Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung PS42C96HD

Aliens_II (380)|3.2.2008 17:02
Zdravím,
musím říci, že se nám odporoučela stará dobrá Sony CRT, 15 let jela a náhle řekla pá, pá a tak jsme se se ženou dohodli, že už pořídíme něco placatějšího.
Po týdnu podrobného studování se objevili dva favoriti a to onen Samsung PS42C96HD a Panasonic TH-37PX70EA.
Dnes jsem obě zmiňované TV viděl naživo a musím říci, no je to maso, ale přece jenom o něco vyhrál Samsung.
Nenechal jsem se prodavačem vůbec ovlivnit, tlačil něco o LCD a že se mám pořádně dívat a podobně. Nechal jsem si od něj pozhasínat televize vedle, popřepínat vstupy HDMI, analog a DVB-T a musím říci, na samsungu byla černá opravdu černá, u panasonicu se mi zdála o něco víc do šeda. Ovladač mi bohužel nedal, podle mě kdyby se s paňákem trochu víc pohrálo, tak i on bude mít obraz jako lusk.

Pozorovací vzdálenost budeme mít doma od cca 2,5m , nejčastěji však 2,8m a pokud půjde TV na stěnu tak 3m, asi jsem tam vypadal jako nějaký blázen, ale měl jsem s sebou i metr a měřil jsem si vzálenosti od jednotlivých TV a pozoroval jestli se na to dá ještě dívat, či nedá a musím říci, že uhlopříčka 107 cm je na vzdálenosti od 2,5m - 3m přímo ideální a asi bych možná litoval, kdybych nakonec koupil 37'.

Malinkou nevýhodu asi vidím u Samsunga v tom přepínání rozměrů 4:3 a 16:9, když jsem viděl, jak si s tím pohrává ten paňák, tak mě to celkem bralo. Designově je ovšem na tom o mnoho lépe Samsung a to hlavně zepředu, nicméně i vzadu je na tom podstatně lépe, uspořádání konektorů a kabelů na něm bude ve výsledku daleko lepší, než u paňáka.
Takže závěrem chci říct, že v cenové hladině, jakou jsem měl, a kterou jsem nutně nemohl překročit, si bezesporu pořídíme v celku slušnou TV s plně dostačujícími vlastnostmi. DVB-T, DVD, Divx, hlavně sport, no klasika, co jiného.

Teď už jen sehnat kde to koupit, nějaké tipy bych už měl, kdyby někoho z vás něco napadlo, hoďte mě please nějaký ten kopanec, cenové rozdíly jsou mnohde dost velké.
Man5on (661)|4.2.2008 08:32
Aliens_II: Stejný adepty sem měl já, nakonec u mě teda vyhrál právě ten Panák.
Jinak na seznamu ve zboží ti to vyplivne takovej výběr obchodů, že z toho budeš zelenej, tak správnou ruku!
Karel129 (503)|4.2.2008 16:08
Aliens_II:Prave ze panak ma jen stred roztahlej a jinak je to sisaty a to se mi prave nelibi.Ja si to krasne geometricky zvetsim a obraz posunu nahoru dolu jak chci a to je prave (podle me)lepsi.
Aliens_II (380)|4.2.2008 17:02
[QUOTE=Karel129;164397]Aliens_II:Prave ze panak ma jen stred roztahlej a jinak je to sisaty a to se mi prave nelibi.Ja si to krasne geometricky zvetsim a obraz posunu nahoru dolu jak chci a to je prave (podle me)lepsi.[/QUOTE]

Právě, musím si na to zvyknout a naučit se s tím se pohrát ku prospěchu svému.
JInak jsem ji už objednal, vykecal jsem i nějakou tu slevičku, takže teď to rychle zaplatím a do konce týdne by měla být doma. Ufff.
theedge (96)|6.2.2008 19:19
Tak dej vědět .. už jsem byl téměr rozhodnutý prp Panasonic TH-37PX70EA, ale teď jsem u kámoše viděl Samsunga PS42Q97HD a mám z velikýho brouka v hlavě.
V čem je levnější bráška PS42C96HD ochuzen proti dražší 42Q97HD ? Ve specifikacích vypadají totožně jen ten dražší má o jeden HDMI vstup víc .... je nějaký rozdíl v obrazovce ?
Aliens_II (380)|6.2.2008 20:10
Příjde mi v pondělí, bohužel. Počítal jsem, že by mohla v pátek, ale ty obchody na to vyloženě serou a zdržujou to, prostě děs. Kdybych nenapsal nasírací email a že to koupím jinde, tak by se snad ani nic nedělo.

Obrazovka je podle mě úplně stejná.

Rozdíly - no spíš ve výbavě a v SW navíc.
- Movie Plus technologie na kompenzaci pohybu a vyhlazení rozmazaných hran u rychlých pohybů
- ten jeden HDMI navíc
- už né Filter Bright technologie pro nerušené pozorování obrazu i v nejostřejším slunečním svitu, ale dokonce Ultra Filter Bright technologie pro nerušené pozorování obrazu i v nejostřejším slunečním svitu zdokonalená o jeden optický filtr

No a asi i víc, neboj, oni se tu snad objeví majitelé Q_véček a mohli by doplnit, proč si připlatit a že se to vyplatí.
filas1 (58)|6.2.2008 20:51
Mám 50Q97HD a má opravdu navíc jen boční vstupy HDMI, S-video a video, Movie plus a jeden Ultra bright filtr navíc a ještě funkci ANYNET pro ovládání dalších spotřebičů Samsung a jiný ovladač (univerzální, jde naučit i na jiné značky).
Aliens_II (380)|8.2.2008 10:19
Tak TV je doma, byl jsem zcela překvapen, když mi borec z DHL dnes ráno volal, že ji nakládá a veze.


Zatím jsem ji rozbalil, na štítku vzadu je, že byla vyrobená v prosinci 2007, vypadá opravdu pěkně, ale mám zlé tušení. Takže nechal jsem ji v klidu, odpoledne to zapojím a mrknu na servisní menu, kolik má natočeno.
Oťápaná nikde sice není, skelet je, zdá se v pohodě, no uvidím.

Ta 42" uhlopříčka je opravdu bomba.
filas1 (58)|8.2.2008 10:59
Neboj, brzo ti přijde 42" malá :-)
Proč bys měl mít zlé tušení?
Aliens_II (380)|8.2.2008 11:17
[QUOTE=filas1;165054]Neboj, brzo ti přijde 42" malá :-)
Proč bys měl mít zlé tušení?[/QUOTE]

Fakt nevím, je to prostě tou dobou a vším kolem. Uvidíme. Zatím jsem si ji důkladně neprohlédl, neb se orosila z přenosu ze zimy do tepla. Takže až bude první odpolední zážeh, tak ji detailně prozkoumám.
Aliens_II (380)|8.2.2008 16:35
Je to doma, vše beru zpět, TV je zatím v pohodě. Jsme v dobu 1 a zatím jsem nadšen.

Ze servisního MENU vypíši zákl. info:

T-LIL42PEUMD-2006 ze dne 31.10.2007 17:24:40 - Firmware ???? Že by?
a potom UP TIME - 0 hodin.

Takže jdu dál.
Aliens_II (380)|8.2.2008 17:58
No, takže došel jsem k bodu 2.

- obraz super, krása, ještě pořád laboruju, jak co a nakolik nastavit.


Jedno mínus - našel jsem jeden nevysvícený bod. No jo, no. Škoda. Ale to je prostě buď a nebo.
theedge (96)|8.2.2008 18:03
Docela me zajima jak se ti to podari vyladit s cernou barvou. Obchazel jsem Datarty a Electroworldy a vsude mi tvrdili ze C neni tak cerna jako Q ... tak me zajima jak budes spokojeny.
Taky jsem zvedavy na tvuj nazor na zvuk primo z TV ... a nebo to pozenes hned pres dom.kino ?
Aliens_II (380)|8.2.2008 18:08
[QUOTE=theedge;165142]Docela me zajima jak se ti to podari vyladit s cernou barvou. Obchazel jsem Datarty a Electroworldy a vsude mi tvrdili ze C neni tak cerna jako Q ... tak me zajima jak budes spokojeny.
Taky jsem zvedavy na tvuj nazor na zvuk primo z TV ... a nebo to pozenes hned pres dom.kino ?[/QUOTE]

Zatím přes TV, repráky jsou nachystané, ale půjdou do sestavy, až se koupí nový nábytek.


Černá?

Zrovna se dívám na ČT1 , mluví tam nějaký borec a má černé sako. Černou mám nastavenu na hodnotu střední. Dynamický kontrast na střední.

Sako má černé jako víno, má ho i pruhované, ten Moravec má sako černé jak uhlí, prostě paráda.

Jo, řežim zobrazení mám na FILM.

Signál je DBV-T
Aliens_II (380)|8.2.2008 19:07
[QUOTE=theedge;165142]Docela me zajima jak se ti to podari vyladit s cernou barvou. Obchazel jsem Datarty a Electroworldy a vsude mi tvrdili ze C neni tak cerna jako Q ... tak me zajima jak budes spokojeny.
Taky jsem zvedavy na tvuj nazor na zvuk primo z TV ... a nebo to pozenes hned pres dom.kino ?[/QUOTE]

K tomu zvuku: no, je mnohem lepší, než na staré TV, ale žádné Hi-fi to ale není. Nemůžu říct, že je jakoby hrozný, ale že bych byl úúúplně nadšený, to zase říci nemohu.