Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení PC(DVI)-->LCD TV(HDMI) - jak na zvuk?

MlokCZ (636)|18.2.2009 18:02
[QUOTE=MomoBrut;216608]No, je lepsi se vratit zpatky na zem. Ze je nejaky novy format dostupny je sice pekne, ale je znacne diskutabilni, zda je smysluplny. Sam jsem pred x lety vasnive ocekaval SACD nebo DVD audio s LPCM a kdo to ted pouziva? Kolik se toho vydava ... ?

Ale vubec to nejdulezitejsi ... o kvalite zvukove stopy rozhoduje naprosto a brutalne a predevsim elektroakusticky retezec, ktery ma kdo doma ... 99% beznych lidi nepozna na svem hypersuper 5.1 rozdil mezi AC3 a DTS, natoz aby titez pacienti poznali rozdil mezi DTS
a DTS-HD. Na bezne dostupnem systemu rozdil mezi AC3 a DTS neni slyset a i kdyby, tak to vse za predpokladu, ze posluchac vi, co ma slyset (coz je hodne vysoko polozena latka).

O tom, ze masa hlta mp3 a nepozna rozdil vuci 16 bitovemu PCM ... o tom neni treba se ani bavit a tim se dostavam zpatky k tomu, cim jsem zacal ... SACD a DVDAudio.

Jinymi slovy, delat se to bude tak, co bude masa spotrebovavat a co bude levne ...[/QUOTE]

Já to právě testoval v poslechové místnosti (doma DTS-HD nemám) na podobné aparatuře jako mám. Díky lepšímu prostoru byl zvuk obecně lepší (tedy teoreticky by tam měl být rozdíl lépe poznat) a rozdíl mi přišel zcela zanedbatelný.
F4ITH (24)|18.2.2009 18:22
potřebuju další radu :)

podle rad sem tedy nakonec nainstalovat ovladače na ATI HDMI audio - vše v pohodě

TV sem propojil přes orig. redukci od ATI místo DVI > HDMI kabelu, tedy do grafiky jsem dal redukci a pak propojil s TV přes HDMI kabel ALE stále není slyšet zvuk z TV

zkoušel sem se dívat do zvukových zařízení a označit tam výstupní zařízení ATI audio ale je tam pouze moje zvukovka v PC

nevíte co mám ještě udělat, aby mi šel zvuk z TV při propojení s PC ?
RoPo (6061)|18.2.2009 21:03
[QUOTE=F4ITH;216638]potřebuju další radu :)

podle rad sem tedy nakonec nainstalovat ovladače na ATI HDMI audio - vše v pohodě

TV sem propojil přes orig. redukci od ATI místo DVI > HDMI kabelu, tedy do grafiky jsem dal redukci a pak propojil s TV přes HDMI kabel ALE stále není slyšet zvuk z TV

zkoušel sem se dívat do zvukových zařízení a označit tam výstupní zařízení ATI audio ale je tam pouze moje zvukovka v PC

nevíte co mám ještě udělat, aby mi šel zvuk z TV při propojení s PC ?[/QUOTE]

Nenapsal jsi jaký máš OS a verzi SP. Na internetu je popsáno hafo postupů.
Zkus např. zde http://www.laptopvideo2go.com/forum/index.php?showtopic=17483

Případně zde: http://www.yougamers.com/forum/showthread.php?t=96516&page=2

Audio driver zde: http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsCheck.aspx?Langid=1&PNid=14&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false
Případně zde: http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=xp/hdmiaudio-xp


Setkal jsem se s tím, že na XP SP3 jsem musel použít speciální postup. Ovladač nejde nainstlovat, protože instalátor je pro verzi SP2. Postup někde mám.
Jak jsem psal - Nenapsal jsi jaký máš OS a verzi SP.
RoPo (6061)|18.2.2009 21:13
Pytkin, MlokCZ: Vše je o tom, co mozek dokáže vnímat. Jako jsou jedinci, co nevnímají 60Hz a 100HZ, nepoznají rozdíl SD a HD (DVB-x,DVD,BR,HD) na FullHD zobrazovadle tak i jsou jedinci co neslyší rozdíl mezi Digital Audio, DTS a TrueHD (či DTS-HD). Já to slyším a vidím.

Každý vnímá jinak a má možnost výběru. A o tom to je :-E

Já bych tuto debatu uzavřel.
Pytkin (7947)|18.2.2009 22:36
ropo " suhlas :)
F4ITH (24)|19.2.2009 08:07
ok, sorry....mám WIN XP se SP3

ten audio driver šel nainstalovat v pohodě, ve správci zařízení i zmizel ten "žlutý trojúhelník" a vidim ATI HDMI driver jako nainstalovaný, problém je ten, že ve zvukových zařízeních vidím jen mojí zvukovku

zkusím si s tím různě pohrát a uvidim :)
RoPo (6061)|19.2.2009 08:18
Tak to jsi už sehnal instalátor, který SP3 reflektuje. Já instaloval v době kdy ještě instalátor SP3 nereflektoval.

Zkus odinstalovat HDMI audio ovladač a ovladače ke zvukové kartě. Pak nainstaluje HDMI ovladač a koukni jestli máš mezi zvukovými zařízeními ATI HDMI... nebo Realtek HDMI....
HOFAK (119)|21.2.2009 09:08
Abych nezakládal nové vlákno,tak se pokusím zeptat zde.
Propojil jsem LCD TV s PC HDMI kabelem,vše funguje správně,jen se zeptám jestli dělám vše tak jak má být,anebo jestli na to fungují nějaké jiné vychytávky.
Spustím tv a na PC nejprve převedu zvuk z repro na tv,následovně spustím na pc film a pak ho myší přetáhnu na tv a tam ho rozkliknu do patřičné velikosti.
Omlouvám se za toto amatérské vysvětlení jsem docela začátečník.
Děkuji.
Pytkin (7947)|21.2.2009 16:48
to zavisi od karty .. su karty , kde si vies nastavit , ze ma davat na telku video fullscfreen .. potom si pustis video .. na PC monitore vidis video v okne , a na telke vo fullscreene ..
RoPo (6061)|21.2.2009 20:05
[QUOTE=HOFAK;216962]Abych nezakládal nové vlákno,tak se pokusím zeptat zde.
Propojil jsem LCD TV s PC HDMI kabelem,vše funguje správně,jen se zeptám jestli dělám vše tak jak má být,anebo jestli na to fungují nějaké jiné vychytávky.
Spustím tv a na PC nejprve převedu zvuk z repro na tv,následovně spustím na pc film a pak ho myší přetáhnu na tv a tam ho rozkliknu do patřičné velikosti.
Omlouvám se za toto amatérské vysvětlení jsem docela začátečník.
Děkuji.[/QUOTE]

Máte na mysli dvoumonitorové řešení? Myslím tím to, že jeden monitor je u PC a druhý je TV kde přehráváte video. Je to tak?
HOFAK (119)|24.2.2009 15:55
[QUOTE=RoPo;217043]Máte na mysli dvoumonitorové řešení? Myslím tím to, že jeden monitor je u PC a druhý je TV kde přehráváte video. Je to tak?[/QUOTE]
Ano přesně tak to mám monitor u pc a lcd tv.
RoPo (6061)|25.2.2009 16:20
[QUOTE=HOFAK;217407]Ano přesně tak to mám monitor u pc a lcd tv.[/QUOTE]

Potom můžete přehrávat tak, jak píšete.
helmut.bartl (4)|7.10.2009 18:58
Zdarne vyreseni pomoci karty od ATi je sice pekne ale muze nekdo prodim poradit chudakovi s nVidii :D ? Chtel bych propojit pc(WinXP SP3; nVidia GF8600-DVI) s tv(Pan. tx32lxd80f-HDMI) s obrazem neni problem ale se zvukem je to horsi...dokonce mi nejde ani o co nejmin kabelu ale tv proste neni schopna vstrebat obraz z hdmi a zvuk z neceho jinyho. Jako reseni me napadl jakysi slucovac dvi+jack->hdmi ale nic takoveho sem nikde nenasel... Poradite nekdo prosim?...predem dekuju...
Pytkin (7947)|7.10.2009 20:59
toto je to co potrebujes

http://www.grandbeing.biz/product/DH0101.htm

ale je to dost drahe ..
helmut.bartl (4)|7.10.2009 21:09
no nenasel sem nic kde by se to prodavalo (ani na ebayi a to je co rict :D ) ale budu ti verit... no napadlo me jestli by nesel rozmontovat hdmi konektor na kabelu dvi-hdmi, najit tam piny zodpovedny za zvuk a pripajet k nim obycejnej drat od jacka... myslite ze by to slo?
helmut.bartl (4)|7.10.2009 21:24
tak sem nasel presne to co potrebuju http://www.hidiamond.cz/online-obchod/prevodniky-audio-video/hdmi-prevodniky/atlona-hdmi-dvi-scaler-s-analog-digital-audio.html :D :D ale cena 7000,- me zrovna nevzruseje :D :D .....napada vas naky reseni rekneme do 500,- ? Dik moc
Pytkin (7947)|7.10.2009 21:47
[quote=helmut.bartl;243391]no nenasel sem nic kde by se to prodavalo (ani na ebayi a to je co rict :D ) ale budu ti verit... no napadlo me jestli by nesel rozmontovat hdmi konektor na kabelu dvi-hdmi, najit tam piny zodpovedny za zvuk a pripajet k nim obycejnej drat od jacka... myslite ze by to slo?[/quote]

NESLO ! :)

do 500 korun ziadne take zariadenie neexistuje .. tam su normalne chipy .. elektronika .. to neni redukcia ..
helmut.bartl (4)|7.10.2009 21:53
hm.......skoda... kdyby to aspon tem ATInarum taky neslo :D
RoPo (6061)|8.10.2009 07:56
[quote=helmut.bartl;243379]Zdarne vyreseni pomoci karty od ATi je sice pekne ale muze nekdo prodim poradit chudakovi s nVidii :D ? Chtel bych propojit pc(WinXP SP3; nVidia GF8600-DVI) s tv(Pan. tx32lxd80f-HDMI) s obrazem neni problem ale se zvukem je to horsi...dokonce mi nejde ani o co nejmin kabelu ale tv proste neni schopna vstrebat obraz z hdmi a zvuk z neceho jinyho. Jako reseni me napadl jakysi slucovac dvi+jack->hdmi ale nic takoveho sem nikde nenasel... Poradite nekdo prosim?...predem dekuju...[/quote]

Jestli chceš zůstat u nVidie a tvoje GF8600 nemá konektor pro elektrický audio S/PDIF - IN a ze zvukovky/motherboardu nemáš elektrický S/PDIF - OUT, tak pořiď jinou kartu od nVidie s těmito vlastnostmi. Novější nVidia karty to řeší právě takto - mícháním zvuku z S/PDIF do HDMI.

Doporučuji však nové řady ATI HD5xx0. Ale pro potřeby HTPC vyčkat na méně výkonné varianty (v prvním kvartále roku 2010 vyjdou HD5670/5650 a HD5550/5350) . Proč? Protože umí zatím jako jediné videokarty přes HDMI posílat audio Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio !
RoPo (6061)|8.10.2009 07:59
[quote=helmut.bartl;243391]no nenasel sem nic kde by se to prodavalo (ani na ebayi a to je co rict :D ) ale budu ti verit... no napadlo me jestli by nesel rozmontovat hdmi konektor na kabelu dvi-hdmi, najit tam piny zodpovedny za zvuk a pripajet k nim obycejnej drat od jacka... myslite ze by to slo?[/quote]

Ty jsi srandista :-E !
RoPo (6061)|8.10.2009 07:59
[quote=helmut.bartl;243392]tak sem nasel presne to co potrebuju http://www.hidiamond.cz/online-obchod/prevodniky-audio-video/hdmi-prevodniky/atlona-hdmi-dvi-scaler-s-analog-digital-audio.html :d :d ale cena 7000,- me zrovna nevzruseje :d :d .....napada vas naky reseni rekneme do 500,- ? Dik moc[/quote]

neexistuje.
pethol (6)|26.11.2009 08:39
Zdravím.

Mám tv Panasonic TH-42PX80E a počítač s grafickou kartou GIGABYTE VGA nVidia 275 896MB, PCIe s CUDA (základní deska GIGABYTE MB Sc AM3 MA790XT-UD4P, AMD 790X).

Propojené to mám HDMI-HDMI kabelem. Půjde přes hdmi taky zvuk? kde se to dá nastavit?

DÍKY!!!
RoPo (6061)|26.11.2009 08:49
[quote=pethol;250761]Zdravím.

Mám tv Panasonic TH-42PX80E a počítač s grafickou kartou GIGABYTE VGA nVidia 275 896MB, PCIe s CUDA (základní deska GIGABYTE MB Sc AM3 MA790XT-UD4P, AMD 790X).

Propojené to mám HDMI-HDMI kabelem. Půjde přes hdmi taky zvuk? kde se to dá nastavit?

DÍKY!!![/quote]

GK by měla mít na sobě konektor pro SPDIF AUDIO IN (elektrický, ne optický). Do tohoto konektoru přivedeš SPDIF AUDIO OUT ze zvukové karty (ze základní desky - tvoje základní deska má SPDIF OUT jak na zadním panelu, tak na konektoru na základní desce) a je to...

V OS potom nastavíš výstup zvuku na SPDIF OUT.



Dodatek: U GK máš popis v manuálu na str. 8
Problém číst manuály? Ono je jednodušší někam zahulákat, že ano :-E
pethol (6)|26.11.2009 09:19
[quote=RoPo;250764]GK by měla mít na sobě konektor pro SPDIF AUDIO IN (elektrický, ne optický). Do tohoto konektoru přivedeš SPDIF AUDIO OUT ze zvukové karty (ze základní desky - tvoje základní deska má SPDIF OUT jak na zadním panelu, tak na konektoru na základní desce) a je to...

V OS potom nastavíš výstup zvuku na SPDIF OUT.
[/quote]

Díky za vysvětlení, vyzkouším to, snad to zvládnu propojit.
RoPo (6061)|26.11.2009 09:49
[quote=pethol;250770]Díky za vysvětlení, vyzkouším to, snad to zvládnu propojit.

Dodatek k dodatku: Nečekal jsem že v tom "sáčku" u počítače (kde "smontovatel" naházel všechny šroubky, drátky, papíry - snad i návody, atd) jsou i takové užitečné informace, snad ten návod tam bude a bude česky. Žádny problém se čtením nemám, ale teď nejsem u toho diskutovaného počítače, takže bylo jednodušší zahulákat, když jsem narazil na tohle téma ...

Ještě jednou díky za radu...[/quote]


Nejni zač.

K dodatku: Výmluvy a kecy... Člověk se má napřed snažit sám (najít manuál, kontaktovat dodavatele atd..) než se "vyblije" do fóra :-E
Nic ve zlém. Jen mě prostě je proti srsti jak národ degeneruje - nepoužívá základní myšlenkové pochody při řešení problému a raději huláká kolem sebe (hlavně na internetu). Potom se diví, jak je vše jednoduché a vše ospravedlňuje výmluvama a kecama.

Přeji krásný audiovizuální zážitek.
pethol (6)|26.11.2009 17:59
V navodu to sice je, ale je anglicky a z obrazku toho moc poznat nejde... Kabel sem nikde nenasel, takze je mozne ze je uz zapojeny. Kde se to nastavuje? diky!
RoPo (6061)|26.11.2009 21:06
[quote=pethol;250884]V navodu to sice je, ale je anglicky a z obrazku toho moc poznat nejde... Kabel sem nikde nenasel, takze je mozne ze je uz zapojeny. Kde se to nastavuje? diky![/quote]


Obrázky jsou dost vypovídající.

Kabel je volitelné příslušenství. Pokud máš možnost, bez ztráty záruky, PC odkrytovat, tak se podívej zda máš dvoužilový kabel zapojený mezi grafickou kartou a základní deskou.
Jinak kontaktuj dodavatele PC.
1hroch (865)|3.2.2010 10:50
Mohl by mi nekdo polopate nastinit postup, jak zprovoznit zvuk pres HDMI na TV? Kde co zaskrtnout, zablokovat uvolnit, atd. Prolezl jsem co se dalo, nikde reseni.
0. Win XP Pro SP3
1. TV Philips 32PFL7864H - vyzkouseny vsechny HDMI vstupy.
2. MB Asus P5Q3, integrovana zvukovka ALC1200
3. Grafika Point of View GTX260 Premium EXO - vystup 2x DVI, prilozen kablik SPDIF, redukce DVI->HDMI, manual strohy, pouze obecny pro vsechny typy karet, o SPDIF zadna zminka
3a. vyzkouseny oba DVI vystupy, zapojena uz jen TV bez monitoru
4. Bios: navolen vystup zvuku na HDMI (moznost SPDIF/HDMI)
5. Kablik SPDIF zapojen na SPDIF header MB a vstup grafiky (kontrolovana polarita)
6. Nejnovejsi dostupne ovladace pro grafiku i ALC1200
7. Na karte Realtek HD Audio SPDIF vystup, 48kHz (fyzicky odpojen i JAck od analog vystupu) ve smesovaci Realtek je savle s SPDIF, ale nema posuvnik, ve Windows smesovaci je taktez savle i s posuvnikem, ale je neaktivni (vysedly)
8. Na Nvidii karte: HDCP capable

Obraz O.K.
Zvuk: ticho jak v kostele!!!
RoPo (6061)|3.2.2010 13:30
Redukce DVI -> HDMI je originál od nVidie ? Resp. od Poinf of View - originál přibalená ke kartě?

Máš vhodný HDMI kabel (odzkoušený např. z připojeného DVD přehrávače) ?

Žádné neznámé zařízení ve správci zařízení?

Manuál k MB je jasně napsaný.
1hroch (865)|3.2.2010 13:53
Redukce - original pribalen ke karte.
Kabel odzkousen na Hyundai DVD s HDMI vystupem - bez problemu vse jede.
Zadne nezname zarizeni. I jsem nekolikrat zkousel odebrat Realtek HD Audio, restart, znovu nainstalovat.
Manual - viz priloha
PaJaSoft (827)|3.2.2010 14:09
1hroch: ceka te spousta bezesnych noci a projiti spousty vlaken na forums.nvidia.com, uvidis, ze to muze a nemusi byt funkcni...:)
1hroch (865)|3.2.2010 14:19
PajaSoft: Diky za povzbuzeni.
Pro me toto propojeni neni az tak zivotne dulezite, funguje mi propojeni samostanym analogem Jack-Jack kabelem.
Na forech jsem se spise setkal s problemy pri analog propojeni - TV se nechtela pustit HDMI preference.
Chtel jsem vyzkouset i to prime pres HDMI, kdyz uz jsem v krabici od grafiky objevil kabel S/PDIF. A kdyz uz se do neceho pustim, nerad nechavam nedorese.
ALE - o zivot nejde.
tramin (74)|3.2.2010 14:31
to 1hroch:mám ati 3650,desku gigabyte a naprosto stejný problém,jako ty.Už jsem to prostě vzdal,nejde to.
1hroch (865)|3.2.2010 14:32
tramin: Ja to take zacinam videt cerne
PaJaSoft (827)|3.2.2010 14:39
1hroch: ja to resim od lonskeho leta, tak vim, jak dobry (teda na ho***) to je... gr. i MB je Gigabyte, ja tedy to SPDIF taham z SB Audigy 2, ale pri restartu PC zpravidla na 75% prijdu o zvuk... - mne aspon pomaha to, ze vytahnu HDMI kabel od TV (nekdo tvrdi, ze musi to same udelat i u grafiky), znovu restartu komp, pripojim kabel do TV, znovu restartnu a zvuk mam (a kdyz ne, postup opakuji, nikdy jsem nemusel vice jak 3x...:D - ba co vice po instalaci nove verze NVidia driveru a restartu PC nikdy o zvuk neprijdu - at mi nekdo tvrdi, ze je to HW a nikoli SW problem...(*))... a mozna prezije i ojedinely dalsi restart...:) Podivej se jeste, zda-li mas v Nvidia centru "HDMI - Audio enabled" - NVidia tvrdi, ze treba zamerne blokuje HD zobrazovadla Philips quli jinym problemum apod... - treba korektne driver nepochopi, ze tvoje zobrazovadlo by po HDMI rado i zvuk... (policko je sedive - disabled) - popis viz readme k libovolne verzi (novejsi) NVidia driveru.

(*) Zli jazykove tvrdi, ze posledni funkcni drivery jsou okolo 176.XY, to je mi ve Windows 7 dobre jak mrtvymu zimnik...
artam (1147)|3.2.2010 15:16
Hmm, WXP, Realtek zvukovka, HDMI audio... nieco mi to pripomina.
Pouzili ste ten microsofti patch kb888111 pre HDMI audio? Kedysi na WXPSP2 sa pamatam, ze bez neho audio cez HDMI ani neskrtlo, bolo jedno, ake cerstve ovladace boli k zvukovke.
http://support.microsoft.com/kb/888111
1hroch (865)|3.2.2010 15:50
Paja: Prave, ze jsem nekde narazil na cosi o audiu v Nvidia centru - kde by to tam melo byt? Ja tam nic takoveho nevidim.
Ve zmenach pro drivery uz k verzi 195.55 pisou mimo jine "The NVIDIA High Definition Audio device is missing from the Sound properties, and there is no audio on the Philips TV." - tak to beru jako opravu, ne?

artam: pri pokusu o instalaci KB888111 - zarve - je nainstalovan service pack vyssi, nez pro ktery je urcen tento patch, do tohoto service packu neni treba instalovat.
PaJaSoft (827)|3.2.2010 18:18
1hroch: NVIDIA Control panel -> Display -> Change resolution, mel by byt listbox u (pod) Connector...

Jinak verim, ze na hxxp://nvidia.custhelp.com/cgi-bin/nvidia.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=2371&p_created=1234213818&p_sid=7pjOvKRj&p_accessibility=0&p_redirect=&p_srch=1&p_lva=&p_sp=cF9zcmNoPTEmcF9zb3J0X2J5PSZwX2dyaWRzb3J0PSZwX3Jvd19jbnQ9NCw0JnBfcHJvZHM9MCZwX2NhdHM9MCZwX3B2PSZwX2N2PSZwX3NlYXJjaF90eXBlPWFuc3dlcnMuc2VhcmNoX25sJnBfcGFnZT0xJnBfc2VhcmNoX3RleHQ9SERNSSBhdWRpbw!!&p_li=&p_topview=1 jsi jiz narazil pri vlastnim patrani... [hxxp nahradit http a zkopirovat rucne, mistni system to jako URL podela]

Ja bohuzel mam Win 7 64-bit RTM, takze tanecky s WinXp (kde to ale se SPDIF zvukem bylo jeste horsi) mam jiz historicky za sebou...
1hroch (865)|3.2.2010 21:22
Panove, provedl jsem nekolik pokusu - uplne jsem zapomnel, ze mam k dispozici 22LG3000.
1. Win XP Pro 32bit SP3 - 22LG3000 - HDMI - obraz i zvuk jde v obou vstupech HDMI s nastavenim, ktere jsem mel predtim.
Kdyz natvrdo vyrvu z beziciho LG HDMI kabel a strcim ho do Philipse - zvuk bezi (Nvidia stale detekuje 22LG3000. Jakmile chci cokoliv zmenit v Nvidia Control Panel, zrejme si ohrabne TV, objevi se Philips a ticho.
2. Zkusil jsem Win7 64 bit (driver 192.62) a ejhle zvuk na Philips chodi, a to z obou DVI vystupu grafiky - pouze ale digital, analog z vystupu zvukovky je zablokovany.
3. Jeste ze zoufalstvi jsem zkusil na Win XP nainstalovat Nvidia drivery z CD prilozeneho ke grafice (jsou to 182.42 WHQL) - a podrzte se - zvuk na Philips chodi, dokonce jde zaroven i analogovy z vystupu zvukovky.
Takze Paja asi klepnul hrebicek na hlavicku, kdyz psal:
[quote=PaJaSoft;264020]NVidia tvrdi, ze treba zamerne blokuje HD zobrazovadla Philips quli jinym problemum apod......[/quote]
Zrejme je vse veci ovladacu Nvidia
Paja: stejne zadne audio v Nvidia control panel nevidim - viz priloha
Image1.png
PaJaSoft (827)|3.2.2010 23:05
[quote=1hroch;264106]
Takze Paja asi klepnul hrebicek na hlavicku, kdyz psal:
[/quote]

To je hodne historicky panel..:-) A nemas to schovane ve Video & TV -> Zmenit signal nebo format HD? Ono se v te oblasti dost menilo a meni, dneska ten panel vypada dost jinak...
1hroch (865)|4.2.2010 06:26
Paja: Toto je panel, co si nainstalovaly drivery 182.42 primo od grafiky. Ale ja jsem nevidel nikdy jiny, stejny byl i od poslednich 196.21, pouze v anglictine.
Zkusim to podrobne prozkoumat - az odpoledne doma.

Na ten tvuj sahodlouhy odkaz se nemohu dostat - Invalid parameter
rigalski (3)|13.5.2010 19:43
Ahoj,potřebuji poradit,od pc k lcd televizi to mám tak 12 metrů.jak maximálně dlouhý kabel DVI-HDMI mohu propojit?Chci hlavně přehrávat filmy,pojede to vůbec,netratí se kvalita obrazu nebo mám koupit lepší-dražší kabel.za odpověď děkuji.
RoPo (6061)|13.5.2010 20:00
Vyzkouškej HDMI kabel. Jsou ruzní výrobci, různé kvality. Musíš zkusit. Mám dojem, že zaručeně bez opakovače je 10m. Funguje i 15m. Jinak by jsi musel pořídit opakovač.

Podle mě to je však "maso" (nesmysl) připojovat PC na takovou vzdálenost k LCD TV. To už raději nějaké HTPC nebo např. Xtreamer.
audiofil (102)|13.5.2010 20:52
uff,takisto som chcel ist na taku vzdialenost,ale radsej priplatim za 1.3a kvalitne kable,a postavim si potom HTPC,ako som to spravil ja.....radim...nechod do velkej vzdialenosti
rigalski (3)|14.5.2010 17:15
[quote=RoPo;281762]Vyzkouškej HDMI kabel. Jsou ruzní výrobci, různé kvality. Musíš zkusit. Mám dojem, že zaručeně bez opakovače je 10m. Funguje i 15m. Jinak by jsi musel pořídit opakovač.

Podle mě to je však "maso" (nesmysl) připojovat PC na takovou vzdálenost k LCD TV. To už raději nějaké HTPC nebo např. Xtreamer.[/quote]

prosím tě jaký opakovač,co to je ?jinak xtreamer je super věc a má i 500 giga paměti.za cenu externího disku.
RoPo (6061)|14.5.2010 20:22
Po DVI nebo HDMI lezou digitální data. Nezkreslenost dat je zaručena jen do určité vzdálenosti. Pak už opravné algoritmy protokolu nezaručí bezchybovost přenosu a je nutné aktivní napájený prvek - tzv. opakovač signálu. Prodávají se jich mraky, různé velikosti apod. Je to ale další komplikace. Ale zase lze docílit přenos bez ztráty kytičky na větší vzdálenosti. Pak je však otázkou jestli není lepší použít pro přenos standardní UTP kabel. Na to však jsou potřeba převodníky, které jsou také dostupné (cena kolem 1500 nebo $90-$150 - vysílač a přijímač. cena podle typu).
drto (341)|18.5.2010 13:04
mal som pc prepojeny kablom 10m dvi->hdmi a islo to bez problemov. a bol to kabel nejaky najlacnejsi co som nasiel na nete. takze netreba sa bat s tym 10m kablom
tomanovo (4)|7.12.2010 14:23
Zdravím, předpokládám, že jsi problém vyřešil. Teď bych já potřeboval pomoc.

Mám problém s propojením audia mezi PC a TV (Samsung "6"). Obraz běží perfektně (DVI-HDMI), ale zvuk vůbec, ani nešumí. Použil jsem kabel s 3,5'' kolíkem na obou stranách. Na straně PC jsem použil zástrčku ve které je normálně kolík na repro bedny (smířil jsem se s tím, že je budu přehazovat). Na TV jsem to strčil do zdířky označené "Audio PC IN", a nic. Zkoušel jsem i změnu v nastavení zvuku Realtek a nic nepomohlo. Nevíte prosím někdo co jsem udělal špatně, nebo mám udělat jinak? Chyba v HW, SW, nastavení, . .? Díky moc za radu.
RoPo (6061)|8.12.2010 08:30
tomanovo: Některé TV berou analogové audio z JACKU pokud je připojený digitální HDMI konektor je do určité pozice HDMI (pokud má TV více HDMI vstupů). Co jsem měl v rukách, tak to byl většinou HDMI označený jako č.2 nebo také HDMI/PC. Tato informace bývá také v manuálu k TV.

Může se také stát, že analogové audio z JACKU bere TV jen v případě přenosu obrazu přes VGA vstup. Co máš za model TV?
Splash (21)|17.8.2011 14:58
[quote=RoPo;313261]tomanovo: Některé TV berou analogové audio z JACKU pokud je připojený digitální HDMI konektor je do určité pozice HDMI (pokud má TV více HDMI vstupů). Co jsem měl v rukách, tak to byl většinou HDMI označený jako č.2 nebo také HDMI/PC. Tato informace bývá také v manuálu k TV.

Může se také stát, že analogové audio z JACKU bere TV jen v případě přenosu obrazu přes VGA vstup. Co máš za model TV?[/quote]

Přesně takhle to mam ja. Obraz vedu z PC DVI-HDMI kabelem do LCD TV. A když PC a TV propojím ještě přes Jack tak mi zvuk prostě nejde...televize ten zvuk čeká v tom HMDI kde není...nenapadá mě jak to vyřešit jinak než externí bedýnky...:-(...