Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení plazma s DVD - hdmi vs. scart

Tejklator (37)|4.7.2007 11:50
Určitě maš na tvém DVD komponentní out......tam je rozdíl oproti HDMI min. ......575p
http://www.sonydigital-link.com/tutorials/tv/diagrams/diagrams.asp?l=en&ct=hav
Foolproof (2713)|4.7.2007 23:17
Na tom tvém linku jt to fakt velmi populárně napsané.:)

Na Scartu může být cokoliv, podle toho co tam výrobce zařízení dá, tady např. věta " It can only transmit standard definition signals" se nezakládá na pravdě, už někdy v roce 2001 jsme měl Kiss, u kterého jsem mohl pomocí secret menu přepnout výstup na Scartu na komponentní a využít tak upscaler do projektoru.:)
Tejklator (37)|5.7.2007 10:19
to bych se hádal....koupil jsem komponentní kabel,který má v průměru asi 3cm,kdyby ve scart chtěly takhle odstínit každou lajnu měl by v průměru 10cm...nemluvě o těch slabounkých kontaktech....měl jsem pár DVD ale u každého v návodu bylo,že komponentní připojení se hodí pro max.kvalitu obrazu a třeba kamarád má 50´plazmu Thomsona,kde to píšou též...(mluvím o analog.!).....myslim,že kdyby to bylo jak píšeš,tak komponentní připojení už by dávno nebylo a možna by ani nevzniklo....
D_tvf (39)|5.7.2007 14:14
Klid.YPbPr , ktere beha pres Scart ma jen 576i ,nikdy vic.To je PAL a ne HD signal.
sasa69 (88)|5.7.2007 22:10
[QUOTE=vlada;145219]PC mají konektor DVI, který neumí zvuk. Takže pokud udělam redukci na HDMI, tak budu mít pouze obraz. Předpokládá se, že zvuk půjde do zesilovače a ne do zobrazovače.

PC má na výstupu DVI/HDMI nekódovaná data, pokud to nedostane do ruky Jehovista.

Všelijaké mrazačení signálu u A/V techniky není ale nic nového. Vzpomeň si například na Macrovision u analogového výstupu VHS a DVD přehrávačů. Naštěstí počítače zatím vždy umožňovaly podobné úlety obejít - Macrovision jde vynpout, do DVD mechaniky můžu nahrát region free (RPC-1) firmware, HD DVD a Blu-ray si můžu zkopírovat a přehrát bez HDCP atd. Jak dlouho ale ještě bude možné tuhle válku vést, si nedovolím odhadnout. Filmové společnosti mají na své straně opravdu hodně velkou hromadu peněz a daří se jim čim dál líp. Na přijímaných zákonech to je hodně vidět.[/QUOTE]

jak funguje redukce HDMI na této grafické kartě ??? (jen obraz jak píšeš,nebo i zvuk)(někdo mi tvrdil,že i zvuk,ale nechám si poradit u odborníka)
http://www.computershop.cz/eshop/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=38943&stiplname=ati-radeon-hd-2900xt-512mb-ddr3-pcie-vivo-dual-dvi-i-pci-express
sasa69 (88)|5.7.2007 22:20
omlouvám se za hloupý dotaz (přečetl jsem si ten článek ještě jednou a na vše je tam odpověd..)
myšlenka byla rychlejší než oči :-)
špéra (16)|6.7.2007 15:12
[QUOTE=Golmanek;144294]To já Ti věřím, ale já ji neviděl ani v Electrowordlu, Datartu ani v Globosu:-) Max. LG nebo Šamšunk.[/QUOTE]

no v datartu ji neuvidíš protože ji prostě neberou a brát tento formát dle prodávajícího nebudou!
v elekroWordu jsem viděl prodávat zatím jen stärší modely. možná došlo ke změně ale zatím jsem ji nezaznamenal. rozhodně se vyplatí počkat. panasonic vyjíždí další z avizované nabídky řady 7, 70, 700, a to jak PV, tak Px a dokonce u 42 PZ. takže je třeba vydžet až bude zase ve výrobním programu.
jinak sám mám px70 s dvd EH 50 a je to super dá se dokonce na dvd nahrávat z TV digitálně s tím že nemohu koukat na jiný digitální kanál ale mohu sledovat současně cokoliv analogově. je to bezva. uvažoval jsem taky o42" ale nakonec jsem rozumově vzhledem k 2,5m pozorovací vzdálenosti a kvalitě kabelovky zvolil " menší" zrno vzhledem k menší uhlopříčce.

má někdo nějakou informaci jak to je s dekodováním MPEG 4 za pomoci co já vím karty nebo firmware či čeho toho lze dosáhnout?

jo a kvalitní ceny jsou na na Kasa.cz. v praze je kamený obchod vedle Bílé labutě, kde jsou tyto TV za obdobné ceny.
Golmanek (154)|6.7.2007 18:58
[QUOTE=špéra;145366]no v datartu ji neuvidíš protože ji prostě neberou a brát tento formát dle prodávajícího nebudou!
v elekroWordu jsem viděl prodávat zatím jen stärší modely. možná došlo ke změně ale zatím jsem ji nezaznamenal. rozhodně se vyplatí počkat. panasonic vyjíždí další z avizované nabídky řady 7, 70, 700, a to jak PV, tak Px a dokonce u 42 PZ. takže je třeba vydžet až bude zase ve výrobním programu.
jinak sám mám px70 s dvd EH 50 a je to super dá se dokonce na dvd nahrávat z TV digitálně s tím že nemohu koukat na jiný digitální kanál ale mohu sledovat současně cokoliv analogově. je to bezva. uvažoval jsem taky o42" ale nakonec jsem rozumově vzhledem k 2,5m pozorovací vzdálenosti a kvalitě kabelovky zvolil " menší" zrno vzhledem k menší uhlopříčce.

má někdo nějakou informaci jak to je s dekodováním MPEG 4 za pomoci co já vím karty nebo firmware či čeho toho lze dosáhnout?

jo a kvalitní ceny jsou na na Kasa.cz. v praze je kamený obchod vedle Bílé labutě, kde jsou tyto TV za obdobné ceny.[/QUOTE]

Dík. V Datartu měj teď 42PX na Zličíně. Jinak na Kasa.cz už nikdy nic nekoupím, stačilo narazit na jednoho kreténa u nich na prodejně. Nechal jsem u nich asi 60 000 Kč a tohle hovado to všechno smetlo. Prostě magor, kterej chtěl mít za každou cenu pravdu a dokonce mě poslal zpět, protože něco vyžadoval. Zpět asi 25km. A druhý den jsem zjistil, že to prostě není potřeba, že když člověk chce, tak to jde. Ale ten pán to nechtěl. Jo a byl to dárek na vánoce a byl jsem pro něho asi 22.12., takže si dovedete představit tu frontu u nich a tu ucpanou Prahu. Možná Vám to tak teď nepřijde, ale pokud strávíte přes hodinu k nim, pak půl hodiny na přepážce a dozvíte se, že musíte ještě něco přivézt, jedete opět přes hodinu domů, pak přes hodinu k nim a pak se dozvíte, že po Vás vyžadoval něco, co nebylo potřeba (na vlastní oči jsem viděl, že to nebylo potřeba, jen to chtělo chtít), tak už u nich nebudete nic potřebovat. A diskuze s jednatelem firmy o vandých pixelech na LCD monitorech, marná sláva. Psal jsem mu, že chci během 14 dní od koupě vrátit PC včetně LCD monitoru - mám na to nárok. Náhodou měl totiž vadný pixel, o kterém jsem zmínil. A tenhle pán jednatel nemluvil o to, že mám nárok na vrácení, což je prostě evidentní, ale mluvil o tom, že prostě nemůžu vrátit LCD s vadným pixelem, o což vůbec nešlo. No prostě diskuze k ničemu. Nikdy víc Kasa.cz i kdyby měli sebe lepší ceny. Teď měli tu požadovanou plazmu co jsem chtěl zda dobrý peníze, ale nas..., koupil jsem jinde a hotovo. Nejsem nějaký typ, který žádá nějakou větší pozornost, ale sr.. si na hlavu nenechám.
KOCOUR65 (653)|6.7.2007 19:32
Takze novou plazmu 37 uz si koupil - uz jsou zase na trhu ?
Golmanek (154)|6.7.2007 22:43
No už to jako beru že jí mám:-) Ještě ne, stále čekám, už 18 dní:-( Už jako počítám s dalšíma komponentama právě k té plazmě, neberte mě jako lháře:-)
Golmanek (154)|6.7.2007 22:47
Já jsem ve skutečnosti koupil, ale ještě jsem neměl možnost si jí vyzvednout a zaplatit. páč jí nemají:-) i když na webu píší, akce do vyprodáno zásob:-) Tak jsem se jim ozval, jaké zásoby mají na mysli.
KOCOUR65 (653)|6.7.2007 23:01
tak to jo - az ji budes mit tak dej vedet-jsem zvedavej kdy dorazej
Golmanek (154)|6.7.2007 23:15
To už budeme fousatý dědkové a s internetem nebudeme umět:-)
vlada (3470)|8.7.2007 00:38
Tejklator, D_tvf
Podle mě motáte dohromady normy pro přenos signálu a kabely. Ono to bývá často jedno a totéž, ale u SCARTu to zrovna neplatí. SCART umí kompozit, s-video i RGB. A pokud si někdo vzpomene, že místo RGB tam pustí YUV, tak umí i YUV. Jediný problém je v tom, aby se shodly na signálu zdroj a přijímač. Ale teoreticky není problém dostat přes SCART full HD v komponentu.
The-Rock (3)|18.1.2011 22:05
to vlada:
opravdu? A jak se dá přes SCART dostat Full HD kvalita??

Jinak jsem měl problém taky, jak propojit své domácí kino (mám Thomsona a nechci měnit, protože hraje opravdu dóbře) které nemá HDMI..ale teď si budu kupovat plazmu LG 50" a nevím jak to propojit aby byl obraz opravdu v max kvalitě..ale teď mě napadlo, že to jde udělat přes redukce, někdo tu psal SCART RGB, ale já bych to viděl takto..

Redukce z DVD -> http://www.alza.cz/redukce-dvi-component-3m-d85382.htm

a z té redukce do Plazmy -> http://www.alza.cz/redukce-hdmi-dvi-hama-dual-link-zlacene-konektory-d79465.htm

Otevřel sjem opravdu zaprášené téma.. :-) jen bych poprosil o radu, jestli je to tak možné..dosáhnout co nejkvalitnějšího obrazu..!

Díky MOC všem..
SPAWN (744)|18.1.2011 22:16
Ma to DVD komponentni vystup? YUV (YPbPr)
The-Rock (3)|18.1.2011 22:25
Ano..má to výstup Y Cp/Pb a Cr/Pr..nejde mi o zvuk, jen ten obraz..takže by to tak mohlo jít? Děkuju!!
The-Rock (3)|19.1.2011 19:14
Jen by mě zajímalo ještě, výsledný formát obrazu bude z DVD (po připojení těch redukcí) analogový nebo digitální??
SPAWN (744)|20.1.2011 11:22
digital, ale i presto bych radeji popremyslel nad blu-ray prehravacem s hdmi prece jenom je to nekde jinde nez klasicke dvd.
Hornet F-18 (1328)|20.1.2011 12:44
tiez som chcel napisat to iste :-)
BR prehravace su uz vo velmi dobrych cenach(cca od 100€) a obraz je fakt o dost lepsi ako klasicke dvd, a vystup cez HDMI , takze uz ziadne zbytocne problemy s prepajanim, prehravanie snad vsetkych fomatov, atd...
jarod72pm (841)|20.1.2011 13:06
A nebo zvolit moderní variantu HDD/flash/usbDVD/a jiné připojení a koupit Multimediální krabičku kde přehraješ téměř vše .