Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Na jakém softu strihat AVCHD ??

Foolproof (2713)|14.11.2007 16:31
Nebo nainstalovat FFDShow a povolit AVC ve VfW dekoderu.:)
Lax (10)|14.11.2007 16:54
A to se udělá jak, to povolení?
Foolproof (2713)|14.11.2007 21:41
Sice nevím, co z toho leze za typ kontejneru, tedy jestli to bude fungovat bez jeho změny, ale podle obrázku. VfW, ne DirectShow.
vlada (3470)|15.11.2007 00:31
Potom ještě budeš muset převést video na AVI. Můžeš na to zkusit použít Avidemux, ale obávám se, že to selže. Takže bude nutný složitější způsob. Nějakým program (třeba TSRemux) demuxni zvuk a video. Potom programem AVC2AVI udělej z .h264 streamu AVI. To by mělo jít otevřít ve Vegasu přes VfW kodek (ffdshow). Zvuk (.ac3) natáhneš samostatně.
Foolproof (2713)|15.11.2007 16:27
Přesně jak píše Vlada mi to funguje z MKV v H.264.
ukzrg (5)|15.11.2007 22:04
neco je tu stale spatne
udelal jsem vse co zde popisujete ale ani jeden pokus nevysel
nedomnivam se ze jsem takova lama :)
ukzrg (5)|15.11.2007 22:11
tady je hlaska co me tak hezky informuje :)
vegas.jpg
ukzrg (5)|15.11.2007 22:51
tak se zda ze problem "vyresen"
sony vegas movie studio platinum je ve verzi 8.0c a prave v tom cecku mela vyjit podpora pro panasonic avchd
takze zrejme bude treba pockat i na c verzi vegas pro :)
vlada (3470)|15.11.2007 23:34
ukzrg
To je nějakej blábol ta chybová hláška. Jde Ti to AVI otevřít ve VirtualDubu?
ppepr (34)|16.11.2007 08:00
Tak jsem si přečetl v eng. časopise Videoprofi diskusi k formátu AVCHD. Byli tam zástupci hlavních hráčů na tomto poli a zástupci vývojářů editačního softu.Bylo tam několik zajímavých informací. Pro mne ta nejdůležitější byla ta, že smart rendering AVCHD zatím neumožňuje žádný soft. Njdříve se s ním počítá koncem roku 2008, kdy bude spuštěno jeho širší využití. Překvapil mne důvod - čeká se až klesnou ceny BR a HDV na úroveň blízkou DVD. Prozatím by tento formát mohl znamenat ohrožení pro tuto techniku. Doslova to přirovnávali k formátu DIVix, který umožnil nahrávat DVD na CD a tento kodek by tím, že umožní nahrávat HD na DVD, představoval pro tuto techniku konkurenci. Bylo by prý otázkou krátké chvíle co by noname výrobci DVD přehrávačů přidali podporu AVCHD a náklady na vývoj HD by se vracely o několik let déle. Zajímavá úvaha. Podrobně tam i rozebírali rozdíl mezi AVCHD SONY a Panasonic. Pokud jsem pochopil není tam rozdíl kvalitativní, ale pouze v doprovodných instrukcích, zde všichni přislíbili nápravu do konce tohoto roku.
ukzrg (5)|16.11.2007 08:30
[QUOTE=vlada;155880]ukzrg
To je nějakej blábol ta chybová hláška. Jde Ti to AVI otevřít ve VirtualDubu?[/QUOTE]

no aby nedoslo k omylu, tato hlaska vyskoci kdyz tam chci dat original mts file. avi vyrobene pomoci vyse zmineneho postupu vypada tak ze je to seda plocha s par barevnymi pixely :)
vlada (3470)|16.11.2007 21:33
ukzrg
Jo tak, to potom jo. A jak to AVI vypadá ve VirtualDubu? Máš opravdu poslední verzi ffdshow?
Foolproof (2713)|17.11.2007 15:25
[quote=vlada;155954]ukzrg
Jo tak, to potom jo. A jak to AVI vypadá ve VirtualDubu? Máš opravdu poslední verzi ffdshow?[/quote]

Šedá plocha s barevnými pixely.........
Typické - v nastavení FFDShow musí dát "Vypnout deblocking vždy".:-E :-E :-E
vlada (3470)|18.11.2007 14:36
Já to nemám zaškrtnuté a AVCHD přes ffdshow funguje bez problémů.
petr1976 (2)|18.11.2007 14:51
Ahoj mam kameru canon HG10 a používam na to soft Cyberlink PowerDirector 6.00.2312 kde video sestříham a ukládam do WMVHD pro XBOX 360.Po otestováni asi 10 softu zustavam u tutoho PowerDirector 6.00.2312a ffdshow nemusím vubec používat
MZagora (12)|6.2.2009 10:41
Podarilo se nekomu zprovoznit editaci M2TS v AVIDEMUX?
/Nebo je nejaky jiny jednoduchy FREE programek pro editaci?/
Jde mi jen o jednoduche upravy: vystrizeni nepovedene casti + spojeni vice souboru(stejnych vlastnosti) do jednoho. Vystup muze zustat M2TS, prehravani je OK, takze idealne bez re-encodingu.
S AVIDEMUXem jsem kdysi neco delal, tak jsem jej chtel zkusit, ale v defaultni instalaci to neumi :( (napise, ze soubor vypada jako MPEG, zkusi jej naindexovat, pak ze neumi zjistit rozliseni a nakonec ho neotevre)
Ke kamere jsem dostal: Ulead DVD MovieFactory, ale ten se mi to moc nelibi (male okno s nahledem videa, pada, ...)
Diky za pripadne info!
MZagora (12)|22.4.2009 01:08
Co jsem jeste tady vice prolit diskuze, tak jsem narazil programky:
Transport Stream Packet Editor
H.264 TS Cutter
Oba programy by mi fcnosti celkem vyhovaly, ale pri editaci M2TS:

Transport Stream Packet Editor, pouzivam tu free verzi 0.301, mi funguje jen kdyz zacnu od zacatku. Kdyz bych chtel cast nekde ze stredu, tak vysledek je uz pak jakoby bez videa - jako by jinde nez na zacatku nemohl najit nejaky frame na kterem zacit nebo pod. Podobne to pak dopadne s vice polozkovym EDL, dobre je jen 1. polozka, kdyz zacina od zacatku, dalsi uz ne.

H.264 TS Cutter - mam verzi V111, uz funguje lepe - vysekne libovolnou cast, vice polozkovy EDL da take dohromady, ale prechody mezi polozkami kostickuji a trepou se. Takze jsem alespon ve stavu, ze dokazu nahravku rozdelit na vice casti a tim tak vystrihnout nepovedenou cast.

Problem zrejme je, ze H.264 TS Cutter pri otevirani M2TS nahlasi:
---------------------------
No IDR-Frame in TS
---------------------------
It seems in this TS is no IDR-Frame.
It is necessary to set CutIn to I-Frame and Out Frame to B or even All-Frame.
Option -> Settings -> Advanced
---------------------------
takze v tom streamu nejsou asi zadne vhodne body pro rozdeleni.

Vice z toho temi jednoduchy programky asi nedostanu, ze?
Chtel jsem jeste zkusi nejaky novejsi Transport Stream Packet Editor, ale verze 0.740 mi padala a 0.755 me pak nesla rozjet - rve to problem s licenci (asi je to zblbe z te verze 0.740, kde mi sel trial rozjet)
Doplneni: Tak nakonec jsem verzi 0.755 rozjel, ale ta mi konci chybou: Index was outside the bounds of the array.
(http://www.videohelp.com/forum/archive/tspe-beta-out-editor-analyser-for-h-264-vc-1-mpeg2-bd-avchd-t362216.html)
dave_no (100)|6.5.2009 16:46
Zatim jsem bohuzel nenasel soft, kterej by zvladal to co potrebuju, tedy strih, prechody a nejaky obycejny titulky na zacatek a konec. Videa se mi hromadi a asi je brzo zacnu hazet do kose:( Netusil sem ze to bude az tak neprekonatelnej problem.

HD je sice super, ale pro me prakticky nepouzitelny.
dalizije (641)|6.5.2009 19:40
Nechápu ..................................... Základní soft kterej to zvládá je ulead X2. Vegas 8C taky v poho! A nejlíp se mě osvědčil APP CS3 s Mainconcept ....................
dave_no (100)|6.5.2009 20:53
Zkousel sem asi 5 softu, mezi nimi Pinnacle, Vegas, Adimax nebo jak a dalsi. Diky za tip na Ulead X2, ten facha naprosto skvele:)
Strapal (26)|25.5.2009 18:45
Zdarec. Osvetlite mi nekdo prosim, jak je mozne, ze surove mts prehraju na TV z kamery ve spickove kvalite, ale jakmile ty same soubory zkopiruju do PC a pres LAN do popcornu tak kvalita je pri prehravani z popcornu viditelne horsi ? Kamera do tv pres komponent a popcorn pres hdmi. Soft na strihani zatim nepouzivam, protoze nevim jaky (potrebuju sestrihane avchd ve stejne kvalite ukladat a ne vypalovat) a tak neni co by kvalitu zhorsilo.
Pytkin (7947)|25.5.2009 21:36
videl by som to na to, ze mas dako inak nastaveny komponentny vstup a hdmi vstup na telke ..
Strapal (26)|25.5.2009 21:57
Myslis jako nastaveni vstupu... hm hm, takovy rozdil ze by to byl ? Takze technicky neni mozne aby se cestou jak jsem popsal neco prekopalo na ukor kvality ?
Pytkin (7947)|26.5.2009 00:34
strapal : no skorej by to malo byt naopak .. ze HDMi je kvalitnejsie ako komponent ..
Strapal (26)|26.5.2009 17:10
Sak jo, proto mi to neleze do hlavy. Kamera je 1080i. Jeste prolezu to nastaveni, ale mam vse na HDMI. Spis si myslim jestli to neovlivnuje ten popcorn a jeho nastaveni vystupu. Mam tam auto.

Jeste k tomu strihacimu softu, pomohlo by kdyby nejaky soft na upravu avchd umel udelat iso ?
fra47 (1)|23.6.2009 13:14
Na linku http://www.avs4you.com/ jsem našel množství pgmů, kterými lze zpracovávat fool HD videa.Ještě je nemám odzkoušené,ale jsou zadara - zatím.