Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD televize - světlé plochy v rozích

Gopher89 (20)|23.3.2008 20:49
Mám cca 14 dní novou LCD televizi Panasonic TX-37LZD70F a v posledních 2 dnech pozoruji, že ve všech 4 rozích mi "prosvítá" podsvícení daleko více, než třeba uprostřed (nejlépe je to vidět, pokud je celá černá obrazovka - v rozích jakoby více svítí světlo, resp. vypadá to jako šedivé fleky). Toho jsem předtím nevšiml a troufám si tvrdit, že to tam ani nebylo.
Nevíte někdo, co se s tím dá dělat?
ezechiel1917 (498)|24.3.2008 00:40
u lcd bohuzel bezna zalezitost, u nekterych kusu je to videt vic u nekterych min, pomaha snizeni urovne podsviceni coz panasonic bohuzel nema
Gopher89 (20)|24.3.2008 08:54
[QUOTE=ezechiel1917;170209]u lcd bohuzel bezna zalezitost, u nekterych kusu je to videt vic u nekterych min, pomaha snizeni urovne podsviceni coz panasonic bohuzel nema[/QUOTE]

Díky za info, ale to se může stát i v průběhu používání? Mně jde jen o to, že to tam dřív nebylo a najednou se to objevilo. Nemůže to i souviset s tím, že jsme obrazovku čistili od prachu (přípravkem pro LCD televizory zn. hama, který však na obrazovce zanechal mapy, takže jsme to ještě přetřeli vlhkým hadříkem)?
ezechiel1917 (498)|24.3.2008 11:32
u nejakych lcd tohle zacinam vic vnimat az po nekolika dnech pouzivani, nevim cim to je jestli, jinak samozrejme je to vic videt v temnejsi mistnosti nez treba v osvetlene za dne. cim cistit tv je dalsi vec, ja se treba ani moc neodvazuji cistit specialnimi prostredky ale snazim se prach odstranit pouze nasucho. v rozich mas navic sanci ze pri vetsim pouziti by mohlo neco prosaknout pokud kvalita sestaveni nejlepsi. dale take az po nekolika dnech ci tydnech zacinam vnimat u nejakych televizich jak se material kolem panelu odtahuje a zacinaji vznikat jakesi mikroprurvy, kde by teoreticky mohlo neco protect.
Gopher89 (20)|24.3.2008 18:43
Tak to asi vypadá, že by to tím čištěním mohlo být - pravděpodobně ne však přípravkem, ale tlakem hadříku na samotný panel. Teď jsem televizi zapnul (před den, když je světlo, tak to prakticky není vidět) a v horních rozích žádné fleky nebyly a v obou dolních byly tak na 50 % intenzity toho, co včera. Na zkoušku jsem vzal suchý hadřík a pravý horní roh jsem jakoby začal čistit a flek se tam opět udělal (byť mírnější než včera). Teď v koutku duše živím naději, že i ty dva dolní rohy se za pár dnu umoudří sami od sebe a nebo mě napadlo, že bych TV vzal a na chvíli otočil o 90 stupňů (panelem směrem k zemi), abych dosáhl opačného efektu než při tlaku hadříku na panel. Co si o tom myslíte? Nemůžu touto operací TV poškodit ještě víc?
Gopher89 (20)|24.3.2008 19:04
Pro přehlednost jsem se to pokusil ještě vyfotit. Na té fotce je to vidět velice slabě (holt můj foťák to takto ve tmě moc nezvládá), ale věřte mi, že v reálu na vlastní oči je to vidět dost silně (resp. při koukání na TV to pořád svádí koukat se na ten světlý flek).
marwis (105)|24.3.2008 19:09
S tým pokladaním do vodorovnej polohy by som rozhodne neponáhľal. Skús počkať, či to samo nevyšumí a prípadne zavolať na technickú podporu výrobcu.
teplitz (251)|25.3.2008 16:20
[QUOTE=Gopher89;170216]Díky za info, ale to se může stát i v průběhu používání? Mně jde jen o to, že to tam dřív nebylo a najednou se to objevilo. Nemůže to i souviset s tím, že jsme obrazovku čistili od prachu (přípravkem pro LCD televizory zn. hama, který však na obrazovce zanechal mapy, takže jsme to ještě přetřeli vlhkým hadříkem)?[/QUOTE]
Toto jsem také vysledoval. Po prvním spuštění se zdála plocha rovnoměrněji podsvícená, až po vyčištění bylo nerovnoměrné podsvícení znatelné /více tím trpí rohy/. LCD se zřejmě nesmí máčet /nebo spíše přidávat do vody žádné čisticí prostředky včetně mýdla/. Měl jsem již více LCD-ček a pokaždé co jsem ho utřel navlhčenou jemnou mikroutěrkou, objevila se světlá místa /prosvítání/. Někteří výrobci upozorňují na to, že nesmí zůstat na obrazovce zaschlé kapičky, neboť může docházet k blednutí obrazu. Co naplat, některé obrazovky jsou celkem dost zašpiněné už z výroby /nebo delšího pobytu ve skladech/ a otření suchým hadříkem moc nepomůže. Na druhou stranu je fakt, že jsem prvně použil mýdlového roztoku, jindy jarového... Čistou vodou jsem čistil až potom. Docela by mě zajímal detailnější "návod" nějaké kompetentní osoby, jak čistit LCD obrazovky. Suchým jemným hadříkem a co nejmenším tlakem na obrazovku zřejmě nic nepokazíte, ale také často nic nevyčístíte /šmouhy, rýhy, fleky apod./
teplitz (251)|25.3.2008 16:35
[QUOTE=Gopher89;170283]Pro přehlednost jsem se to pokusil ještě vyfotit. Na té fotce je to vidět velice slabě (holt můj foťák to takto ve tmě moc nezvládá), ale věřte mi, že v reálu na vlastní oči je to vidět dost silně (resp. při koukání na TV to pořád svádí koukat se na ten světlý flek).[/QUOTE]
To jsi ještě neviděl mého Samsunga 215TW a silné podsvícení do X. Na běžnou práci je to v pohodě, ale při hraní třeba takového F.E.A.R.U - hrůza. Někdo holt chytne lepší kus a někdo pro změnu horší. Dodnes docela lituji, že jsem vrátil LG 37LC2R, obraz přes satelit a DVD byl vynikající. Jediné co mi na něm vadilo bylo právě to prosvítání nejvíce v pravém horním rohu /samozřejmě jsem ho zpozoroval až po vyčištění vlhkou mikroutěrkou a za tmy/. Jakmile se na to člověk upne, začne mu to vadit natolik, že to raději pod cenou prodá. Jenže pak koupí něco jiného...
KOCOUR65 (653)|25.3.2008 17:23
proc nepouzivate na cisteni lcd specialni cistici penu na lcd - je primo urcena k tomuto ucelu - nic nikam nezateka nedela skvrny a perfekt vycisti
teplitz (251)|25.3.2008 17:27
[QUOTE=KOCOUR65;170385]proc nepouzivate na cisteni lcd specialni cistici penu na lcd - je primo urcena k tomuto ucelu - nic nikam nezateka nedela skvrny a perfekt vycisti[/QUOTE]
Díky, mrknu na to.
stani (1647)|25.3.2008 18:46
[QUOTE=KOCOUR65;170385]proc nepouzivate na cisteni lcd specialni cistici penu na lcd - je primo urcena k tomuto ucelu - nic nikam nezateka nedela skvrny a perfekt vycisti[/QUOTE]
Kde jí koupit? Nějaký link?
KOCOUR65 (653)|25.3.2008 19:04
zajdi nekam kde prodavaji pocitace - maji to vsude - jsou to sady - vetsinou je pena jako sprey a je u toho par hadriku a male cistitko na kraje -je to vhodne na vse - jak lcd tv tak ruzne zobrazovace ,notebooky,monitory atd. pouzivam jiz dlouho a vpohode - treba tady - ale jevice vyrobcu - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pytkin (7947)|26.3.2008 00:59
ja kupujem sady od DClean .. http://www.d-clean.cz/produkty-1-dd-1101.php
tam je rovnko mokra utierka s roztokom a sucha .. Nedavno sme mali uraz na eizo monitore .. trosku sa akoby poskrabal povrch .. len tak suchym to neslo dole a uz som myslel ze je LCDcko v prdeli .. pouzil som tuto utierku a nic neni vidno .. fakt dobra vecicka ..
Gopher89 (20)|27.3.2008 18:50
Dnes se mi podařilo udělat lepší fotky, a proto vás všechny ještě prosím, abyste se na ně koukli a napsali případně názor, zda je toto důvod k reklamaci. Nerovnoměrné podsvícení, které znám např. z LCD monitorů bych ještě zkousl, ale toto jsou opravdu FLEKY, které velice "tahají" oči, resp. pořád jste nuceni tato světlá místa sledovat.
ezechiel1917 (498)|27.3.2008 19:09
[quote=Gopher89;170688]Dnes se mi podařilo udělat lepší fotky, a proto vás všechny ještě prosím, abyste se na ně koukli a napsali případně názor, zda je toto důvod k reklamaci. Nerovnoměrné podsvícení, které znám např. z LCD monitorů bych ještě zkousl, ale toto jsou opravdu FLEKY, které velice "tahají" oči, resp. pořád jste nuceni tato světlá místa sledovat.[/quote]

ja bych to na reklamaci videl, jestli ti to prijmou nebo zamitnou vsak netusim.
KOCOUR65 (653)|27.3.2008 19:51
urcite reklamace - nechapu co si to porad lidi nechaji libit - stoji to plno penez a oni porad vyrabeji vetsi a vetsi smejdy - naloz tv a odvez ji oflakat vedeni panasonic o frnak - a to myslim vazne - zadna oprava ale vymena - udelal bych jim tam peknou zabavu za takto odvedenou praci - reditel by se asi hodne pobavil
stani (1647)|27.3.2008 20:48
Zkus se zeptat zde, uvidíme co odpoví...
Lekarnik (17)|27.3.2008 21:21
zkus neco pustit a dat jas a kontrast na plno a pak uplne na nejmene... par krat jsem to tak udelal, chvili nechal hrat tv na plny jas i kontrast, pak nastavil na hodnoty, ktere my vyhovuji a vse ok.
Gopher89 (20)|28.3.2008 10:15
[QUOTE=Lekarnik;170713]zkus neco pustit a dat jas a kontrast na plno a pak uplne na nejmene... par krat jsem to tak udelal, chvili nechal hrat tv na plny jas i kontrast, pak nastavil na hodnoty, ktere my vyhovuji a vse ok.[/QUOTE]

OK, díky za radu. Dnes večer to zkusím, a pak dám vědět, jak jsem dopadl.
artam (1147)|28.3.2008 11:06
Na cistenie LCD od prachu pouzivam uz roky penu Pronto, je vyborna a neskodi tomu ;).
Gopher89:
Tie fleky tam nebudu od posobenia vlhkosti a podobne, ale pravdepodobne od TLAKU na panel v priebehu cistenia, na to su LCD panely znacne haklive (niektore viac, niektore menej). V mieste tlaku sa totiz zmeni hrubka tekuteho krystalu, ktory sa vytlaci do okolia. On sa potom vrati na svoje miesto, ale moze to trvat dlhsie, aj niekolko dni-tyzdnov. Zo skusenosti sa to rychlejsie stane pri polozeni displeja vodorovne.
Takze pri cisteni pozor a netlacit na displej.

Ale pre kazdy pripad, skus reklamaciu, len im nepovedz ze si to cistil a ze to tak bolo uz od zaciatku, len si si myslel, ze to po nejakom case zmizne samo a nezmizlo... :D
teplitz (251)|28.3.2008 11:17
[QUOTE=Gopher89;170688]Dnes se mi podařilo udělat lepší fotky, a proto vás všechny ještě prosím, abyste se na ně koukli a napsali případně názor, zda je toto důvod k reklamaci. Nerovnoměrné podsvícení, které znám např. z LCD monitorů bych ještě zkousl, ale toto jsou opravdu FLEKY, které velice "tahají" oči, resp. pořád jste nuceni tato světlá místa sledovat.[/QUOTE]
No to už je síla, já to mám viditelné zhruba jako Tvůj pravý horní roh z 1. obrázku. Dole to vypadá, jako by to bylo nasvíceno žárovkou. Pokud to tam předtím nebylo a objevilo se to až po čištění, tak bude zřejmě chyba na Tvé straně, netlačil jsi na to a co jsi použil za čistící prostředek?
Gopher89 (20)|28.3.2008 11:27
[QUOTE=teplitz;170763]No to už je síla, pokud to tam předtím nebylo a objevilo se to až po čištění, tak bude zřejmě chyba na Tvé straně, netlačil jsi na to a co jsi použil za čistící prostředek?[/QUOTE]

Čistící prostředek byl značky "hama" - určený přímo pro LCD obrazovky. Jestli jsem tlačil moc nebo ne nedokážu posoudit (nevím, co znamená v případě LCD málo a co hodně), avšak normálně jsem ten prostředek stříknul doprostřed obrazovky a rozetřel hadříkem. Následně jsem si všimnul, že to nechalo na obrazovce mapy, které jsem se snažil odstranit suchým hadříkem, což ale nešlo, takže jsem musel použít vlhký hadřík (ne mokrý, ale opravdu pouze vlhký) a s ním se mi ty mapy podařilo odstranit, avšak výsledek jsou ty světlé fleky :o(
No nic, zkusím 2 výše uvedené rady, tzn. zvýšení kontrastu a jasu na maximum jak psal Lekarnik nebo otočení TV do vodorovné polohy jak psal artam a uvidíme, zda se to nespraví. Pokud ne, tak tomu dám ještě chvíli čas (příští týden odjíždím na 14 dní do zahraničí, takže na TV koukat nebudu), a pokud by se to nespravilo ani pak, budu TV reklamovat - za to nic nedám.
teplitz (251)|28.3.2008 11:36
[QUOTE=Gopher89;170764]Čistící prostředek byl značky "hama" - určený přímo pro LCD obrazovky. Jestli jsem tlačil moc nebo ne nedokážu posoudit (nevím, co znamená v případě LCD málo a co hodně), avšak normálně jsem ten prostředek stříknul doprostřed obrazovky a rozetřel hadříkem. Následně jsem si všimnul, že to nechalo na obrazovce mapy, které jsem se snažil odstranit suchým hadříkem, což ale nešlo, takže jsem musel použít vlhký hadřík (ne mokrý, ale opravdu pouze vlhký) a s ním se mi ty mapy podařilo odstranit, avšak výsledek jsou ty světlé fleky :o(
No nic, zkusím 2 výše uvedené rady, tzn. zvýšení kontrastu a jasu na maximum jak psal Lekarnik nebo otočení TV do vodorovné polohy jak psal artam a uvidíme, zda se to nespraví. Pokud ne, tak tomu dám ještě chvíli čas (příští týden odjíždím na 14 dní do zahraničí, takže na TV koukat nebudu), a pokud by se to nespravilo ani pak, budu TV reklamovat - za to nic nedám.[/QUOTE]
No jo, LCD-čka jsou na čištění silně háklivá a zn. HAMA je to nejhorší co můžeš použít a prsty v tom bude mít nejvíc ten vlhký hadřík spolu s tlakem, který jsi použil. Příště budeš chytřejší, staroušku. Nic ve zlém, je to určitě k nas..., sám jsem si takhle zku... svou telku a to jsem nijak zvlášť netlačil, protože vím, že jsou na to LCD-čka háklivá už od dob kalkulaček a digi hodinek. Držím palce s případnou reklamací, protože se to podle mě už nijak zvlášť nezlepší /navíc když je to v těch krajích/.
artam (1147)|28.3.2008 12:00
Gopher98:
Niektore displeje maju ochrannu antireflexnu crstvu (neviem ci tvoj Panasonic, ale Philips urcite) a po pouziti nevhodneho cistidla sa moze poskodit a potom je problem, to zistia aj v servise pri reklamacii :-(.
Lekarnik (17)|28.3.2008 12:13
nerekl bych ze to je z cisteni... ja ji mel tri dny - nikdo nic necistil a bylo to tam:)
teplitz (251)|28.3.2008 12:36
[QUOTE=Lekarnik;170775]nerekl bych ze to je z cisteni... ja ji mel tri dny - nikdo nic necistil a bylo to tam:)[/QUOTE]
Nevím jak u této TV, ale u mých LCD TV /Samsung, Philips, LG/ jsem viditelné prosvítání pozoroval až po vyčištění vhkou mikroutěrkou /viz mé předchozí příspěvky/.
Gopher89 (20)|28.3.2008 12:45
[QUOTE=artam;170773]Gopher98:
Niektore displeje maju ochrannu antireflexnu crstvu (neviem ci tvoj Panasonic, ale Philips urcite) a po pouziti nevhodneho cistidla sa moze poskodit a potom je problem, to zistia aj v servise pri reklamacii :-(.[/QUOTE]

Nemůžu to samozřejmě vyloučit, ale spíše si myslím, že tím to nebude - to by pak musel prosvítat zejména střed obrazovky, protože tam byl čistící prostředek přímo nastříkán a odtud byl i rozetírán dále. Ten tlak na panel se mi zdá pravděpodobnější...
Lekarnik (17)|28.3.2008 16:10
[QUOTE=teplitz;170779]Nevím jak u této TV, ale u mých LCD TV /Samsung, Philips, LG/ jsem viditelné prosvítání pozoroval až po vyčištění vhkou mikroutěrkou /viz mé předchozí příspěvky/.[/QUOTE]

no u teto TV je to "bezne", mel jsem doma dva kusy a oba to stejne.
Evok (84)|29.3.2008 22:28
Jak to tady tak čtu tak se mi nabízí otázka proč obrazovku vůbec čistíte?Jak se dá obrazovka u LCD Tv ušpinit?Vy na ni snad makáte prstem nebo na ni vylíváte nějaké sladké napoje?:-Djá mám jednu LCD Tv už rok a zatím jsem neměl jediný důvod obrazovku čistit nějaký přípravkem a podobně.Na otření od prachu používám Pronto prachovku pokud to někdo znáte http://www.hankashop.cz/prachovky-pronto-duster-nahradni-prachovky-p-1344.html je to perfektní neškrábe to obrazovku a prach tomu pěkně přilne.takže asi tak...Tv mam pořád jako z obchodu.
danrdanr (1)|29.3.2008 22:29
Reklamace! Ale mozna je to " v norme" jako nerovnomerne podsviceni.Vlastnost typicka u levnych LCD. Mam neco podobneho, i kdyz mnohem mene intenzivniho, u levneho 22´ monitoru. Od cisteni to asi nebude. Po urcite dobe se teplem roztahl "vnitrek" a zvysenym tlakem se "lampa" pritiskla v dane oblast na panel. Hlavne se v prodejne nezminuj o "cisteni".......
stani (1647)|30.3.2008 09:41
Tak jsem četl na německém foru, že to jeden člověk měl i u LCD Philips a reklamoval to, reklamace samozřejmě uznána.
Gopher89 (20)|30.3.2008 20:12
Reklamace se prozatím odkládá - zkusil jsem návod od artama, tzn. televizi (samozřejmě vypnutou) jsem otočil do vodorovné pozice (na cca 10 vteřin) a věřte nebo ne prosvítající fleky jsou pryč. Radost z nové TV je zpátky, starosti (prozatím) zapomenuty :-)
Od teď se panelu ani nedotknu a na čištění (od prachu) budu používat pouze prachovku...
teplitz (251)|31.3.2008 15:34
[QUOTE=Gopher89;171100]Reklamace se prozatím odkládá - zkusil jsem návod od artama, tzn. televizi (samozřejmě vypnutou) jsem otočil do vodorovné pozice (na cca 10 vteřin) a věřte nebo ne prosvítající fleky jsou pryč. Radost z nové TV je zpátky, starosti (prozatím) zapomenuty :-)
Od teď se panelu ani nedotknu a na čištění (od prachu) budu používat pouze prachovku...[/QUOTE] Blahopřeji!!! Jinak už tam nepozoruješ /ani ve tmě/ žádné prosvítání skrze černou plochu?
Gopher89 (20)|31.3.2008 21:03
[QUOTE=teplitz;171214]Blahopřeji!!! Jinak už tam nepozoruješ /ani ve tmě/ žádné prosvítání skrze černou plochu?[/QUOTE]

Je tomu skutečně tak. Televize se opravdu vrátila do stavu v jakém byla, když jsem si jí přivezl (a doufám, že tak i dlouho vydrží).
yxcvbnm (1)|25.7.2008 07:25
Ahoj, Koupil Jsem Si PŘed 14 Dny Stejnou Tv, PŘed 3 Dny Se Mi VytvoŘily ÚplnĚ StejnÉ Fleky Na LevÉm HornÍm A PravÉm DolnÍm Rohu. JeŠtĚ Jsem Lcd Panel Nestihl UtŘÍt Od Prachu A UŽ Tam MÁm SvĚtlÁ MÍsta. ZkouŠel Jsem ZesvĚtli A Ztmavit Na Maximum, Ale To Nezabralo, SpÍŠ Je To HorŠÍ, Fleky Jsou NejvÍce VidĚt PŘi TmavÝch ScÉnÁch, V PodstatĚ MÍsto Filmu Sleduji SvĚtlÁ MÍsta Na Obrazovce A ŘÍkÁm SÍ BoŽe Co Jsem To Koupil Za Tak Moc PenĚz? Do OtoČenÍ O 90 StupŇŮ Si NetroufÁm. Funguje????????