Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Catalyst, IGP, S-Video a Flicker removal

mif (14)|26.1.2008 11:27
Ave! Na IGP desky Gigabyte GA-MA69GM-S2H, připojeném skerzevá S-Video k CRT TV Thomson (4:3), se mi nedaří nastavit "Odstranění blikání" (Flicker removal). Respektive se to chová následovně: po nabootování OS (WXP SP2) je v obraze (hlavně v textu ikon) patrný mírný neklid. Šoupátko nastaveno na maximum. A teď to přijde: když ho přenastavím doleva (minimum) a okamžitě zpět, neklid zmizí (a obraz je betonově klidný). Uložím. Po restartu je ovšem vše při starém a je nutno tuto "operaci" opakovat. Jsem z toho docela magor, napadá mě, jestli to nemá na svědomí ovladač nebo CCC (priložen k desce, verze 6.14). Jedná se jen o kosmetickou vadu (není to vůbec tak hrozné), nicméně je to divné... Nesetkali jste se s tím někdo? Předem díky za případnou odpověď.

BTW: s touhle deskou jsem postavil několik HTPC, ty ovšem putovaly k TV s HDMI (zde je vše v pořádku). Po vzoru kovářovy kobyly jsem sám dopadl takhle :-) ...
Doom (2331)|26.1.2008 17:22
máš nejaktuálnější verzi? ATi ovladače mívají mušky
mif (14)|26.1.2008 19:09
Tak jsem tam nastřelil Catalyst for IGP 8.1 a delá to furt. Ale opakuju: není to žádná tragédie - je to vidět pouze na desktopu, videa jsou v pořádku. Ještě zkusím Omegu (až vyjde).