Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 7 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 98

Téma: Jiny STB pro UPC kabelovku?

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Asi je to pitomy dotaz, ale nikde sem nenasel odpoved...

Mam od UPC zrizenou kabelovou digitalni televizi a dostal sem od nich i STB (Handan CV-5000CNXiL), se kterym ale nejsem moc spokojeny. Mysli si nekdo, ze je mozne (ptal jsem se UPC, ale tvrdili ze ne) koupit si nejaky jiny, lepsi STB (napr. s HDMI)?

Nejvetsi starost mi dela Conax (ale nevim, ktere presne kanaly pres nej jedou, HBO nemam)...

Velmi dekuji za jakoukoli radu.
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Tenhle problém mají asi všichni majitelé kabelovky, a nejenom naší UPC (Karneval), včetně mě. Bohužel, pokud použiješ jiný STB pro DVB-C (např, v Německu se dá koupit desítky modelů, bydlím v pohraničí a za "čárou" jsem viděl opravdu exkluzivní kousky), tak zapomeň na příjem kodovaných pořadů.
    Ten Handan je dělán na zakázku spolu s dekodovací kartou. Ty dva "kousky" jsou spolu neoddělitelně spjaté. Takže na dotaz:
    Mysli si nekdo, ze je mozne (ptal jsem se UPC, ale tvrdili ze ne) koupit si nejaky jiny, lepsi STB (napr. s HDMI)?
    zní odpověď: NE.
    Je tu sice thread o tomto tematu, kde se to údajně povedlo, ale nic bližšího o tom není. Já osobně jsem si chtěl např. koupit PC tv tuner od TechniSat pro DVB-C, ale pak jsem od toho upustil, neboť dekodovací karta není s tunerem funkční (nelze ji spárovat). A nekodované programy ZDF a zprávy ze SAT mě fakt neberou.

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Takze chapu dobre, ze kodovany jsou i "obyc" kanaly jako STV nebo Spektrum?

Registrace
    Apr 2004

Citace Původně odesláno od vandaar Zobrazit příspěvek
    Takze chapu dobre, ze kodovany jsou i "obyc" kanaly jako STV nebo Spektrum?
    U těch programů, kde se ti v jedné záložce, kterou vyvoláš dálkovým ovladačem, objeví symbol dolaru, tak tyto programy jsou kodované.

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Diky,

tak to je pro me vlastne dobra zprava! Dival sem se a nekodovany sou vlastne vsechny programy z nabidky Standard; kodovany sou akorat ty "vyssi" jako HBO nebo Nonstop Kino.

Takze finalni otazka: Ty "nekodovany" bych teda moh prehrat s jakymkoli DVB-C STB anebo jakymkoli STB s Conaxem?

Registrace
    Apr 2004

Ty "nekodovany" bych teda moh prehrat s jakymkoli DVB-C STB
    Ano, nekodované pořady nepotřebují dekodovací kartu, tudíž se ti objeví na jakémkoli STB pro DVB-C a nebo na jakékoli tv kartě pro DVB-C.

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Fajn a vazne moc dekuju za akuratni a vcasnou pomoc... ;-)

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Jenom měj na paměti, že kabelový operátor může kdykoliv zakódovat i zbytek a pak seš víš kde...

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Citace Původně odesláno od vandaar Zobrazit příspěvek
    Dival sem se a nekodovany sou vlastne vsechny programy z nabidky Standard; kodovany sou akorat ty "vyssi" jako HBO nebo Nonstop Kino.
    Ty chceš říci, že v současné době v sítích KARNEVAL - UPC běží v pásmu DVB-C nekódovaně EUROSPORT nebo MARKÍZA ?

A že pokud budu od nich odebírat TV ( stačí ANOLOG - MINI ) a budu mít televizor s DVB-C, takže na něm naladím EUROSPORT??

To se mi tedy moc nezdá.

Hledal jsem u nich na www stránkách, ale nikde jsem nenašel které TV programy vysílají v DVB-C nekódovaně, a kde tedy stačí mít jen jakoukouliv TV nabídku a televizi ( LCD ) s tunerem pro pásmo DVB-C a že budu mít možnost sledovat většinu programů - mimo filmových HBO, atd..

Registrace
    Apr 2004

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Ale já se ptal, že jsem "..nikde nenašel které TV programy vysílají v DVB-C nekódovaně, ..".

A pokud tedy budu mít analogovou nabídku MINI, jaké TV programy budu moci přijímat na televizoru, který má jak klasický tuner, tak i tuner pro pásmo DVB-C.
    A že se mi moc nezdá podle předcházejících příspěvků, že by v DVB-C běhal nekódovaně například EUROSPORT.

U nás vybudoval sítě KARNEVAL a vím, že tam v rozvaděči jsou jen tři možnosti na byt - základní nabídka, rozšířená nabídka a rozšířená nabídka + HBO.

Registrace
    Apr 2004

nikde nenašel které TV programy vysílají v DVB-C nekódovaně, ..".
    To jsou ty, u kterého nemáš při vyvolání jedné záložky přez DO, znak dolaru.

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Jenže já mám zatím ANALOG - Klasik.
    Mám ještě od KARNEVALU AKCI kdy k ceně MINI nabídky přidám jen 50,- Kč a mám rozšířenou nabídku. V dnešních jménech se tato nabídka jmenuje KLASIK. Takže takto to nemůžu zjistit.

A jak je to s tím např EUROSPORTEM jak jsem se ptal v předešlých příspěvcích ?

Dík všem za odpovědi.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2005

Nekódované programy jsou ty bez znaku "$", jak píše Ivo. Jsou sledovatelné na jakémkoli DVB-C tuneru. Jsou to tyto programy: ČT1, ČT2, ČT24, ČT4 sport, Nova, Prima, UPC Expres (ty jsou v systému Conax "odkódované") a dále programy ZDFVision: ZDF, ZDFinfokanal, ZDFdokukanal, ZDTteaterkanal, 3sat a KiKa (které jsou zcela mimo systém kódovaní)

Je tu občas
    Registrace
    Oct 2007

Kolega ted bydli v novostavbe, ma tam kabel od upc a vubec nepouziva jejich STB a tahne to primo tv kartou a rikal ze kodovane programy spusti v poho a u klasickych mu nejde zvuk. Protoze tomu vubec nerozumi,tak mu neni divne jak to ze to funguje pres tv tuner....

Strana 1 z 7 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. DVB-T: Prázdné EPG u DVB-T přes kabelovku (UPC)
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 22-07-2011, 14:39
  2. Přechod na dig.kabelovku-jaký rekorder
    Od dexter79 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 24-02-2011, 09:49
  3. Jakou tv kartu pro kabelovku a satelit?
    Od jarek09 v sekci DVB-S
    Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 24-01-2011, 18:48
  4. Digitální příjem přes kabelovku
    Od kedar1974 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 03-02-2009, 20:58
  5. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 19-07-2008, 15:23