Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HDV na pásku

mat1401 (52)|25.11.2007 22:08
Vlastnim kameru Canon HV20. Po niekolkych dnoch stravenych pri pokusoch dostat zostrihany film v HDV na pasku z Premiery takisto v HDV som prisiel na nasledovny postup :
po niekolkych skuskach "export to tape" som nebol schopny dostat z Premiery viac ako prvych 5-7 min. (stop a "check hdv connection")

1, video upravene v projekte v Premiere : kliknut na "export to tape" , po vyrenderovani suboru necham otvorene okno render and record a nespustim record - pokial by sa okno zavrelo (done), subor sa automaticky vymaze. Cez total commander si prekopirujem vyrenderovany subor z Premiery "HDVExport.hdv2" do pomocneho adresara. Zavriem Premiere a subor HDVExport.hdv2 premenujem na "hocico.mpeg".
2, tento mpeg subor demuxujem na hocico.m2v a hocico.mpa
3, hocico.mpa prekonvertujem na PCM wav 48000, 16bit stereo a necham ho v tom istom adresari ako hocico.m2v
4, otvorim Pinnacle Studio11 a na casovu os si vlozim subor hocico.m2v (automaticky je vlozeny aj wav subor hocico.wav)
5, dalej moznost "export na pasku", nastavim vystup na HDV kameru, automaticke aktivovanie nahravania vo vlastnostiach a spustim. Studio zacne vytvarat vysledny exportny subor - nedochadza tu k renderovaniu ale len k vytvoreniu vysledneho muxovaneho suboru (wav a m2v) pre nasledne nahratie. Po vytvoreni stlacim napravo v okne play a automaticky sa spusti nahravanie na kameru automaticky sa na konci aj zastavi.
Dufam, ze to niekomu pomoze.
stayman (12393)|26.11.2007 19:13
Mne pomoc netreba, robim vsetko bezproblemov vo Vegase, ale pre Premieristov to bude urcite prinosne.:D
mat1401 (52)|26.11.2007 22:53
Ešte jednoduchšie riešenie (Staymanova reakcia ma podnietila)

1, video upravene v projekte v Premiere : kliknut na "export to tape" , po vyrenderovani suboru necham otvorene okno render and record a nespustim record - pokial by sa okno zavrelo (done), subor sa automaticky vymaze. Cez total commander si prekopirujem vyrenderovany subor z Premiery "HDVExport.hdv2" do pomocneho adresara. Zavriem Premiere a subor HDVExport.hdv2 premenujem na "hocico.m2t".
2, otvorim Vegas a spustim "print video to hdv tape" , nastavim cestu na subor hocico.m2t (druha volba) a spustim nahravanie na pasku
stayman (12393)|27.11.2007 16:46
Ď:D :BB:
dillit (4)|19.11.2009 20:40
Už to niekto vyriešil? Mám Canon HV40 a strihám v Premiere CS3, keď dám "export to tape" po pár minutách "check hdv connection".

To ma dosť mrzí, tieto návody sú síce zaujímavé, ale neporadil si s tým niekto priamo v Premiere (možno treba iba niekde niečo zaškrtnúť alebo aktualizovať)??? Naozaj sa mi to nechce robiť takto komplikovane a inštalovať další program !
jarino1978 (8045)|19.11.2009 21:12
... použi iný SW...
Pave1 (4279)|21.11.2009 20:59
Možná se zeptám úplně blbě .-) , ale nemáte ve WIN XP zapnutý např. spořič?

Jsou sw, které při exportu nebo náběru spořič sestřelí.

Možná je to hloupost, ale třeba ...