Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Střih DivX ve Vegas

RM-video (26)|7.10.2004 22:09
Potřeboval byl do Vegas projektu dat nekolik klipu, ktere mam jen v DivX kodeku. (Vim,ze to prasarna).

Vegas ovsem DivX 5.0.5 odmita nacist, hlasi: "Stream atributes could not be determined"
Tento Avi-DivX file mi jde samozrejme jde normalne prehravat ve vsech aplikacich mimo Vegasu bez problemu.

Co s tim ? (nechtel bych to pred strihem reenkodovat do neceho jineho)
stayman (12393)|7.10.2004 22:41
Ak nemas nainstalovany kodekpack alebo nieco sprasene v systeme, mal by ho nacitat, aledoporucujem najnovsi 5.2.1... Inak si to prehod do DV, nejakym enkoderom, a s tym uz potom v pohode mozes pracovat vo Vegase.
RM-video (26)|8.10.2004 09:23
[quote=StayMan by €RikŁ€]Ak nemas nainstalovany kodekpack alebo nieco sprasene v systeme, mal by ho nacitat, aledoporucujem najnovsi 5.2.1... Inak si to prehod do DV, nejakym enkoderom, a s tym uz potom v pohode mozes pracovat vo Vegase.[/quote]

Pochopitelne mam posledni verze 5.2.1, ovsem uplne stejny problem
mam i s XviD. A to na trech PC. Navis jak DivX, tak i XviD mi treba
v Premiere strihat jde, ale tu nechci pouzivat.

Umi Vegas "principalne" vubec s DivX pracovat? Nevadi mu velka vzdalenost I-framu? Jevi se mi to tak, jako kdyby kodek vubec nerozpoznal.

Prijde mi, ze Vegas nerozpozna stream, ostatnim DivX jde nacist?
podporuje Vegas vubec DivX v plugingu "aviplug.dll" ?

PROPERTIES:
[code]
General
Name: HUT1.avi
Folder: D:\video\VEGAS
Type: Video for Windows
Size: 13.72 MB (14 051 328 bytes)
Created: 7. října 2004, 21:34:50
Modified: 7. října 2004, 21:34:50
Accessed: 8. října 2004, 8:58:21
Attributes: Archive

Streams

Plug-In
Name: aviplug.dll
Folder: D:\Program Files\Sony\Vegas 5.0\FileIO Plug-Ins\aviplug
Version: Version 1.2 (Build 1931)
Company: Sony Pictures Digital Inc.
[/code]
stayman (12393)|8.10.2004 13:29
Vegas vie vsetko :-D

No to je presne to o com som hovoril, ak mas kodekpack, alebo nieco sprasene a ty mas, mas nainstalovane minimalne dva kodeky schopne prehravat navzajom oba, takze bud si to vypni, alebo nechaj v systeme len jeden.

Hmm, vravel si ze mas 5.0.5,viem ze asi ten zaznam, tak som z toho vychadzal ,ale nebola ta verzia divna??? Neviem, uz si to nepametam, ale viem ze nejake 5kove rady nesli, boli na :-k

Takze resume: problem je v tebe, v tvojom systeme, a nie v jedinecnom najlepsom Vegase :-D
Rabbitek (6)|8.10.2004 13:56
[quote="RM-video
Prijde mi, ze Vegas nerozpozna stream, ostatnim DivX jde nacist?
[/quote]
Sice to nepouzivam (strih DivX) ale kvuli tobe jsem to vyzkousel, a jde to uplne normalne. Video bylo kodovany v DivX 5.0.3 a nainstalovanejch mam na ty masine tri pr*dele kodeku, vcetne K-lite codecs pack, takze se uz v nich sam nevyznam 9-) :-)
P.S. Mam Vegas 4.0 - petku nepouzivam... ale pokud vim, tak o verzi Vegasu jsi nikde nic nepsal...
RM-video (26)|8.10.2004 14:06
[quote=StayMan by €RikŁ€]Vegas vie vsetko :-D

No to je presne to o com som hovoril, ak mas kodekpack, alebo nieco sprasene a ty mas, mas nainstalovane minimalne dva kodeky schopne prehravat navzajom oba, takze bud si to vypni, alebo nechaj v systeme len jeden.
[/quote]

Pochopitelne mam jen jeden DivX, a to 5.2.1. Predchozi verzi 5.0.5 bylo video zabalene.
Nebo tim snad chces rici, ze se Vegas nedokaze vyporadat z dvema ruznymi kodeky, jako je XviD a DivX ?

[quote]
Takze resume: problem je v tebe, v tvojom systeme, a nie v jedinecnom najlepsom Vegase :-D[/quote]

Vzhledem k tomu, ze video normalne v systemu prehravat lze, a vsechny programy funguji korektne, tak Vegas to proste neumi.
RM-video (26)|8.10.2004 14:13
[quote=RM-video]
Prijde mi, ze Vegas nerozpozna stream, ostatnim DivX jde nacist?
[/quote]
[quote=Rabbitek]
Sice to nepouzivam (strih DivX) ale kvuli tobe jsem to vyzkousel, a jde to uplne normalne. Video bylo kodovany v DivX 5.0.3 a nainstalovanejch mam na ty masine tri pr*dele kodeku, vcetne K-lite codecs pack, takze se uz v nich sam nevyznam 9-) :-)
P.S. Mam Vegas 4.0 - petku nepouzivam... ale pokud vim, tak o verzi Vegasu jsi nikde nic nepsal...[/quote]

Pouzivam Vegas 5b, prosim, muze to nekdo proverit v petce? Rekneme v systemu, kde je vice kodeku ...
stayman (12393)|8.10.2004 14:26
a kto jako??? To ako mne neveris???
Mike (617)|8.10.2004 15:32
DIvX nesel v v nejake verzi nacist, dokud to DivX neopravil, je to tusim nekde od verze 5.1, takze pokud mas vyssi, melo by to fungovat, mne to tay funguje, takze chyba bude asi nekde u tebe, mozna to muze delat taky nainstalovany ffdshow, ktery v novych verzich pracuje i ve VCM, zkus ho odinstalovat nebo vypnout
RM-video (26)|8.10.2004 15:56
[quote=Mike]DIvX nesel v v nejake verzi nacist, dokud to DivX neopravil, je to tusim nekde od verze 5.1, takze pokud mas vyssi, melo by to fungovat, mne to tay funguje, takze chyba bude asi nekde u tebe, mozna to muze delat taky nainstalovany ffdshow, ktery v novych verzich pracuje i ve VCM, zkus ho odinstalovat nebo vypnout[/quote]

Mozna to bude ono, v systemu mam 5.2.1, ale AVI bylo baleno drive za pouziti 5.0.5.