Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

kvalita HDMI vs RGBScart?

krampik1 (4)|27.10.2007 22:13
[QUOTE=romikcz;154107]Nechtel jsem zde rozpoutat diskuzi co dokaze ten ci onen vystup prenest, ale subjektivni hodnoceni kvality obrazu...Pouzil jsem DVD Denon 1902 a TV Sharp LC 32AD5E ale na druhou stranu hodne levny HDMI kabel...vysledek byl jednoznacny, ani zdaleka se vysledek sobe neblizil a podle me ani nemuze...[/QUOTE]

A porovnával jste výstupy při stejném rozlišení? Mezi 576i ze scartu a 720p z HDMI je znatelný rozdíl ve prospěch HDMI, ale pokud porovnáváte nějaké rozhraní vždy to musí být za srovnatelných podmínek, tj stejné rozlišení, schváně na Denonu nastavte výstup 576i (pokud to jde) a pak to porovnejte ze scartem . To že HDMi je momentálně nejlepší dostupné rozhraní pro digitální zdroje signálu je jasné. Štastlivci co mají přehrávač s SDI a dobrý procesor, budou namítat že SDI je ještě lepší, ale kdo má takové vybavení doma, že?
romikcz (22)|28.10.2007 21:27
popravde nevim, Denona jsem vratil a cekam az mi prijde vlastni...pak to zkusim...nastavil jsem tam maximalni moznost HDMI, kdyz je mozny dopocet, tak jsem tam dal rovnou 720. Odzkousim a dam vedet ;-)
1odbornik (115)|29.10.2007 19:38
Původní téma bylo porovnání HDMI vs. SCART v režimu RGB propojení u DVD. Tak do toho prosím nemíchejte D-sub nebo komponent. Jak píše jaromir9909, DVD je ve formátu 720x576p (50Hz) pro jasovou složku a 4x míň pro barevnou (další snížení kvality způsobí komprese MPEG). To jen na okraj.

Férové je tedy porovnat HDMI-576p (DVD přehrávač bez upscalingu) a RGB SCART-576i. Tohle porovnání mi na statickém obrazu dalo stejný výsledek. Pohyblivému obrazu jsem se (moje chyba) příliš nevěnoval.

V režimu RGB scart to bude postup: A/D > 576i@50Hz > 576p@50Hz > např. 768p@60Hz
V HDMI 576p to bude postup: 576p@50Hz > např. 768@60Hz

ještě poznámka: konverze D/A a pak zas A/D je pochopitelně teoreticky zločin, nicméně na TV se pozoruje celý obraz a ne jednotlivé pixely (kupodivu), takže lpět na dodržení identické digitální informace je zbytečné.