Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Grundig Lenaro 82 Flat MFW 82-5610 REF - zkušenosti

xtonda (14)|15.8.2007 16:57
Jednoduchá otázka - máte někdo nějaké zkušenosti s televizorem Grundig Lenaro 82 Flat MFW 82-5610 REF?

Dík
miroslavfruhauf (36)|15.8.2007 19:25
osobně bych se Grundigu vyhnul obloukem, co jsem kdy viděl v této značnce hrát bylo o třídu slabší než značkové tv značky Samsung, LG, Panasonic, Sony
Golmanek (154)|15.8.2007 21:02
[QUOTE=miroslavfruhauf;147949]osobně bych se Grundigu vyhnul obloukem, co jsem kdy viděl v této značnce hrát bylo o třídu slabší než značkové tv značky Samsung, LG, Panasonic, Sony[/QUOTE]

Grundig byl značka daleko dříve než některé z uvedených firem a byl velmi dobrý. Současnou kvalitu neznám, pokud se nepletu, koupilo ho turci.
stani (1647)|15.8.2007 21:12
[QUOTE=Golmanek;147960]Grundig byl značka daleko dříve než některé z uvedených firem a byl velmi dobrý. Současnou kvalitu neznám, pokud se nepletu, koupilo ho turci.[/QUOTE]

Pokud se nepletu koupil ho Philips.... :p
emmerityx (210)|15.8.2007 21:19
Grundig patřil Philipsu cca 10 let (nepřímo a pak přímo), prakticky všechno pocházelo od Philipsu + nějaké ty designové výstřelky. Před pár lety se ho kvůli dlouhodobé ztrátovosti + závazkům k majitelce zbavil..nyní je to jen obchodní značka pro noname asie a spol. - prostě historie typické německé firmy...
speedyWS (53)|15.8.2007 21:56
Já v uplynulých dnech měl u CRT TV Grundig také vyhlídnutýho kandidáta: do doby, než jsem zjistil, že dříve dost známý Grundig nám jaksi ze(!) Sencorovatěl, a ani si nedal moc tu práci to zakamuflovat.

Na cizojazyčných fórech jsem nabyl z prezentovaných zkušeností dojem, že zkušenosti jsou obecně dost nevyrovnané: někdo má štěstí na dobrý kus a někdo má neštěstí, to je právě ono, dle popisu parametrů a vzhledu docela fajn a líbivý výrobek, kvalita ale dost nevyrovnaná a skutečné parametry v souhrnu "jen" opravdu průměr.

Pozitivně jiná situace s Grundigem ale může být (a asi je) u alternativy LCD TV: tam je dnes zájem, a proto musí být větší důraz na kvalitu a dobrý jméno, přesto jsem zaznamenal, že u Grundiga je třeba více počítat s opravami.
xtonda (14)|15.8.2007 23:59
No pokud Grundig zanikl a jen se přeprodala nálepka, tak do toho bych nešel.