Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 42PX70EA spojeni s PC

embeathome (10)|13.2.2008 12:25
Ahoj vsichni, riesim dilemu - ked to tu tak citam na fore, tak sa mi zda, ze ked chcem pouzit PC ako DVD player a prehravac HD videa na plazme, tak by som to mal pripojit D-Sub/D-Sub kablom a nie DVI-HDMI...kedze obraz nebude ok potom, vraj to ma problemy s rozlisenim a pod, tato plazma ma v navode uvedene rozlisenie 1024x768 pre PC a D-sub a vobec nikde sa tam nespomina prepojenie HDMI s PC...
DVI-HDMI kabel som uz kupil ale este ho mozem vratit (stal 1000,-) lebo som ho nerozbalil zatial.
Co vy na to, viem ze vela ludi tu ma tuto plazmu, ako to mate prepojene a ako pozerate filmy z PC, v akom rozliseni mate nadstavenu grafiku (moja grafarna je nvidia 7300GT) a v akom TV?
Len pre uplnost dodavam, ze Plazma nebude v ziadnom pripade sluzit ako monitor pre TV, bude len na pozeranie DVD cez PC a HD videa, pripadne sme-tam nejaka ta hra...
A este jedna vec, ked pouzijem upscaling v PC nadstaveny v playeri, tak musim nieco aj menit na TV alebo na grafike (rozlisenie)? Ide mi o to, ze mam velmi malo casu na najlepsie zapojenie, nemam moc cas to skusat/testovat...a aj kablov mam za PC neurekom a aj za TV, takze cele prekablovanie ostatnych komponentov je zdlhave...
Dik za vase skusenosti!
Krayzie (325)|13.2.2008 13:44
Vzdy je najlepsie pouzivat nativne rozlisenie panela. V tomto pripade sa jedna o 1024x768 a to rozlisenie je dosiahnutelny iba cez PC vstup (15 pin D-Sub). TV potom uz v podstate s obrazom (co sa scalovania tyka) nic nerobi. Pri prehravani filmov treba nastavit aspect ratio na 16:9 a pri hrach moznost widescreen (ak to hra podporuje). D-Sub kabel by mal byt dobre tieneny, najlepsie kazda zila samostatne.
Aliens_II (380)|13.2.2008 13:46
[QUOTE=embeathome;165707]Ahoj vsichni, riesim dilemu - ked to tu tak citam na fore, tak sa mi zda, ze ked chcem pouzit PC ako DVD player a prehravac HD videa na plazme, tak by som to mal pripojit D-Sub/D-Sub kablom a nie DVI-HDMI...kedze obraz nebude ok potom, vraj to ma problemy s rozlisenim a pod, tato plazma ma v navode uvedene rozlisenie 1024x768 pre PC a D-sub a vobec nikde sa tam nespomina prepojenie HDMI s PC...
DVI-HDMI kabel som uz kupil ale este ho mozem vratit (stal 1000,-) lebo som ho nerozbalil zatial.
Co vy na to, viem ze vela ludi tu ma tuto plazmu, ako to mate prepojene a ako pozerate filmy z PC, v akom rozliseni mate nadstavenu grafiku (moja grafarna je nvidia 7300GT) a v akom TV?
Len pre uplnost dodavam, ze Plazma nebude v ziadnom pripade sluzit ako monitor pre TV, bude len na pozeranie DVD cez PC a HD videa, pripadne sme-tam nejaka ta hra...
A este jedna vec, ked pouzijem upscaling v PC nadstaveny v playeri, tak musim nieco aj menit na TV alebo na grafike (rozlisenie)? Ide mi o to, ze mam velmi malo casu na najlepsie zapojenie, nemam moc cas to skusat/testovat...a aj kablov mam za PC neurekom a aj za TV, takze cele prekablovanie ostatnych komponentov je zdlhave...
Dik za vase skusenosti![/QUOTE]

jasně ji připoj přes DVI -> HDMI , audio budeš muset ovšem přivést dalším kabelem.
Rozlišení nastav na 1280 x 720 a všechny filmy budeš mít v plném obraze. Rozumí se 16:9

Poradí si i s jiným rozlišením, ale už to ořezává a plocha není vidět celá.

Upscaling klidně používej, ona ti stejně dá 720p, ale klidně i 1080p, nicméně to stejně nemá význam a těch 720p je úplně dostačující.

Ještě k tomu kabelu, cena je teda, uff, no nechci spekulovat, ale je značně předražená, já dal za kabel cca 250,- 5m a s kvalitou teda není abslotně žádný problém.
Pytkin (7947)|13.2.2008 14:02
kvalitny kabel je drahy .. ja som dal 1200 kotun za 10m kabel ..
Krayzie (325)|13.2.2008 14:10
[QUOTE=Aliens_II;165714]jasně ji připoj přes DVI -> HDMI , audio budeš muset ovšem přivést dalším kabelem.
Rozlišení nastav na 1280 x 720 a všechny filmy budeš mít v plném obraze. Rozumí se 16:9

Poradí si i s jiným rozlišením, ale už to ořezává a plocha není vidět celá.

Upscaling klidně používej, ona ti stejně dá 720p, ale klidně i 1080p, nicméně to stejně nemá význam a těch 720p je úplně dostačující.

Ještě k tomu kabelu, cena je teda, uff, no nechci spekulovat, ale je značně předražená, já dal za kabel cca 250,- 5m a s kvalitou teda není abslotně žádný problém.[/QUOTE]
Toto pripojenie ma akurat jeden problem a to ten, ze kazdy film, video, hra, ..., je scalovane 2 razy a to zbytocne (raz playerom, resp. PC na 720p, raz TV, ktora si to tak ci tak musi prepocitat na 1024x768). Pri malych rozliseniach je rozdiel medzi D-Sub a HDMI, co sa obrazovej kvality tyka, zanedbatelny. Najlepsie by bolo vyskusat si obe moznosti a zostat pri tom, co vyhovuje viac (ja som pri 42PX70 pouzival D-Sub, teraz pouzivam HDMI, ale mam inu TV, ktora cez HDMI umoznuje nativne rozlisenie 1:1).

PS: Inac, co sa kvality HDMI kabla tyka, pokial neprenasa 1920x1080, tak staci obycajny sunt za par stoviek (to plati hlavne pri kratsich vzdialenostiach). Co sa D-Sub kabla tyka, kedze je to analogove prepojenie, je nachylne na rusenia a preto cim kvalitnejsi kabel, tym lepsie.
ales-r (43)|13.2.2008 16:19
Za ten kabel jsi dal opravdu hodně já sám jsem si koupil kabel HDMI-HDMI 10metrů za 382 Kč a do Počítače redukci DVI-HDMI za 72 Kč a jede to v pohodě 1080p mrkni se zde [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (ten kabel jsem kupoval schválně HDMI-HDMI pro pozdější propojení s Bluray)
trozsypa (2)|13.2.2008 16:24
Co píše Krayzie je naprostá pravda. Pokud televize neumožňuje vypnout na HDMI vstupu overscan, pak je určite lepší D-Sub. U filmů to až tolik nevadí, ale když si pustíš přes HDMI z PC jenom desktop, uvidíš jak overscan dokáže "rozhodit" tenké čáry. Písmena pak vypadají roztřeseně, někdy se i jakoby rozplývají barvy. Jinak HDMI kabel se dá opravdu koupit za 200,- (pokud na tom nejedeš 1080p).
U D-Subu může být zase problém na straně PC. Pokud přes to pojedeš nějaký blbě napsaný hry a zvolíš u hry rozlišení 1024x768, vetšina her předpokládá, že je to 4:3 ale ty máš obrazovku 16:9
embeathome (10)|13.2.2008 16:52
Chlapi diky za typy, nazory, skuenosti...
K tomu kablu...no, kupoval som to narychlo v NAY, ja viem ze je to zbytocne drahe ale neni to zas tak lahko zohnatelne tuna. Tak teraz mam trosku jasnejsie ale napriek tomu stale neviem ako to zapojim...niezeby mi bolo nejak extra luto tych 1000 Sk za kabel ale ked ho rozbalim len kvoli tomu aby som ho vyskusal, tak to sa neoplati. Zase kupovat kvalitny D-Sub kabel tiez asi nie je najlacnejsie....:-( Toto keby bolo vyrobcami TV poriesene tak ako pri starych CRT to by bola parada....
Inak zase len pre uplnost moja plazma ma nativne rozlisenie 1024x768 (myslim; http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?pid=110142702) aj ked to tam ti magori nikde neuvadzaju...
Lark (365)|13.2.2008 22:40
Zkus se podívat na mé zkušenosti s propojením v mém příspěvku:

https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=159242&postcount=60

Používám připojení PC k 42PX70EA přes DVI-HDMI (10m) bez nejmenších problémů a s perfektní ostrostí. Video je nepatrně oříznuté 16:9 a desktop mám 4:3 bez ořezání.
Při použití kvalitního VGA kabelu 10m (každá žíla samostatně stíněná a komplet ještě jedno stínění, stál 450Kč a válí se mi v šuplíku) to byl "děs a běs". S analogem jsou při takové délce problémy.
embeathome (10)|14.2.2008 11:24
Dik...
Inak ak tomu dobre rozumiem, tak z PC nemusim nic upscalovat, vsak? Proste to ide do TV tak, ako to dava zdroj, cize DVD pri rozliseni 1024x768 je cca 720p a 720p HD rip takisto? Z toho som uplny jelen...
Lark (365)|14.2.2008 16:45
Přesně jak píšeš a pokud má něco jiný formát grafkarta si to upraví sama na nastavený formát pro TV.
embeathome (10)|14.2.2008 21:58
[QUOTE=Lark;165843]Přesně jak píšeš a pokud má něco jiný formát grafkarta si to upraví sama na nastavený formát pro TV.[/QUOTE]

Tak to som rad, moc tymto veciam nerozumiem ale uz som to teda poriesil tak, ze TV spojim s PC D-Sub kablom, ten HDMI-Dvi som uz aj vratil v obchode, zvuk z PC optikou do AV receivera, klasicke VHS video do AV receivera scart->3xcinch a odtial zltym kablom do TV karty v PC, samozrejme aj so zvukom a nakoniec cez komponentny vstup z receivera do TV (o kvalitu obrazu mi vobec nejde, ide hlavne o zvuk ktory potrebujem vytiahnut sem-tam z nejakej VHS a dat do CZ/SK nepodporovanych DVD...) no a keby som mal zvysne prachy tak kupim rovno nejaky Barebone ale takto budem este musiet kupit bezdratovu mys (najlepsie bluetooth) aby som mohol ovladat PC zo sedacky. Lebo pozeranie filmov na DVD ma iba tuto nevyhodu, ze treba zmenit monitor z PC na TV....:-(

Este raz vsetkym dik za tipy, vzdy som nasiel na tomot fore co bolo treba a ocenujem to.