Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Lze aby výsledkem zachytávání z TV byl neprokládaný obraz??

ODSakEda (2278)|23.11.2004 13:53
WMP9 to je shíít, ten deinterlaci asi neumí a neumí lecos..., já myslel mplayer2.exe!!! (verze 6.4.09.1128) nebo mplayerc.exe (clasic)!

Zkus si otevřít dvakrát tento player a spust v obojím stejný video v DV z dig. kamery. Prvně spuštěný prokládání zdárně vyhladí bez rozmazání nepohybujících se objektů (zpravidla pozadí) a 2. zobrazí prokládání, neb se vlastně hádají asi o kodek nebo jen o tuto funkci!

Zřemě je ale nutné mít nainstalován kodek MainConcept DV Codec?! To si již nejsem jist.
Anonymous (825)|23.11.2004 14:08
[quote=vlada]Jestli WMP dělá deinterlace i neprokládanýho videa, tak je to potom pěkná kravina. Já sem přesvědčenej, že to na velkej obrazovce poznam. Zvlášť v okamžiku, kdy se obraz moc nehejbá. Tam musí bejt ta zhoršená kvalita evidentní. [/quote]

Kdepak, kvalita je velmi dobrá, rozdíl je jako kdybys to porovnával na televizi. Je úplně fuk jesli se obraz hýbe nebo né, dochází k problikávání v 50Hz stále takže se nejedná o "adaptive"a tudíš obraz bude stabilně dobrý.
WMP žádnou deinterlaci nedělá \/ \/ \/ , vždycky to dělá decoder né \/ \/ \/
ODSakEda (2278)|23.11.2004 14:15
Možná souhra playeru s dekoderem, ale proč to tedy WMP9 nedělá???...

Je fakt, že pozoruji snahu nejen MS ale i SONY a Panasonicu a Olympusu vnášet lobby do kodeků, které jsou nedílnou součístí jen JEJICH... softu........

Tak např. video z fotoaparátu 0lympus 770 deklarované jako AVI a MPEG-4 a s koncovkou .MP4(???) nejde v ničem otevřít než jen v přiblblým QuickTimePlayeru.............................. Ani ve většině editorech! Chová se to jako .MOV, ale nende to v softu na převod .MOV převést na nic kloudýho...

škoda, zatím, jinak 770 umí pro zajímavost 640x480 30fps a docela dobrý barvy a stereo(!) zvuk-docela ostrý a bez zvuků servomotorků ostření, narozdíl od předchůdců.
Anonymous (825)|23.11.2004 14:33
WMP7-10 je speciení zmetek Microsoftu který vybočuje ze všech pravidel. Posledním kompatibilem WMP je ver.6.4.
Když budeš mít patřičný decoder (jako kodek) tak to otevřeš v čem koli.
vlada (3470)|24.11.2004 00:01
[quote]WMP7-10 je speciení zmetek Microsoftu který vybočuje ze všech pravidel. Posledním kompatibilem WMP je ver.6.4. [/quote]
Alespoň na něčem se shodneme :-). Jinak podle Mika tu deinterlace dělá DirectX9, ale pouze v případě, že dostane přímo výstup z DV kodeku, což od většiny přehrávačů nedostane.
No a abych se vrátil k deinterlace progressive videa, zońovu uvedu příklad, který jsem již kdysi uváděl. Představ si extrémní ukázkový případ, kdy se video skládá z 576 vodorovných černých a bílých pruhů. Pokud tohle proženeš BOBem, tak dostaneš 50 střídavě kompletně bílých a kompletně černých obrázků, ve výsledku tedy nějakou pulsující šedivou. Tohle je samozřejmě extrémní příklad, ale ukazuje, jakým způsobem může BOB 50 zmršit obraz.
ODSakEda> MP4 je kontajner, který je součástí standardu ISO MPEG-4. Pro přehrávání v čemkoliv podporujícím DirectShow si nainstaluj kodek 3ivX nebo zkus splitter do Moonlightu - http://www.elecard.com/ftp/pub/mpeg/misc/beta/MP4Demux.zip.
Další možnost je převést video do jiného kontajneru, například matrošky pomocí programu MKVToolnix. Když to budeš chtít editovat a nepude to otevřít, tak z matrošky to pomoví VDM převedeš bez problémů do AVI. Jako dekoder by měl posloužit FFDShow. Muj foťák Fuji F710 točí naštěstí do AVI/MJPEG/PCM taky při 640x480@30, ale neni stereo. Na druhou stranu je o polovinu menší.
ODSakEda (2278)|24.11.2004 09:54
Nojooo, menší, protože nemá nejen tak dlouhý ale i tak velký sklo!

Olymp zachoval i u 770-ky sklo objektivu o prum. skoro 4cm!!! A to je 770-ka zase ohodně menší (ve všech rozměrech) než 750-ka!
Od modelu 750 je lepší objektiv (než u Minolty 10xzoom-ta převzala objektiv ze 700-ky Olympuse) nepatrně větší a širokoúhlejší i vnitřní obdélníkový průchöd!) 750-ka je zase odost menší než předchozí 700,720,725!

Je zde sice diskse o videu a videokamerách, vím, ale tento fotoaparát je i skorokamera s již požitelnou kvalitou videa pro low-end. Začíná se to lámat a začínají kamery slušně fotit a fotáky slušně "kamerovat" :-)

Zavedu na to asi extra téma, uvidíme.
Anonymous (825)|24.11.2004 12:08
[quote]Jinak podle Mika tu deinterlace dělá DirectX9, ale pouze v případě, že dostane přímo výstup z DV kodeku, což od většiny přehrávačů nedostane.[/quote]

Tak to zkus a neříkej že někdo říkal ..., všechny přehrávače to přehrajou, vynech WMV 7 a výše a něco placni a ten to přehraje ... \/ A takhle to zobrazí decoder od Microsoftu co je součástí DX9, to už sem taky psal, no nechtěl bych mít tvojí paměť ... :-E :-E :-E

[quote]
tak dostaneš 50 střídavě kompletně bílých a kompletně černých obrázků, ve výsledku tedy nějakou pulsující šedivou. Tohle je samozřejmě extrémní příklad, ale ukazuje, jakým způsobem může BOB 50 zmršit obraz.[/quote]

[color=red]Mužu Ti říct že si blbec ???[/color] :-E :-E :-E Tohle už nehodlám komentovat :-E A nebo to ještě zkusím ... Ty VOLE, to druhý pole je o jednu řádku níž !!!
Mike (617)|24.11.2004 12:18
K tomu DV - ono je to asi tak, ze DV decoder pri zapojeni na Video Mixing Renderer 9 zaroven poda informaci, ze je to prokladany, jak prokladany a ze je treba udelat deinterlace - VMR pak rekne ovladacum grafiky, ze je treba udelat deinterlace a o vse se postara grafika - proto to taky funguje jenom na novych grafikach a treba muj staricky Matrox z toho zblbne a jeste k tomu prohodi pulsnimky, takze se to skube :-(
proto musim pouzivat pouze stary video renderer...

Asi bych mel upgradovat grafiku, jenze porad nevim jakou :-?
mirekv (7169)|24.11.2004 12:20
Tady se to asi nedovíš. Já ATI rulezzz, co jiní?
Anonymous (825)|24.11.2004 12:35
[quote]proto to taky funguje jenom na novych grafikach a treba muj staricky Matrox[/quote]

Prosimtě mám G-550 a frčí to na P-III 700Mhz jedna píseň. Musíš dát obnovovačku 100Hz, nebo lépe řečeno fpsx4, jinak to bude vynechávat půlsnímky, podle disku občas ulítně nějaký řádek, to se ale dá ..

[quote]Já ATI rulezzz, co jiní?[/quote]

Tu mužeš akorát vytrhnout ze slotu a hodit do popelnice, na nic jinýho to není dobrý :-)- :-)- :-)-
ODSakEda (2278)|24.11.2004 12:41
Mike: Takže další důvod k deinterlaci?
Aby video zákazníci přehráli i na starších PC a grafikách!

---------------------------
Většinou jim nevadilo, že je video ode mne v AVI (XviD) na DVR-R a nejde přehrát v jejich nedivixovým playeru za 20.000... (připustili i sebekriticky, že zbytečně možná vyhodily tolik moc peněz pro málo "muziky") a byli nadšeni, že je to vůbec v dig. podobě na cédéčku potažmo na dévédéčku (včetně fotek-které nedivixový playery více degradují nebo vůbec nepřečtou, pokud nejsou sice v .jpg ale 720x576pixelů... a některé jen jako videosekvenci-Panasoniky...)! Zatím jin to na PC nebo noutbuku s TV outem stačí a příště prej koupí ještě jeden player s DivXem, když do stojí dnes 1500,-Kč s DPH!
Anonymous (825)|24.11.2004 12:47
[quote]Mike: Takže další důvod k deinterlaci? [/quote]

Přehraj to přes avisynth a mužeš mít kartu jakoukoli \/ \/ \/ (efekt naprosto stejný)
vlada (3470)|24.11.2004 12:48
Bullbacku, já se snažim o slušnou a věcnou diskuzi, kterou Ty neustále narušuješ výkřiky typu, že sem blbec, napsaný co největšim písmem. Jiný argumenty Ti už asi nezbyly.
Samozřejmě, že ten druhej půlsnímek je o jednu řádku posunutej a to je právě ten problém. BOB 50 udělá to, že vezme první snímek (snímek, ne půlsnímek zdůrazňuju) vyhodí z něj lichý řádky (třeba ty černý) a zbyde mu kompletně bílej půlsnímek. Ten roztáhne, takže vznikne snímek o původní velikosti, ale nenjsou to proužky nýbrž kompletně bílej snímek. Potom se vezme opět první snímek, vyhází se sudý řádky, zinterpoluje se to a dostaneš kompletně černej snímek. Co je na tomhle k nepochopení? Výsledkem je potom 50x za vteřinu se střídající bílej a černej obraz. Místo původního obrazu, kterej se skládal z 288 bílych a 288 černych pruhů.

ad graf. karta> A jakou grafiku bys doporučoval ty? Ve 3D nevýkonou a předraženou Parhelii? Ten výběr je dneska opravdu žalostnej, slibně co se týká TV-OUTu a videa vypadají karty od XGI. Uvidíme.
Anonymous (825)|24.11.2004 12:58
vlada: Kristovo noho, to fakt to vysvětluju tak blbě nebo to nechceš pochopit a nebo seš tak blbej. To se na mě nezlob ale jestli to má být provokace z Tvý strany taak to [color=red]BLBEC [/color]napíšu ještě větší a červeně...

Pro uplný imbecily:
Máš snímek která se zkládá z 576 řádek .. Řádkama se nerozumí řádky na brambory nebo řádky na papíru ale řádky obrazové, pochopili ???? Jesli ano tak dál ... 576 řádek se rozdělí na půlsnímky, tj řádek 1,3,5, se zvětší na rozlišení monitoru, zobrazí se ... To musí bejt hrozně složitý pochopit :-E :-E :-E , další půlsnímek složený z řádek 2,4,6 atd se taky zvětší a zobrazí na monitoru ...

A to je konec, vyčistit zoubky, umejt se a jít do hajan ... :-E
mirekv (7169)|24.11.2004 13:19
Bullback: tak podle tvého návodu jsem to vůbec nepochopil! :-D
Anonymous (825)|24.11.2004 13:33
mirekv: No komu by to nebylo jasný z mého drastického přesvědčování tak je možné si o téhle metodě přečíst v návodech na složení v avisynthu, možná je to tam lépe podáno. :-E (poku'd to ještě někdo neví nebo je přesvědčen o nějakém vyhazování :-((( :-((( :-((( řádek :-E )
jojto (865)|24.11.2004 13:47
To Bullback: Tvoje metody sa mi lubia :-D .
Anonymous (825)|24.11.2004 13:51
jojto:Tak dík, beru to jako pochvalu a určitě v budoucnu nezklamu :-E

Mike: Ještě k prohození půlsnímků, tohle mě dělá Ligos na MPEG-2, stačí zapnout overlay mixer, jen mě to napadlo v souvislosti :-)