Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zapojení, nahrávání a automatické zap/vyp TV

Prochaine (6)|2.12.2007 21:06
Zdravím,

včera mi zapojili digitální televizi od UPC přes jejich STB a navíc jsem si rovnou pořídil i novou televizi (Sony KDL-32S3000).
Zapojené to mám takto:
STB (SCART TV) -> (SCART IN 3) HDD/DVD REC (SCART OUT 1) -> TV (SCART 2 - Smartlink)
DVD PLAY (SCART) -> TV (SCART 1)
Vše funguje jak má - což mi dalo trochu zabrat. Lze pouštět DVD z přehrávače, nahrávky z rekordéru, pouštět televizi z STB i při vypnutém HDD/DVD rekordéru, nahrávat z STB na rekordéru.

Ale objevil jsem následující problém:
1) Po zapnutí DVD se nezapne TV. Nutno zapnout ručně. Stejný kabel u rekordéru funguje (alespoň u zapnutí, u vypnutí nikoliv). Změřil jsem napětí na pinu 8 a je tam 11,5 V.
2) Po zapnutí DVD při zapnuté televizi se správně přehodí na DVD a po vypnutí zpět - tj. tak jak má.
3) Po zapnutí rekordéru se TV zapne, ale po vypnutí už nevypne.
4) Na rekordéru lze nastavit REC SYNC (zapnout/vypnout jedním tlačítkem), takže jakmile se zapne STB, začne se automaticky vše nahrávat. Po vypnutí se nahrávání uloží. Bohužel to funguje nejenom na časovač, ale i na jakékoliv zapnutí a vypnutí - i jen při koukání - jak toto vyřešit? Nevyhovuje mi to proto, že když si nastavím nahrávání na měsíc dopředu, nemohu na to zapomenout, ale před každým zapnutím STB vypnout "REC SYNC" a pak opět zapnout, aby se mi v nepřítomnosti nahrálo vše co chci. Přitom STB má možnost časovač na připomenutí (zapne/vypne televizi) nebo časovač na nahrávání (zapne/vypne video?, pošle něco přes SCART?).
5) Po zapnutí STB se mi nezapne TV. Po vypnutí se nevypne.

To zapínání a vypínání mi ještě včera s historickou televizí Thomson chodilo. S novou nikoliv, takže kabely to patrně nebude.
1odbornik (115)|2.12.2007 21:35
Myslím, že problém bude v tom, že televizi na probuzení nestačí jen 12V na pinu 8. Některé televize (asi i ten Váš Thomson) se tak chovali/jí, ale řekl bych, že většina televizí to nedělá. Ono je to totiž trochu kontroverzní. Představte si, že máte DVD připojeno Audio RCA k hifi věži. Pak by při přehrávání CD (televizi netřeba) docházelo k probouzení TV.

Další možností, jak probudit TV ze standby může být (asi) Smartlink a jiné. Je to na pinech 10 nebo 12, teď nevím. To podporujou jen některé výrobky (často jen na některých SCART konektorech) a nemusí to být napříč výrobci kompatibilní.

Jinými slovy, chování Vaší TV mi připadá korektní.
Prochaine (6)|3.12.2007 00:01
Upřesním:

Televize: Sony KDL-32S3000
HDD/DVD: Sony RDR-HX720
DVD: Sony DVP-NS36
STB: HANDAN CV-5000 CINX

Je fakt, že pokud je zapojen SMARTLINK (HDD/DVD AV1 do TV AV2), tak zapínání funguje, vypínaní nikoliv. Při ostatních zapojení funguje přepnutí. Ale je skutečně možné, že to tak má být.

Ale nefunguje, aby se automaticky zapnulo nahrávání na rekordéru, pokud je nastaven časovač na "video".
Ale funguje, pokud na rekordéru zapnu "Synchro Rec" a pokud konektor TV na STB zapojen do rekordéru, pokud je konektor VCR na STB zapojen do rekordéru, tak nikoliv. Jenomže pak nahrávání funguje kdykoliv zapnu set-top-box a ještě musím hlídat, abych nechal na rekordéru zapnuto "Synchro Rec".
1odbornik (115)|5.12.2007 21:33
Těžko k tomu něco říct. Mysím, že to funguje tak, jak má. Tyhle vychytávky mají svoje omezení a nemůže to být 100% zautomatizované (viz příklad s CD audio).Nezbyde než zmáčknout DO vícekrát.

Opruz bude jen nahrávání z DVB-T. Tento problém budu brzy řešit taky. Také jsem šťastným vlastníkem HDD rekordéru bez DVB-T. Zatím přijímám analog, takže timer rec je pohoda. Stačí naprogramovat HDD (podpora ShowView, VPS) a je to. Ještě lepší bylo starší VCR, kde při programování timer rec nebylo nutné ani zapínat televizi (přetočit kazetu, naťukat Showview a hotovo). Kam tam modernizace spěje...:confused:
Prochaine (6)|6.12.2007 02:36
U mě je rozdíl v tom, že nepříjmám DVB-T, ale DVB-C. Zatím mám všechno také analogově, ale od nového roku bude HBO a HBO2 (HBO Comedy už je) jen digitálně.