Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD televize Toshiba REGZA 40ZF355DG

jiri.jezek@dajbych.cz (76)|4.4.2008 14:59
Zdravím ve fóru,

chci si pořídit před O.H.a EUREM LCD televizi Toshiba REGZA 40ZF355DG. Na vlastní oči jsem viděl ve Fastu v Říčanech 40XF355DG a mohu říci,že se mi obraz hodně líbil, víc než na 47Z3030, která má 100Hz. Tato nová má asi stejný panel jako XF ale se 100Hz. Už jsem jí viděl za 43 tis.Kč. Poraďte mi. Spekuluji už od 11/07. Zprvu jsem chtěl plazmu Panasonicu, ale zklamala mi obrazem.Viděl jsem vedle sebe PZ700 a XF355 a nebe a dudy.
teplitz (251)|4.4.2008 15:09
[QUOTE=jiri.jezek@dajbych.cz;171832]Zdravím ve fóru,

chci si pořídit před O.H.a EUREM LCD televizi Toshiba REGZA 40ZF355DG. Na vlastní oči jsem viděl ve Fastu v Říčanech 40XF355DG a mohu říci,že se mi obraz hodně líbil, víc než na 47Z3030, která má 100Hz. Tato nová má asi stejný panel jako XF ale se 100Hz. Už jsem jí viděl za 43 tis.Kč. Poraďte mi. Spekuluji už od 11/07. Zprvu jsem chtěl plazmu Panasonicu, ale zklamala mi obrazem.Viděl jsem vedle sebe PZ700 a XF355 a nebe a dudy.[/QUOTE]
Je to moc pěkná telka /40" a 46" XF/, obraz je slušný /bylo ale na něm "oproti konkurenci" vidět mírné zrno - byla zapojená jako ostatní TV v obchodě přes komponent, a navíc jsem si i při tak silném osvětlení jaké v obchodě je, všiml prosvítání zbytkového světla v rozích obrazovky. Mají je v DATARTU /40" vínový rámeček a 46" černý rámeček/. Designově paráda - nemám co vytknout. Tenký rámeček se jen tak u TV nevidí. Na pixmanii ji mají za 36,5 tisíc, stejně jako 42Z3030.
jiri.jezek@dajbych.cz (76)|4.4.2008 15:15
Jakou si viděl? 40" je jen v XF a teď nová ZF(tu ještě nikde v marketech mít nebudou).Z má 42" a 47".
teplitz (251)|4.4.2008 15:24
[QUOTE=jiri.jezek@dajbych.cz;171836]Jakou si viděl? 40" je jen v XF a teď nová ZF(tu ještě nikde v marketech mít nebudou).Z má 42" a 47".[/QUOTE]
40" XF ale 356 s vínovým rámečkem. Ta ZF bude možná o trochu lepší. Toshiba dává do těchto modelů S-PVA panely, což napověděly už ty velikosti úhlopříček /40", 46"/ namísto 42", 47" /S-IPS/. Doufám, že to budou "opravdu" S-PVA od Samsunga a ne obdoba od "horších" výrobců, jak to známe právě u samotného Samsunga. Trochu mě mate rozdíl v kontrastu u ZF série 40" a 52" je to 30000:1 a u 46" nepochopitelných 20000:1. Na druhou stranu mě mate i to, že Toshiba v současné době spolupracuje se Sharpem a měla by mít tudíž panely od Sharpu, asi je v některých modelech bude mít, ale v těchto tedy zřejmě ne.
MomoBrut (205)|4.4.2008 16:19
[QUOTE=jiri.jezek@dajbych.cz;171832]Zdravím ve fóru,

chci si pořídit před O.H.a EUREM LCD televizi Toshiba REGZA 40ZF355DG. Na vlastní oči jsem viděl ve Fastu v Říčanech 40XF355DG a mohu říci,že se mi obraz hodně líbil, víc než na 47Z3030, která má 100Hz. Tato nová má asi stejný panel jako XF ale se 100Hz. Už jsem jí viděl za 43 tis.Kč. Poraďte mi. Spekuluji už od 11/07. Zprvu jsem chtěl plazmu Panasonicu, ale zklamala mi obrazem.Viděl jsem vedle sebe PZ700 a XF355 a nebe a dudy.[/QUOTE]

Zrejme to zamyslis na fotbal ... a videl jsi na ni fotbal? Z jakeho zdroje? Dik ... jeste jsem na LCD nevidel koukatelny fotbal, ktery je vysilany v SD ... ani na nejdrazsi Sony ...
teplitz (251)|4.4.2008 16:30
[QUOTE=MomoBrut;171842]Zrejme to zamyslis na fotbal ... a videl jsi na ni fotbal? Z jakeho zdroje? Dik ... jeste jsem na LCD nevidel koukatelny fotbal, ktery je vysilany v SD ... ani na nejdrazsi Sony ...[/QUOTE]
Koukatelný určitě je, záleží ale z jaké vzdálenosti se díváš. Na SD signál /nejlépe DVB-S/ ze zkušenosti pro 32" doporučuji okolo 3-4 metrů, 42" 4-5 metrů atp. + kvalitní LCD panel /S-PVA, S-IPS/.
MomoBrut (205)|4.4.2008 16:47
5 metru? :-) no ja bydlim jinde nez ve vile ... pokud to neni koukatelne z mene nez 3 metru, nemam fakt zajem ... :-) Plazmy mi vychazeji na tu vzdalenost lepe, tak jsem cekal, ze me nekdo presvedci ... :-) Budu muset zajit do Datartu ... zase ... :-)
teplitz (251)|4.4.2008 17:25
[QUOTE=MomoBrut;171852]5 metru? :-) no ja bydlim jinde nez ve vile ... pokud to neni koukatelne z mene nez 3 metru, nemam fakt zajem ... :-) Plazmy mi vychazeji na tu vzdalenost lepe, tak jsem cekal, ze me nekdo presvedci ... :-) Budu muset zajit do Datartu ... zase ... :-)[/QUOTE]
V DATARTU si moc nepomůžeš /kromě designu/, je to na velké a silně osvětlené ploše a různě nastavené. Mírné rozdíly sice uvidíš, ale doma je doma. Naopak, tam Ti LCD-čka přijdou obrazově lepší - mají to většinou puštěné v HD rozlišení. Já to vždy řešil více recenzema na stejný výrobek, pak jsem se zašel podívat na design a bylo rozhodnuto. Mohu potvrdit, že v recenzích kde LCD excelují, tak ani doma neudělají ostudu. Např. v německém magazínu VIDEO, pokud bude v testu u LCD více jak 70 bodů, tak je to slušná telka. Mrkni třeba na http://www.testberichte.de
Pablo2 (41)|4.4.2008 18:03
Pokud jde o kvalitu LCD TV Toshiba tak jsem velmi spokojen. Mám typ Regza W68 (32") a v případě v této diskuzi zmiňované kvality obrazu při fotbalu je při kvalitním signálu např. UPC digitál obraz naprosto perfektní až neuvěřitelně. Obraz (hlavně anglická liga a nebo na Nově) je perfektně ostrý (i při záběrech na celé hřiště) a naprosto přirozené barvy.
Někdy skoro až nechci věřit, že nejde o signál HD. Podmínkou je ale kvalitní signál (UPC digitál + set up box s výstupem HDMI) u set up boxu s výstupem scart byl obraz o třídu horší. Obraz sleduji ze vzdálenosti á 2 až 2,5 m. Také obraz na Nově , ČT a např. JOJ je velmi dobrý.
pat01 (249)|5.4.2008 07:50
[QUOTE=Pablo2;171856]Pokud jde o kvalitu LCD TV Toshiba tak jsem velmi spokojen. Mám typ Regza W68 (32") a v případě v této diskuzi zmiňované kvality obrazu při fotbalu je při kvalitním signálu např. UPC digitál obraz naprosto perfektní až neuvěřitelně. Obraz (hlavně anglická liga a nebo na Nově) je perfektně ostrý (i při záběrech na celé hřiště) a naprosto přirozené barvy.
Někdy skoro až nechci věřit, že nejde o signál HD. Podmínkou je ale kvalitní signál (UPC digitál + set up box s výstupem HDMI) u set up boxu s výstupem scart byl obraz o třídu horší. Obraz sleduji ze vzdálenosti á 2 až 2,5 m. Také obraz na Nově , ČT a např. JOJ je velmi dobrý.[/QUOTE]

Tedá je nestačím divit a začnám já sám pochybovat zda není chyba u mě a neměl bych navštívit oční kliniku.
Jestli někdo píše že obraz při kvalitním !!!! signálu UPC !!! je perfektně ostrý a někdy si myslí že je to skoro HD !!!! tak pánové já končím jdu na operaci očí..
Jak můžeš napsat takovou hovadinu???
UPC signál je největší humus co se v CZ republice vysílá a fotbal z UPC na na jaké koliv placce na zvracení...
Je spousta lidí kteří na fotbal koukají často a právě kvuli fotbalu si placku ještě neodvážili koupit,a Ty napíšeš že už ani něvěříš že nejde o signál HD !!! Uffffffffffff to jsou tlaky do hlav po ránu..
ezechiel1917 (498)|5.4.2008 11:18
[quote=teplitz;171838]40" XF ale 356 s vínovým rámečkem. Ta ZF bude možná o trochu lepší. Toshiba dává do těchto modelů S-PVA panely, což napověděly už ty velikosti úhlopříček /40", 46"/ namísto 42", 47" /S-IPS/. Doufám, že to budou "opravdu" S-PVA od Samsunga a ne obdoba od "horších" výrobců, jak to známe právě u samotného Samsunga. Trochu mě mate rozdíl v kontrastu u ZF série 40" a 52" je to 30000:1 a u 46" nepochopitelných 20000:1. Na druhou stranu mě mate i to, že Toshiba v současné době spolupracuje se Sharpem a měla by mít tudíž panely od Sharpu, asi je v některých modelech bude mít, ale v těchto tedy zřejmě ne.[/quote]

Do ZF355 se davaj stejne panely co do Samsung F86 a Sony X3500, S-PVA panely nikdo jiny nedela nez Samsung-Sony, alternativy uz jsou na jine technologii.

Tuhle televizi mam vyhlidnutou uz od listopadu, jsem na ni dost zvedavej. Mela by se mi dostat do rukou do 14 dnu, pak dam vedet co a jak..
jiri.jezek@dajbych.cz (76)|7.4.2008 16:50
Tak samozřejmě, že počítám, že alespoń Eurosport a další televizní společnosti budou vysílat O.H a Euro ve vysokém rozlišení. Měl jsem dotaz na české radiokomunikace, jestli jsou vysílače připraveni na přenos vysokého rozlišení a oni tvrdili, že jsou. Záleží na poskytovateli, jestli prý bude zájem. ten zájem by měl přijít už od nás uživatelů a poskytovatel bude muset
ezechiel1917 (498)|12.4.2008 21:53
Tak prubezne testuju a podle dosavadnich zkusenosti, ktere mam mohu s klidem rict ze je na tom po ZF355 obrazove strance (HD) lepe nez nejvyssi modely Samsungu a Sony (S-PVA panely), a to i u digitalniho tuneru, ktery ma jednu z nejlepsich obrazovych kvalit se kterymi jsem se setkal (a to vcetne plasmovek). 100Hz je bez artefaktu, nepusobi ani jako domaci video jako konkurencni znacky. Mohu vrele doporucit.
jirkaskra (139)|18.4.2008 08:37
ezechiel1917 - to se teda omlouvám, vím že to nepatřilo do vlákna o sam... a úplně jsem zapoměl že tady vlákno už je, vždyť jsem ho četl, ale nejsou tady moc žádné příspěvky.
Takže jak je to s těmi vstupy a nastavením každého? Byl jsem už rozhodnutý pro Z3030, ale ZF je lepší, má S-PVA panel to je už z úhlopříčky patrné.
Jinak je to boj to rozhodování co nyní pořídit, protože budoucí nové modely Sony,Philips......
ezechiel1917 (498)|18.4.2008 08:53
S nastavenim vstupu je to stejne jako u rady Z3030, ktera je po softwarove strance totozna, tzn. jeden spolecny profil pro vsechny vstupy. (Jedine co je mozne nastavit na kazdy vstup zvlast je pomer stran a u digitalniho tuneru, nastaveni souvisejici s MPEG redukci sumu apod)
Rozdil je v uzkem ramecku a S-PVA panelu , ktery je kvalitnejsi nez IPS u Z3030, a to jak v podani cerne barvy, kontrastu tak i v celkovem barevnem podani, coz nebyva u S-PVA panelu rozhodne beznym pravidlem. ZF355 ma opravdu solidni 100Hz, zatim jsem se nesetkal s lepsim, do teto chvile jsem nenarazil na zadny artefakty zpusobeny dopoctem snimku a cele to pusobi moc prijemne.
Pablo2 (41)|18.4.2008 11:32
Já mám Toshibu předchozí typové řady (Regza 32" 68WT). Dlouho jsem vybíral, procházel obchody, četl testy v našich časopisech a na internetu. Nakonec jsem vybral Toshibu a jsem velmi spokojený.
Zatím jsem na žádné TV neviděl takový obraz a prošel jsem hodně obchodů. V současné době používám signál kabelové digitální TV od UPC a jsem naprosto spokojený (na kvalitu obrazu i zvuku jsem velmi náročný).
Nejlepší obraz zajistil příjem UPC přes setup box Handan 7000 (má výstup HDMI). Sportovní přenosy - např. fotbal, hokej, tenis a pod. jsou velmi dobré (např. anglická liga a také česká liga). Provnával jsem obraz na této LCD TV a obraz na CRT Sony Trinitron 70 cm (ze stejného zdroje signálu) a obraz Toshiby je minimálně o třídu lepší. To nehovořím o na LCD TV velmi dobrém zvuku (specielně vyvinuté repro pro LCD TV od Onkya).
Také obraz z DVD (rekorder Sony 820) je vynikající (u kvalitních DVD) a nelze mu nic vytknout. Obraz z Bluray (z počítače) je naprosto bezchybný.
Tato TV byla hodnocena v testech jako referenční a nebo špičková třída právem. Cena 29000 (před 1/2 rokem) byla za 100 Hz - 10 bitů LCD velmi dobrá.
Velmi jsem zvědav na nové typy LCD od Toshiby.
jirkaskra (139)|18.4.2008 12:08
Díky za trochu informací, jen to ztěžuje můj výběr, protože už jen čekám až se objeví nové SONY W4000, a uvidím jak se rozhodnu, protože její cena vypadá velmi příznivě i když se obrazově a vlastně je o třídu níž než ZF355.
jiri.jezek@dajbych.cz (76)|19.4.2008 09:20
Tak to jsem na tom stejně. Taky neví jakou si vybrat.
ezechiel1917 (498)|17.5.2008 19:09
Namerena spotreba: 110-260W (podsviceni 0-100), na 35 ktere pouzivam je to 165W, standby 1W.
jiri.jezek@dajbych.cz (76)|18.5.2008 16:30
Až budu mít více času na sledování televize, tak asi půjdu do ZFka, jestli už nebudou nový modely na trhu.
ezechiel1917 (498)|28.5.2008 01:01
Dnes jsem zjistil ze zezadu vlevo nahore (z pohledu zezadu) je umisten ventilator (pravdepodobne 80mm.) Cetl jsem uz drive na nemeckych forech, ze si toho nekdo vsimnul, ale nevenoval jsem tomu zadnou pozornost, protoze televize je absolutne ticha z 50cm a to i pokud bezi jako jediny spotrebic v mistnosti, a to mam velmi citlive usi.

Dneska jsem si na to vzpomnel, kdyz jsem cistil tv a opravdu tam jsem ho tam po chvili nasel, toci se vsak tak pomalu ze na ruce neni skoro vubec citit pruvan vzduchu, a po prilozeni ucha az k nemu jsem se musel opravdu hodne snazit abych ho slysel. Tipoval bych ho na 200-300 ot. Funkci ale plni na vybornou, cast kde je umisten opravdu znatelne chladnejsi nez zbytek. V PC mam jedny z nejtissich vetracku Noctuy 120mm na 600ot. , a ty jsou tedy daleko hlasitejsi oproti tomuto, ac jsou ve skutecnosti temer neslysitelne.

Jak jsem se dlouho vyhibal TV s ventilatorem tak ho po 2 mesicich objevim. Co k tomu rict :) Ale radost mi to nezkazilo, naopak, slyset neni a dokud tomu nebude jinak tak si na nej nemuzu stezovat. Konkurenci 40" 100Hz Samsung A656 a Sony X3500 maj ventilator taky.
anfr (7)|28.5.2008 19:55
to ezechiel1917
také vážně uvažuji o koupi této Tv a zajímalo by mě jaký je obraz při sledování SD signálu - analog, DVB-T a DVB-S, pokud máš možnost příjmu z těchto zdrojů.
Jinak podobně jako někteří další uvažuji ještě o koupi sony 40w4000, ale poslední info o této Tv nejsou nejpříznivější. Je to dilema:-)
Donic (51)|28.5.2008 19:58
[QUOTE=teplitz;171833]Je to moc pěkná telka /40" a 46" XF/, obraz je slušný /bylo ale na něm "oproti konkurenci" vidět mírné zrno - byla zapojená jako ostatní TV v obchodě přes komponent, a navíc jsem si i při tak silném osvětlení jaké v obchodě je, všiml prosvítání zbytkového světla v rozích obrazovky. Mají je v DATARTU /40" vínový rámeček a 46" černý rámeček/. Designově paráda - nemám co vytknout. Tenký rámeček se jen tak u TV nevidí. Na pixmanii ji mají za 36,5 tisíc, stejně jako 42Z3030.[/QUOTE]


Na pixmanii maji LCD REGZA 40ZF355DG za 38 975 Kč (nikoliv za 36,5 tis)
a 42Z3030DG za 32 722 Kč. A k tomu chtějí náklady za dopravu od 1 313 Kč...

Ta REGZA 40ZF355DG by se mi moc líbila,ale kdyby se dala sehnat o něco levněji...Dala by se sehnat levněji třeba v Německu nebo Rakousku?
ezechiel1917 (498)|28.5.2008 22:35
[quote=anfr;179260]to ezechiel1917
také vážně uvažuji o koupi této Tv a zajímalo by mě jaký je obraz při sledování SD signálu - analog, DVB-T a DVB-S, pokud máš možnost příjmu z těchto zdrojů.
Jinak podobně jako někteří další uvažuji ještě o koupi sony 40w4000, ale poslední info o této Tv nejsou nejpříznivější. Je to dilema:-)[/quote]

jak uz jsem tu psal toshiba ma skvely upscaler obrazu takze SD material je v zalezitosti na kvalite samotneho zdroji velmi dobry. Nemam problem koukat na DVB-T u 40" uhlopricky z 1-1,5m, minimum digitalniho sumu, coz sem s jinejma LCD nemohl.
denisek (260)|2.6.2008 19:26
je možné aby cena 46" tak spadla dolů ? http://www.megaobchod.cz/audio-video/toshiba-46xf356dg.html
anfr (7)|2.6.2008 20:32
Nevím jak je to možné, ale mám s tímto obchodem celkem dobré zkušenosti. Takže sám jsem právě dnes objednal 40ZF355DG. Už se těším a podám info jak dorazí.
ezechiel1917 (498)|2.6.2008 20:59
[quote=denisek;179864]je možné aby cena 46" tak spadla dolů ? http://www.megaobchod.cz/audio-video/toshiba-46xf356dg.html[/quote]

odkazujes na XF, coz je lonska rada bez 100Hz aj. cena je tedy odpovidajici..

anfr: vyborne, konecne se nekdo dalsi rozhodl, doufam ze budes naprosto spokojenej jako ja, na info jsem zvedavej
GooF (33)|6.6.2008 09:04
Byl jsem se podívat na tenhle kousek osobně a musim říct, že je to fešák. Původně jsem chtěl pořídit tolikrát opěvovaného a probraného Samsunga LE40A656, ale začaly mě některé příspěvky odrazovat. No a o tomhle kousku slyšim jenom chválu a nebo nic. Uvítal bych, kdyby se přidalo více majitelů tohoto televizoru, který by sem hodily praktický zkušenosti, protože třeba oproti zmíněnému Samungu je "papírově" slabší, ale dražší, čili logicky by mě zajímalo, jestli to má své opodstatnění.
ezechiel1917 (498)|6.6.2008 10:25
[quote=GooF;180244]Byl jsem se podívat na tenhle kousek osobně a musim říct, že je to fešák. Původně jsem chtěl pořídit tolikrát opěvovaného a probraného Samsunga LE40A656, ale začaly mě některé příspěvky odrazovat. No a o tomhle kousku slyšim jenom chválu a nebo nic. Uvítal bych, kdyby se přidalo více majitelů tohoto televizoru, který by sem hodily praktický zkušenosti, protože třeba oproti zmíněnému Samungu je "papírově" slabší, ale dražší, čili logicky by mě zajímalo, jestli to má své opodstatnění.[/quote]

Moje zkusenosti mezi ZF355 vs A656 bych shrnul takto:

Design - Toshiba ma vcelku bezkonkurencni design, vec nazoru, komu by se ale nelibilo aby obraz byl v prostoru vizualne vetsi, velke ramecky opticky zmensuji samotny panel.

Zvuk - Mirne lepsi u Toshiby, Onkyo reproduktory se nezaprou.

Kontrast - Samsung A656 ma lepsi podani rozsahu cerna, bila, predevsim diky lesklemu panelu, v noci se tato vyhoda u cerne vytraci, bila naopak presvicena. Realnejsi barvy ma Toshiba, Samsung sytejsi diky lesklemu panelu. Pro sledovani je prijemnejsi na oci Toshiba diky matnemu panelu, zatim mi to potvrdil kazdy kdo mohl tyto dve tv u me porovnat.

Kvalita SD - Lepsi Toshiba, jeden z nejlepsich SD obrazu, diky vybornemu zpracovani a prepoctu obrazu na nativni rozliseni. Propracovaneji vyuzite informace z EPG, bezproblemova cestina, razeni programu. Samsung ma navrch ze v EPG prehledu na celou obrazovku ma nahled maleho okna.

Kvalita HD - Mirne navrch ma Toshiba. Samsung ma horsi zpracovani prechodu barev.

Podsviceni - Toshiba ma lepsi, protoze pouziva WCG-CCFL trubice, zobrazi tedy vetsi barevneho gamutu, obrazovka je podsvicena rovnomerneji.

Pripojeni - Samsung vitezi, nabizi o 1 HDMI port navic + USB port ze ktereho lze prehravat MP3/JPG, pripadne aktualizovat firmware.

Vhodnost na hry - HDMI kvalita o malinko lepsi na Samsungu, diky lesklemu panelu. Pri spatnem nastaveni lze pozorovat input lag, lze obejit ale mizi vyhody nekterych nastaveni tv, ktere nejsou potom pouzit. Component, Samsung ma lepsi kvalitu. VGA 1080p, Samsung podporuje 1920x1080 na vstupu primo, Toshiba pouze 1360x768, kvalita u 720p her ve vysledku nastejno, diky skvelemu upscalingu Toshiby, u 1080p her vyhoda pro Samsung.

100Hz - Toshiba ma jednu z nejlepsich 100Hz technologii, Samsung ma co dohanet. Tady je to bez debat.

24p - Nastejno, obe LCD by meli umet 5:5 120Hz pulldown, jediny rozdil ze u Toshiby lze nalezt tuto informaci oficialne v materialech k TV. U Samsungu se clovek to clovek, stejne jako spoustu dalsich veci nedocte.

Funkcnost - Samsung umoznuje nastavit jednotlivym vstupum ruzne nastaveni, krome nekolika polozek z menu ktere jsou stejne pro vsechny vstupy, napr. 100Hz, Toshiba ma pouze 3 preddefinovane profily + 1 vlastni, nelze priradit ruznym vstupum. Nastaveni je spolecne pro vsechny, nektere polozky jako Redukce MPEG sumu apod jsou specificke pro kazdy vstup. VGA vstup ma sve nastaveni individualni, nepouziva zadne dodatecne upravy zpracovani obrazu. Odezva ovladace rychlejsi u Toshiby, lepsi prepinani mezi jednotlivy vstupy a detailnejsi moznost nastaveni jednotlivych barevnych slozek pro Toshibu.

Cena - Samsung ma nizsi cenu, pro mnoho jeden z nejdulezitejsich faktoru.
jiri.jezek@dajbych.cz (76)|6.6.2008 16:28
Zapomněl si srovnat kvalitu a četnost vadných kusů, což je asi jeden z největších aributů pro rozhodování. Nemáč čas jezdit po servisech a čekat 30 dní na vyřízení reklamace. U Samsungu běžná záležitost, u Toshiby žádné zprávy, ale to může být početm kusů v oběhu.
ezechiel1917 (498)|6.6.2008 18:00
[quote=jiri.jezek@dajbych.cz;180302]Zapomněl si srovnat kvalitu a četnost vadných kusů, což je asi jeden z největších aributů pro rozhodování. Nemáč čas jezdit po servisech a čekat 30 dní na vyřízení reklamace. U Samsungu běžná záležitost, u Toshiby žádné zprávy, ale to může být početm kusů v oběhu.[/quote]

Ano, to sem prave nechtel zminovat protoze cisla bych si cucal z prstu, pravdou je ze se Samsungem nejen ja mel spatne zkusenosti, u me to preteklo az k vrcholu kdy od nich nechci zadnou televizi doma (a je to smutne nez jsem nakousl televizni portfolio s jejich produkty byl jsem vzdy spokojen), nepovazuji ale opakujici se vady za nahodu, ale za vlastnost, ale jsem proste ovlivnej tim co jsem mel, nebo muzu videt u znamych ci si precist z for. O Toshibe se moc nepise, jeji cena je vetsi, tudiz bude trh penetrovat daleko mene a pripadny vady se objevi na svetle pomaleji. Nicmene co se tyce znacky, 3 znamy kupovali Toshiba LCD po mem nakupu ZF355 a byly to levnejsi modely (jak lonske tak letosni) a zadny problem, naprosta spokojenost s kvalitou tak cenou.
anfr (7)|6.6.2008 18:12
Tak dnes asi v 16 hodin jsem se stal šťastným majitelem 40ZF355DG. Moje první dojmy jsou pozitivní. Musím říct, že nemám žádnou možnost srovnání, takže moje dojmy jsou subjektivní. Také jsem si zatím nehrál s nastavením - pouze základní parametry. Mám příjem digitálního satelitního vysílání:
DIGI Tv - dle zkušeností ostatních jsem čekal hrůzu, ale opak je pravdou. Právě sleduji tenis na Eurosportu a je to celkem dobré, známka 3
CS link - obraz je velice dobrý - 2
Kromě toho přijímám analogový signál a i ten je velice dobrý - 2
Jak jsem psal nemám možnost srovnání, ale mohu tento tv s klidným svědomím doporučit.
anfr (7)|6.6.2008 18:14
Tak dnes asi v 16 hodin jsem se stal šťastným majitelem 40ZF355DG. Moje první dojmy jsou pozitivní. Musím říct, že nemám žádnou možnost srovnání, takže moje dojmy jsou subjektivní. Také jsem si zatím nehrál s nastavením - pouze základní parametry. Mám příjem digitálního satelitního vysílání:
DIGI Tv - dle zkušeností ostatních jsem čekal hrůzu, ale opak je pravdou. Právě sleduji tenis na Eurosportu a je to celkem dobré, známka 3
CS link - obraz je velice dobrý - 2
Kromě toho přijímám analogový signál a i ten je velice dobrý - 2
Jak jsem psal nemám možnost srovnání, ale mohu tento tv s klidným svědomím doporučit.
Omylem odesláno 2x, prosím admina o smazání tohoto příspěvku.
ezechiel1917 (498)|6.6.2008 22:14
anfr: gratuluji, nevybrals spatne, hlavne ze jsi spokojeny, az do toho pustis HD, tak to bude teprv ono stejne jako u kazdeho FullHD zobrazovace. Jinak za zpracovani klasickyho 720x576 PAL se tato tv opravdu stydet nemusi, dik za pozitivni info k analogu, ten jsem totiz vubec netestoval, ac bydlim v Praze tak signal na pokojovou antenu nepouzitelnej (obecne) a s DVB-T naprosta spokojenost.
jiri.jezek@dajbych.cz (76)|7.6.2008 09:49
Tak nám 40ZF355DG zlevnili na 38 tis.to už je dobrý, ale pořád uvažuji o 46" protože pozorovací vzálenost je u nás 4 metry. jenže ta pořád stojí přes 50 tis. Ale jsou to asi nejhezčí TV. Ještě dokončuji práci venku na zahradě, tak nemám čas na TV. Až tak za měsíc rozšířím vaše řady, jestli nevylezou s novým levnějším modelem.
IceDive1 (223)|7.6.2008 09:56
Nemal som tú česť ju vidieť na živo ale vážne pekná TV je to. Neviete kde by sa dala v Bratislave na živo vidieť? A kedy sa očakávajú vyššie modely?
ezechiel1917 (498)|11.6.2008 13:23
hdtvtest recenze potvrzujici kvality tohoto lcd je na svete: http://www.hdtvtest.co.uk/Toshiba-40ZF355D/
sniper10 (97)|11.6.2008 17:15
zdravim. prosim vas dajte tu nejake foto tejto krasky vo vasich domacich podmienkach. dik
Huncut (221)|15.6.2008 09:24
Chtel bych se zeptat stastnych majitelu teto nadherne televize, jak si poradi s rychlymi pohyby, predevsim sportem (ted se zrovna dobre hodnoti fotbal :)) pri SD signalu. Jak moc rozmazava rychly pohyb nebo pozadi pri pohybu kamery?

Diky!
anfr (7)|18.6.2008 18:48
[QUOTE=sniper10;180933]zdravim. prosim vas dajte tu nejake foto tejto krasky vo vasich domacich podmienkach. dik[/QUOTE]
Ahoj, nafotil jsem nějaké fotky, v reálném provozu. Jsou z analogu, z CS linku a z DigiTv
analog.jpg CS Link.jpg CSLink.jpg digiTV.jpg
Huncut (221)|18.6.2008 19:17
anfr: paradni fotky, diky moc. Na to ze je to SD, je to perfektni obrazek :)
FFMAN (167)|18.6.2008 21:27
[QUOTE=Huncut;182034]anfr: paradni fotky, diky moc. Na to ze je to SD, je to perfektni obrazek :)[/QUOTE]
TV je to krásná, fotky solidní a dle zkušeností je obrazová realita ještě lepší
Avicek (2)|25.6.2008 09:34
Přečetle jsem si tohle fórum a recenzi a šej ji koupit. Je to fakt super.
teplitz (251)|25.6.2008 09:46
[QUOTE=anfr;182030]Ahoj, nafotil jsem nějaké fotky, v reálném provozu. Jsou z analogu, z CS linku a z DigiTv[/QUOTE]
Z jaké vzdálenosti jsi to fotil? Zoomoval jsi? Mě to super tedy nepřijde. Věřím ale, že ze 4 metrů je SD obraz dostatečně kvalitní. Barvy jsou na S-PVA panel /pokud tam opravdu je/ celkem reálné /oproti většině Samsungů/ - ikdyž sis s nimi mohl trochu pohrát /u 2. snímku ta růžová /fialová/ na pravém lokti běžkyně a dole na krajnici je zřejmě způsobena foťákem, že?/. Toshiba holt nezapře špičkovou elektroniku.
anfr (7)|25.6.2008 15:04
Fotil jsem to kompaktem Canon asi z 2,5 m, použil jsem zoom. Fotky jsem nijak neupravoval, pouze jsem je zmenšil na 800x600. Ta první fotka je z analogu, u písma jsou trochu duchy, další dvě jsou z CS linku - ten je opravdu kvalitní, dívám se běžně ze 3 - 3,5 m.
MomoBrut (205)|25.6.2008 16:55
V brnenskem datartu jsem parkrat regzu videl. Zapojena byla na stejny SD signal jako sousedni lcd nebo plasmy. Muze mi nekdo vysvetlit, proc byl obraz na te regze zdaleka nejvetsi sracka? Obraz je silene mazly, bez detailu v ramci moznosti. Porad ctu, ze je regza skvela, nejak to nechapu. Zatimco treba novy lcd philips byl velice slusny na LCD, obraz o nekolik trid vyse nez regza.
tomas.juhas (25)|25.6.2008 17:44
Podle mě je to špatným nastavením té tv v prodejně. Já jsem na ni koukal v Electro wordu v HK a obraz oproti LG, Samsungu a Philipsu nej nejvíce detajlů atd. Takže asi tak. Chce si to v té prodejně pohrát s nastavením
Huncut (221)|25.6.2008 18:07
Nj, zalezi kudy ten signal do televize de, jaky pouzivaj kabely k te dane telce, jake maji nastaveni...atd. Podle obchodu tezko soudit :-/
odaz (33)|25.6.2008 18:50
[QUOTE=MomoBrut;182857]V brnenskem datartu jsem parkrat regzu videl. Zapojena byla na stejny SD signal jako sousedni lcd nebo plasmy. Muze mi nekdo vysvetlit, proc byl obraz na te regze zdaleka nejvetsi sracka? Obraz je silene mazly, bez detailu v ramci moznosti. Porad ctu, ze je regza skvela, nejak to nechapu. Zatimco treba novy lcd philips byl velice slusny na LCD, obraz o nekolik trid vyse nez regza.[/QUOTE]

A byla to opravdu REGZA 40ZF355DG? Protože Regza není jenom jeden model, ale je jich tam celá řada, od největších sra*ek, které mají nějak ukazovat-jejich hlavní zaměření je na cenu...(aby si to mohla koupit i stará babička, které je barevné podání a že se to maže úplně fuk) po modely jako je 40ZF355DG, která má špičkový S-PVA panel od Samsungu, repro od Onkya atd. a je to technologická špička.

Z TOHO VYPLÝVÁ že člověk musí srovnávat srovnatelné-tj vždycky modely s podobnýma parametrama a ceny(nejde porovnávat Škoda 100 se Superbem II , i když jsou to obě škodovky)
------------PROSÍM NEBERTE TO VE ZLÉM, NENÍ TO MYŠLENO JAKO POUČOVÁNÍ-------------------------
Napsal jhsem to proto, že nebyly uvedeny typy, pouze značka

Navíc v tomto konkrétním případě, že se ta nějaká REGZA tak obrazově lišila to mohlo být třeba i vadným kabelem, pokud to bylo propojené koaxem, tak se běžně stává, že vlivem několika desítek rozbočení je u některých zdrojů signálu, jak např anténa běžným jevem, že na každé TV ten signál jiné úrovně...
Navíc každý výrobce TV má jinak citlivý tuner a to se taky nějak projeví. Je to složitější a vydalo by to na víc místa-nechci tu psát romány...
stani (1647)|25.6.2008 18:52
odaz má pravdu.