Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Z jedného taniera do 4 TV/PC

amwas (18)|3.10.2007 11:28
Mám prijímač Homecast 150rc s kartami Czech link a Slovak link, parabolu R60 s 2 LNB 0,3db ktoré sú nasmerované na Astru 19,2 a 23,5. Po presťahovaní do RD sa prejavila potreba rozviesť signál do 4 miestností. Laicky uvažujem nad výmenou konvertora nasmerovaného na Astru 3A s českými a slovenskými programami za LNB so 4 výstupmi s nízkym šumovým číslom (asi LNB Invacom QTH-031 quattro alebo LNB Invacom QDH-031 quad). Aký je rozdiel medzi typom quatro a quad? Bude sa dať vysielanie prijímať nezávisle v jednotlivých miestnostiach (stolový receiver alebo TV karta v PC)? Alebo je jednoduchšie a lacnejšie riešenie samostatný tanier s prijímačom pre každý TV/PC? Predpokladám že prijímanie signálu cez PC môže byť softvérovo dekódované, zatiaľ čo v prípade receivra bude treba do každého dokúpiť karty.? Alebo to pustiť cez slučku v receivri?
-Vl- (366)|3.10.2007 12:14
Quattro je pro multipřepínače teda pro tebe nepoužitelné a Quad je pro 4 LNB to co potřebuješ.
amwas (18)|3.10.2007 12:49
OK, vďaka čo sa týka typu konvertora quattro/quad. A ako je to s tými ďalšími otázkami? Chápete o čo mi ide, xcem čo najlacnejšie a najjednoduchšie sledovať na viacerých miestach signál z jedného taniera, niečo na PC (asi s nejakou TV kartou?) a inde (napr. v spálni alebo detskej izbe) zase klasicky na TV. Dá sa to dosiahnuť? Riešenie s ďalším receivrom (a samo aj nutnosťou dokúpenia ďalších kariet) sa mi moc nepozdáva :(
blueant (820)|3.10.2007 13:05
[QUOTE=amwas;152004]OK, vďaka čo sa týka typu konvertora quattro/quad. A ako je to s tými ďalšími otázkami? Chápete o čo mi ide, xcem čo najlacnejšie a najjednoduchšie sledovať na viacerých miestach signál z jedného taniera, niečo na PC (asi s nejakou TV kartou?) a inde (napr. v spálni alebo detskej izbe) zase klasicky na TV. Dá sa to dosiahnuť? Riešenie s ďalším receivrom (a samo aj nutnosťou dokúpenia ďalších kariet) sa mi moc nepozdáva :([/QUOTE]

CZECHLINK a SLOVAKLINK SW dekodovat uz nejde.
Ale pokial by si pouzil prijimace s LAN - tak mozes nazdielat karty.
Najlacnejsie by bolo ako stolny prijimac a server dat DM500 (alebo lacnejsie verzie toho isteho v inom kabate OPTIBOX2200 .... ) s PHOENIXOM. a do dalsich miestnoti DVB-S karty v PC - napr. SS2.

Pripadne ak pojde o viac stolnych prijimacov tak staci aj lacnejsiae IP200 - a do kazdej dat kartu a dat zdielat do siete ... ... ..
amwas (18)|3.10.2007 13:11
Si hustý, vďaka za promptnú odpoveď, zagooglím si trochu a ozvem sa. btw: Vyhovovalo by mi celkom, keby v obývke (a prípadne v spálni) bol desktopový receiver (ten starý sa už asi použiť nedá.?), a v ďalších dvoch izbách PC. To by šlo?
blueant (820)|3.10.2007 13:17
[QUOTE=amwas;152009]Si hustý, vďaka za promptnú odpoveď, zagooglím si trochu a ozvem sa. btw: Vyhovovalo by mi celkom, keby v obývke (a prípadne v spálni) bol desktopový receiver (ten starý sa už asi použiť nedá.?), a v ďalších dvoch izbách PC. To by šlo?[/QUOTE]

Jasne ze slo - ako som pisal najlacnesie 2x IP200 - v kazdej jedna karta a v PCckach karty napr. Skystar2.
Vsetko samozrejme spojene sietou - utp kablom a switchom.
amwas (18)|3.10.2007 13:23
Nó, domácu sieť mám s routrom a ďalším wifi prepínačom ak myslíš toto. Plánujem ešte nejaké 1T storage zariadenie. Ale to som asi tresol, že :)
-Vl- (366)|3.10.2007 13:43
[QUOTE=amwas;152011]Nó, domácu sieť mám s routrom a ďalším wifi prepínačom ak myslíš toto. Plánujem ešte nejaké 1T storage zariadenie. Ale to som asi tresol, že :)[/QUOTE]

Než nějaký síťový 1T storage zariadenie by bylo lepší Dreambox 7020 a do něj dát ten HDD i když maximální kapacita co do něj jde je 750Gb. Hdd je z něj přístupný na síti a je bezproblémové nahrávání na rozdíl od náhrávání z DM500 na HDD v síti.
blueant (820)|3.10.2007 13:52
[QUOTE=-Vl-;152014]Než nějaký síťový 1T storage zariadenie by bylo lepší Dreambox 7020 a do něj dát ten HDD i když maximální kapacita co do něj jde je 750Gb. Hdd je z něj přístupný na síti a je bezproblémové nahrávání na rozdíl od náhrávání z DM500 na HDD v síti.[/QUOTE]

Za predpokladu ze to nema primarne vyuzite na nahravky - ak som to dobre ja pochopil ;)
amwas (18)|4.10.2007 16:15
Sa nám to akosi zamotalo. Storage device som pôvodne plánoval na uchovávanie mp3, divx/xvid filmov a fotiek pre celú domácu sieť. Naivne sa domnievam, že sa mi podarí vykutrať niekde nejakú mašinu, ktorou by sa to dalo posielať do mp3 veže alebo domáceho kina bez toho, aby musel bežať komp. Vrátil by som sa radšej k tej problematike okolo rozvodu signálu z taniera a ich nezávislý príjem. Okrem toho ma napadla ešte jedna dôležitá vec. Blíži sa (aj keď nie zrovna míľovými krokmi) doba HDTV. Nemám síce ešte telkáč s HD rozlíšením a dokonca ani HDVD/Blueray player. Takže investovať do navrhovaných receivrov, alebo hľadať niečo v HD rozlíšení? Silno som už bol naklonený ku kúpe nejakého LCD panela, ale teraz sa odrazu objavila laserová TV obrazovka od firiem Arasor International a Novalux. Počkať na túto technológiu? Dáme diskusiu aj na tému Laser LCD?
blueant (820)|4.10.2007 21:47
1. z toho storage mozes MP3, ci aj video MPEG2 pozerat aj cez ten linuxovy SAT pristroj - DIVX ale bohuzial kvoli slabemu CPU nie.

2. HDTV je pekna vec ale podla mna este chvilu potrva kym bude rozsirene aj u nas. Podla mna pokial chces pozerat hlavne TV a cez DVB-S tak je zbytocne zatial nejako moc o HDV uvazovat.
Takisto aj na nase ale aj na vacsinu ostatnych programov z DVB-S je skoda kupovat "vysoko kvalitne zobrazovace". Kedze kvalita je taka ako je a na dat. tokoch sa samozrejme setri - mozes pri kupe super LCD ci PLAZMY aj zaplakat. Pretoze ta ostrost v tomto pripade len zvyrazni chyby - v resp. kompresiu.
A zistis ze stary CRT so svojim sice jemnym maznutim ma daleko lepsi obraz.