Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

V PRV2 nefunguje vzbuzení počítače pro nahrávání

pkovak (43)|29.4.2007 19:25
Nedaří se mi nastavit PRV2 tak aby zapnul PC před nahráváním - na zkoušku jsem zadal nahrávání videa a zaškrtnu "Jestliže je úloha dokončena..." a nastavím "úsporný režim". Další úlohu nastavím dvě minuty po dokončení první. Počítač se přepne do úsporného režimu dobře a jde vzbudit power tlačítkem na casu, ale automatické vzbuzení aby začal nahrávat nenastane.

Hledal jsem na fóru řešení a narazil na několik článků, z nichž nejdůležitější je tento:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=2309&highlight=usp%E1n%ED

Na základě informací v něm jsem povolil ve Win XP Pro SP2 hibernaci, tato volba se následně objevila i v nabídce PRV2. Povolil jsem i obnovení bez hesla. Následně jsem zkusil tedy obdobný pokus s hibernací a zase nic.

Deska podporuje S3.

HW konfigurace je tato:
CPU AMD Athlon 64 3000+
Deska Gigabyte K8NXP-9 (nForce 4 Ultra chipset, 3 PCI sloty, podle webu výrobce splňující PCI 2.3 specifikace).
Grafika Gigabyte, GeForce 6600 GT (přesný název je pravděpodobně, podle webu výrobce, GV-NX66T128D.
Paměť 2x512 MB DDR 400 CL 2.5, Dual Channel moduly značky Geil.
DVD Vypalovačka LG GSA-4167
HDD Hitachi T7K500 250GB (SATAII/ 300, 7200rpm, 8MB cache)
OS Win XP SP2
TV Tuner LeadTek Winfast DTV2000 Hybrid.
Nejnovější ovladače chipsetu, grafiky, interní zvukovky i TV Tuneru.

Nenapadá vás co ještě udělat aby mi PC nemuselo jet celý den ale zapnulo se a vypnulo jen na dobu nahrávání?
vladoc (456)|1.5.2007 21:10
Ja som si dal cvične nahrať TV program z dvoch rôznych staníc (5 minútové záznamy) s odstupom 10 minút s tým, že PC sa po každej nahrávke uvedie do spánku. Po nastavení som aplikáciu PVR2 vypol a PC som uviedol do spánku. Všetko prebehlo tak, ako som nastavil.
Používam PVR2 2.0.2.14 s ovládačmi 4.0.107.3210 z 18.10.2006
pkovak (43)|8.5.2007 09:56
Tak tenhle problém padl, protože se většina dotazů / odpovědí na toto téma udála v jiném odkazu, tak to zhodnotím stručně: chyba byla v mém způsobu testování, časy mezi dvěma programy byly příliš krátké a proto nereagoval. Když nastavím rozdíl tak deset minut, probuzení funguje. Zase se ale projevila jiná a dost závažná věc, která opět probuzení počítače aby odpoledne nebo pozdě večer nahrál filmy celkem blokuje:

Nevím jestli je to následek pokusů a změn ve woknech a BIOSu, ale opakovaně se stalo, že když jsem probudil PC ze standby režimu, tak nabíhalo hodně dlouho, ale ne hrabáním disku, spíš jako by něco neustále stoprocentně vytěžovalo PC. Nejdřív se zdálo že Thunderbird, potom Bitdefender, Servant Salamander po chvíli přestal reagovat atd... PC bylo nepoužitelné až do restartu.

Ověřil jsem že to nastane po delším pobytu PC v standby modu. Při krtátkém standby po probuzení všechno funguje, jediné co se změní je že Miranda je v offline režimu, což se dá pochopit. Ale při delších standby, posledně to bylo 6 hodin, už nefunguje. Nenapadá vás čím to může být? První na ráně jsou Wokna a zdroj...

Je sice pěkné že probuzení funguje, ale je mi to k ničemu když po probuzení není počítač ve stavu aby mohl pracovat.
leo (345)|8.5.2007 10:43
Nemáš ve Správci zařízení nějaké žluté vykřičníky? Nefunkční část hardwaru, nenainstalované ovladače k zařízení, které je zakázané atd... ?
pkovak (43)|8.5.2007 11:02
Ovladače mám komplet nainstalované, jediné dva zakázané ovladače jsou virtuální síťovka Hamachi Network Interface a druhá síťovka na desce Marwell Yukon 88E8053 PCI-E Gigabit Ethernet Controller. Poté co jsem odinstaloval SB Live! 5.1 protože se ovladače nesnesly s TV tunerem žádné pády ani problémy kromě tohoto nemám. Nově jsem teď prohodil zdroje (oba 350W) mezi dvěma počítači, pokud by byl problém ve zdroji tak to snad tímto najdu. Jak jsem psal, ovladače na chipset, grafiku a zvukovku nejnovější. Specifikace PC jsou v úvodu.
hicsum (22)|11.6.2007 14:26
Ja pouzivam striedavo Fly2000TV a ASUS Home Theatre (podporuje dualni zvuk), ani jeden nema zabudovane nastavenie na prebudenie z hibernacie, ale da sa to celkom prijatelne vyriesit: v planovaci uloh nastavim spustenie Fly2000TV 5 min. pred spustenim nahravania (ono prebudenie z hibernacie trva sotva 20s, ale pre istotu), vo Fly2000TV mam nastavene nahravanie, po jeho skonceni ukoncenie programu. V planovaci XP mam nastavene spustenie Wizmo s atributom pre hibernaciu 5 min. po skonceni nahravania a opat pre istotu za dalsich 5 min. Wizmo - shutdown (este nikdy neprebehlo - nemuselo). Aby som to nemusel nastavovat rucne, napisal som pomocou AutoIt cosi ako makro, kde na zaciatku zadam casy a ono to vsetko pozapisuje bez mojho zasahu. Nech ziju autori Wizmo a AutoIt. V pripade ASUS Home Theatre je to jednoduchsie - scheduler aplikacie bezi tak akosi na pozadi, takze staci v planovaci nastavit spustenie nejakej banalnej aplikacie - wincmd a v Home Th... nastavit nahravanie. Po nahrati sa aplikacia sama slusne vypne a v scheduleri naplanovany Wizmo hibernuje pocitac. Aj tu mozno samozrejme naplanovat viac cyklov a pekne to automatizovat pomocou AutoIt.