080529-15-POP-402
a
NMT apps release notes:
1. Minimum firmware version to use this NMT App is
01-17-080529-15-POP-402-000

tak dá sa inštalovať NMT 080529 na firmware 080330 alebo nie ?
univerzal (2)|27.6.2008 09:43
Na http://www.umax.cz už je firmware i NMT aplikace.
Pro zájemce fixed list:
Release Date : 18 June 2008

Firmware Version : 01-17-080612-15-EG-402-000

Release Note :
1. Requires NMT apps 00-17-080529-15-EG-402

2. Stepstone update to a new fail-safe kernel
- *older firmware need to step through this, before able to update to future firmware.
- ** Note that there will be a repeated "programming kernel..." message, this is correct behaviour.
- fail-safe kernel for recovery from bad updates/flash programming.

3. Browser
- fixed Browser no longer runs after long idle
- fixed myiHomeLite hangs when certain filename listed
- improved memory clearing, reduce time from 390ms to few milliseconds
- fixed bug where links with #xxx does not work when page is with OnLoad
- added image changing and on-the-fly loading feature
- added menu frames for file operation UI
- fixed problem changing TV mode when URL prompt is turned on
- fixed focus/unfocus not working when browser frame does not start at (0,0) location
- all page loading and refresh request disabled when screensaver is on.
- fixed screen freeze when changing onfocus image in MSP

4. Subtitle
- increased subtitle font size to 32 max, swiched to cleaner method
- subitle time adjust now from -1000sec to +1000sec
- fixed subtitle not aligned to center under certain conditions
- fixed subtitle On/Off not persistent when in playlist
- fixed subtitle centering issue, encountered with Hebrew subtitle
- fixed Hebrew subtitle bi-directional bug
- fixed external subtitle turn on/off issue, when Play All

5. Matroska (MKV)
- added VC1 in MKV support (no TimeSeek for this yet)
- fixed MKV audio sync latency after TimeSeek/td>
- fixed MKV no audio after changing from AC3 to DTS track
- fixed MKV no PCM audio after switching audio track
- fixed MKV audio info not updated after switching, reported as audio switching failure.

6. BT
- recover schedule database after system reboot
- added reset schedule function
- fixed sometimes unable to delete BT schedule

7. WiFi driver
- Atheros USB 11n driver added
- added wpa_supplicant and new zd1221 driver
- WiFi setup page updated to support new scanning method and USB hotplug
- Enable Atheros USB WiFi detection for different vendor and product IDs.

8. UPnP
- Marquee tweaks and color customisation
- fixed for TVersity playback issue
- improved crash handling

9. Network share
- Share out removable storage (e.g. USB drives) through SMB/NFS server
- Reset UDN when restore factory settings
- Removes all network shares after restore factory settings
- Able to set system password to None now, just leave it blank

10. Photo app
- fixed 1-bit PNG rendering
- fixed after photo rotation failed, slideshow paused
- fixed after rotation, photo scaling incorrect

11. Skinnability for browser UI
- refer to notes below how to modify "skins" for your NMT
- added customisable color for fonts
- added NMT watermark

12. Various patches and improvements
- fixed aspect ratio issue for 4:3 TV mode (16:9 TV mode not affected)
- added OSD message when USB keyboard inserted/removed
- turns off SPDIF out when exit playback
- fixed character 'j' wrong horizontal position when rendering
- fixed login page wrong SD/HD server icon
- fixed Splashscreen flickering issue
- included traditional Chinese in language selection
- turns off analog video output when in HDMI (some power saving)
- added TV Mode 1360x768 60Hz
- fixed regression, when player first boot, if failed to login to server, get stuck at 2nd splashscreen for long time.
- fixed incomplete Traditional Chinese translation
- fixed delayed auto-login issue
- added additional language options for DVD subtitle and audio option
- enabled IP multicast support and USB card reader support in kernel configuration.
- fixed crash issue (#QA0482)
- fixed DVD autoplay issue during bootup.
- fixed missing dimension and AR info
- workaround long auto-login when SMB name resolution failed
- fixed info bar becomes translucent after ISO playback (#QA0480)
- fixed "Could not play" error after pressing next while play m4a
- fixed timezone DST and other xx:30/xx:45 timezone handling
- fixed occasional HDMI black-screen after stopping video playback
- fixed DVD setup page cannot save Chinese audio
- fixed Network setup navigation issue
- fixed HDD NMT version checking when network restarted

How to change the "skins" of your NMT UI:

1. Obtain _theme_.zip from release package or download from [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

2. Unzip and modify existing graphics as you wish, but maintain the dimension and filename

3. Modify .config file in root of _theme_ folder to change the colors of the text, color attributes is same as in HTML, e.g. RRGGBB, #RRGGBB, "green", "white-alpha", "black"

4. Copy entire _theme_ folder to the NMT harddisk's Photo folder

5. Reboot (Power + Eject) and new theme will be loaded

Note: Screensaver images ssvr1.jpg ~ ssvr4.jpg must be less than 20Kbytes, due to current limitation.



NMT Apps Version : 00-17-080529-15-EG-402


2. Share out USB / HARD DISK through SMB / NFS server

3. Blank password supported for FTP and SMB server

4. Support SATA drive with NMT partition

5. Fixed setup page start/stop torrent button disabled after stop

6. Fixed BT crash bug

7. Fixed upload cap for BT client reverting to 0

8. Fixed Samba auto login delay
pavelcivka (71)|27.6.2008 15:46
Tak jsem ho tam naflešoval a žádný změny nepociťuju. Tři videa který mi nešli přehrát pořád nejdou
rado.pali (68)|27.6.2008 17:44
Mne ide jeden film, ktorý predtým nešiel. Ale nedá sa pretáčať ani skákať percentuálne 10,20%....
Akúrať sa mi zdá, že rýchlejšie prepína medzi audio stopami.
Pytkin (7947)|27.6.2008 18:02
VIdel som dnes vedla seba EGREAT a TVIX 6500 .. musim povedat ze odozva tvixu je uplne ina kava .. To je neporovnatelne .. teraz som tu v praci asi hodinu skusal egreat .. a dost to robi rozne harakiri .. sem tam zamrzne .. mozno ked to clovek vyladi a vsetko poskusa a usadi sa setup , tak to bude OK .. ale ked do toho clovek drbe , hore dole prepina rozlisenia a co javiem co .. Tak to je celkom nestabilne ..
pavelcivka (71)|27.6.2008 21:55
Tvix je dvakrát tak dražší, tak musí bejt dvakrát rychlejší :)
Pytkin (7947)|28.6.2008 01:15
Dnes som potestoval ten EGREAT .. Tak nejak je to pouzitelne .. Paralelne HDMI do HD projektora a kompozit do CRT telky .. Pri DVDckach je to OK .. pri MKV to na kompozite robi hore/dole cierne pasy .. to sa da prezit .. zaujimave je , ze pri DVDckach , pri 4:3 dava (aj HDMI aj kompozit) v lavo/pravo cierne pasy .. to je prijemne , ze neni treba prepinat na 4:3 ..
J85k2 (4)|28.6.2008 15:16
info: po uprgrade na FW_080612 mi po vypnutí a zapnutí eGreat na Svideu(mám CRT TV) běhaj čáry/úpnej rozklad obrazu :( pomůže pouze reset.

a mimochodem podařilo se někomu rozchodit samba server?? funguje mi jen ftp.
zadám \\ip egreat po čase se mi objeví složka SHARE a tiskárny a faxy. dál už nic nejde dělat :(

PS: je normální aby když je hdd (500GB WD GP) naformátován na ten ext2 ukousla partice 3OGB??
pavelcivka (71)|28.6.2008 15:54
[QUOTE=J85k2;183106]po vypnutí a zapnutí eGreat na Svideu(mám CRT TV)[/QUOTE]


S-video to nemá
goast (36)|28.6.2008 16:19
zrychleno ftp v kopirování filmu
Pytkin (7947)|28.6.2008 17:31
tiez kukam ako puk .. mam egreat pozicany doma na otestovanie a marne kukam s-video :) .. to je jeden z dovodov , preco chcem ist do popcorna ..
pavelcivka (71)|28.6.2008 17:55
goast
jaká rychlost kopírování po ftp je ted?

Pytkin
Popcorn má "jen" IDE a nemá usb k pc což jsou asi větší nevýhody než S-video
Pytkin (7947)|28.6.2008 18:39
pavelcivka : IDE uplne postacuje .. povodne som do neho ani nechcel davat disk .. ale dam do neho 2.5" maly 250G disk .. aby tam maly mohol mat rozpravky a bol nezavysli od sietovych zdrojov .. USB k PC nepotrebujem tiez .. Zato popcorn je nizsi .. Co je pre mna zasanda vyhoda .. Ma s-video , co tiez vyuzijem .. Ma "derave" boky , cize sa lepsie odvetrava bez ventilatora .. a paci sa mi , ze ma rovno konektory na sebe .. nepotrebuje tie kable , ako ma egreat ..

FTP sa ako zapina ? alebo to musi byt EXT2 formatovany disk vnutri ?
Je moznost pripojit sa cez SSH/Telnet a trosku poladit ten linux vnutri ?
goast (36)|29.6.2008 08:02
[QUOTE=pavelcivka;183127]goast
jaká rychlost kopírování po ftp je ted?

Pytkin
Popcorn má "jen" IDE a nemá usb k pc což jsou asi větší nevýhody než S-video[/QUOTE]

asi do 5mega ftp,jinak sem včera zjistil nejdou mazat soubory přes delete na dálce
goast (36)|29.6.2008 10:14
[QUOTE=Pytkin;183133]pavelcivka : IDE uplne postacuje .. povodne som do neho ani nechcel davat disk .. ale dam do neho 2.5" maly 250G disk .. aby tam maly mohol mat rozpravky a bol nezavysli od sietovych zdrojov .. USB k PC nepotrebujem tiez .. Zato popcorn je nizsi .. Co je pre mna zasanda vyhoda .. Ma s-video , co tiez vyuzijem .. Ma "derave" boky , cize sa lepsie odvetrava bez ventilatora .. a paci sa mi , ze ma rovno konektory na sebe .. nepotrebuje tie kable , ako ma egreat ..

FTP sa ako zapina ? alebo to musi byt EXT2 formatovany disk vnutri ?
Je moznost pripojit sa cez SSH/Telnet a trosku poladit ten linux vnutri ?[/QUOTE]

...ftp přes format ext2nebo3
SlavoF (834)|29.6.2008 14:15
Tak už to je tak ako to má byť, funguje Ext3+NMT aplikácie a súčasne PC -> USB :-)
oproti tomu ako som písal v príspevku 20-06-2008, 09:01 som urobil zmenu.
V partition manager som 3. partition zredukoval na 40GB a na zostávajúcom mieste som vytvoril 4. partition s NTFS. /hovorím o internom disku v eG/ - to som všetko robil cez USB z PC.
V eGreat je vidno: HARD_DISK aj HARD_DISK_A4
NMT aplikácie fungujú a USB prenos z PC na HARD_DISK_A4 fičí ako gula.
fw. 080612 už pri formátovaní ponúkol ako prvú Ext3 , tak som nechal tú.
J85k2 (4)|29.6.2008 15:05
trochu mi nesedí k čemu potřebuješ nmt aplikace ,když máš disk naformátovanej na NTFS?
bud mám hdd formátovanej na ext2/3 nebo i FAT32 a můžu k němu přistupovat přes ftp (samba mi nefunguje) a nebo přes usb (dohráním do Windows XP aplikaci co je na CD v případě ext2/3).
Pokud mám ntfs disk tak funguje pouze usb připojení a nemusím plýtvat místem :)
Pytkin (7947)|29.6.2008 23:38
Inak popcornhour A110 dobieha vsetko, co A100 zameskavala.
Radoo (1302)|1.7.2008 07:30
Původně jsem o tomhle stroji přemýšlel, ale zůstanu u HTPC, který zvládne vše.
Podařilo se mi doladit tichost: k notebookovému CPU, pas. zdroj, pas. GPU, jsem vyházel dva 7200 disky do vedlejšího kompu a dal jsem tam jeden 160GB notebookový 5200 od WD a teď je to paráda opravdu tichý.
Pytkin (7947)|1.7.2008 11:07
Este z mojho weekendoveho testovania EGREATu .. Otvaranie MKV po sieti je dost tragicke .. kazda zmena (pretocenie , zmena zvuku , ...) = 10-15 sec cakania .. dost to je otravne ..
aryanboy (5)|1.7.2008 17:18
Zdravím,také uvažuji o tomto přehrávači, píšou,že lze připojit na USB též optické mechaniky. Ptám se tedy, i blu-ray externí? - např. tuto [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Fungovala by a nebo se optickou mechanikou myslí v tomto případě pouze DVD-ROM?
Dále jsem se chtěl zeptat, přes rozhraní HDMI dochází k upscalingu automaticky a nebo to musí být jako vyjmenovaná funkce - jak je tomu u tohoto, pokud budu přehrávat DVD zkopírované na HDD do .ts, bude takovýto soubor upscalován v eGreatu, nebo ne?
Díky
Standa
pedrosadc (26)|2.7.2008 13:03
[QUOTE=J85k2;183201]trochu mi nesedí k čemu potřebuješ nmt aplikace ,když máš disk naformátovanej na NTFS?
bud mám hdd formátovanej na ext2/3 nebo i FAT32 a můžu k němu přistupovat přes ftp (samba mi nefunguje) a nebo přes usb (dohráním do Windows XP aplikaci co je na CD v případě ext2/3).
Pokud mám ntfs disk tak funguje pouze usb připojení a nemusím plýtvat místem :)[/QUOTE]


Měl jsem podobnej problém, nakonec jsem spustil nebo doinstaloval ruzné śíťové služby WIN (TCIP, NETBIOS) a vše jede OK.


Další problém může být v firewall nebo router.
J85k2 (4)|2.7.2008 19:17
cuz můžeš mi poradit kde tyhle služby mám povolit či doinstalovat??? tu sambu bych opravdu rád využil
Connor (509)|3.7.2008 00:14
Vypadá velmi sympaticky, o něčem takovém domu vážně uvažuji. Jen mi tam celkem chybí wifi.... na drátové připojení do sítě mám router moc zruky. :-/
Nejde náhodou do usb portu strčit nějaký wifi klient? To by mohlo být řešení....
Pytkin (7947)|3.7.2008 01:11
ved mozes dat maly wifi ruter k tomu .. ja teda wifi nemam rad a vobec mi na takychto zaradeniach nechyba ..
Connor (509)|3.7.2008 09:23
pytkin: no jo další router, jen to je trochu nešikovný (další zařízení navrch), takže by se mi líbilo něc co už iwfi má v sobě... wifi nemusím mít rád, ale kabelem je to místo bez stavebních úprav prostě nedostupné
SlavoF (834)|3.7.2008 09:33
[QUOTE=J85k2;183201]trochu mi nesedí k čemu potřebuješ nmt aplikace ,když máš disk naformátovanej na NTFS?
bud mám hdd formátovanej na ext2/3 nebo i FAT32 a můžu k němu přistupovat přes ftp (samba mi nefunguje) a nebo přes usb (dohráním do Windows XP aplikaci co je na CD v případě ext2/3).
Pokud mám ntfs disk tak funguje pouze usb připojení a nemusím plýtvat místem :)[/QUOTE]

Ja som len chcel informovať , že dá sa aj toto.
"plýtvat místem" pri dnešných cenách diskov je nepodstatná záležitosť. Rozdelenie si urobím ako uznám za vhodné, dá sa za chodu meniť.
ftp , samba - malá rýchlosť
"dohráním aplikaci" - v mojom prípade netreba
Pytkin (7947)|3.7.2008 11:50
Conor : no .. pre mna osobne je podstatne , ci to hraje , ci to vsetko prehra , ci to funguje , atd .. ci to ma wifi je druhorade .. su modely aj s wifi .. tie zase nehraju vsetko .. cize ja si radsej kupim bez wifi , ale hra to ..
Connor (509)|3.7.2008 12:05
Pytkin: Jo jo, ty co maji wifi zase neumi jine... skoda. Pujde USB port pouzit na wifi, nebo spis ne a bude nezbytne k tomu pripojovat nejaky standardni APcko pres LAN??