Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Počítač pro střih videa - ohodnoťte sestavu

Brucholet_shw (45)|11.5.2007 12:46
To Pitomec:
Ano jsem vinen tím, že neuznávám vedoucí úlohu jedné strany (pardon, platformy).
Please torture me and kill my family.
Takhle nějak se teď cejtím: http://www.plum-blossom.net/blog/images/iraq-vote-form-thumb.jpg
Místo Iraq doplňte Intel.


Co jsem chtěl vědět jsem se dozvěděl. Další pokračování flamu shledávám nezábavným.
Děkuji Mikeovi a DoomHammerovi za pomoc, s ostatními se loučím.
Brucholet.
Ivo Mašek (10205)|11.5.2007 12:52
[QUOTE]Ano jsem vinen tím, že neuznávám vedoucí úlohu jedné strany (pardon, platformy).
Please torture me and kill my family. [/QUOTE]
[QUOTE]Co jsem chtěl vědět jsem se dozvěděl. ....
Děkuji Mikeovi a DoomHammerovi za pomoc, s ostatními se loučím.[/QUOTE]
Já myslím, že je to úplně jinak. Ty máš nějaký rozpočet a ten ti vyhovuje pro AMD, ale již ne pro Intel. A proto jsi to potřeboval posvětit. Prostě udělat s přání otce myšlenky. Dva ti to tu posvětili (v to, co jsi tajně doufal), a udělal jsi zadost svému svědomí. Že nejsem daleko od pravdy?:)
Pitomec (10211)|11.5.2007 13:04
[quote=DoomHammer;141360]profíci ve studiích asi nedělají na PC :-)
pro IM: jejich kompy samozřejmě CPU mají, ale je otázka jestli je to klasika x86 nebo nějaký PowerPC nebo něco úplně jinýjo
AMD má performance rating, intel zase zmatné značení procesorů pomocí kódů, babo raď co je lepší. a co je na tom PR tak zavádějícího? je to jenom číslo bez nějakého označení jednotky. já mám v mašině CPU s kódem 3200+ a SKUTEČNÁ frekvence je 9x200, někdo má zas C2D 4500 a taky mu to jede na 2GHz.[/quote]
Intel má naprosto jasné značení CPU už od počátku. A u nových C2D je tam frekvence napsaná automaticky za označením CPU (např. INTEL Core 2 Duo E6600 BOX 2.40GHz 1066MHz FSB 4MB L2 Cache LGA775, http://shop.computershop.cz/eshop/default.asp?cls=stoitem&stiid=28642). U AMD je tam naproti tomu pořád ta stejná kravina s označením +
Pitomec (10211)|11.5.2007 13:10
[quote=Brucholet_shw;141362]To Pitomec:
Ano jsem vinen tím, že neuznávám vedoucí úlohu jedné strany (pardon, platformy).
Please torture me and kill my family.
Takhle nějak se teď cejtím: http://www.plum-blossom.net/blog/images/iraq-vote-form-thumb.jpg
Místo Iraq doplňte Intel.


Co jsem chtěl vědět jsem se dozvěděl. Další pokračování flamu shledávám nezábavným.
Děkuji Mikeovi a DoomHammerovi za pomoc, s ostatními se loučím.
Brucholet.[/quote]
Už se budu jenom opakovat ze včerejška, ale bude nejlepší, když pro příště sem podobný dotaz ani nedáš, protože ty nechceš reálnou odpověď, ale pouze potvrzení toho, že ses rozhodl správně. Takže když tady všichni (vyjma dvou) napíší, že si máš koupit Intel, tak seš jak Jirásek (Proti všem) a tento názor tě stejně nezajímá. Ušetři nám práci a podobné dotazy v dalších kolech formuluj jasně tak, aby každý věděl, že ti má jenom fouknout pod pytel a doporučit co chceš zrovna ty sám koupit, bez ohledu na to, že je to krám :-I
Pitomec (10211)|11.5.2007 13:34
Ještě se tady zapomněla zmínit jedna věc - procesory Intel C2D jsou ideální pro OC a pak ten rozdíl výkonu oproti AMD je naprosto markantní. To jenom pro úplnost, aby fandové AMD věděli, příp. nezapomněli 8-)
Brucholet_shw (45)|11.5.2007 13:41
To Mašek:
Máš pravdu, že když jsem pokládal první otázku, byl jsem už pro AMD rozhodnutý. Kdybych nebyl, tak první logická otázka by zněla "Intel nebo AMD?" Mike a DoomHammer řešilI problémy k tématu, Pitomec se mě snaží přesvědčit, že jsem položil špatně otázku (Intel vs. AMD). Btw Pitomcovo názorů si stále vážím, některé jeho nápady jsou neotřelé. Proto jsem ho také v první otázce oslovil. Holt je jenom prudší povahy a pro ostré slovo nejde daleko.


Před 2 rokama jsem začal se střihem s frekvencí cca 4 videa o délce 7-8 minut ročně. Na to stařičký Prescott v pohodě stačil.
Protože mě střih chytil, tak kupuju kameru a těch videí bude přibývat (natočit děti na procházce, večer to střihnout a druhý den ráno jim to pustit ... docela to slaví úspěch :-) )
Když jsem uváděl využití na 80%, tak asi vznikla představa, že počítač u nás běží 24 hodin denně. Skutečnost je asi 4 hodiny obden, o víkendu víc. Video střihám jenom já (a stále se učím), těch 20% Officů připadá na manželku.

Moje motivace tedy je posílit výkon PC tak, aby:
- měl rozumný poměr cena/výkon
- zkrátil dobu renderování ve srovnání se starým Prescottem
- byl tichý
- neprodukoval moc tepla

// doom, opravena hrubka, já se omlouvám ale fakt si memůžu pomoct :-)
Pitomec (10211)|11.5.2007 14:05
Mně osobně je teda srdečně jedno co si koupíš, protože já mám E6600 a jsem spokojen, přičemž pro ostatní platí přísloví, že každý je strůjcem svého štěstí :)
stayman (12393)|11.5.2007 14:07
[QUOTE=Brucholet_shw;141370]
Moje motivace tedy je posílit výkon PC tak, aby:
- měl rozumný poměr cena/výkon
- zkrátil dobu renderování ve srovnání se starým Prescottem
- byl tichý
- neprodukoval moc tepla[/QUOTE]

Na vsetkytie styri zatrzitka je jasna a jednoznacna odpoved C2D. Inak je to sebaklam, ale asi to vlastne chces, takze uz prestan exhibovat a venuj sa nakupom.:-R
Ivo Mašek (10205)|11.5.2007 14:15
Brucholet_shw:
Já bych ti odpověděl asi takto: Když jdu na nákup, neberu si peníze tak akorát, ale vždy více. Mohlo by se stát, že bych se pro zbytek musel vracet. Pochopil jsi, co jsem tím myslel?:)
Doom (2331)|11.5.2007 15:32
staymane, kecáš jako obvykle :-)
co se týká AMD vs. Intel v topení, tak je to vyrovnané. EE varianty procesorů od AMD jsou opravdu efficient a TDP mají dobré. jak je na tom C2D?

a co se týká AMD a overclocku, pokud máš solidní desku, potom i AMD lze slušně přetočit. já sice OC neholduju, ale CPU se základní frekvencí 1800 MHz jsem si na 2GHz přetočil v klidu aniž bych se v tom musel nějak výrazně štárat - tím myslím měnit napětí, sahat na FSB/DRAM ratio a podobně (do extrémního OC se mi moc nechce)
Alf (888)|11.5.2007 17:18
Z 1,8 na 2,0GHz - tomu se snad nedá ani říkat přetaktování. U Intelu se bavíme o desítkách %, ne o jednotkách. Jsou i případy (na OCGURU jich najdeš dost), kdy má někdo E4300 (1,8GHz) přetočenou přes 3 GHz. A tady už je poměr cena/výkon úplně někde jinde. :)
jojto (865)|11.5.2007 17:55
Asus P5B Deluxe
Arctic Cooling Freezer 7 Pro
AM1 DDR2 512MB 800MHz x2

teplota: Idle - 37°C
Burn - 45°C
cpu.jpg
Saxel (2279)|12.5.2007 13:13
jojto: ty brďo, 3,5GHz! Je to při té frekvenci stabilní? Jak máš nastavenou děličku pro paměti?
Alf (888)|12.5.2007 13:20
[QUOTE=Ivo Mašek;141377]Já bych ti odpověděl asi takto: Když jdu na nákup, neberu si peníze tak akorát, ale vždy více. Mohlo by se stát, že bych se pro zbytek musel vracet. Pochopil jsi, co jsem tím myslel?:)[/QUOTE]Já myslím, že nepochopil (nebo nechce pochopit) už jenom proto, že už při zakládání tohoto threadu byl rozhodnutý (jak už napsal dřív Pitomec) pro AMD. Akorát to mohl napsat do názvu threadu a mohl některým z nás ušetřit hromadu času. V každém případě asi nemá cenu ho přesvědčovat, ale on na to přijde časem sám.
sid_1 (526)|12.5.2007 16:33
[QUOTE=jojto;141384]Asus P5B Deluxe
Arctic Cooling Freezer 7 Pro
AM1 DDR2 512MB 800MHz x2

teplota: Idle - 37°C
Burn - 45°C[/QUOTE]

sorry, ale těm teplotám a ještě s Freezerem moc nevěřím, při taktu 3.5GHz to musí jít určitě k 60, otestuj stíše s Intel Thermal Analysis Tool
Tipi (104)|12.5.2007 16:36
Prešiel som celé toto vlákno a rozmýšľam čo k tomu dodať... Nechcem vliezť do nejakého flameware, preto sa pokúsim byť opatrný. (V rámci možností) Myslím, že jak Pitomec, Stayman, tak ostatný skalný zástanci Intelu, alebo AMD, by si mali uvedomiť hlavne to, že základná otázka znie: Ktorý procesor Athlon X2, alebo Core 2 Duo a NIE AMD, alebo Intel! Je predsa jednoznačné, že architektúra Core 2 Duo je neporovnateľne vyspelejšia než K8, bodaj by to tak nebolo ak si zoberieme, že je cca o 3 roky novšia, že áno. ALE! Otázka neznela ani tak že, ktorý procesor je lepší (a už vonkoncom nie ktorá značka). A ak si zoberieme, že tu ide o pomer cena/výkon, tak ešte aj „staručká káosmička“ má čo povedať. A tie vaše „argumentácie“ o stabilite, čipsetoch a pod. mi prpadajú asi takto:

Karol:
Ty Peter, blondínky sú fajnové!
Peter:
Hej, Hej, ale aj brunetky sú dobré!
Karol:
Čo ti je...be?!?! Brunetky?!?! Fúúúúj?!?!
Peter:
Pozri ak je dievča pekné tak je to jedno aké má vlasy nie?
Karol:
Niéééé. Brunetky smrdia. Majú krátka nohy. A sú navyše aj tlsté!
Peter:
BLA BLA BLA BLA
Karol
BLA BLA BLA BLA

...

Peter:
Ty počuj Karol, mal si ty už vôbec niekedy brunetu?
Karol:
Ale ty si ko...ot, veď Niéééé. Veď Brunetky smrdia, majú krátka nohy, sú navyše aj tlsté a BLA BLA a BLA BLA BLA


...neviem či musím vysvetľovať načo narážam...


Ešte niečo
Môj prvý procesor bol Inte (P133), druhý tiež Intel (Celeron633@950 na doske Abit BX133 - skvelá mašinka), ale v dobe keď som chcel upgradovať (asi 3-4 roky dozadu) Intel mne osobne nevedel ponúknuť nič. Ak som trošku pouvažoval, tak za takmer 3 násobok ceny som dostal rovnaký výkon ako u AMD a ešte k tomu sa to hrialo ako sviňa. A nebolo to rozhodnutie typu "lebo to mi poradili", alebo "lebo tak som to niekde čítal". Objednal som si na sklad zopár procíkov zopár dosiek a testoval a testoval a testoval. A akokoľvek som si to nechcel priznať, AMD bolo výrazne vo výhode - hlavne ak som si zobral pomer cena/výkon. Tak som si zaobstaral kvalitnú dosku (Abit AN7), zdroj (Enermax), pamäte (Corsair) a osadil s Athlon XP 2200+ to som „crackol“ na bartona a vytočil nad úroveň Athlon XP3200+. Túto mašinku používam dodnes a je absolútne stabilná! Nie raz sa stane že dám do dávky komprimovať niekoľko hodín videa do MPG2, takže sa stane že ho nevypnem hoc ani 100(a viac)hodín a CPU beží nonstop na 100%. A PC medzi tým normálne používam (hry, hudba, internet). A je mi úplne ukradnuté že beží "len" na 2,2GHz, hlavné je že pri tejto frek. bez problémov vyfliaca nejakého prescotta na 3,2GHz...

Ak by som teraz rozmýšľal nad upgradom, tak by som pravdepodobne zobral (asi tak na 99,9%) C2D. Ale pred uvedením C2D, by som ani nerozmýšľal o procesoru od firmy Intel. Či sa to niekomu ľúbi, alebo nie architektúra Netburst bola jemne povedané nevydarená (hlavne v porovnaní s K8). A myslím si, že graf, ktorý tu tak hrdo predložil Pitomec to jasne dokazuje.

Dalo by sa ešte o tom ešte veľa diskutovať, ale ani neviem či to má cenu s ľuďmi, ktorý tu vyťahujú PR rating vs. skutočná frekvencia, výbavu základnej dosky pripisujú k značke procesoru, atď. Schválne! Otázka pre Pitomca: Ako by podľa teba dopadol intel ak by teraz začal predávať procesory pod názvom (označením) Core2 Duo 1860MHz? Koľkým ľudom srmteľníkom by asi tak došlo že výkon bude „kapku“ vyšší ako napr. u Pentium D925 3200MHz???
Pitomec (10211)|12.5.2007 16:51
Tady ale nejde o žádný poměr cena/výkon, ale jen a pouze o ten výkon, protože procesor bude z 80-ti procent sloužit na práci s videem, čili se nemůžeš orientovat výhradně podle ceníku. To je naprostá hloupost takto uvažovat. Ty prostoje díky kterým bude uživatel stát a čekat (když si koupí AMD) ho vyjdou na mnohem větší ztrátu, než když hned zkraje investuje o pár tisícovek víc za C2D od Intelu.

Intel svoje současné CPU C2D prodává s uvedením skutečné frekvence a označení E6xxx není vlastně vůbec nic s taktem společného.
Tipi (104)|12.5.2007 17:57
[QUOTE=Pitomec;141428]Tady ale nejde o žádný poměr cena/výkon, ale jen a pouze o ten výkon, protože procesor bude z 80-ti procent sloužit na práci s videem, čili se nemůžeš orientovat výhradně podle ceníku. To je naprostá hloupost takto uvažovat. [/QUOTE]

Ešte jedna otázka. Čo by si poradil v tomto istom vlákne ak by bol založený pred uvedením C2D? Keď ide, len a len o výkon? AMD? Alebo si hlúpi? (bez urážky, narážam na toto „To je naprostá hloupost takto uvažovat.“) ???

[QUOTE=Pitomec;141428] Intel svoje současné CPU C2D prodává s uvedením skutečné frekvence a označení E6xxx není vlastně vůbec nic s taktem společného.[/QUOTE]

Ej ej… vidím, že sa predajom procesorov (PC čok) sa neživíš B-)... Vidíš, vidíš sám si si odpovedal, označenie (E6600, 3600+ 6000+, E4300, atď) nemá nič spoločné s frekvenciou, ALE s V Ý K O N O M! A či sa ti to ľúbi, alebo nie, to „E6xxx“ je vlastne svojim spôsobom PR rating. Sám si predsa napísal že tvoj terajší C2D E6600 ja presne o 100% rýchlejší ako jeho predchodca P4 na 3200MHz. A ak si vynásobím 3200x2 tak je to 6400. A ak si zoberiem, že to „rychlejší přesně o 100%“ zrejme nebude úplne presne 100%, tak sa dostaneme nebezpečne blízko k magickému číslu 6600. Žeby náhoda? ;) Nie! Tie čísla slúžia na to aby sa tie procesory dali ľahšie zaradiť vo výkonnostnom rebríčku. To nakoľko sa to darí je už iná vec....

Ani by si netušil, aké bolo ťažké vysvetliť nejakej lamke, že „nekupuj toho Celerona 2,4GHz a radšej zober toho athlona 2GHz, ktorý je oveľa výkonnejší“. A ak by tam výrobca nedal to magické 3200+ tak by to bol nadľudský výkon ;) A teraz keď si na to u ľudia zvykli, tak to celé začne odznova... :-k ...vysvetliť niekomu, že nejaký C2D na 2,16GHz nakope nejakého athlona na 2.6Ghz do predele a nejaké to pentium na rovnakej frekvencii už vonkoncom, bude tiež neľahká úloha. :) Celkovo nechápem čo tu vyskakuješ s frekvenciou však je nad slnko jasné, že dnes frekvencia s výkonom nemá nič spoločné. Pripadá mi to ako ďalšie tvoje „argumenty“.
jojto (865)|12.5.2007 18:08
[QUOTE=Saxel;141413]jojto: ty brďo, 3,5GHz! Je to při té frekvenci stabilní? Jak máš nastavenou děličku pro paměti?[/QUOTE]

Stabilne to je. Nechal som to asi mesiac na nominalnej frekvencii a asi druhy tyzden ide na tejto frekvencii, ale iba pri enkodovani. Delicka 1:1, 5-6-6-18 a voltaz CPU 1.4625V. Skusal som Prime95, po 2 hodinach som to vypol, pocas enkodovania v pohode.

sid_1
Tie teploty mi ukazuje utilita od Asusu (PC Probe II ) a otacky su 2500. Pravda, moze to byt viac, ale akosi ma to netrapi.
clee (6592)|12.5.2007 19:05
pomer cena/vykon je podstatnej ukazatel, ale spis se ridim tim kolik musim zaplatit za stejnej vykon u ruznejch znacek plus fakt ze majors (digidesign a spol.) sou tezce pro-intel, krome sonicu sem uz dlouho u zadny profesionalni video aplikace nevidel doporuceni non intel cpu, pac na intelech je to vesmes napsany a odladeny, prirovnani k autum je adekvatni, s bagem se da nalitat 500kkm vcelku bez problemu, filcka je tou dobou na srotisti...
Tipi (104)|12.5.2007 19:15
No ešte sem ťahajte životnosť CPU a už ma fakt je...ne :)
Mike (617)|12.5.2007 21:55
TYhle diskuze konci vzdycky stejne - flamem a zadne argumenty, stejne nikdo nikoho nepresvedci. Kdyz jsem pred pul rokem kupoval notas, sel jsem do C2D, protoze to byla v tu dobu nejlepsi volba, kdyz jsem pred 2 mesici kupoval desktop, sel jsem do AMD, protoze to byla v tu dobu nejlepsi volba

NEJDULEZITEJSI argument je pomer cena, protoze kdyz si ted koupim to nejrychlejsi a nejdrazsi a za pul roku ten samy procesor je mainstream a soused ho koupil za zlomek ceny, tak si budu rikat, jakej jsem kreten. Pokud by mi slo jen o vykon, tak si kupuju procesor kazdy mesic novy. Navic argument, ze jeden procesor je o par procent rychlejsi je sice hezky, ale potrebuju to, kdyz to stejne koduju v noci a rano je to hotovy a je mi jedno, jestli to je tri rano nebo ve ctyri? Chci aby to bylo rano v osm. Je mi jasne, jak mi tady ted kazdy bude tvrdit, ze koduji milion videi za den a potrebuji to co nejrychleji. S tim souvisi i pretaktovani - take jsem driv pretaktovaval, ale od jiste doby to nedelam, protoze to nema smysl. Opet ze stejneho duvodu. Ze stejneho duvodu nepotrebuju 3D desktop - rotace desktopu a ruzne efekty, ktere jsou jen efektni a jinak k nicemu.

AMD i Intel delaji dobre procesory a tato diskuze je o nicem s pouze prekroucenymi argumenty podle toho, jak se to komu hodi.

Srovnani s auty je na miste. Ve fórech je to stejne - kazdy preferuje svoji znacku a argumentuje jen svymi vymysly. Vzpominam si ted na slogan Besipu - "Mezi řidiči koluje spousta mýtů, polopravd a omylů o řízení vozidel. Bohužel spousta podle nich jezdí." S tímto je to stejné. Také vzpomínám na nedávnou diskuzi Plazma nebo LCD. Bylo to úplně stejné.

Takze s tim prosim prestante a venujte se normalnim problemum.
Pitomec (10211)|13.5.2007 10:49
[quote=Tipi;141432]Ešte jedna otázka. Čo by si poradil v tomto istom vlákne ak by bol založený pred uvedením C2D? Keď ide, len a len o výkon? AMD? Alebo si hlúpi? (bez urážky, narážam na toto „To je naprostá hloupost takto uvažovat.“) ???

Ej ej… vidím, že sa predajom procesorov (PC čok) sa neživíš B-)... Vidíš, vidíš sám si si odpovedal, označenie (E6600, 3600+ 6000+, E4300, atď) nemá nič spoločné s frekvenciou, ALE s V Ý K O N O M! A či sa ti to ľúbi, alebo nie, to „E6xxx“ je vlastne svojim spôsobom PR rating. Sám si predsa napísal že tvoj terajší C2D E6600 ja presne o 100% rýchlejší ako jeho predchodca P4 na 3200MHz. A ak si vynásobím 3200x2 tak je to 6400. A ak si zoberiem, že to „rychlejší přesně o 100%“ zrejme nebude úplne presne 100%, tak sa dostaneme nebezpečne blízko k magickému číslu 6600. Žeby náhoda? ;) Nie! Tie čísla slúžia na to aby sa tie procesory dali ľahšie zaradiť vo výkonnostnom rebríčku. To nakoľko sa to darí je už iná vec....

Ani by si netušil, aké bolo ťažké vysvetliť nejakej lamke, že „nekupuj toho Celerona 2,4GHz a radšej zober toho athlona 2GHz, ktorý je oveľa výkonnejší“. A ak by tam výrobca nedal to magické 3200+ tak by to bol nadľudský výkon ;) A teraz keď si na to u ľudia zvykli, tak to celé začne odznova... :-k ...vysvetliť niekomu, že nejaký C2D na 2,16GHz nakope nejakého athlona na 2.6Ghz do predele a nejaké to pentium na rovnakej frekvencii už vonkoncom, bude tiež neľahká úloha. :) Celkovo nechápem čo tu vyskakuješ s frekvenciou však je nad slnko jasné, že dnes frekvencia s výkonom nemá nič spoločné. Pripadá mi to ako ďalšie tvoje „argumenty“. [/quote]
Nemá smysl řešit "co by bylo kdyby", ale na práci s videem byl, je a nejspíš i bude Intel jasnou jedničkou vždycky.

Označení CPU od Intelu není žádný rating a podobné zcela zavádějící údaje, jak to dělá AMD - Intel uvede E6xxx a u toho je napsaná skutečná frekvence, čili hodnověrné údaje a ne nějaké bajky, které mají v uživatelích budit dojem, že 2GHz procesor je 3,8GHz (což přesně dělá AMD a jak je vidět, tak jim to stejně není nic platné a jsou oproti Intelu v řiti). Nejspíš s PC moc dlouho neděláš, takže toto jde mimo tvoje chápání a já to dál rozebírat nebudu.
Jinak když si vynásobíš 2x 3200, tak dostaneš 6400, když si vynásobíš 1x1, tak dostaneš 2 a když si vynásobíš něco úplně jiného, tak dostaneš taky určitý výsledek - to mám podle tvých výpočtů začít věřit tomu, že označení E6600 je frekvence/rating? No špatné by to nebylo mít CPU 6,6GHz (u AMD by to jistě nebyl problém, papír snese všechno :-D ).

AMD i přes svoje blafování hraje druhé housle, takže lidi asi nejsou tak na hlavu, jak si myslíš - a pokud sám tvrdíš, že výkon nemá s frekvencí nic společného, tak je to o další důvod víc, aby AMD psalo pravdu a ne nesmysly :-D
Pitomec (10211)|13.5.2007 11:11
[quote=Mike;141446]NEJDULEZITEJSI argument je pomer cena, protoze kdyz si ted koupim to nejrychlejsi a nejdrazsi a za pul roku ten samy procesor je mainstream a soused ho koupil za zlomek ceny, tak si budu rikat, jakej jsem kreten. Pokud by mi slo jen o vykon, tak si kupuju procesor kazdy mesic novy. Navic argument, ze jeden procesor je o par procent rychlejsi je sice hezky, ale potrebuju to, kdyz to stejne koduju v noci a rano je to hotovy a je mi jedno, jestli to je tri rano nebo ve ctyri? Chci aby to bylo rano v osm. Je mi jasne, jak mi tady ted kazdy bude tvrdit, ze koduji milion videi za den a potrebuji to co nejrychleji. S tim souvisi i pretaktovani - take jsem driv pretaktovaval, ale od jiste doby to nedelam, protoze to nema smysl. Opet ze stejneho duvodu. Ze stejneho duvodu nepotrebuju 3D desktop - rotace desktopu a ruzne efekty, ktere jsou jen efektni a jinak k nicemu.[/quote]
Tady ale nejde o nejdražší a nejrychlejší - rozdíl mezi C2D a AMD v této diskuzi je finančně 2-3t.Kč a nikdo nezmiňuje CPU za 25t.Kč. Kromě toho renderování není jenom noční záležitost bez ohledu na čas. To přece musíš dobře vědět, jestli s videem děláš (např. náhled z časové osy v reálném čase, kde výkon CPU přímo ovlivňuje např. počet prováděných efektů atd.).
Tipi (104)|13.5.2007 15:50
[quote=Pitomec;141457]Nemá smysl řešit "co by bylo kdyby", ale na práci s videem byl, je a nejspíš i bude Intel jasnou jedničkou vždycky.

Označení CPU od Intelu není žádný rating a podobné zcela zavádějící údaje, jak to dělá AMD - Intel uvede E6xxx a u toho je napsaná skutečná frekvence, čili hodnověrné údaje a ne nějaké bajky, které mají v uživatelích budit dojem, že 2GHz procesor je 3,8GHz (což přesně dělá AMD a jak je vidět, tak jim to stejně není nic platné a jsou oproti Intelu v řiti). Nejspíš s PC moc dlouho neděláš, takže toto jde mimo tvoje chápání a já to dál rozebírat nebudu.
Jinak když si vynásobíš 2x 3200, tak dostaneš 6400, když si vynásobíš 1x1, tak dostaneš 2 a když si vynásobíš něco úplně jiného, tak dostaneš taky určitý výsledek - to mám podle tvých výpočtů začít věřit tomu, že označení E6600 je frekvence/rating? No špatné by to nebylo mít CPU 6,6GHz (u AMD by to jistě nebyl problém, papír snese všechno :-D ).

AMD i přes svoje blafování hraje druhé housle, takže lidi asi nejsou tak na hlavu, jak si myslíš - a pokud sám tvrdíš, že výkon nemá s frekvencí nic společného, tak je to o další důvod víc, aby AMD psalo pravdu a ne nesmysly :-D[/quote]


Zase nič... nič len prázdne slová. To, že ako dlho robím s PC a čo je mimo môjho chápania je jedna vec – druhá je, že je jednoznačné, že ty si CPU od AMD nevidel ani zďaleka, netož aby si sním mal nejaké PRIAME skúsenosti. Je to jednoznačné, lebo keby to tak nebolo tak by si vedel, že na KAŽDOM procesory od AMD je viditeľne vyznačená SKUTOČNÁ frekvencia!!! Žiadne bájky, žiadne keci, ale len čistý surový technický parameter. Už sa opakujem, ale to (nazvime to jednoducho „číslo“ a nie frekvence/rating) „číslo“ vyjadruje, alebo sa skôr snaží vyjadrovať určité výkonnostné zaradenie jednotlivých CPU. Je to však ťažká úloha ak si zoberieme že každé CPU má inú architektúru, každé CPU je v niečom lepší, alebo naopak v niečom horší. A ak si ešte zoberieme viacjadrové systémy, tak marketingoví pracovníci majú čo robiť aby to nejako vyšpekulovali, ale to už je vlastne skôr také „čarovanie“ :) Ale to tebe s tvojimi dlhoročnými skúsenosťami asi nemusím vysvetľovať ;) Apropo starci, ehm teda staré skúsenosti – na skalných zástancoch intelu je veľmi často spoločná jedna vec – zrejme si veľmi dobre pamätajú doby keď non-intel procesor znamenal vyslovene ŠMEJD a pri týchto skúsenostiach aj akosi zamrzli ;)... ...žiaľ, ale zas... aj dinosaury vymreli a dali miesto novým nápadom, novým myšlienkam a novým riešeniam :-D

S tohto ma napadá jedna príhoda. Raz ma volali s jednej firmy, že im hapruje počítač, že nech sa na to mrknem. Keď som tam došiel, tak z „klapajúceho“ zvuku mi bolo hneď jasné, že 10 rokov starý HDD to vzdal. Tak som im vzhľadom k veku ostatných komponentov navrhol výmenu komplet PC. Súhlasili, ale prikázali mi aby som sa dohodol s programátorkou, ktorá im tam „programuje“ ten skladoví program. Keď som sa s ňou stretol, hneď mi bolo jasné o akú programátorku ide. Pani asi 40 rokoch, z čias keď ešte programátor bol každý, kto vedel zapnúť PC a nedaj bože niečo vedel napísať príkaz v príkazovom riadku. Každopádne jej jediným kritériom bolo, aby som za žiadnych okolností nepoužil AMD procesor, lebo ten program oni písali s manželom (?) a na non-intel to nefunguje a s AMD majú samé zlé skúsenosti. Tak som tam šmacol nejakého celerona aby bol pokoj (aj keď som vedel, že to čo hovoria je hovadina). Ale keď som likvidoval pôvodné PC, tak čo nevidím? Nejaké to shitné AMD na 133MHz (5x86 či ako sa to volalo) :-D... Pani programátorka, skúsená ženská s ešte skúsenejším manželom desať rokov spravovala 4 na 100% rovnaké PC-čká s „intel“ procesorom :-D :-D:-D:-D:-D Síce už ku...evsky odbáčam od témy, ale dúfam že s dosahom tvojho chápania prídeš na to na čo narážam ;)
stayman (12393)|13.5.2007 16:06
[QUOTE=DoomHammer;141379]staymane, kecáš jako obvykle :-)
co se týká AMD vs. Intel v topení, tak je to vyrovnané. EE varianty procesorů od AMD jsou opravdu efficient a TDP mají dobré. jak je na tom C2D?

a co se týká AMD a overclocku, pokud máš solidní desku, potom i AMD lze slušně přetočit. já sice OC neholduju, ale CPU se základní frekvencí 1800 MHz jsem si na 2GHz přetočil v klidu aniž bych se v tom musel nějak výrazně štárat - tím myslím měnit napětí, sahat na FSB/DRAM ratio a podobně (do extrémního OC se mi moc nechce)[/QUOTE]

Pokial nemas argumenty, tak tu kecas vzdy len ty !!! A nemusis to mazat, najskor sa obhaj, ani to nevies, alebo si to tiez po sebe zmaz a neprovokuj a nevyvolavaj flame \\/ :-R
Tipi (104)|13.5.2007 16:08
Ešte niečo. Nechcem ťa o ničom presvedčovať, to by sa mi zrejme nepodarilo ani keby intel nemal C2D a nahlásil totálny krach (bože chráň!!!). To je mi jasné... Len ma jednoducho vytáča ak niekto silou mocou presviedča očividne bez riadnych skúseností a znalostí v danej téme. Ó nie, nie netvrdím , že nemáš skúsenosti s Intelom, ale to že o súčasnom (a nedávno minulom) stave AMD procesorov vieš HOVNO! BODKA!

A (spolu s tebou) sa budem modliť, aby sa AMD znova podarilo to čo sa im podarilo uvedením K7/K8. A aby to nebolo ani príliš skoro, ale ani príliš neskoro. Lebo sa mi skutočne nechce platiť za nejaký okresaný celeron bez cache (príklad) s úbohým výkonom toľko koľko dnes stojí komplet office PC.
Mike (617)|13.5.2007 20:14
[QUOTE=Pitomec;141459]Tady ale nejde o nejdražší a nejrychlejší - rozdíl mezi C2D a AMD v této diskuzi je finančně 2-3t.Kč a nikdo nezmiňuje CPU za 25t.Kč. Kromě toho renderování není jenom noční záležitost bez ohledu na čas. To přece musíš dobře vědět, jestli s videem děláš (např. náhled z časové osy v reálném čase, kde výkon CPU přímo ovlivňuje např. počet prováděných efektů atd.).[/QUOTE]

Jistě že ne, ale sám víš, že ten příklad co jsem sem dal, kdy procesor od AMD a Intelu stojí stejně a mají přibližně stejnou výkonnost, znamená, že je to jedno. A i kdyby tam byl malý rozdíl ve výkonu, tak nějakých pár procent tě rozhodně nezachrání. Pokud máš náhled třeba při 15fps, tak si spočítej, kolik ti to přinese.

Tvrzení, že Intel vždy byl, je a bude rychlejší pro video je nesmysl. Jsi věštec nebo šaman? Jsi prostě zaujatý, nic víc. Tady by mělo smysl srovnávat např. nejrychlejší procesor od AMD a nejrychlejší od Intelu. Pak by to mělo nějaký smysl. Toto ale přece nikoho nezajímá. 99.999% lidí zajímá na co má a co nejlepšího si za to může koupit. Stejně tak je hezké, že nejrychlejší VW jede 300, když většina lidí jezdí v rozvrzaným a čadícím Golfu.
Pitomec (10211)|13.5.2007 20:18
[quote=Tipi;141472]Ešte niečo. Nechcem ťa o ničom presvedčovať, to by sa mi zrejme nepodarilo ani keby intel nemal C2D a nahlásil totálny krach (bože chráň!!!). To je mi jasné... Len ma jednoducho vytáča ak niekto silou mocou presviedča očividne bez riadnych skúseností a znalostí v danej téme. Ó nie, nie netvrdím , že nemáš skúsenosti s Intelom, ale to že o súčasnom (a nedávno minulom) stave AMD procesorov vieš HOVNO! BODKA!

A (spolu s tebou) sa budem modliť, aby sa AMD znova podarilo to čo sa im podarilo uvedením K7/K8. A aby to nebolo ani príliš skoro, ale ani príliš neskoro. Lebo sa mi skutočne nechce platiť za nejaký okresaný celeron bez cache (príklad) s úbohým výkonom toľko koľko dnes stojí komplet office PC.[/quote]
Modlit se můžeš jak chceš, ale tvoje "slavné" AMD je jenom odpad pro tupany, kteří o PC zhola nic neví a vybírají sestavu s prstem zabořeným v ceníku (=rozuměj socky, třepající se o každou korunu). Tím s tebou končím (navíc jsem si všimnul, jak děláš chytrýho v jiném vlákně a to už mě přesvědčilo, že s tebou netřeba dál ztrácet čas - pro tebe je každá ušetřená koruna alfou a omegou všeho. Možná si místo dobrého piva radši dáš "hitovku" od Lídla za 4,50Kč, jenom proto, že je to levnější...) 9-)
Pitomec (10211)|13.5.2007 20:21
[quote=Mike;141483]Jistě že ne, ale sám víš, že ten příklad co jsem sem dal, kdy procesor od AMD a Intelu stojí stejně a mají přibližně stejnou výkonnost, znamená, že je to jedno. A i kdyby tam byl malý rozdíl ve výkonu, tak nějakých pár procent tě rozhodně nezachrání. Pokud máš náhled třeba při 15fps, tak si spočítej, kolik ti to přinese.

Tvrzení, že Intel vždy byl, je a bude rychlejší pro video je nesmysl. Jsi věštec nebo šaman? Jsi prostě zaujatý, nic víc. Tady by mělo smysl srovnávat např. nejrychlejší procesor od AMD a nejrychlejší od Intelu. Pak by to mělo nějaký smysl. Toto ale přece nikoho nezajímá. 99.999% lidí zajímá na co má a co nejlepšího si za to může koupit. Stejně tak je hezké, že nejrychlejší VW jede 300, když většina lidí jezdí v rozvrzaným a čadícím Golfu.[/quote]
Tuším i na SH je nějaký test C2D vs. AMD, takže si ho (občas) stačí přečíst. Prostě C2D je na video ideálka a žádné AMD ve stejné kategorii tomu nesahá ani po kotníky. Já vím, že je to dost těžké se s tím vyrovnat (když má člověk to AMD), ale prostě vždycky je jeden první a jeden druhý. Tak je to u všeho, CPU nevyjímaje :-)
Doom (2331)|13.5.2007 21:30
a dost. zvrhlo se to tu ve flamewar... brucholete, pokud máš zájem v tomto vlákně pokračovat, napiš mi SZ, abych to odemkl, já tenhle bordel zamykám!