Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nahrávání materiálu z HV20 na HDD Pan 65EH

Pajinex (6)|16.3.2008 11:02
Po připojení Canonu HV 20 do tohoto HDD rekordéru (DV kabel 1394), nastavím na kameře (DV Output) videovýstup na DV Locked a na rekordéru DV. Najde si ji, pozná i typ kamery, vyberu cílovou složku HDD, dám záznam a po najetí kamery mi napíše záznam nelze uzavřít nebo ukončit a nazdar.... Před tím jsem měl MV 600 a úplně v pohodě, ani jsem nemusel Pana přepínat na DV, vše si natáhl sám. Nejprve jsem měl za to, že musím záznam v kameře udělat ne v HDV, ale v DV, ale ani to na nové kazetě nepomohlo. Pravda, ještě jsem to nezkusil přes komponetní kabel a AV, ale přes DV by to mělo jít, nebo ne? Nemáte někdo zkušenost? Předem díky.
p.s. Na disku rekordéru je místa dost (250 GB), zkoušel jsem měnit i TV normu (což je asi blbost), REC Mode atd., zkrátka už nevím.
immortal666 (9)|16.3.2008 12:45
[QUOTE=Pajinex;169381]Po připojení Canonu HV 20 do tohoto HDD rekordéru (DV kabel 1394), nastavím na kameře (DV Output) videovýstup na DV Locked a na rekordéru DV. Najde si ji, pozná i typ kamery, vyberu cílovou složku HDD, dám záznam a po najetí kamery mi napíše záznam nelze uzavřít nebo ukončit a nazdar.... Před tím jsem měl MV 600 a úplně v pohodě, ani jsem nemusel Pana přepínat na DV, vše si natáhl sám. Nejprve jsem měl za to, že musím záznam v kameře udělat ne v HDV, ale v DV, ale ani to na nové kazetě nepomohlo. Pravda, ještě jsem to nezkusil přes komponetní kabel a AV, ale přes DV by to mělo jít, nebo ne? Nemáte někdo zkušenost? Předem díky.
p.s. Na disku rekordéru je místa dost (250 GB), zkoušel jsem měnit i TV normu (což je asi blbost), REC Mode atd., zkrátka už nevím.[/QUOTE]


no ja si nejsem jist,ale mam pocit ze HDD recorder si neporadi s HD filmem.Ja zkousel poustet v mym HDD recorderu xvid videa s vyskym rozlisenim a neslo to.CANON je HD kamer a recordery to nezvladaji.Teda podle me,jelikoz ja ot zkousel stokrat a pokazdy to napsalo nezname rozliseni,nebo nemozno prehrat vysoke rozliseni a takovy hlasky.Proc kdyz mas kazetovou kameru mas potrebu to palit na dvd.Ja archivuju kazety a ty si poustim.
Pave1 (4279)|16.3.2008 13:09
Pytkin (7947)|16.3.2008 17:06
pajinex : zapni si v kamere downkonverziu z HDV na DV .. a potom bude vsetko fungovat ..
immortal666 (9)|17.3.2008 08:20
[QUOTE=Pytkin;169428]pajinex : zapni si v kamere downkonverziu z HDV na DV .. a potom bude vsetko fungovat ..[/QUOTE]

A neztrati tim kvalitu zaznamu??
Saxel (2279)|17.3.2008 08:46
[quote=immortal666;169512]A neztrati tim kvalitu zaznamu??[/quote]
Samozřejmě, že ztratíš kvalitu, když zkonvertuješ HDV do DV, ale jinak to Pajinex do toho HDD rekordéru nedostane.

to Pajinex: při nastavení kamery jsi postupoval správně - DV Output přepnout na DV Locked. Vzhledem k tomu, že už ses neozval, předpokládám, že jsi to nakonec rozchodil.
immortal666 (9)|17.3.2008 10:38
Pak nechapu proc to davat na HDD,kdyz staci zalozit kazetu a koupit si novou.kazeta ma podle me spolehlivejsi archivaci nez dvd
Pajinex (6)|17.3.2008 10:39
Bohužel nerozchodil. Úspěch byl v tom, že když jsem rekordér přepnul na DV, tak byl ochoten zahájit záznam, ale když sama najela i kamera, tak už jsem si říkal Good! A najednou hláška že záznam nejde uzavřít. Component Out jsem ještě nezkoušel, protože se nedostanu dozadu ke konektorům, musel bych rozebrat "půl" obýváku, jak to tam mám blbě vyřešené - zatím. Ale nemyslím, že mi pomůže. V návodu jestli jsem dobře četl píšou, že když nastavíš DV Locked, tak ta kamera do něj sama pošle snížené rozlišení DV i z materiálu natočeného v HDV. Teď do svého compu sháním digitalizační kartu, abych si to uložil alespoň v něm. Nebo že bych si snad koupil "Blůreje". To zatím ne. To Pave1: Hm, zajímavé řešení, díky za tip. To Immortal: na kazetkách to nechávat nemůžu, rozšiřuji ty materiály mezi lid.
Saxel (2279)|17.3.2008 14:08
[quote=Pajinex;169523]... Teď do svého compu sháním digitalizační kartu, abych si to uložil alespoň v něm...[/quote]
Digitalizovat nic nemusíš. Potřebuješ jen rozhraní IEEE1394 (tzv. firewire), kabel na propojení kamery s PC a software, kterým digitální video z kamery stáhneš. Ten software může být rovnou nějaký editační pro střih videa popřípadě postačí "hdvsplit", který je určen pouze pro download videa z kamery.
immortal666 (9)|17.3.2008 15:03
[QUOTE=Pajinex;169523]Bohužel nerozchodil. Úspěch byl v tom, že když jsem rekordér přepnul na DV, tak byl ochoten zahájit záznam, ale když sama najela i kamera, tak už jsem si říkal Good! A najednou hláška že záznam nejde uzavřít. Component Out jsem ještě nezkoušel, protože se nedostanu dozadu ke konektorům, musel bych rozebrat "půl" obýváku, jak to tam mám blbě vyřešené - zatím. Ale nemyslím, že mi pomůže. V návodu jestli jsem dobře četl píšou, že když nastavíš DV Locked, tak ta kamera do něj sama pošle snížené rozlišení DV i z materiálu natočeného v HDV. Teď do svého compu sháním digitalizační kartu, abych si to uložil alespoň v něm. Nebo že bych si snad koupil "Blůreje". To zatím ne. To Pave1: Hm, zajímavé řešení, díky za tip. To Immortal: na kazetkách to nechávat nemůžu, rozšiřuji ty materiály mezi lid.[/QUOTE]


Pak nechapu potrebu mit HD kameru,kdyz pak obraz stejne degradujes na normalni giditalTo si mohl rovnou kupit normalni minidv a mit po potizich.co vim tak ot jde ulozit do PS3,ale tam to zase nevypalis.
Pytkin (7947)|18.3.2008 01:00
pajinex : v menu nevies zapnut downkonverziu HDV na DV ? nemalo by ti to robit ziadne problemy ..
Pajinex (6)|18.3.2008 10:58
Viem, ale bohužel robí. Tak že by kabel, já už fakt nevim chlapi. Asi písnu do Panase. Kamerou to dle mého názoru nebude. Jo a prosím doporučte mi externí digitalizační kartu ke compu a solidní soft, mám tam bohužel jen Athlona 3000, GeForce 6600 GT 256, 512 RAM.
Saxel (2279)|18.3.2008 12:16
[quote=Pajinex;169619]... Jo a prosím doporučte mi externí digitalizační kartu ke compu ...[/quote]
Co máš furt s digitalizační kartou?
Pajinex (6)|18.3.2008 13:09
Chci editovat video přes comp a jaksi mi u něj chybí patřičné vybavení. Nebo lze i jinak a lépe? Každý nějak začíná...
Saxel (2279)|18.3.2008 14:01
Vždyť jsem ti už psal co potřebuješ. Je to 6 příspěvků nad tímto.
Alf (888)|18.3.2008 20:38
Pajinex
Saxel měl na mysli např. toto, z HW nic jiného nepotřebuješ. Pokud jde o soft, musíš si vybrat sám. Napsalo se tu toho o tom móóóc...
robert.kotasek (777)|18.3.2008 20:51
mozna ten port uz v pc ma... alespon ja ho mam na pc ktere ma 4 roky...
siSINka (122)|18.3.2008 21:55
...když už budeš kupovat ten firewire kábl, tak pamatuj na to, že jedna strana musí mít malý konektor a druhá velký. Třeba tenhle: http://www.megaobchod.cz/audio-video/belkin-ieee1394-firewire-6pin-4pin-1-8m.html
immortal666 (9)|18.3.2008 22:10
[QUOTE=siSINka;169687]...když už budeš kupovat ten firewire kábl, tak pamatuj na to, že jedna strana musí mít malý konektor a druhá velký. Třeba tenhle: http://www.megaobchod.cz/audio-video/belkin-ieee1394-firewire-6pin-4pin-1-8m.html[/QUOTE]


Stejne ale firewire HD zdegraduje a tim padem nechapu na o je HD kamera kdyz to cpu do kompu pres Firewire a PODOBNE.na to staci potom bohate obycejna minidv kamera.
stayman (12393)|18.3.2008 22:18
[QUOTE=immortal666;169689]Stejne ale firewire HD zdegraduje a tim padem nechapu na o je HD kamera kdyz to cpu do kompu pres Firewire a PODOBNE.na to staci potom bohate obycejna minidv kamera.[/QUOTE]

To si trochu vedla, skus si porovnat nejaku najlepsiu DV kameru v tej triede (ale kludne aj vyssej) s tou kvalitou pri prevode HDV ->DV a kludne aj s finalnym vysledkom na DVD. Totiz dovolim si tvrdit, ze pri tom prevode vysledne DVD posobi subjektivne lepsie (ostrejsie) ako priamo DVD z HDV. Budes prekvapeny, HDV kamera je na tom VZDY lepsie a uz len preto, ze neexistuje v komercnej sfere DV kamera, co vie 16:9. Prva kamera, co to vie je, zacina u Canon XL2. :)
Saxel (2279)|19.3.2008 07:12
immortal666:
Jak jsi přešel na to, že "firewire HD zdegraduje"? Přes firewire dostanu do PC naprosto shodná data, jaká jsou uložena na pásku v kameře, o degradaci nemůže být řeč. A pokud jsi měl na mysli degradaci způsobenou downconvertem HDV na DV v kameře, odpověděl ti stayman.
immortal666 (9)|19.3.2008 20:14
[QUOTE=Saxel;169720]immortal666:
Jak jsi přešel na to, že "firewire HD zdegraduje"? Přes firewire dostanu do PC naprosto shodná data, jaká jsou uložena na pásku v kameře, o degradaci nemůže být řeč. A pokud jsi měl na mysli degradaci způsobenou downconvertem HDV na DV v kameře, odpověděl ti stayman.[/QUOTE]


Firewar te neprenese HD v 100% kvalite to dovede pouze dvi nebo hdmi firewire je dobry na digital,ale na hd ne.
Alf (888)|19.3.2008 21:15
immortal666
Nepleť si pojmy s dojmy. Jedná se o dva naprosto odlišné systémy přenosu dat. DVI a HDMI slouží k přenosu nekomprimovaného videa mezi PC a zobrazovacím zařízením (v případě HDMI i mezi jinými typy zařízení). FireWire slouží k přenosu dat, což HDV je. Klidně tedy můžeš věřit tomu, co tvrdí Saxel a Stay.
stayman (12393)|19.3.2008 21:39
[QUOTE=immortal666;169784]Firewar te neprenese HD v 100% kvalite to dovede pouze dvi nebo hdmi firewire je dobry na digital,ale na hd ne.[/QUOTE]

To mas zase odkial, jedna babka povedala?