Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Blu-Ray na DVD....další problém...

milennium (18)|17.4.2008 16:49
Tak jsem vyndal s Blu-Ray stream 0000.m2ts kde je video stopa a jedna audio stopa .ac3 DD5.1. Při přehrávání tohoto streamu je vše O.K. zvuk a video sedí,je synchronizované. Pak jsem cvičně abych zjistil jaký je nejlepší encoder,s tohoto streamu vystřihnul asi 2 minuty. Při přehrávání zase tohoto krátkého streamu vše v pohodě . Pak jsem tento krátký stream demuxnul na 0000.ts a 0000.ac3. A teď příjde ten problém. samotný video ts má 2 minuty a audio ac3 je delší asi o 1 sekundu ! Přitom jsem nedělal žádné převody a abych se ujistil,že jsem neudělal nějakou chybu použil jsem na demux víc aplikací. Elecard, tsremux a nebo tsMuxerGUI. Vždy stejný výsledek. Video má stejnou stopáž a audio je vždy o něco delší a tudíš nesedí s video stopou...
Nemůžu najít příčinu,nemáte nějakou radu ?
peteb (53)|5.5.2008 11:45
Mozna je problem v tom samotnem vystrihnuti 2 minut.

Jak vypada delkova bilance pri celem souboru, ta sedi?
milennium (18)|6.5.2008 22:50
Délka je stejná u obou streamů. Když 0000.m2ts natáhnu v Adobe ProCS3 na časovou stopu,tak to sedí na chlup. Myslím délky. Když pustím koncert na začátku tak vše sedí,ale když ho pustím skoro na konci tak se prostě obraz od zvuku rozchází... Nedokážu si to vysvětlit. Délky sedí,ale na konci se zvuk rozchází.. Jsem s toho na prášky,protože nevím co s tím.
EvilDeath (9)|7.5.2008 11:33
[QUOTE=milennium;173598]Tak jsem vyndal s Blu-Ray stream 0000.m2ts kde je video stopa a jedna audio stopa .ac3 DD5.1. Při přehrávání tohoto streamu je vše O.K. zvuk a video sedí,je synchronizované. Pak jsem cvičně abych zjistil jaký je nejlepší encoder,s tohoto streamu vystřihnul asi 2 minuty. Při přehrávání zase tohoto krátkého streamu vše v pohodě . Pak jsem tento krátký stream demuxnul na 0000.ts a 0000.ac3. A teď příjde ten problém. samotný video ts má 2 minuty a audio ac3 je delší asi o 1 sekundu ! Přitom jsem nedělal žádné převody a abych se ujistil,že jsem neudělal nějakou chybu použil jsem na demux víc aplikací. Elecard, tsremux a nebo tsMuxerGUI. Vždy stejný výsledek. Video má stejnou stopáž a audio je vždy o něco delší a tudíš nesedí s video stopou...
Nemůžu najít příčinu,nemáte nějakou radu ?[/QUOTE]

Podle me , je problem v tom, ze z m2ts demuxujes do TS (transport stream). TS neni finalni video, je to jen kontejner. V tom TS je video v nejake RAW podobe. Jestlize se jedna o Bluray, tak nejpravdepodobneji v H264 (AVC) a nebo ve VC-1 (windows media video 9). To video nema samo o sobe dany fps, udava se pri zabalovani do kontejneru. Takze muze bejt problem v tom , ze video ma jiny fps, nez audio. Na bluray to bude 23.976 fps (29.976)
Ja bych to udelal tak, ze bych to 2min video demuxnul ne na TS, ale primo na RAW plus audio.
(Za pripadne nepresnosti se omlouvam)
milennium (18)|7.5.2008 22:34
Děkuji za radu. Ale v čem to mám demuxnout do RAW formátu ???
EvilDeath (9)|8.5.2008 15:20
[QUOTE=milennium;176427]Děkuji za radu. Ale v čem to mám demuxnout do RAW formátu ???[/QUOTE]

http://www.videohelp.com/tools/tsMuxeR
milennium (18)|8.5.2008 19:30
Tak bohužel s tímto nástrojem (tsMuxeR) mi to nejde. Po zhruba 2% demuxingu mi to vypíše chybu a hotovo... Jo,je to hold beta...
Už jsem ten problém,ale vyřešil. A to Ediusu 4.6...