Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Existuje taková televize dle mého přání ??

Nivico (24)|6.4.2008 12:44
Začal jsem uvažovat o výběru nové TV a z hrůzou jsem zjisti , že dnešní TV nesplňují ani moje základní požadavky ( nebo jsem snad příliš náročný ?? )

Prosím o radu s výběrem kvalitní TV , je mi jedno zda LCD nebo Plazma , ale nejraději plazmu.

Chtěl bych 100 Hz technologii ,rozlišení Full HD, televize by měla umět PIP, PAP z dvoukanálového tuneru , digitální i analog. tuner, obvody CTI - nevím zda se tyto obvody uplatňují v dnešních TV,
3 D digitální hřebenový filtr, teletext celý v paměti ( toto asi není problém) , u LCD dobrá ( krátká ) doba odezvy . Nevím jaké panely se používají u plazem ,ale u LCD chci MVA/PVA nebo nejraději IPS , nechci TN.

A teď to nejdůležitější - televize se musí vejít do rozměru otvoru 790 x 550 ( šířka x výška ) mm.

Děkuji mnohokrát za váš čas.

Nivico.
Hmm (1739)|6.4.2008 12:47
Nemáš šanci. Minimálně kvůli dvoutunerovému PiP.
manek (36)|6.4.2008 13:34
Tak Takovou Televiz.i Jsem Chtel Taky,ale Zjistil Jsem Ze Je To Pohadka. Utopie. Rijen 2007 Jsem Zacal Vybirat A Stale Koukam Na Starou Crt. 2tunerovy Pip Nesplnitelne Prani. Plazma Lg 42pt81 To Ma, Ale ........................... 100hz Ne, Tuner 2krat Analogovy
endos (26)|6.4.2008 13:34
Až na dvoutunerový PiP existuje. Je to LCD Panasonic TX-37LZD800F...ale má to jeden háček. Na českém Panasonicu je u tohoto typu uvedeno, že má jen PiP, zatímco na švýcarských, francouzských, belgických, holandských, dánských stránkách je uvedeno, že má PiP, PaP, Full HD i 24p. Na německých a anglických stránkách Panasonicu zatím nic nemají. Neví někdo, jak to bude? Jestli to chtějí u nás prodávat takhle očesané, tak by bylo lepší objednat jej v zahraničí.


http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAC_4298

http://www.panasonic.ch/products/product.asp?l=de&grp=001001002&mod=tx-37lzd800f&typ=
endos (26)|6.4.2008 13:38
Aha, nestrefil jsem se ani do rozměrů
Sedvo (194)|6.4.2008 13:58
Teoreticky existuje - Loewe, ale nevím jestli se v ČR to dá individualizovat.
endos (26)|6.4.2008 14:31
Netuší nikdo, jak to bude s tím Panasonicem TX-37LZD800F. V jaké verzi se bude u nás vlastně prodávat?
Matry (79)|6.4.2008 16:57
Taková televize neni já vybíral taky podle rozměrů a ty můžeš asi jen ze 100hz pouze od sony KDL-32D3000
Matry (79)|6.4.2008 16:59
a to ještě bez stojanu pardon
Krayzie (325)|6.4.2008 19:57
Nic v zlom, ale na kieho frasa chces full HD pri velkosti 32"? To sa na to budes pozerat z jedneho metra a bude ti to sluzit ako monitor k PC?
Uz sa vsetci konecne uvedomte a rozmyslajte racionalne nad tym, ci to vase full HD bude naozaj aj sluzit na svoj ucel a nebude ma len statut modneho vystrelku, lebo to proste bude "IN"!
Nivico (24)|7.4.2008 13:13
Mám Full HD videokameru , tak proč ne Full HD TV ??
Nivico (24)|7.4.2008 13:19
Dobrá - slevíme tedy z FULL HD na rozlišení 1366x768 a z PLAZMY ( ta se v takové velikosti asi nedělá )

a další parapetry necháme - otázka stále zní - existuje taková TV ??
POiNTERx (436)|7.4.2008 13:24
Ja sa spytam na co ti je v dnesnej dobe dvojtunerovy PiP ... ked aj ked ho nejaka telka ma, tak je to vacsinou len 2x analogovy PiP. Pokial zacnes vyuzivat sluzby nejakeho providera, ktory ti poskytne digitalnu TV, tak ti takyto PiP bude akurat tak na pííp :) . A tak ci tak uz zacinaju niektory poskytovatelia tychto digitalnych sluzieb ponukat STB s funkciou PIP (digital). (napr. na slovensku Orange aj T-com)
Nivico (24)|7.4.2008 13:49
To je jednoduché , na sledování obrazu v obraze .
POiNTERx (436)|7.4.2008 15:50
Ako dlho do buducnosti planujes sledovat analogove vysielanie?
Nivico (24)|23.5.2008 15:25
TAk jsem opět zpět .

Po prolezení internetu a diskuzních for jsem nucen hodně slevit , ale na druhou stranu jsem přesvědčil drahou milovanou , že vyhodíme kus nábytku :) a otvor se nám zvětší i na 50 palců :).

Tak jsem začal pokukovat po PIONEER PDP -SX 4280D , jen mne matou následující věci

Rozlišení je jen 1024 x 768 není to přece jen už moc málo ??
Nikde se neuvádí zda televize Pioneer disponuje 100 Hz technologií ??
Ani jsen nenašel jestli mají tyto TV sloty na paměťové karty.

Byl jsem se podívat na tuto TV v prodejně, kde mi pustily jak digitál, tak analog UPC ( což budu sledovat nejvíce ) , tak signál Full HD a přišlo mně, že tato TV zobrazuje docela slušně. Měl jsem možnost porovnání s Panasonicem
42 plazmou Panasonic VIERA TH-42 nevím přesně typ ale byla to 8. generace.

Vrtá mi hlavou ,zda by přeci jen ten Panasonic s 100 Hz a FUll HD nebyl lepší koupě , ale na druhou stranu budu TV sledovat ze 2,5 - 2,7m.

Děkuji za informace.
jirkaskra (139)|23.5.2008 15:34
Kdybych dnes nekoukal na peníze tak jdu jedině do Pioneera, protože zatím lepší obrazově , pro mě i designově žádná telka není ,ať si tady kdo chce co chce tvrdí . Já jdu, ale do SonyW4000, protože cena hraje taky roli.
Hmm (1739)|24.5.2008 19:35
[QUOTE=Nivico;178476]Vrtá mi hlavou ,zda by přeci jen ten Panasonic s 100 Hz a FUll HD nebyl lepší koupě , ale na druhou stranu budu TV sledovat ze 2,5 - 2,7m.[/QUOTE]
Ne nebyl. Tedy určitě ne obrazově, výbavou ano. Kdepak Pioneer a sloty na karty a fullHD u jakžtakž zaplatitelných modelů. A od těch 2,5m se detaily fullHD stínítka stejně začínají ztrácet a obraz je velmi podobný jako na HD ready. Skok v kvalitě obrazu DVD x B-R je velký a jasně viditelný i na HD ready (i z dálky), skok na fullHD je viditelný hlavně zblízka, z větší vzdálenosti se vytrácí. A plazmové fullHD znamená i citelné zvýšení spotřeby. Za současného stavu TV vysílání a nízké penetrace B-R filmy, drahými včetně prázdných médií, těžko kopírovatelnými, není fullHD žádná nutnost, ale investice pro poměrně vzdálenou budoucnost.
jarino1978 (8045)|27.5.2008 22:57
[QUOTE=Nivico;172009]Začal jsem uvažovat o výběru nové TV a z hrůzou jsem zjisti , že dnešní TV nesplňují ani moje základní požadavky ( nebo jsem snad příliš náročný ?? )

Prosím o radu s výběrem kvalitní TV , je mi jedno zda LCD nebo Plazma , ale nejraději plazmu.

Chtěl bych 100 Hz technologii ,rozlišení Full HD, televize by měla umět PIP, PAP z dvoukanálového tuneru , digitální i analog. tuner, obvody CTI - nevím zda se tyto obvody uplatňují v dnešních TV,
3 D digitální hřebenový filtr, teletext celý v paměti ( toto asi není problém) , u LCD dobrá ( krátká ) doba odezvy . Nevím jaké panely se používají u plazem ,ale u LCD chci MVA/PVA nebo nejraději IPS , nechci TN.

A teď to nejdůležitější - televize se musí vejít do rozměru otvoru 790 x 550 ( šířka x výška ) mm.

Děkuji mnohokrát za váš čas.

Nivico.[/QUOTE]

- aké su to vlastne tie tvoje požiadavky ? To sú tie, čo si napísal.?..Podľa toho, čo si napísal, aspoň verím, že si už pobehal po obchodoch, tak sa tam prosím Ťa vráť a stráv tam pekne dlhý čas. Bude to pravdepodobne náročné...
Aspoň teda napíš, aká je tvoja sledovacia štruktúra , teda na aký signál sa dívaš, ako ten signál hodnotíš...Potom uvidíme...
Nivico (24)|28.5.2008 12:11
No z požadavků jsem byl nucen hodně slevit . Už neuvažuji o Full .

Převážně koukám na analog kabel UPC a signál se mi zdá docela dobrý ( alespoň na mé staré TV - Sony HB
Trinitron , která ale nemá hyperband a ani 16:9 , a je velmi malá ) .

Občas shlédnu video natočené z HD kamery.

K TV uvažuji o pořízení domácího kina ( taky Pioneer ).

Po času strávených v obchodech a na netu jsem tedy začal uvažovat o TV ,která co možná nejlépe zobrazí analogový signál kabelovky a byl mi doporučen právě Pioneer.

Na tom Pioneeru jsem viděl snad všechny signály a například jsem nepoznal rozdíl při signálu FuLL HD v porovnáním s tím Panasonicem Full HD.
Nivico (24)|28.5.2008 12:13
Ješte bych prosil jestli někdo neví o nějakých testech TV Pioneer v českém jazyce, popřípadě i cizí ,ale neumím AJ ani jinej ( ani pořádně česky ) :)
pat01 (249)|28.5.2008 13:20
[QUOTE=Nivico;179208]Ješte bych prosil jestli někdo neví o nějakých testech TV Pioneer v českém jazyce, popřípadě i cizí ,ale neumím AJ ani jinej ( ani pořádně česky ) :)[/QUOTE]

O Pionneru jsem uvažoval dlouho shlédl a porovnal jsem ""live" toho hodně a hodně......Určité Výborná TV i když je potřeba vzít do uvahy že platíš skoro jednou tolik...co u "normálních" Tv ve stejné kategorii typu panason.Sams.LG atd...
Ted je otázka zda Těch 20-30tis navíc ti opravdu přinese tak VÝRAZNÉ zlepšení !!
Já jsme si myslel ža ANO,nakonec jsem se přesvědčil že Pionner na to že dám o 30 000 více tak my až tak velké zlepšení nepřinese.....to že má černou černější,a barvy ,,hezčí" my za 30tis nestálo....
V SD signálu se mazaly všechny TV stejně a v HDTV byl obraz krásný na všem......
hlouběji sem to nezkoumal...Je to jem muj názor a samozřejmě pokud je pro někoho 30tis jako pro někoho 300kč pak nemá cenu uvažovat a koupit Pionnera.
Pokud je potřeba přeci jen ty penízky počítat a zvažovat jak investovat tak si myslím že Pionner za cenu jednou tak drahou tolik parády neudělá..
jarino1978 (8045)|28.5.2008 14:06
[QUOTE=Nivico;179207]No z požadavků jsem byl nucen hodně slevit . Už neuvažuji o Full .

Převážně koukám na analog kabel UPC a signál se mi zdá docela dobrý ( alespoň na mé staré TV - Sony HB
Trinitron , která ale nemá hyperband a ani 16:9 , a je velmi malá ) .

Občas shlédnu video natočené z HD kamery.

K TV uvažuji o pořízení domácího kina ( taky Pioneer ).

Po času strávených v obchodech a na netu jsem tedy začal uvažovat o TV ,která co možná nejlépe zobrazí analogový signál kabelovky a byl mi doporučen právě Pioneer.

Na tom Pioneeru jsem viděl snad všechny signály a například jsem nepoznal rozdíl při signálu FuLL HD v porovnáním s tím Panasonicem Full HD.[/QUOTE]

Pioneer je drahší, ale zato kvalitný, Panáč je lacnejší, kvalita porovnateľná. Postrehol som , že máš aspoň jeden zdroj HD a to HD kameru, preto skús pouvažovať, či to HD Ready predsa nezmeníš na FULL HD ( investícia do budúcnosti + HD kamera ).Ešte neviem, akú uhlopriečku chceš, možno som prehliadol...
EDIT :
Prehliadol, máš teda možnosť do 50", tak teda neváhaj, choď do FULL HD...
jarino1978 (8045)|28.5.2008 14:08
[QUOTE=pat01;179214]V SD signálu se mazaly všechny TV stejně a v HDTV byl obraz krásný na všem......
[/QUOTE]

jeden z ďaľších reálnych postrehov... Mnohí by sa mali opäť poučiť...
teplitz (251)|28.5.2008 17:37
[QUOTE=POiNTERx;172158]Ja sa spytam na co ti je v dnesnej dobe dvojtunerovy PiP ... ked aj ked ho nejaka telka ma, tak je to vacsinou len 2x analogovy PiP. Pokial zacnes vyuzivat sluzby nejakeho providera, ktory ti poskytne digitalnu TV, tak ti takyto PiP bude akurat tak na pííp :) . A tak ci tak uz zacinaju niektory poskytovatelia tychto digitalnych sluzieb ponukat STB s funkciou PIP (digital). (napr. na slovensku Orange aj T-com)[/QUOTE]
PIP využije třeba přes digitální satelit či STB propojený analogově SCARTEM apod.
KOCOUR65 (653)|28.5.2008 20:37
ovecky jsou v salasi - tak muzeme radit
jarino1978 (8045)|28.5.2008 21:02
[QUOTE=KOCOUR65;179266]ovecky jsou v salasi - tak muzeme radit[/QUOTE]

Kocúrik, ja Ťa vítam...
Nivico (24)|30.5.2008 14:58
Našel jsem tyto modely Pieneer 427XD což předpokládám je starší řada , a pak modely 428XD , 4280XA, 4280XD,SX4280D u modelu PDP- 428XD je poznámka * SD Memory card (včetně mini ), MMC, CF, Smart media, Memory stick (pro, duo, pro duo), xD picture card,Flash ATA karta (USB paměti), Micro drive, Mobile HDDV , - může mi prosím někdo zdělit, který model by byl nejlepší , a co vlastně znamená ta poznámka ??.