Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nešťastné GOPy aneb proč to ty TV tak flákají ?

dvbtester (44)|27.8.2007 20:08
Ono to patří tématicky na víc míst, ale doufám, že u MPEG2 (v tom se to vysílá) to je asi nejlepší :

Děsně mne štve, že si nahraju pěkný film (z DVB-T) do PC a musím hned začít nadávat :
=================================================================

a) malý bitrate

b) v hlavičce je ta známá krávovina s bitrate 15 mbit/s (řvou skoro všecky editační programy, že je to víc než 9.8) - přičemž třeba včerejší BOND jel s průměrem cca 2.3 mbit/s !!!!!!

c) ale co s těmi GOPy ? U většiny filmů z DVB-T je vyšší počet snímků na jednu skupinu (GOP) než 15 (norma DVD). Mám se na to vykašlat (tu a tam se píše, že to většina stolních DVD přehrávačů "schroustá" ... Je to ověřený fakt ?

Máte s tím někdo skutečnost ? Má to cenu to pomocí SW jako Womble MPG2VCR apod. "opravovat" ?
Neudělá se víc škody jak užitku ?
Foolproof (2713)|27.8.2007 20:33
Odzkoušej, co tvůj stolní player "snese". Můj cokoliv, umí totiž natvní MPEG2, nemusí to být DVDVideo.
Pokud přehraje i nestandard v DVDVideo, použij autorizační program, který mlčí nebo v tom Womble povol nestandard.
Pokud to děláš i pro jiné (z DVBT ale asi těžko, kdo by to chtěl), tak předělat.
dvbtester (44)|27.8.2007 21:51
[QUOTE=Foolproof;148805]Odzkoušej, co tvůj stolní player "snese". Můj cokoliv, umí totiž natvní MPEG2, nemusí to být DVDVideo.
Pokud přehraje i nestandard v DVDVideo, použij autorizační program, který mlčí nebo v tom Womble povol nestandard.
Pokud to děláš i pro jiné (z DVBT ale asi těžko, kdo by to chtěl), tak předělat.[/QUOTE]

Takhle : mně např. řve TSUNAMI-MPEG DVD Author (hlavně kvůli těm údajům o 15 mbitech/s ...)
V tom Womble to naopak umím z většina odstranit (jen se bojím, zda tím moc nezmrvím už tak nic moc
kvalitní MPEG2).
clee (6592)|28.8.2007 04:21
divny, s timhle problemy nemam a pouzivam workflow dvbviewer-projectx-dvd lab pro
-Vl- (366)|28.8.2007 09:07
[QUOTE=dvbtester;148804] ale co s těmi GOPy ? U většiny filmů z DVB-T je vyšší počet snímků na jednu skupinu (GOP) než 15 (norma DVD). Mám se na to vykašlat (tu a tam se píše, že to většina stolních DVD přehrávačů "schroustá" ... Je to ověřený fakt ?

Máte s tím někdo skutečnost ? Má to cenu to pomocí SW jako Womble MPG2VCR apod. "opravovat" ?
Neudělá se víc škody jak užitku ?[/QUOTE]

Na GOPy mám odskoušený VideoReDoPlus. Funguje to u něj tak že video nepřekonvertovává celý ale jen dopočíta plný snímky aby to vyhovovalo zadaným požadavkům. Takže plný snímky co byly zůstanou a když je mezi nimi delší mezera dopočítá další plný snímek.
leo (345)|28.8.2007 18:32
Zajímavé, že u dokumentu z ledna 2007 už nefungují odkazy na větší obrázky ( https://www.tvfreak.cz/ulozeni-dvb-vysilani-na-dvd/68 ). Že by to už nebylo aktuální?
dvbtester (44)|30.8.2007 00:29
[QUOTE=Mike;148864]https://www.tvfreak.cz/ulozeni-dvb-vysilani-na-dvd/68[/QUOTE]

Dík a jeden zásadní dotaz : jaký typ streamu ukládá DVB-T karta AVer TV Hybrid + FM PCI (konkrétně ta novější verze A16D) ? Jedná se o TS nebo PS ? Jak to poznám - abych zvolil správnou metodu, jak to dál zpracovávat ...
Mike (617)|30.8.2007 10:05
[QUOTE=leo;148872]Zajímavé, že u dokumentu z ledna 2007 už nefungují odkazy na větší obrázky ( https://www.tvfreak.cz/ulozeni-dvb-vysilani-na-dvd/68 ). Že by to už nebylo aktuální?[/QUOTE]

ups, nekdy v unoru se menil system a zrejme se to moc nepovedlo, zkusim to tam opravit
Mike (617)|30.8.2007 10:06
[QUOTE=dvbtester;149014]Dík a jeden zásadní dotaz : jaký typ streamu ukládá DVB-T karta AVer TV Hybrid + FM PCI (konkrétně ta novější verze A16D) ? Jedná se o TS nebo PS ? Jak to poznám - abych zvolil správnou metodu, jak to dál zpracovávat ...[/QUOTE]

PS ma vetsinou uz priponu .mpg a TS ma .ts nebo casto i neco jinyho
clee (6592)|31.8.2007 02:40
[quote=dvbtester;149014]Dík a jeden zásadní dotaz : jaký typ streamu ukládá DVB-T karta AVer TV Hybrid + FM PCI (konkrétně ta novější verze A16D) ? Jedná se o TS nebo PS ? Jak to poznám - abych zvolil správnou metodu, jak to dál zpracovávat ...[/quote]


kdyz to vrazis do projectx neudelas chybu at to bude ps nebo ts
mirekv (7169)|31.8.2007 12:01
[QUOTE=dvbtester;148810]Takhle : mně např. řve TSUNAMI-MPEG DVD Author (hlavně kvůli těm údajům o 15 mbitech/s ...)
V tom Womble to naopak umím z většina odstranit (jen se bojím, zda tím moc nezmrvím už tak nic moc
kvalitní MPEG2).[/QUOTE]
Tsunami sice řve, ale nakonec Tě pustí, vyzkoušej v přehrávači. Womble chybějící snímky I a B dopočítá, rozdíl v kvalitě jsem nepozoroval.
GOPy jsou nestandardní i u DVB-T? U DVB-S je to normální (i 70 snímků).