Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-T, AverTV a střih Womble MPEG Video Wizardem?

Tomas_X (124)|17.12.2007 09:21
Vážení, prosím o radu:
mám čerstvě možnost v Plzni přijímat DVB-T z Domažlického Vraního vrchu, prozatím přes externí USB AverTV do PC. Nahrává to do MPEG-2 a jediný rozdíl proti PAL DVD normě, kterého jsem si všimnul, je, že místo VBR 8 Mbps je tam 15 Mbps. Vegas 5 & DVD Architect 2 dávno vlastním, Womble MPEG Video Wizard DVD jsem si po pročtení diskuzí stáhnul jako 30 dní trial. Při pokusu udělat z DVB-T nahrávky DVD-R do přehrávače (Sony DVP NS-590P) mně Architect oznámil rekompresi a Womble mně nabídnul buď "nestandardní" DVD nebo rekompresi. Chtěl bych se zeptat, zda je to 15 Mbps jediný rozdíl oproti DVD standardu a zda lze nějak chytře 15 změnit na 8 když to stejně běží tak na 3-4 Mbps?
Anebo přijmout od Womble ten nestandardní DVD formát? Jak moc bude kompatidebilní? Pokud by se stolními přehrávači nebyl kompatibilní až v okamžiku, kdy bitrate překročí 8 Mbps, tak bych se asi vážně nebál, že ČT1 nebo Nova uštve DVD přehrávač vysokým bitratem, ovšem pokud si přehrávač přečte hlavičku, tam bude 15 000 Kbps a on řekne - tak tohle nežeru, pak je problém. Vím, že to můžu zkusit na svém Sony, ale příjde mi pitomé archivovat DVD, které jedou na jednom přehrávači, který může taky někdy skončit.... Pokud máte rozsáhlejší zkušenosti... Jde mi taky o to, zda kupovat Womble, protože pokud je nutná rekomprese, tak by neměl žádnou podstatnou výhodu proti Vegas & DVD Architektu, které mám.
Díky moc.
marek62 (168)|2.1.2008 15:39
Ahoj Tomasi, asi mame podobnou sestavu, mam kartu Avermedia, Womble DVD obcas pouzivam taky. Nekdy se mi ale stavalo, ze se rozjizdel po zpracovani zvuk s obrazem. Daleko vic se mi osvedcilo pro rychly strih a vypaleni pouzivat program ViDeoRedo, ted ho prodavaji i ve verzi s autorizaci, takze rano u kafe strhnu to, co se nahralo, strcim do kisne DVDcko a o nic vic se nestaram. Tento programek umi sledovat chyby ve streamu, muzes si urcit, zda ma skocit zvuk nebo obraz tak, aby byla zachovana synchronizace. Sam si urcis vysledny bitrate podle toho, kolik toho chces na DVD nacpat, delku GOPu, tu nekorektni hlavicku to taky opravi. Je dokonce levnejsi nez Womble. Pokud nepotrebujes pravidelne strihat z HDD kamery, na coz je Womble super, je na nahravani z TV videoredo uzivatelsky velmi prijemny. Naschval zkus a uvidis, zda ti bude vyhovovat.
http://www.videoredo.com/en/ProductTVS.htm
Tomas_X (124)|3.1.2008 00:37
Ahoj Marku, díky za info a radu, ale mezitím jsem rodině k Vánocům nadělil Sony DVD DVB-T rekordér, takže jsem to z PC přesunul do specializované krabičky, takže střih MPEG-2 se zase pro mě opět stal nedůležitým, dnes s dálkovým ovládáním střihá dokonce i manželka. No a moje kamera nahrává do DV, není sice nejnovější, ale trend přechodu na HDD kamery s MPEG-2 považuju z hlediska uživatele Vegasu za zhoršovák velice analogický tomu jako kdyby foťáky pouze s RAWem byly nahrazeny foťáky pouze s JPEGem - pokud jsi marek62 i na Grafice, tak mi rozumíš. :-)
marek62 (168)|3.1.2008 07:32
To vis, ze jsem, kdyz jsem vybiral kamerku, taky jsem v prvni fazi pokukoval po HDD, nastesti jsem si to nechal vymluvit a mam miniDV, na strih ale pouzivam "maleho" Vegase Movie. Nedavno jsem doloval soubory z nejakeho maleho levneho HDD JVC, to byla katastrofa, pani to neslo v pocitaci ani prehrat, jedine pres dodavany soft, bylo s tim nakonec vic patlani nez kdyz to clovek pekne 1:1 nahraje v AVI do PC. O kvalite vystupu radsi ani nemluvim. Ale jim to staci, oni s tim nedelaji nic jineho, nez ze se sesednou kolem televize a koukaji. Zadny strih, titulky atd.
Tomas_X (124)|3.1.2008 12:14
marek62: no jo, když jsme pod stromečkem rozbalili Sony DVD rekordér, tak si manželka všimla, že má na předním panelu FireWire vstup na kameru a říkala, že by mohla zase z kamery rovnou stříhat a vypalovat na DVD jako když kdysi stříhala z analogové kamery na videorekordér. Tak jsem zakoulel očima a začal jsem jí vypočítávat v čem všem je střih na PC ve Vegasu lepší, jak prolínám originální zvuk s přidanou hudbou, kterou oživím scény s trapným tichem nebo nahradím rušivý zvuk a jak vypíchnu jen dialogy, které za to stojí, případně přes mikrofon mohu okomentovat dodatečně, jak si může vyhrát s prolínačkami nebo úpravou obrazu, .... No a ona mi na to odpověděla, že takhle by měla DVD druhý den po natočení a ne za půl roku. A jsme přesně na stejném místě jako u skvěle zpracovaný RAW versus "hnusný", ale rychlý JPEG z foťáku. :-)
marek62 (168)|3.1.2008 12:35
Kdyz budes psat kratsi prispevky do Grafiky, tak to stacis taky strihnout do druheho dne :-)))), u nas doma se mi do toho nastesti nikdo nemontuje.