Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE46S86BD - zkušenost?

filas1 (58)|22.1.2008 12:18
Máte někdo zkušenost s touto TV? Přemýšlím čemu dát přednost, jesti této LCD nebo Plazmě řady PS50 od Samsungu.
schima (95)|22.1.2008 14:10
Sková řada používá hnustojíc TN+ panely, pokud si chceš koupit takovou úhlopříčku, tak bych ti doporučil třeba Philipse, nicméně kvalitnější panel pozná amatér podle pozorovacích úhlů, TN+ má 160 - 170 stupňů, a ty lepší mají 176 - 178 stupňů. Je to potom o podání barev, dobrém kontrastu. Nebo bych ještě doporučil Full HD Panasonica (něco okolo 37 - 38.000,-) či Full HD Sony, Panasonic používá IPS panely (prostě to nejlepší co v LCD je) a Sony S-PVA panely (o něco horší nicméně dosti kvalitní)
filas1 (58)|22.1.2008 15:17
Díky za odbornou radu! Tak jsem si přečetl něco o technologii TN+ a zjistil jsem, že je to nejhorší technologie pro LCD, pokud by to někoho zajímalo, tak článek je zde: https://www.svethardware.cz/technologie-lcd-panelu/14465

Tak asi nejlepší v této cenové relaci ( 40000) bude plazma Samsung PS-50q96hd.
teplitz (251)|22.1.2008 15:24
[QUOTE=schima;162768]Sková řada používá hnustojíc TN+ panely, pokud si chceš koupit takovou úhlopříčku, tak bych ti doporučil třeba Philipse, nicméně kvalitnější panel pozná amatér podle pozorovacích úhlů, TN+ má 160 - 170 stupňů, a ty lepší mají 176 - 178 stupňů. Je to potom o podání barev, dobrém kontrastu. Nebo bych ještě doporučil Full HD Panasonica (něco okolo 37 - 38.000,-) či Full HD Sony, Panasonic používá IPS panely (prostě to nejlepší co v LCD je) a Sony S-PVA panely (o něco horší nicméně dosti kvalitní)[/QUOTE]

Jen menší modely jak 32" osazují TN panely a Sony stejně jako Samsung dávají různé panely do různých modelů. Nevím jak Sony, ale Samsung dává různé panely i do některých stejných typů TV. Příkladem je např. typ LE-32R86, který je osazen různými panely od různých výrobců /Samsung, Chi Mei Optoelectronic....., na zadním štítku TV vedle typu TV /nahoře vpravo/ je samostatné písmenko a to: S, A, C, P nebo W. Pokud tam žádné není je to pravděpodobně S od Samsungu. Kdo se o tom chce něco dozvědět hledá a samozřejmě i najde na různých zahraničních fórech.
schima (95)|22.1.2008 15:30
To teplitz:
Inu musím uznat, máš pravdu. Koukal jsem se teď po netu na specifikaci a poz. úhly mají 178 stupňů. Nicméně, toto se neshoduje se specifikací řad, kterou Samsung vydal při startu těchto modelů. Bylo tam psáno, že Sková řada bude mít nejlevnější panely a kontrast (pokud mě paměť neklame) nějakých 4.000 : 1. Inu snad Sony nebude provádět rošády typu Samsung nebo jak jsi psal i Sharp
teplitz (251)|22.1.2008 15:45
[QUOTE=schima;162778]To teplitz:
Inu musím uznat, máš pravdu. Koukal jsem se teď po netu na specifikaci a poz. úhly mají 178 stupňů. Nicméně, toto se neshoduje se specifikací řad, kterou Samsung vydal při startu těchto modelů. Bylo tam psáno, že Sková řada bude mít nejlevnější panely a kontrast (pokud mě paměť neklame) nějakých 4.000 : 1. Inu snad Sony nebude provádět rošády typu Samsung nebo jak jsi psal i Sharp[/QUOTE]

Zákazník to holt nemá lehké. Jisté to snad je u firmy LG a Toshiba, kteří na svých stránkách i ve specifikacích uvádějí S-IPS panely a také Panasonic se svými IPS Alpha panely. U Philipse si jist také nejsem. Nově to u Toshiby bude zřejmě trochu jinak, spojila se se Sharpem.