Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Konverze repráků 2*front + 2*surround na 5.0

Tomáš X. (166)|15.11.2004 00:55
Byl jsem všemi prodavači zrazován od toho, abych sestavu 4 repro od HiFi věže Sony RX99 (virtual dolby surround) použil za základ 5.1 sestavy. Neposlechl jsem a dobře jsem udělal. Koupil jsem Panasonic AV-receiver SA-XR30, dokoupil centr Yamo, místo subwooferu AV -receiver využije slušné basáky z front repro a hraje to slušně. Rozhodně podstatně líp, než ty plastové krabičky od mýdla, co mně všichni podavači vnucovali. Říkal jsem vždy, že dřevo je dřevo a 3-pásmové repro ve dřevě musí hrát líp, než 1-pásmové repro v krabičce na mejdlo a prodavači specializovaných obchodů kecali něco o nových technologiích reproduktorů a jak z nestejných repro nevyloudím prostorový zvuk. Houby. AV-receiver umožní nastavit každý repro zvlášť +- 10dB a klidně ty zadní surroundy přeřvou ty fronty, když chci. AV receiver přímo umí funkci subwooferu namapovat do frontů a funguje to. Jistě pokud bych dokoupil subwoofer za 10 000,- Kč, bude to o něčem jiném, ale i takhle si nemůžu stěžovat a strašně mě překvapilo, co to udělá i s obyčejným TV vysíláním které je ve virtual dolby surround. Ten AV-receiver to prostě zvládl ještě podstatně víc roztáhnout do prostoru a já bych se hádal, že je to taky 5.1 - Hrabě Monte Cristo s Depardierem.
Teda já nemám 5.1, já mám teď 5.0 nebo možná 5.(1/2+1/2). :-E
stayman (12393)|15.11.2004 01:48
Ja idem tiez bez subwoofera, ani nie preto, ze to nechcem, mal som Yamahu za 10000sk, ale aby som nemal ten zvuk sprzdneny (co som aj mal, pri tej Yamahe), musel by som investovat najmenej 5x viac v porovnaní ku svojim frontom = Dynaudio.