Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nahravani ze stare promitacky

marseli (8)|9.11.2007 08:53
Dobry den, resim ted docela zasadni problem se zalohou starych kotoucu do promitacky (mam Meopta Meolux 2), je na 8mm filmech. Kameru mam SONY DCR-PC330E. Postup mam takovy, ze promitam filmy na A4 papir (aby to bylo co nejlepsi kvalita tak proto mensi velikost) a to snimam ze stativu s DV kamerou. Problem mam v tom, ze kdyz tam jsou moc svetle sekvence tak mi obraz v kamere zacne jakoby blikat (dlouhe blikave sekvence), dal jsem tam fci SLUNCE a MESIC a je to o neco lepsi, ale kdyz je tmavsi cast filmu (tocena treba uvnitr domu) tak to skoro neni videt v kamere. Mate s tim nekdo nejake zkusenosti ? Poradi mi nekdo s nastavenim kamery a promitacky, popr. jak ziskat co nejvetsi kvalitu. Dekuji moc
BOBA (590)|9.11.2007 09:12
Dej si hledat na tomto foru. už se to tady probíralo několikrát. Zkus napsat 8mm.
marseli (8)|9.11.2007 09:30
To jsem prave delal a nejak mi to nic nenaslo, muzes mi se hodit nejaky odkazy ? dekuji
clee (6592)|9.11.2007 19:51
nastav zaverku a clonu na manual, beznej 8mm film ma 16fps (muze mit i vic, ale normalne se natacelo 16fps) tak zaverku na co nejblizsi hodnotu...
BEPE (539)|10.11.2007 14:40
Aby ti to neblikalo musíš mít sesynchronizovanou prmítačku s videokamerou. To znamená pokud Ti to na kameře jde, nastav si závěrku na 1/25 a a rychlost promítačky nastav tak, aby Ti dávala frekvenci promítaných obrázků cca 50obr./sec (rotační závěrka promítačky má většinou 3 listy, tj. 50/3 = cca 16,7 obr/sec), když to budeš mít takto nastavené a na kameře vypnutou el. stabilizaci, mělo by být blikání minimální. Ideální je na to promítačka Meos Duo, tam se dá rychlost plynule měnit.
marseli (8)|19.11.2007 10:22
Tak panove dekuji za rady, Meopta Meolux 2 ma nastavovani tusim z 18 na 24, tak jsem to hodil na 24 a obraz prestal blikat mavnutim proutku. Na A4 - kovy papir jsem promital a zvladl udelat za nekolik hodin driny vsechno co jsem doma mel. Tahal jsem to rovnou do Pinaclu at nemusim placat kazety. Obraz je uplne suprovej, ani jsem necekal, ze se to tak povede. I barevne sekvence jsou celkem dost videt i kdyz jsem s nima uz nepocital, protoze ani na promitacne moc videt nebyly. Problem jsem mel sem tam s poskakovanim filmu, ale to uz bude problem stari kamery a vytahanych gumicek ( i kdyz jsem je zkracoval). Cca 90% filmu je supr. Ted uz to jen zpracovat do finalniho DVD. Kdyby chtel nekdo detailnejsi popis tak pisnete.