Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

sdílení dekódovacích karet mezi dvěma přijímači

radek22 (8)|4.9.2007 20:01
Dobrý den, kamarád má dva satelitní přijímače a na každém chce sledovat paket CS Link -> koupě dvou dekódovacích karet. Nejde koupit jednu dekódovací kartu a nějak ji mezi dvěma přijímači sdílet? Díky za radu.

PS ty přijímače jsou u sebe, takže není problém je propojit nějakým kabelem
blueant (820)|4.9.2007 22:15
[QUOTE=radek22;149565]Dobrý den, kamarád má dva satelitní přijímače a na každém chce sledovat paket CS Link -> koupě dvou dekódovacích karet. Nejde koupit jednu dekódovací kartu a nějak ji mezi dvěma přijímači sdílet? Díky za radu.

PS ty přijímače jsou u sebe, takže není problém je propojit nějakým kabelem[/QUOTE]

Samozrejme ze to ide - napr. po sieti (v podstate neobmedzene mnozstvo - zalezi na karte) - v podstate vsetky linux prijimace (dreambox, ipbox, inetbox, tripledragon ... ..)

Takisto aj niektore lacnejsie to maju cez RS232 (tieto len 2 proti sebe) (ILLUSION M3 - M5, OPENBOX-820)

Pripadne su aj CARDSPLITERy ci aj wifi moduly so zdielanim ..... )
radek22 (8)|4.9.2007 22:50
Díky za info, našel jsem 2 výrobky

http://www.tvdigitalne.cz/index.php?ID[1]=6&ID[2]=8412&detail=374
http://www.dvbshop.cz/?w=produkt&id=190

ale jejich cena je vyšší, než když si koupím 2 karty od CS Linku se základním tarifem. Ale pokud bych měl i nějaký HNO, tak se to už vyplatí.
stani (1647)|17.9.2007 11:50
Tak tohle by mě zajímalo také....

Např. kdyby jsem si koupil nějakou sat. službu (např. UPC, DIGI TV, GITAL, apod.) i s jejich přijímačem a pak si koupil DVB-S kartu do PC(ale jakou?), mohl by jsem tu jednu kartu současně sdílet jak s tím přijímačem tak s tou PC kartou?

Záměr je jasný: aby jsem nemusel kupovat a platit za tu kartu a službu 2x.... ;)
-Vl- (366)|17.9.2007 12:22
[QUOTE=stani;150563]Tak tohle by mě zajímalo také....

Např. kdyby jsem si koupil nějakou sat. službu (např. UPC, DIGI TV, GITAL, apod.) i s jejich přijímačem a pak si koupil DVB-S kartu do PC(ale jakou?), mohl by jsem tu jednu kartu současně sdílet jak s tím přijímačem tak s tou PC kartou?

Záměr je jasný: aby jsem nemusel kupovat a platit za tu karty a službu 2x.... ;)[/QUOTE]

Možné to je. Jakorát u DigiTv to je hodně komplikovaný a téměř nemožný. A samozřejmě to nejde s dodávaným přijímačem od UPC / DigiTv. Nejlépe je zvolit přijímač s lan např. Dreambox a v PC SkyStar2 a pak hledat informace. Například zde
http://www.cssf.cz/index.php
stani (1647)|17.9.2007 13:14
[QUOTE=-Vl-;150566]Možné to je. Jakorát u DigiTv to je hodně komplikovaný a téměř nemožný. A samozřejmě to nejde s dodávaným přijímačem od UPC / DigiTv. Nejlépe je zvolit přijímač s lan např. Dreambox a v PC SkyStar2 a pak hledat informace. Například zde
http://www.cssf.cz/index.php[/QUOTE]

Proč zrovna s LAN? Chci aby ten přijímač pracoval samostatně. Nebo to nejde a musí být permanentně spojen s PC?....
-Vl- (366)|17.9.2007 13:48
[QUOTE=stani;150571]Proč zrovna s LAN? Chci aby ten přijímač pracoval samostatně. Nebo to nejde a musí být permanentně spojen s PC?....[/QUOTE]

Nefuguje to systémem - propjím, zastrčím a koukám a ani u těch výrobků nejsou na to návody a jestli si ty informace neumíš najít sám tak stím budeš mít jen problémy a nedoporučuji.
ipswican (3)|12.10.2007 23:55
Resim stejnou vec. Nejdulezitejsi je pro me cena, chci to jen na CSlink, takze drahy pristroje kupovat nechci a radeji bych koupil za dvojku dalsi kartu. Chtel bych znat i nejake levne reseni se sdilenim karty, kdyby me casem napadlo si priplatit Galaxii, tak by bylo pekne ji mit i na druhem pristroji. Muzete mi nekdo napsat nejake dobre a levne(vim, ze dobre veci nejsou levne) pristroje, ktere by to zvladli pres seriovou linku a v lepsim pripade pres utpcko?

Doplneno: docela se mi zalibil pristroj Illusion sat M5 CI, umi sdilet kartu pres serial. V popisku ma konektor na HDD, tak bych se chtel zeptat co si pod tim mam predstavit?