Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

záhadné DV .AVI

jano101 (45)|13.4.2008 10:57
Zdarte stala sa mi záhadná vec : idem strihať minuloročnú dovolenku a tak som si teda postahoval 3 kazety do PC z DV formatom. ozač ako cas1 cas 2 cas 3
Všetko naprosto OK filmy sa dájú v PC no problem pozrieť (žiadna chyba!)
ale ked som naimportoval cas 2 do premiery 1.5 tak mi síce nehlásilo chybu ,ale nejde 60min ale len 1,45 min

čo to má znamenať ????

prehrať sa dá ale pri importe naimportuje len 1,45 min ?????

a nehlási to chybu !!!!??????
Pave1 (4279)|13.4.2008 15:10
a čím jsi to konkrétně postahoval, že to do té premči importuješ?

Osobně vždy natahuju v aplikaci, ve které střihám. Nikdy jsem nepoužíval žádnou externí utilitu, ani pro DV ani teď u HDV. Neměl jsem nikdy problém.

Rada jen tak na okraj, zkus mrknout po svém systému, jestli jsi tam nenaistaloval nějaký balík kodeků "all in one". Ty spolehlivě vyvolávají konflikty, takže video soubory pak často mají různé problémy, nejdou přehrát atd. Řešením je vždy tyto balíky odinstalovat, vše potřebné si každý program instaluje sám, pak už stačí jen ffdshow případně Xvid koepi, žádné další kodeky netřeba.
jano101 (45)|14.4.2008 22:18
1.no štandartne na import z kamery používam movie maker lebo je to jednoduché a predpokladam že DV je DV
2.striham v premiere 1.5
3 nikdy som nemal problem
4.kodeky mám klite pack
5.pomohol canopus ale i napriek tomu fakt som nikdy nemusel riešiiť niečo podobne
Pave1 (4279)|14.4.2008 22:23
Pokud to lze zpracovat jak v tom MovieMakeru tak v Ediusu, tak bude chyba asi v té Premče.

Jaká ale, to ti neporadím (popřemýšlej, co jsi přeinstaloval, jaké jiné kodeky, pokud jsi to natahoval v MM, tak to bylo přes mrkvosoftí DV kodek - DV PAL, to by přemča měla načíst zcela bez problémů). Ten kodek pack zkus odinstalovat, je tam stejně zbytečně.

Pokud nepomohla přeinstalace Premiery, tak fakt už jinak nevím.

P.S. Capture v PremieřePro je také jednoduché a nemusíš pak nic nikam importovat. U Adobe je tohle obecně lepší postup, "chytré programy" mohou občas dost zkomplikovat život.