Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips 47PFL9732D - EISA 2007-2008 Full HD LCD TV (37PFL9732D, 42PFL9732D)

ezechiel1917 (498)|10.10.2007 11:45
slimak: S-PVA ma prave uhly naopak lepsi. Barvy se ztraceji ci degraduji pouze pri pohledu z extremnich uhlu kde uz ani nema smysl se na obrazovku vubec divat.

POiNTERx: bohuzel ja zrovna obcas koukam na filmy z postele kde nemam uhel a uroven oci optimalni, s vyskovou urovni pro oci prave tezko neco udelam.
POiNTERx (436)|10.10.2007 12:11
lusy: Mal som namysli kamene obchody... resp. tych ktori kupuju cez pobocku Philips CZ alebo Philips SK. Neviem od koho beru internetove obchody... maju zrejme svoje zdroje a castokrat maju aj modely, ktore normalne na pultoch neuvidis.

ezechiel1917: Tak to potom chapem... ale myslim ze je to znesitelne.
lusy (184)|10.10.2007 12:32
Kdyz to internetovy obchod nemusi brat primo od zastoupeni v CR (SK), tak potom ale hrozi problem se zarukou, resp. servisem a ceskym (slovenskym) menu, epg, txt?? Nebo ne? Nemate nedko zkusenost?
slimak (95)|10.10.2007 12:35
Takže pokud budu koukat na Philipse, který je posazen výš než oči (např. z postele na vyšší poličku), tak bude vidět problém?
POiNTERx (436)|10.10.2007 12:46
slimak: nie ze problem... len cierna pojde mierne do sedej... ale zalezi to zase aj od velkosti uhlopriecky... na mensich sa to prejavi menej.

lusy: zaruku si riesi dany internetovy obchod... ako je uz na nich. Do tohto ja moc nevidim... len viem ze internetove obchody maju aj obcas aj modely, ktore nejdu cez pobocku Philips (aspon pre SK to urcite plati).
S kompatibilitou nebudu problemy... musia predavat model, ktory je urceny pre dany region. (to urcuju cisla na konci za lomitkom... vacsinou je pre nas region oznacenie /10, /12 , /58)
Milhor (118)|10.10.2007 13:13
Slimak: mám 42PFL9732D a toto jsem řešil s Pointerom. Já na to koukám z postele, tedy mám oči níže, než střed obrazovky. Před vyřešení problému šednutí obrazu jsem měl ale TV ještě o 10cm výše. Čili posadil jsem o deset níže, z křesla je to v pohodě, z postele trochu šedne. Ale pozor, trochu!!! Spíše to není vidět. Čili já jsem očima níže než střed obrazovky, k tomu ještě na to koukám z levého úhlu cca 30° a malinko vidím místo černé šedou jen v horním pravém rohu obrazovky.
robert.kotasek (777)|10.10.2007 13:15
castecne se to da vyresit uchycenim na zed s otocnym a vyklapecim systemem... napr. http://ishop.cps-europe.cz/drzaky-tv-lcd-plazma/Drzak-LCD-LCD-202 ;)
slimak (95)|10.10.2007 20:54
[QUOTE=robert.kotasek;152488]castecne se to da vyresit uchycenim na zed s otocnym a vyklapecim systemem... napr. http://ishop.cps-europe.cz/drzaky-tv-lcd-plazma/Drzak-LCD-LCD-202 ;)[/QUOTE]

Tento držák není určen pro toho Philipse. Má jiné VESA rozměry
slimak (95)|10.10.2007 21:00
[QUOTE=Milhor;152487]Slimak: mám 42PFL9732D a toto jsem řešil s Pointerom. Já na to koukám z postele, tedy mám oči níže, než střed obrazovky. Před vyřešení problému šednutí obrazu jsem měl ale TV ještě o 10cm výše. Čili posadil jsem o deset níže, z křesla je to v pohodě, z postele trochu šedne. Ale pozor, trochu!!! Spíše to není vidět. Čili já jsem očima níže než střed obrazovky, k tomu ještě na to koukám z levého úhlu cca 30° a malinko vidím místo černé šedou jen v horním pravém rohu obrazovky.[/QUOTE]

No, původně jsem vybíral TV za 38 000 Kč. Dneska už jsem nahlodanej na tohodle Philipse, ale představa, že dám 51 000 Kč za 37" a úhly jsou pomrvené je mi proti srsti. 37" za tyto finance by měla být zlatá. Na druhou stranu to možná vidím černě, naživo jsem si ještě neviděl. Nemám možnost osadit TV níž o 10cm. Mám polici, která je vysoká 1m a menší pokoj, takže i reorganizace nábytku nepřipadá v úvahu. Postel, kterou mám v rohu bych koukal na TV na protější roh.
Co mě naprosto dostává je design modelu, snad nejšpičkověji popsaná technická specifikace, kde jsem se dočetl veškeré detaily a dobře provedený manuál. Ambilight bych si dokázal představit jako dobré využití.
robert.kotasek (777)|10.10.2007 21:31
slimak - ja mam vesa rozmer pro uchyceni 200x100 (32")... ale je jedno jaky pouzijes, hlavne ze bude trochu otocny a sklapeci...
Milhor (118)|11.10.2007 12:15
Slimak: já mám 42 za víc a nesouhlasím, že úhly jsou pomršené. Sice jsem týden klel, že to je za ty prachy šedé, ale ono to šedé není. 1. přecházel jsem z 32PF9830 na 42" a asi si oči musely zvyknout na jiný panel, 2. hodně si myslím záleží na nastevní obrazu, se kterým jsem si vyhrál a teď mám obraz parádní (černá je černá a ne šedá) a telku bych už pryč nedal, 3. razantně to šedne (celé, ne jen černá) až když jsem vůči TV opravdu v kritickém úhlu.
Čili původně jsem posadil TV níže, ale poté jsem teprve nastavoval obraz. Teď ho mám nastaven a zkusím ji zase o něco zvednout. Rozhodně bych se toho nebál a do této TV, co chceš koupit, bych investoval, neprohloupíš. A jinak: podíváš-li se na nějaká fota z prospektů, většinou tu TV mají danou vysoko.
chodec32 (32)|11.10.2007 12:22
Ahoj, tak mi dnes prisla a zatim se jen seznamujeme :) Vypada to, ze budeme kamaradi... Je treba delsi cas na nejake posudky. Ale mam jeden dotaz na majitele nebo Pointera. Na dalce jak je tlacitko MENU, tak ja ho mam vyklenute jako kdyby byla spodni strana zalomena dovnitr a jde zmacknout hur nez vsechna ostatni, musi se vynalozit vetsi sila. Je to normalni a schvalne nebo mam zase stesti na spatny ovladac a mam ho chtit vymenit? :( Prosim poradte, specha to, at to muzu nejak resit s prodejcem. Dik
A k tem uhlum ted zrovinka mi vedle jede a koukam na to opravdu z uhlu a myslim, ze je to v mezich. Zadna katastrofa.
A jeste jestli by mi nekdo mohl poradit nejeke to sikovne nastaveni. Zjistil jsem ze mam analog na prd a digital nechytam, zatim :( Obraz z toho je jak kdy a jak ktery program. Snad se to jeste spravi jak se doladi nastaveni.
Ale pokud nekdo mate nejaky sikovny sem s nim :) Budu vdecen...
Dik

Joooo a jeste jedna vec, kdyz ji mam ted novou je treba upgradovat FW? Asi jo, ze? Smile Pro sichr
slimak (95)|11.10.2007 18:38
Já mám kua dilema. Kopněte mě nekdo do pr** abych tu 37" vzal. Za tu cenu už je Plazma FullHD. Joj :o
robert.kotasek (777)|11.10.2007 20:21
kop slimaka do pr... ;)
slimak (95)|11.10.2007 20:23
[QUOTE=robert.kotasek;152612]kop slimaka do pr... ;)[/QUOTE]

Tak teda jóóóó :)
fwefw (94)|12.10.2007 20:07
Zdravím,
chtěl bych si koupit tu 37, má ji tady někdo ? Zajímalo by mě jaký je na tom obraz z DVD a jak kvalitně to zobrazuje obraz z televize ( já mám UPCdigi ). Teoreticky bych ještě mohl vyzkoušet jiné značky nebo nějakou plazmu, přece jenom se mi tenhle model designově tolik nelíbí, ty panely jsou dost ošklivý. Měli by je dělat jednoduše a elegantně jako třeba u Sony. Řekl bych, že Philips je v tomhle ohledu asi nejhorší.
Milhor (118)|12.10.2007 20:32
Mám 42" a obraz je parádní. Tedy z DVD. UPCdigi nemám, mám analog a po nastavení obrazu je koukatelný i ten analog. Co se týká designu, nebudu se vyjadřovat, ale mne se líbí. Ale snad koukám na obraz, né na to, co je kolem, i když to je taky důležitý, ale na prvním místě snad je obraz a za ten Philips dostal opět ocenění EISA.
Milhor (118)|12.10.2007 20:35
a jinak tady máš porovnání pár modelů: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
ta 9632D je stejná jako 9732D, až na to, že má jen stereo Ambilight.
fwefw (94)|12.10.2007 21:19
Co myslíš tím koukatelný přece jenom je to dost peněz. U mě je to 50% tv 25% dvd a 25% design. Takže obraz z tv za důležitý pro sebe považuju a to podstatně. Mohl bys to nějak popsat nebo srovnat třeba s tím, cos měl předtím nebo s crt ? Já mám crt a co sem tady četl, tak tady lidi lcd dost pomluvili co se týče obrazu z televize.
Milhor (118)|15.10.2007 08:24
Nevím, jak ti to popsat - koukatelný, nekoukatelný. Já měl předtím 32PL9830 a teď jsem vlezl do 42". Nejprve se na to nedalo koukat. Hrál jsme si s nastavením obrazu jak blázen. Pak jsem přišel na to, že to není televizí, ale signálem a asi mejma očima. Zvyknout si na větší obraz. Mám jak analog, tak DVB-T. Na DVB-T je obraz suprovej, na analogu je horší. Krom toho pozor, já mám kabelovku od UPC. A poslední dva dny se mi zdá, že s tím něco udělali, protože obraz se o mnoho zlepšil. Ale jinak máš jednu možnost: koupit na netu a když se ti nebude zamlouvat, můžeš do 14ti dnů odstoupit od smlouvy.
fwefw (94)|15.10.2007 11:33
Jasně, že to není úplně televizí, u obrazu z dvd o tom moc nepochybuju, ale jak se popere s tv příjmem to mě zajímalo. Já mám UPCdigi a zdá se mi, že když ten jejich setbox vypnu a zapnu to přes video nebo na normál tv, tak je obraz o dost lepší. Říkáš obraz super, ale aby to nebylo u normálu kostičkovaný, rozmázlý nebo šmouhy při pohybu, viděl jsem nějaký philipse v elektroworldu a skoro se na to nedalo koukat ( byl to tuším ten loňskej vítěz od philipse ), i když v těch obchodech mají hroznej příjem. Já se teď furt rozmyšlím a co tak čtu na netu, tak se říká, že na příjem z tv i na dvd filmy jsou lepší plazmy. Mrzí mě, že je nemohu srovnat vedle sebe, tak se rozhoduju mezí tímto modelem a nějakou plazmou asi od panasonicu ( třeba TH-37PV70PA ) a škoda, že není v plazmách širší sortiment u 37.
Milhor (118)|15.10.2007 12:11
No, v prodejně to mají nastavený na maximum asi vše a pak je to nekoukatelný. Chce to požádat o DO a zkusit jiné nastavení a porovnat. No analog mám teď dost dobrej. Nevím, co s tím ti umělci od UPC udělali, ale obraz se mi o dost zlepšil. Na jejich digi kabelovce nejsem. Normál mi nekostičkuje, romázlý ani šmouhatý v pohybu není.
fwefw (94)|15.10.2007 13:36
Já ho v žádný prodejně zatím neviděl, oni tam mají hlavně rušený signál. Pořád je to můj favorit, akorát se mi do toho zamotaly ty plazmy. Škoda, že ho nikdo z místních odborníků ( třeba POiNTER ) neumí srovnat s rovnocennou plazmou. V kamenném obchodě jsem viděl loňskou eisu od lg, běžel tam film z dvd, takovej hlubokej a plastickej obraz jsem v životě neviděl, prostě nádhera, ale 106 cm je na mě moc velká uhlopříčka.
Milhor (118)|15.10.2007 14:38
No já ti nevím, já kdysi také rozmýšlel mezi plazmou a LCD a nakonec jsem vzal LCD a teď druhou. To si musíš rozřešit sám.
lusy (184)|16.10.2007 20:48
Tak jsem vcera sedel asi hodinu pred 40M87 (to Fko zas az tak lepsi nebude, krome snad uz vychytaneho firmware) a 42PFL9732D. Obe staly vedle sebe a byly napajeny stejnym signalem z druzice pres komponent, tedy PAL (obecne nic moc). Hral jsem si i trochu s nastavenim (hlavne vypnul dynamiku u Mka). Nemuzu si pomoct, ale Mko ma proste lepsi obraz a to jak barevne, tak i kontrastem a detailem. Situace u 1080p muze byt jina, ale nemel jsme signal...
Samozrejme ty odrazy interieru ve skle Mka nic moc...
Ach jo, jelkoz nemam jistotu u Mka dobreho FW, tak asi budu cekat na Fko, ale je to fakt dilema.
Majlk (161)|16.10.2007 23:15
Ja to M-ko mam a zatim zadny problem,za rok si pro jistotu necham nahrat novy firmware.A co se tyce odrazu,to bys tu televizi musel mit na balkone,abys tam neco videl.
emmerityx (210)|17.10.2007 14:03
Kde se to dá vidět??
[QUOTE=lusy;153060]Tak jsem vcera sedel asi hodinu pred 40M87 (to Fko zas az tak lepsi nebude, krome snad uz vychytaneho firmware) a 42PFL9732D. [/QUOTE]
Milhor (118)|9.5.2008 18:11
Vyšel nový software Version: 000.064.014.018