Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD televize s tunerem z USA- funguje???

vlcekone (2)|20.2.2008 15:08
dobry den chci si obejdnat LCD televizor z USA , ma integrovany tuner s temito parametry ATSC/NTSC/QAM.

jiz jsem procetl nescetne diskuzi , kde nekdo rika ze je mozne televizor provoovat v nasich podminkach, nekdo naopak trvdi ze je to nesmysl.

Podle odbornych clanku jsem se docetl neco o tom ze prave QAM by melo byt do nasich podminek vhodné , ale nejsem si jist zdali jsem text spravne pochopil .

Budu rad kdyz se mi k tomu nekdo vyjadri , zda funguje ci ne ..

dekuji
Pitomec (10211)|20.2.2008 15:11
Už ti odpověděli na jiném fóru, to to potřebuješ zopakovat ještě několikrát? 9-)
Aliens_II (380)|20.2.2008 15:20
[QUOTE=vlcekone;166476]dobry den chci si obejdnat LCD televizor z USA , ma integrovany tuner s temito parametry ATSC/NTSC/QAM.

jiz jsem procetl nescetne diskuzi , kde nekdo rika ze je mozne televizor provoovat v nasich podminkach, nekdo naopak trvdi ze je to nesmysl.

Podle odbornych clanku jsem se docetl neco o tom ze prave QAM by melo byt do nasich podminek vhodné , ale nejsem si jist zdali jsem text spravne pochopil .

Budu rad kdyz se mi k tomu nekdo vyjadri , zda funguje ci ne ..

dekuji[/QUOTE]

Rozhodně ti nepojede.

ATSC - je digitální vysílací standard pro USA
NTSC - zobrazovací standard (norma) pro USA - což by až tak nevadilo
QAM - je opět jen pro USA, jednoduše řečeno, umí přijímat kódované vysílání stanic, které takto vysílají, např. má-li lid v USA možnost za pomoci ATSC přijímat stanice a existují i stanice, většinou místní, které jsou placené a vysílají zakódovaně, tak přes ten QAM je můžeš chytnout. Je to takové spíš pro službu, snad to funguje tak, že se můžeš připojit k místnímu provozovateli TV, řekněme u nás UPC, a naladíš jejich kanály, dokonce v přesných pořadových číslech, řekněme od 1 - 24, nemusíš nic hledat a ladit a ták. Prostě je to o tom, že tu prdel nezvedneš už ani na to, aby sis TV naprogramoval sám. Pozice a čísla kanálů a ták. Teda tak jsem to pochopil.

Ty musíš mít jednoznačně DVB, -S,-T,-T2,-C, nebo H, což je pro TV nesmysl, to poslední je pro mobily.
vlcekone (2)|20.2.2008 15:31
dekuju.. uz jsem byl unavenej z nekonecneho hledani ... opravdu dekuju za odpoved :)
JM_ (353)|20.2.2008 17:27
[QUOTE=vlcekone;166484]dekuju.. uz jsem byl unavenej z nekonecneho hledani ... opravdu dekuju za odpoved :)[/QUOTE]

Ještě ale nezahazuj flintu. Má-li ta TV (několik) HDMI, mohl bys ji provozovat jako monitor/zobrazovač společně s externím DVB-S (=satelitem) či DVB-T (= STB).
acizek (66)|20.2.2008 18:03
presne tak, stacilo by asi strcit mezi TV a zdroj signalu nejaky prevodnik (DVB-T, DVB-S, DVB-C) a melo by ve fungovat.
Aliens_II (380)|20.2.2008 18:19
[QUOTE=acizek;166494]presne tak, stacilo by asi strcit mezi TV a zdroj signalu nejaky prevodnik (DVB-T, DVB-S, DVB-C) a melo by ve fungovat.[/QUOTE]

Aha, hm. A nevyplatí se teda raději koupit tu TV bez tuneru? Je jasný, že ty ceny jsou tam u nich úplně jinde, tak proč něco nepohledat bez tuneru.

Bacha ale na clo a na DPH, není to málo, takže je třeba si to dobře propočítat.
JM_ (353)|20.2.2008 20:24
[QUOTE=Aliens_II;166496]
Bacha ale na clo a na DPH, není to málo, takže je třeba si to dobře propočítat.[/QUOTE]

Clo je pro většinu zemí původu NULA a DPH se počítá z deklarované ceny (= dá se s tím "kouzlit").
Z čeho se ale vylhat nedá, je poštovné: http://ircalc.usps.gov/
acizek (66)|20.2.2008 20:31
DPH se pocita z deklarovane ceny, nicmene na tu cenu je to taky pojisteno. Tudiz riskujes poskozeni pri prevozu a potom Ti nikdo nic neda...
Stejne tak celni sprava ma moznost zasilku otevrit a v pripade pochybnosti dohledat cenu predmetu. Takze i pres nizkou deklarovanou hodnotu se muze stat, ze Ti nauctuji DPH z jine ceny...
JM_ (353)|20.2.2008 21:00
[QUOTE=acizek;166503] DPH se pocita z deklarovane ceny, [/QUOTE]

Někdy i z ceny zvýšené o poštovné - není to ale pravidlem

[QUOTE=acizek;166503] nicmene na tu cenu je to taky pojisteno. [/QUOTE]

Na U.S. celní deklaraci jsou kolonky dvě - hodnota/value a pojistné/insured amount, a pojistka může být vyšší (třeba aby kryla i poštovné)

[QUOTE=acizek;166503] Stejne tak celni sprava ma moznost zasilku otevrit [/QUOTE]

Velké balí se teď prý otevírají skoro automaticky (v létě prý bylo pár pokusů o dovoz kulovnice s 500 náboji, atp. ;-)

[QUOTE=acizek;166503] a v pripade pochybnosti dohledat cenu predmetu. Takze i pres nizkou deklarovanou hodnotu se muze stat, ze Ti nauctuji DPH z jine ceny...[/QUOTE]

naopak tohoto bych se (při "rozumné" ceně) nebál...
artam (1147)|20.2.2008 21:04
[QUOTE=Aliens_II;166482]...QAM - je opět jen pro USA, jednoduše řečeno, umí přijímat kódované vysílání stanic, které takto vysílajínapř. má-li lid v USA možnost za pomoci ATSC přijímat stanice a existují i stanice, většinou místní, které jsou placené a vysílají zakódovaně, tak přes ten QAM je můžeš chytnout...[/QUOTE]

Zeby Americania pouzivali skratku QAM aj na hore uvedeny ucel? (aj ked u nich je vsetko mozne)... :D

QAM je sposob modulacie pri prenose signalu a pri definicii vlastnosti tunera to znamena, ze podporuje digitalnu kablovku, pretoze tam sa tento typ modulacie standardne pouziva.

Cize ked v amerike je tuner ATSC/NTSC/QAM, tak to znamena:
ATSC - americka pozemna dgitalna TV
NTSC - americka analogova TV
QAM - kablova TV (to by mohlo fungovat aj u nasich kablovych operatorov, standard v kabli je rovnaky)
JM_ (353)|20.2.2008 21:15
[QUOTE=artam;166507]
Cize ked v amerike je tuner ATSC/NTSC/QAM, tak to znamena:
ATSC - americka pozemna dgitalna TV
NTSC - americka analogova TV
QAM - kablova TV (to by mohlo fungovat aj u nasich kablovych operatorov, standard v kabli je rovnaky)[/QUOTE]

A tady je vysvětlení US zkratek "od pramene": http://www.sceptre.com/Products/LCD/definitions/definiton_lcd.htm#QAM
acizek (66)|20.2.2008 21:49
[QUOTE=JM_;166506]Někdy i z ceny zvýšené o poštovné - není to ale pravidlem[/QUOTE]



[QUOTE=JM_;166506]Na U.S. celní deklaraci jsou kolonky dvě - hodnota/value a pojistné/insured amount, a pojistka může být vyšší (třeba aby kryla i poštovné)[/QUOTE]

to ano, nicmene jakmile bude pojistena hodnota vyrazne vyssi nez udavana, rozsviti se varovna kontrolka v hlave celniho urednika :)



[QUOTE=JM_;166506]Velké balí se teď prý otevírají skoro automaticky (v létě prý bylo pár pokusů o dovoz kulovnice s 500 náboji, atp. ;-)[/QUOTE]



[QUOTE=JM_;166506]naopak tohoto bych se (při "rozumné" ceně) nebál...[/QUOTE]
otazkou je co je "rozumna cena", a zda se potom dovoz jeste vyplati... par baliku jsem si posledni dobou poslat nechal a z 5 2x otevirali. a znate to, nahoda je blbec :)
Aliens_II (380)|20.2.2008 22:30
[QUOTE=artam;166507]Zeby Americania pouzivali skratku QAM aj na hore uvedeny ucel? (aj ked u nich je vsetko mozne)... :D

QAM je sposob modulacie pri prenose signalu a pri definicii vlastnosti tunera to znamena, ze podporuje digitalnu kablovku, pretoze tam sa tento typ modulacie standardne pouziva.

Cize ked v amerike je tuner ATSC/NTSC/QAM, tak to znamena:
ATSC - americka pozemna dgitalna TV
NTSC - americka analogova TV
QAM - kablova TV (to by mohlo fungovat aj u nasich kablovych operatorov, standard v kabli je rovnaky)[/QUOTE]

Čoveče máš pravdu, je možné, že se jedná o kabelovky. Což by mu mohlo chodit. Trochu jsem to blbě přečetl, je tam digital cable, což jsme trochu přehlédl.
Aliens_II (380)|20.2.2008 22:36
S posíláním věcí z USA, resp. ze zemí mimo EU.

Nechal jsem si poslat digi foťák + objektiv a další věci, v hodnotě 499$ + 50$ poštovné.

- bylo my vypočítano DHP za celou částku, tedy včetně poštovného.
- pokud bych se s prodejcem domluvil, že tam napíše řekněme 50 babek, vystaví se člověk s problémy výše popsanými v předešlých příspěvcích plus
- celnící to otvírají
- pokud nedokážete vyčíslit cenu, otevřou to, ocení to sami
- při doručení stačí napsat, že nejste podnikatel a věc doručená není k podnikání a měli byste být osvobozeni o clo, pro digi foťák to je 3,2%
- DPH - tvrdě spočítali 19% a nikdo se s váma tam nebude bavit.

U TV bych se osobně opravdu děsil koumat s výslednou cenou, stejně ty celníky neoblbnete a uděláte si sami potíže

I tak ten foťák přišel o min. 10 tis. méně, než tady.
stani (1647)|20.2.2008 22:44
Nehledě od toho zda u nás by taková TV technicky fungovala se tu lidi zapomnělo na jednu důležitou věc: a to je zákon schválnosti.

Přesně v "duchu tohoto zákona" kdy chce tazatel ušetřit peníze se zcela jistě přihodí ta věc, že TV ještě v záruční době(anebo hned po dovozu) "klekne", aby nastal pravý opak a tazatel nakonec prodělá.

Některé americké shopy mají už ve svých podmínkách, že záruka se nevztahuje na provozování přístroje "outside USA"(ohledně prý nekvalitní el. sítě), anebo ano, ale v podmínkách je, že i při úspěšné reklamaci musí reklamující zaplatit výlohy s přepravným tam i zpět, apod. Což se vše dohromady rovná - žádná reklamace.
Nezbude než-li se obrátit na místní opravny, kde pak navíc musí být známost, protože to normálně můžou odmítnout, že to nebylo vyrobeno pro evropský trh. Anebo kdyby to náhodou do opravy přijali, stejně řeknou bez záruky, hezky se v tom "tomu debílkovi co chtěl ušetřit" ještě schválně povrtají a pak doporučí vyvézt na smeťák.
Ani v tom nejlepším případě, kdy je nějaká známost v opravně, samo toto neudělají zadarmo a může se i lehce přihodit, že ze známosti či kamaráda se lehce může stát "ten otrava s nějakýma blbinama z USA které tady ani nejdou opravit"...

Asi tak... B-)
Aliens_II (380)|20.2.2008 22:47
[QUOTE=stani;166526]Nehledě od toho zda u nás by taková TV technicky fungovala se tu lidi zapomnělo na jednu důležitou věc: a to je zákon schválnosti.

Přesně v "duchu tohoto zákona" kdy chce tazatel ušetřit peníze se zcela jistě přihodí ta věc, že TV ještě v záruční době(anebo hned po dovozu) "klekne", aby nastal pravý opak a tazatel nakonec prodělá.

Některé americké shopy mají už ve svých podmínkách, že záruka se nevztahuje na provozování přístroje "oudside USA"(ohledně prý nekvalitní el. sítě), anebo ano, ale v podmínkách je, že i při úspěšné reklamaci musí reklamující zaplatit výlohy s přepravným tam i zpět, apod. Což se vše dohromady rovná - žádná reklamace.
Nezbude než-li se obrátit na místní opravny, kde pak navíc musí být známost, protože to normálně můžou odmítnout, že to nebylo vyrobeno pro evropský trh. Anebo kdyby to náhodou do opravy přijali, stejně řeknou bez záruky, hezky se v tom "tomu debílkovi co chtěl ušetřit" ještě schválně povrtají a pak doporučí vyvézt na smeťák.
Ani v tom nejlepším případě, kdy je nějaká známost v opravně, samo toto neudělají zadarmo a může se i lehce přihodit, že ze známosti či kamaráda se lehce může stát "ten otrava s nějakýma blbinama s USA které tady ani nejdou opravit"...

Asi tak... B-)[/QUOTE]

ano - 100% souhlas

Osobně nakupuji velmi často v cizině, ale mám jedno pravidlo.
Pokud je to NEW, tak jedině zboží s celosvětovou zárukou.
Foťáky, notebooky a podobné serepetičky.
stani (1647)|20.2.2008 22:57
[QUOTE=Aliens_II;166528]ano - 100% souhlas

Osobně nakupuji velmi často v cizině, ale mám jedno pravidlo.
Pokud je to NEW, tak jedině zboží s celosvětovou zárukou.
Foťáky, notebooky a podobné serepetičky.[/QUOTE]

Jasně, tyhle věci jsou vcelku jasné a pokud mají OPRAVDU celosvětovou záruku, která je OPRAVDU uznaná, žádný problém. Ale my se tu bavíme o TV a ještě k tomu vyrobené(určené) pro americký trh.
tomassedlacek75 (74)|20.2.2008 23:12
jjj a co napajeni maj to na 110v u nas je 220v co stim??
stani (1647)|20.2.2008 23:23
[QUOTE=tomassedlacek75;166530]jjj a co napajeni maj to na 110v u nas je 220v co stim??[/QUOTE]

No to je právě to. Např. ty věci které zmiňuje Aliens_II , tedy pro celosvětové použití (s "celosvětovou zárukou") už mají trafo na 110/230V (a taky i na rozdílné Hz), ale věci specificky určené či vyrobené pro určitý trh jako je právě třeba zmiňovaná TV toto asi nemají. Ale to je asi jedno, klidně to mít můžou(anebo se dá sehnat či vyrobit přísl. trafo), ale žádná záruka se nekoná - pokud nebude mít kupující jasné potvrzení, že výrobek může používat celosvětově, že to má "worldwide warranty" - a to ještě k tomu zaručenou(ne jenom jako reklamní slogan).
A to v případě elektroniky jako je TV z USA asi nikdy mít nebude...
martymarty (4)|24.2.2008 22:17
Zdar akorat koukam na Pioneer PDP-5000EX 50 in. Plasma TV z USA a v tech specifikaci ma tunery - NTSC+PAL+SECAM !!! to by u nas nemusel byt problem!!! snad jen napajeni ale adapter by to vyresil!!!!
navic cenu u nas js nasel pres 200 000 Kč!!!!! v USA 2900USD myslim ze si necham zapocitat jak clo i dph a v pohode usetrim:) http://shop.resellerratings.com/PD-36740904/vk-36740904
JM_ (353)|25.2.2008 02:25
[QUOTE=martymarty;167092]Zdar akorat koukam na Pioneer PDP-5000EX 50 in. Plasma TV z USA a v tech specifikaci ma tunery - NTSC+PAL+SECAM !!! to by u nas nemusel byt problem!!! snad jen napajeni ale adapter by to vyresil!!!!
navic cenu u nas js nasel pres 200 000 Kč!!!!! v USA 2900USD myslim ze si necham zapocitat jak clo i dph a v pohode usetrim:) http://shop.resellerratings.com/PD-36740904/vk-36740904[/QUOTE]

A jak to dostaneš do ČR, aniž by ti to cestou rozbili? Lodí & kontejnerem? ;-)
martymarty (4)|26.2.2008 11:22
TAK SMULA DNES JS PSAL NA SONY a odpoved:
Televizory Sony BRAVIA prodávané v USA nelze používat v kontinentální Evropě z důvodu rozdílných norem televizního signálu.
Taktéž na výrobky zakoupené v USA není v ČR žádná záruka. Nehledě na to, že na PS3 zakoupeném v USA je možné přehrávat pouze hry a filmy z USA. Disky z Evropy není možné přehrávat.
RedBaron (90)|3.3.2008 14:36
[QUOTE=martymarty;167306]Nehledě na to, že na PS3 zakoupeném v USA je možné přehrávat pouze hry a filmy z USA. Disky z Evropy není možné přehrávat.[/QUOTE]

Hry jsou region free, právě hraju japonské Gran Turismo 5 Prologue na české PS3. Na BluRay disky je omezení. Nicméně taky jsem koukal na Bravii KDL-52W3000, tady přes 80 litrů a ve státech 40. Slza mi ukápla. Takže to stejně nakonec bude asi plazmovka TH-42PZ70E, kterou dneska zlevnili z 38 na 32.