Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD Samsung neumí automatický formát

Inazuma (71)|5.12.2007 10:10
Koupil jsem si Samsung LCD TV LE37M87BD a mám problém, který zatím nedokáže vyřešit ani servis.
Problém se asi týká i jiných typů TV:

Pokud jako formát obrazu zvolím "Automatický formát", měla by TV sama přepínat mezi vysíláním 16:9 a jiným zvoleným formátem (4:3, různé zoomy).
TV to ale nedělá.

Bohužel mi v servisu (Le Cygne Electronic) sdělili, že o tom vědí, ale že mi nemohou pomoct.
Prý mají s tímto problémem velké potíže. Čekají na nový FW, který to odstraní.
Starý FW to prý uměl, ale nový (který mám v TV) to neumí. Starý FW mi nahrát nemohou.
Prý je na vině odlišný formát vysílání v ČR, ale moc se mi to nezdá, protože externí settop box DVB-T mám již přes rok a funguje stále stejně dobře (nebylo nutné FW přehrávat, přesto přepíná formát obrazu bez problémů).
Prý si mám tak jednou za měsíc zavolat!!!

V současné době se tedy jedná o neodstranitelnou závadu!!!

TV jsem vybíral velmi pečlivě a nakonec jsem se rozhodl právě pro Samsung. Toto mě ale velmi zklamalo.

MÁTE S TÍM NĚKDO ZKUŠENOSTI?
Neexistuje na to nějaký fígl - podobně jako na češtinu v EPG, kdy je nutné jako zemi zvolit Velkou Británii?
Man5on (661)|5.12.2007 12:51
Myslím že to Samsung prostě neumí, chtěl sem kupovat plazmu od Samsunga a tohle mě dost odradilo, je možný že to nějakej firmware třeba opraví, uvidíš. Spíš si myslím,že to automaticky přepníná jen pokud to ten danej program pošle jako skrytou informaci.
Bobanovicz (169)|5.12.2007 13:32
Samsung neumí automaticky ořezávat letterbox tak jako Panasonic například, automatický formát samozřejmě umí, jak je to s tímto konkrétním typem TV nevím, možná, že tam je opravdu nějaká chyba ve firmware.

Jak to funguje jsem popsal tady: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/13678-zkusenosti-s-lcd-samsung#150137