Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 35

Téma: Vyroba klipu z DVD do WMV

Nováček Avatar uživatele driller
    Registrace
    Jun 2007

Rad bych pozadal o radu pro prevod klipu z DVD do WMV. Potrebuji proste vystrihat klipy z filmu na DVD a prevest je do WMV. Zkousel jsem primy import VOBu do Vegasu 7.0 ale Vegas mi na tom mrzne - PC je slusny, zadny Celeron, pameti dost. Zatim tedy prevadim pres ConvertMovie 2.2 DVD do AVI (kodek DivX), AVI pak natahnu do Vegasu a striham a exportuji. Vyhovuje mi moznost strihani ve Vegasu, protoze nemusim do nejakeho okna (napr. jako u Pinnacle), jen natahnu mysi po ose co chci vyexportovat jako klip a dam export. Ale prevodem pres AVI v DivXu asi zbytecne ztracim na kvalite a mozna i cas. Muzete mi prosim poradit Vase zkusenosti pripadne jine nastroje? Diky!
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele Krist
    Registrace
    Nov 2004

Zkus VirtualDubMod nebo VirtualDubMpeg2. popr. to z nej pres frameserver nahnat do Vegasu dle https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=7469 (posledni prispevek od Foolproof )
    S temi VOBy me to taky stve, ve starsim Vegasu6 nebyl s importem problem, v 7 me to obcas taky mrzne
    Naposledy upraveno uživatelem Krist: 03-07-2007 v 09:21

Registrace
    Jun 2007

Diky, fakt uvazuju o prechodu zpet na verzi 6.0 ...

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

Převod do wmv ve Vegasu je děs, hrůza, bída a utrpení.

Pokud to potřebuji, dělám to v AvivoXCode, kvalita je stejná - stejný kodek či enkoder a je to asi 150x (slovy stopadesát) rychlejší.

Je tu pravidelně Avatar uživatele Whitejoker
    Registrace
    Mar 2004

nešlo by to ve Windows movie maker?
    Wmv snad je jejich proprietání formát ..,

Je tu pravidelně Avatar uživatele Krist
    Registrace
    Nov 2004

jeste me napada procoder

Registrace
    Jun 2007

Windows movie maker jsem zkousel, take neumi s VOBem, i kdyz jsem ho "prejmenoval" na .mpg.

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od driller Zobrazit příspěvek
    Windows movie maker jsem zkousel, take neumi s VOBem, i kdyz jsem ho "prejmenoval" na .mpg.
    Přejmenovat to nejde - demuxnout na video a audio, ale extra streamy tam asi taky nejdou.

One click enkoder.

Registrace
    Mar 2004

Umí to i Total Video Converter, ale je to pomalé jako ten Vegas

http://www.effectmatrix.com/total-video-converter/

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Tak neviem, nevsimol som si, ze by bol problem s importom VOB suborov (a celkovo Mpeg2 suborov, striham aj z takych kamier a verte, ze roznych..) do Vegas7 a ani som si nevsimol, ze by bol pri tych istych nastaveniach (to je jedine dolezite a zavisle) prevod do WMV rychlejsi inde. Skuste WMEnkoder, je to pecka priamo od vynalezcu.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

Já bych se taky přimlouval za WMEncoder - akorát teď si nejsem jistý, jestli bere i elementary streams (ES) nebo jen program stream (PS).
    Já bych postupoval takto (Vegas nemám):
    Demux VOBů (ProjectX nebo VobEdit) -> Střih v MPEG2Schnitt (jednoduchý komfortní bezeztrátový střih) -> WME
    pokud WME nepodporuje ES, pak ještě před ním provést multiplex do PS (*.mpg) - buď pomocí mplex (free) nebo MPEGtools od TMPGenc (není free).

Je tu ještě jedna možnost - stříhat přímo v ProjectX a ukládat jako *.m2p (volba v process window). Střih v PX je ale méně komfortní a lze tuším stříhat i na konci střihu jen po I-framech.
    Naposledy upraveno uživatelem Miuvek: 04-07-2007 v 09:14

Registrace
    Jun 2007

Diky moc za rady, pokusim se vse vyzkouset a dam vedet vysledek.

Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od Miuvek Zobrazit příspěvek
    Já bych se taky přimlouval za WMEncoder - akorát teď si nejsem jistý, jestli bere i elementary streams (ES) nebo jen program stream (PS).
    Já bych postupoval takto (Vegas nemám):
    Demux VOBů (ProjectX nebo VobEdit) -> Střih v MPEG2Schnitt (jednoduchý komfortní bezeztrátový střih) -> WME
    pokud WME nepodporuje ES, pak ještě před ním provést multiplex do PS (*.mpg) - buď pomocí mplex (free) nebo MPEGtools od TMPGenc (není free).

Je tu ještě jedna možnost - stříhat přímo v ProjectX a ukládat jako *.m2p (volba v process window). Střih v PX je ale méně komfortní a lze tuším stříhat i na konci střihu jen po I-framech.
    Ten postup je genialni, hlavne diky strihu v MPEG2Schnitt. Ten mi maximalne vyhovuje. Mam ale zatim jeden problem, nemohu ziskat zvuk. Nejsem zadny odbornik, ale pochopil jsem, ze DEMUXem mam asi rozumet zikani zvlast video a audio stopy z VOBu. Bohuzel pokud pouzivam VobEdit, vse projdem, ale audio ziskam je ve WAvU, KTERY MPEG2Schnitt nebere. Pokud ziskam zvuk v ac3, je velikost souboru nula. Asi pozivam VodEdit blbe - stisknu Demux a v dialogu vyberu AC3 Audio stream s hodnotou 0x80. Mohl bych pozadat o radu? Rad bych to dotahl do konce, protoze ten strih je pro me uzasny. Dekuji.

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Pokud je velikost souboru 0 tak to znamená, žes vybral soubor, který tam vůbec není nebo vybrals špatné parametry. Radši to dělej takto:

Registrace
    Jun 2007

Takto ziskam m2v a wav, ale wav nedostanu do MPEG2Schnitt. BUd jsem fakt lama, nebo nevim ... Je nejaky jiny easy program na demux, gugluju jak blazen, ale asi spatne ... dekuji

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Digitalizace filmů & maloseriová výroba DVD
    Od Ivo Mašek v sekci Stará technika (VHS, 8mm...)
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 19-02-2012, 14:22
  2. Nahradni baterie - domaci vyroba
    Od universum v sekci Videokamery
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 02-10-2010, 15:15
  3. Encore CS4 a výroba BD disku
    Od dejv v sekci Mastering
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 28-02-2010, 17:00
  4. Vegas 6 a výroba audio CD
    Od yaso v sekci Editace videa