Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aleternativní rozmazání obrazu v Sony Vegas 7

RaDim_ (128)|10.8.2007 16:05
Mohl by mi někdo doporučit nějaký filtr do Sony Vegas, popř. říct jak se to v Sony Vegas dělá, jestli to tam náhodou už zaintegrováno je. Jde o efekt rozmazání obrazu, ale ne obyčejné. Kdybych to měl popsat, jak by se to asi mělo vytvořit, bylo by to nejspíš tak, že se vezme jeden snímek obrazu a několik snímku před ním a několik snímku po něm se k němu přidá a prolnou se. Nevím jak se tomu říká, ale myslím, že něco takového se ve filmech běžně používá napřiklad u nějakých "psycho" scén, kde osoba ve filmu má nějaké psychycké stavy a všechno se jí "maže před očima". Normální rozmazání ale použít nelze, protože by to bylo jako když je nezaostřená kamera. Samozřejmě k tomu patří i nějaké to zpomalení obrazu, popř. "trhání" obrazu. To vím jak bych udělal. Ale ten základ ne. Díky
stayman (12393)|10.8.2007 16:06
Daj nejaku ukazku, neviem si to dobre predstavit
RaDim_ (128)|11.8.2007 17:20
Nemůžu vůbec nic najít. Budu se po tom dívat. Snad časem na něco narazím.
yhdista (1)|11.8.2007 17:42
A nešlo by to přes Pixelan Filter nebo Pixelan CreativEase. Dokáže zpomalit, vytvořit opožděné snímky ve zpětné vazbě - trail, apod.
stayman (12393)|11.8.2007 22:31
To by mohlo byt ono, ja som mal skor na mysli rozne rozmazanie pomocou Defocus pluginu ,alebo Blue.
Saxel (2279)|12.8.2007 12:19
[quote=yhdista;147652]A nešlo by to přes Pixelan Filter nebo Pixelan CreativEase...[/quote]
Máš pravdu, v CreativEase je filtr StepMotion, který dělá to co RaDim_ chce.
RaDim_ (128)|12.8.2007 14:46
Snažil jsem se to vytvořit složitejma a v praxi nepoužitelnejma metodama a mělo by to vypadat "přibližně" takto: http://bit.goo.cz/_other/rozmazani.avi A jinak, nevěděli byste kde ty filtry sehnat?
stayman (12393)|12.8.2007 15:24
Presne, potrebujes Pixelany, ale dokazes to aj s vo Vegase s motion blurom, je vo video buse !!!
RaDim_ (128)|13.8.2007 00:54
Jo, ten motion blur bude asi ono. Ale nějak jsem nepochopil, jak ten video bus funguje. To je prostě jenom na to, aplikovat nějakou obálku na určitou dobu? Nejde to nějak přidružit třeba jenom na konkrétní vrstvu? Prostě nevím, jak se s tím video busem zachází, nevím k čemu je to určeno.
stayman (12393)|13.8.2007 14:12
[QUOTE=RaDim_;147758]Jo, ten motion blur bude asi ono. Ale nějak jsem nepochopil, jak ten video bus funguje. To je prostě jenom na to, aplikovat nějakou obálku na určitou dobu? Nejde to nějak přidružit třeba jenom na konkrétní vrstvu? Prostě nevím, jak se s tím video busem zachází, nevím k čemu je to určeno.[/QUOTE]

Je to taka "finalna efektova stopa" , ktora ovplyvnuje vsetky, teda cely project, hlavne FX efekty, ale co sa tyka konkretne toho "motion bluru", tak ten dokazes vypnut na stopach, na ktorych ho nepotrebujes aplikovat !!!! Takze tam funguje perfektne len na trebars jednu/zvolenu video stopu. Nieco podobne mas aj s AUDIO BUSom.