Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jednoduchý střih TS (MPG)

koudalos (16)|10.2.2012 18:32
Zmáčkl jsem modrou jedničku a nic, pak jsem zmáčkl modrou dvojku a v náhledu se začal přehrávat ten záznam. Jinak vše stále šedé. Jestli to mám v advanced módu, to nevím. Přikládám i screenshot settings...
GSpot.jpg GSpot01.jpg
StD (8612)|10.2.2012 18:45
...těch codeců tam máš na můj vkus nějak příliš a vůbec ti přitom nenačte defaultní Mpeg2 decoder. Máš tam vůbec nainstalený nějaký softwarový DVDplayer? (WMP to není...). To okno musí vypadat nějak takto. Ty tam máš dole v informačním okně načtený jen audiodecoder a chybí video i demultiplexer.
GSpot_po_nacteni_streamu.jpg
koudalos (16)|10.2.2012 19:10
Mám - Corel WinDVD, Power DVD, VLC Player... Fakt nevím co dělám špatně.
StD (8612)|10.2.2012 19:24
VLC Player je mimo hru, ten se neregistruje a má vše v sobě, ale minimálně jeden z těch dvou (WinDVD a PwrDVD) musí být v registru s vyšším meritem (nemluvě o tom, že se v jednom systemu navzájem moc nesnáší...). Je to sice už daleko od problemu, ale nemáš ty tam nějaký zavšivený CodecPack? Tomu by napovídalo to číslo 552 načtených kodeků - pro "zdravý" život snáší OS počty něco přes 200... :p
koudalos (16)|10.2.2012 19:34
Podívej, možný to je. Každopádně, čeho vlastně chceme dosáhnout tím, že to nějak natáhnu do toho GSpotu? Je to jen analyzátor nebo to dokáže ten ts stream nějak opravit? TS Doctor mi to spojil a hraje to v pohodě. Ovšem nevím, která místa opravoval. Nicméně ta spojení mezi soubory jsou čistá.

Jinak, svoje kodeky určitě dával do systému i Vegas, Soundforge, Pinnacle Studio 10, Nero, atd...
StD (8612)|10.2.2012 19:57
Máš to spojené a není co řešit, ale nedalo mi to, že ti nefunguje něco, co právě můžeš použít při situacích jako máš ty (Nero sám je codecpack a chtělo by to poupravit registr...). Spojovat v tom (GSpotu) nelze, ale přes to VGS tam přesně najdeš číslo frame a čas, kde ty chyby jsou.
koudalos (16)|10.2.2012 20:03
Jasně, každopádně díky za trpělivost. Zkusím to ještě na nějakým čistým systému. Nějaký nástroj, který by fungoval podobně jako TS Doctor, ale byl free, asi není, co? :/
StD (8612)|10.2.2012 20:13
"Free" je nejlepčí zajistit si přísun streamu bez takové chybovosti jako je ten tvůj dnešní případ. Já z DVB-S často vystřihávám bloky reklam a kdyby mi to dělalo to co tobě, tak bych se z toho asi zbláznil...
koudalos (16)|10.2.2012 20:27
Tak já nevim, síla i kvalita signálu kolem 90%. Podle toho, jak to hodnotíš to vypadá, jako by to video bylo z poloviny špatné, což není.
StD (8612)|10.2.2012 20:39
Signál je jedna věc a ztracené pakety (dat) věc druhá - já mívám tak 1 až 3 při kvalitě signálu 75-80, a to ještě ve střizích na začátku nebo konci, takže se to stejně ostřihne o přesahy.
koudalos (16)|10.2.2012 20:47
Měl jsem za to, že transport stream má nějaké "záložní" pakety, kterými kompenzuje ztráty. Nicméně tohle asi není v mých silách řešit. Nezbývá asi než si TS Doctora koupit. Původně jsem řešil jen spojení rozpojených částí. To spojené video jsem ještě v celé neoddíval, každopádně jednotlivé party zkompletoval a ta kritická místa, která se mi ve Womblu nedařilo bez ztráty spojit, spojil bez chybičky. Otázkou je, jestli nejsou výpadky někde jinde. Nicméně jsem si všiml, že TS Doctor nějak pracoval i s těmi soubory *.dvr. Zvlášť ten poslední info3.dvr si nějak natahoval. Patrně v těch souborech bude nějaká informace, jak to má spojit, aniž by to dělalo ty výpadky. Ach jo, zlatý videokazety! Tam se maximálně tak pomačkala páska. Ale tohle, to už je naprostá španělská ves!
StD (8612)|10.2.2012 20:52
[quote=koudalos;396795]Měl jsem za to, že transport stream má nějaké "záložní" pakety, kterými kompenzuje ztráty. Nicméně tohle asi není v mých silách řešit. Nezbývá asi než si TS Doctora koupit. Původně jsem řešil jen spojení rozpojených částí. To spojené video jsem ještě v celé neoddíval, každopádně jednotlivé party zkompletoval a ta kritická místa, která se mi ve Womblu nedařilo bez ztráty spojit, spojil bez chybičky. Otázkou je, jestli nejsou výpadky někde jinde. Nicméně jsem si všiml, že TS Doctor nějak pracoval i s těmi soubory *.dvr. Zvlášť ten poslední info3.dvr si nějak natahoval. Patrně v těch souborech bude nějaká informace, jak to má spojit, aniž by to dělalo ty výpadky. Ach jo, zlatý videokazety! Tam se maximálně tak pomačkala páska. Ale tohle, to už je naprostá španělská ves![/quote]

Tak se do těch *.dvr souborů podívej, ne?! TotalCommander->View...
koudalos (16)|10.2.2012 21:14
Hehe, podívej se sám. Jsem zvědav, co tam přes Total Commander nadíváš. ;) Já tam teda vidím jen samý černý čtverečky. Jestli v tom vidíš víc, gratuluju...
StD (8612)|10.2.2012 23:12
Tak si zapni hexadecimální zobrazení a podívej se na konec. "Jeď!! je tam napsáno...9-)

No nic, bez žertů, to je jen info soubor obsahující právě ty flagy a podobný balast (vznešeně se tomu říká metadata).
koudalos (16)|11.2.2012 04:43
V tom případě opravdu gratuluju! S PC dělám poměrně dlouho, ale do binárních nebo hexadecimálních soustav jsem se ještě nedostal. Nejsem NEO z Matrixu. :D To měli říct rovnou, že až přijde digitalizace, se set-top-boxem si maj lidi udělat i vysokou matematickou!

Metadata mi samozřejmě něco říkají, ale měl jsem za to, že tak jako třeba u *.mp3 se to zapisuje do hlavičky toho souboru.
StD (8612)|11.2.2012 08:24
[quote=koudalos;396850]...Metadata mi samozřejmě něco říkají, ale měl jsem za to, že tak jako třeba u *.mp3 se to zapisuje do hlavičky toho souboru.[/quote]

Normální PS to tak v hlavičce samozřejmě má, ale TS z PVR mívá ještě nějakou "berličku". U mě se to z Dreamboxu pro změnu jmenuje koncovkou *.eit a je v tom text o pořadu z EPG.
koudalos (16)|11.2.2012 14:34
Jj, bylo mi jasný, že to ten STB používá jako "berličku", ale nevěděl jsem jak s tím naložit ve Womblu... Jinak, když jsem si to zobrazil hexadecimálně, tak jsem o moc moudřejší nebyl. Ale podstatné je, že to nějak funguje.
StD (8612)|11.2.2012 14:40
Womble zajímá jen TS a jeho hlavička. Jinak kompletní její obsah ti zobrazuje GSpot (a jiné analyzátory), změnit ji lze i bez rekomprese v ReStreamu.