Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vypaleni loga -plazma Pioneer

Krtek (1279)|18.4.2007 23:26
[QUOTE=roman2277;139429]Jo logo Primy je fakt agresivní.Zkus to vypnout na pár dní.(2-3).No třeba u Panasoniku je 10.generace a je to tam řešeno automaticky.[/QUOTE]

Panasonic 10 generace využívá posunu pixelů, proto se to logo nevypaluje. Je to dobrá vychytávka.
Zdeněk Michálek (21)|18.4.2007 23:36
[QUOTE=vlastax;139554]Dále bych tvrdil, že jsem televizor používal řádně v souladu s technickými podmínkami a určením přístroje a na závadě nemám sebemeněí vinu, důkazem toho je logo TV společnosti, která má TV licenci.
Dále bych tvrdil, že logo otisknuté v době koupě na stínítku otisknuté nebylo a závada vznikla běžným používáním a já ztratil důvěru ve výrobek, protože za počet dnů.tolik a tolik nezmizel a proto pro další řízení v této věci volím písemnou formu, aby tento fakt nemohl být zpochybněn..[/QUOTE]
No, každý firemní právník by se prvně otočil na tom, že trvá na tom, že závada vůbec nevznikla a že přístroj je naprosto v pořádku - a celé důkazní břemeno by nechal na zákazníkovi, který by musel prokázat, že závada skutečně vznikla. A v tom právě je celý ten problém. Věřte mi, je to nesmírně složité a u artefaktů podobných jako je ten na screenshotech v tomhle threadu pro běžného člověka prakticky neprůchodné.

Velmi podobné žaloby byly (v zahraničí, u nás za to asi nikdo nevyhodil peníze) ohledně vadných pixelů na LCD - a dopadly vesměs pro zákazníky špatně - a těch pár úspěšných vlaštovek většinou využilo nějakého nesmyslného rozhodnutí v nepříliš souvisejících případech.

A ztráta důvěry není už důvodem pro reklamaci vůbec, bohužel :( Možná máte na mysli neopravitelnou závadu, ale pro ni platí výše uvedené.

Jak říkám, někdy jsou nestandardní cesty podstatně efektivnější než čistě právní tlak.
Krtek (1279)|18.4.2007 23:48
Je zajímavé, že se to stává pouze na plasmách Pioneer a pouze logo Prima. Třeba logo ČT tam nikdo neregistrujete ? Navíc logo ČT je daleko zářivější, žež Prima.
A co jiné plasmy. Třeba Panasonic. Registruje někdo podobné vypálení ? Podělte se o zkušenosti.

Zkero:
Dej vědět jak jsi dopadl s tím pokusem, a jestli to logo zmizlo. Třeba jde opravdu jen o nějaký paměťový efekt. Myslím, že za půl roku provozu by se tohle stávat nemělo.
zkero (91)|19.4.2007 01:18
[QUOTE=Krtek;139560]Panasonic 10 generace využívá posunu pixelů, proto se to logo nevypaluje. Je to dobrá vychytávka.[/QUOTE]

No tím bych si nebyl tak jistý Pioneer toto také používá. Asi bych si dnes nedovolil říct, že je to 100% vyřešené.

Tom
zkero (91)|19.4.2007 01:27
Naskenoval jsem pár věcí z manuálu, co na to říká přímo manuál...

Co se týká vypalování obrazu to jsem malinko zašedivěl.

Doporučuji přečíst na druhém obrázku horní poznámku.

Tomas

P.S. Omlouvám se firmě Basys za zveřejnění několika stránek jejího návodu.
str1.gif str2.gif str3.gif
Krtek (1279)|19.4.2007 09:06
Takže podle toho návodu se Pioneer v podstatě zříká veškeré odpovědnosti. S TV je třeba zacházet jako v bavlnce a když se něco stane, tak je to vlastně normální...
stani (1647)|19.4.2007 09:18
[QUOTE=Zdeněk Michálek;139562]No, každý firemní právník by se prvně otočil na tom, že trvá na tom, že závada vůbec nevznikla a že přístroj je naprosto v pořádku - a celé důkazní břemeno by nechal na zákazníkovi, který by musel prokázat, že závada skutečně vznikla. A v tom právě je celý ten problém. Věřte mi, je to nesmírně složité a u artefaktů podobných jako je ten na screenshotech v tomhle threadu pro běžného člověka prakticky neprůchodné.

Velmi podobné žaloby byly (v zahraničí, u nás za to asi nikdo nevyhodil peníze) ohledně vadných pixelů na LCD - a dopadly vesměs pro zákazníky špatně - a těch pár úspěšných vlaštovek většinou využilo nějakého nesmyslného rozhodnutí v nepříliš souvisejících případech.

A ztráta důvěry není už důvodem pro reklamaci vůbec, bohužel :( Možná máte na mysli neopravitelnou závadu, ale pro ni platí výše uvedené.

Jak říkám, někdy jsou nestandardní cesty podstatně efektivnější než čistě právní tlak.[/QUOTE]

Přesně tak, někdy si lidi vysvětlujou koupi a reklamace zboží po svém...
Jinak ohledně Reklamací je založeno nové extra téma.....
stani (1647)|19.4.2007 09:32
[QUOTE=Krtek;139587]Takže podle toho návodu se Pioneer v podstatě zříká veškeré odpovědnosti. S TV je třeba zacházet jako v bavlnce a když se něco stane, tak je to vlastně normální...[/QUOTE]

Hmmm, Pioneer to tedy řeší "po svém" 9-) Jak už jsem psal, u LG bylo dokonce až pět možností protii vypálení obrazu(vč. vypnutí této možnosti) a v manuálu bylo výslovně uvedeno, že musí být zapnuta ochrana, jinak že dojde k onomu jevu... Jak by to ale následně zjišťovali - zda ochrana byla zapnuta či ne, tak to nevím...
Mike (617)|19.4.2007 10:22
[QUOTE=Krtek;139560]Panasonic 10 generace využívá posunu pixelů, proto se to logo nevypaluje. Je to dobrá vychytávka.[/QUOTE]

Zadny posun pixelu tomuhle moc nepomuze, leda ze by se ten obraz zobrazoval jen na tretine obrazovky a putoval op zbytku obrazovky podobne jako screesaver, vsechny ty veci co delaji jsou jen castecne omezeni priznaku a ne reseni, pochybuju, ze se jim to povede vyresit, protoze plasmovky se uz vyvijeji penou radku let a je to tam porad, spis tipuju, ze za par let plasmovky skonci (i kdyz proti LCD maji sve vyhody) a budou nahrazeny OLEDy

jeste bych doplnil, ze to zmizeni loga pri vypaleni i ostatnich pixelu sice pomuze, ale prijde mi to jako vyrazeni klinu klinem, dobry by bylo tam pustit obrazek, ktery vypaluje vsechny ostatni pixely mimo tech jiz vypalenych a ne celou obrazovku
POiNTERx (436)|19.4.2007 10:34
[QUOTE=Mike;139599]jeste bych doplnil, ze to zmizeni loga pri vypaleni i ostatnich pixelu sice pomuze, ale prijde mi to jako vyrazeni klinu klinem, dobry by bylo tam pustit obrazek, ktery vypaluje vsechny ostatni pixely mimo tech jiz vypalenych a ne celou obrazovku[/QUOTE]Mike neviem ci si to spravne napisal, ale pochopil som to tak ze mas na mysli aby sa prepalovalo len to miesto kde je vypalene logo... lenze to nejde... pretoze obrazok (dajme tomu biely obdlznik) ktory by si tam pustil je ohraniceny... cize by sa ti tam vypalil tento obdlznik... resp. by bolo jasne vidiet toto ohranicenie. Mam to odskusane... na jednej prezentacii sme pustali JPEGcka ako prezentaciu, avsak upsacling ich bohuzial neroztiahol na celu plochu (na kazdej strane chybalo asi 2cm )... na plazmach sa tento obdlznik dost vypalil... a na obrazovke je teraz ako by taky ramcek... preto som vravel ze ak to chce niekto riesit prepalovanim... tak musi rovnomerne celu obrazovku.
Zdeněk Michálek (21)|19.4.2007 11:36
[QUOTE=Mike;139599]Zadny posun pixelu tomuhle moc nepomuze, leda ze by se ten obraz zobrazoval jen na tretine obrazovky a putoval op zbytku obrazovky podobne jako screesaver, vsechny ty veci co delaji jsou jen castecne omezeni priznaku a ne reseni, pochybuju, ze se jim to povede vyresit, protoze plasmovky se uz vyvijeji penou radku let a je to tam porad, spis tipuju, ze za par let plasmovky skonci (i kdyz proti LCD maji sve vyhody) a budou nahrazeny OLEDy
[/QUOTE]
Nevím, z vlastní zkušenosti nedokážu posoudit, ale počet stížností na tento jev u plazem které "posouvání" mají je podle infa od produkťáků o dost nižší. Ono to posunutí o pár pixelů stačí k tomu, aby přestalo být vidět to hlavní co tam vadí - tzn. "hrany" toho vypáleného prostoru, ony se prostě "rozpliznou". Takže přesto že (technicky vzato) je někde uprostřed toho fleku to "vypálení" stejně jako bez "posouvání", subjektivně to vadí o dost méně.

A ke skončení plazmovek - vzhledem k obrovským investicím, které teď do nových fabrik na výrobu plazem jdou (zejména Matsushita), nevěřím.. výrobci si pohlídají, aby se jim investice do LCD a plazem vrátily, takže očekávám vývoj OLEDů "do šuplíku", který se otevře až v pravý čas.
dumar (59)|19.4.2007 13:56
[QUOTE=POiNTERx;139533]A co by si mu napisal? Ze ma tvoja plazma, napriek upozorneniu v manualy a faktu ktory sa takmer vsade pri plazmach spomina, "pamatovy efekt", alebo inymi (mojimi) slovami vypalene logo? :) :)[/QUOTE]

V tomto pripade se musim zastat Vlastaxe a opravdu existuje docasny pametovy efekt a trvale (nevratne!!) poskozeni ! Jsou to 2 rozdilne neduhy , ktere pres vsechen generacni pokrok stale u Plazem pretrvava!
dumar (59)|19.4.2007 14:08
[QUOTE=Zdeněk Michálek;139606]Nevím, z vlastní zkušenosti nedokážu posoudit, ale počet stížností na tento jev u plazem které "posouvání" mají je podle infa od produkťáků o dost nižší. Ono to posunutí o pár pixelů stačí k tomu, aby přestalo být vidět to hlavní co tam vadí - tzn. "hrany" toho vypáleného prostoru, ony se prostě "rozpliznou". Takže přesto že (technicky vzato) je někde uprostřed toho fleku to "vypálení" stejně jako bez "posouvání", subjektivně to vadí o dost méně.

A ke skončení plazmovek - vzhledem k obrovským investicím, které teď do nových fabrik na výstavbu plazem jdou (zejména Matsushita), nevěřím.. výrobci si pohlídají, aby se jim investice do LCD a plazem vrátily, takže očekávám vývoj OLEDů "do šuplíku", který se otevře až v pravý čas.[/QUOTE]
OLED male displaye uz jsou celkem bezne !OLED nebo SED televize (podle vseho asi nejlepsi technologie zobrazovani ) tady urcite nebudou drive jak za par let!
T.o.m. (21)|19.4.2007 14:08
[QUOTE=Zdeněk Michálek;139606]Nevím, z vlastní zkušenosti nedokážu posoudit, ale počet stížností na tento jev u plazem které "posouvání" mají je podle infa od produkťáků o dost nižší. Ono to posunutí o pár pixelů stačí k tomu, aby přestalo být vidět to hlavní co tam vadí - tzn. "hrany" toho vypáleného prostoru, ony se prostě "rozpliznou". Takže přesto že (technicky vzato) je někde uprostřed toho fleku to "vypálení" stejně jako bez "posouvání", subjektivně to vadí o dost méně.

A ke skončení plazmovek - vzhledem k obrovským investicím, které teď do nových fabrik na výstavbu plazem jdou (zejména Matsushita), nevěřím.. výrobci si pohlídají, aby se jim investice do LCD a plazem vrátily, takže očekávám vývoj OLEDů "do šuplíku", který se otevře až v pravý čas.[/QUOTE]

... s vyvojem nove technologie plne souhlasim ... beh na dlouhou trat a cil vidim v nedohlednu ... peknych par let bude urcite vevodil LCD s plasmou (nebo jen jeden z nich) :)
dumar (59)|19.4.2007 14:12
[QUOTE=zkero;139537]Mě teď napadá jestli se to nedá pustit v servisním menu. Jdu mrknout na fora jak se do toho dostat.

Tomas

Našel jsem tak pokud má někdo zájem:

http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=412331&highlight=427+service+menu

T[/QUOTE]

Dostal ses do toho menu? Nejak me to nejde!
zkero (91)|19.4.2007 15:06
[QUOTE=dumar;139646]Dostal ses do toho menu? Nejak me to nejde![/QUOTE]

Dostal, jen tam spousta informací, ale většina mi nic neříká, jediné co tak jsem zjistil že mi televize bežela 935 hodin 23 minut :)

Jinak udělal sem to takhle:
Zapnutá televize na jakémkoliv analogovém kanále - stisknout vypnutí a okamžitě mačknout tlačítko info u numerických tlačítek (né u teletextu) - jakmile se ozve zvuk vypnutí počkat 3 vteřiny a co nejrychleji namačkat kombinaci kláves levá-nahoru-levá-pravá a ihned zapnout - servisní menu se objeví ihned na obrazovce.

Tomáš
zevler (27)|19.4.2007 20:07
mám k plasmě připojenej PC a dávám si bacha na statický obrázky, mám ho jen jako zdroj HD signálu. ale přecejen bych se rád vyvaroval toho, že se nadranej rozhodnu si něco pustit a nechám tam okno přes noc. máte někdo nějakej specialní screensaver pro plasmu?
našel jsme jedno DVD ke koupení, ale to je naprd.
jak by teoreticky měl vypadat ideální šetřič pro plasmu?
mam LG a v servisním menu jsem si přehodil šedý pruhy kolem 4:3 na černý. je to nebezpečný? i když teda 4:3 nepoužívám, ale............
Krtek (1279)|19.4.2007 20:33
Pozorujete někdo vypálená loga i na plasmě Panasonic ? Všichni píšou jen o Pioneeru.
ladinek (494)|19.4.2007 22:44
[QUOTE=Krtek;139708]Pozorujete někdo vypálená loga i na plasmě Panasonic ? Všichni píšou jen o Pioneeru.[/QUOTE]

ne, nic takového tam není
vlastax (175)|19.4.2007 23:03
Zdravím.

Bavíte se o nových technologiích pro TV a sázíte na OLED. Já si myslím, že tato technologie pro TV není vhodná.

Spíš bych si tipnul na tuto.:
http://www.circ.cz/nanotechnologie-detail/?id=219&referer=
http://www.hdtvblog.cz/category/technologie/sed/
či podobnou
http://www.golias.cz/index.php?modul=audio&sub=clanky&page=clanek&id=2726

Mějte se.

:)
POiNTERx (436)|20.4.2007 09:39
[QUOTE=vlastax;139720]Bavíte se o nových technologiích pro TV a sázíte na OLED. Já si myslím, že tato technologie pro TV není vhodná.[/QUOTE]Vlasta ujasni si v hlave co pises... najskor pises o tom ako je plazmova technologia uzasna a to najme v tom, ze na rozdiel od LCD, kazdy jeden (sub)pixel emituje svetlo a teraz napises toto :) ... vies vobec princip fungovania OLED?
http://www.adsdyes.com/images/oled-diagram.png
OLED bude mat svoje uplatnenie, najvacsi problem vsak je momentalne so zivotnostou takychto displejov.
SED technologia (a podobne fungujuce na rovnakom principe) je takisto velmi zaujimava a najde si svoje miesto na trhu. Co sa tyka tych technologii odvodenych od nej, ktore si uviedol... tak ide len o to ze na tranzmisiu elektronu pouzivaju carbon nanotubes. Na goliasi pisu o tom ze vraj tieto nanorurky emituju elektron..tak to sa mi vobec nezda... pokial viem tak nanorurky funguju v tomto pripade len ako tunel, cez ktory elektron preleti.
Na predstavu: http://scitizen.com/cacheDirectory/HTMLcontributions/img/Artist%20vision%20of%20nanotube.gif
(mimochodom zrovna minuly tyzden som mal v skole kratku prezentaciu z carbon nanotubes, ale venoval som sa tejto problematike dokopy len 2hodiny, ale nieco zase o tom viem)
vlastax (175)|20.4.2007 10:10
[QUOTE=POiNTERx;139738]Vlasta ujasni si v hlave co pises... najskor pises o tom ako je plazmova technologia uzasna a to najme v tom, ze na rozdiel od LCD, kazdy jeden (sub)pixel emituje svetlo a teraz napises toto :) ... vies vobec princip fungovania OLED?
http://www.adsdyes.com/images/oled-diagram.png
OLED bude mat svoje uplatnenie, najvacsi problem vsak je momentalne so zivotnostou takychto displejov.
SED technologia (a podobne fungujuce na rovnakom principe) je takisto velmi zaujimava a najde si svoje miesto na trhu. Co sa tyka tych technologii odvodenych od nej, ktore si uviedol... tak ide len o to ze na tranzmisiu elektronu pouzivaju carbon nanotubes. Na goliasi pisu o tom ze vraj tieto nanorurky emituju elektron..tak to sa mi vobec nezda... pokial viem tak nanorurky funguju v tomto pripade len ako tunel, cez ktory elektron preleti.
Na predstavu: http://scitizen.com/cacheDirectory/HTMLcontributions/img/Artist%20vision%20of%20nanotube.gif
(mimochodom zrovna minuly tyzden som mal v skole kratku prezentaciu z carbon nanotubes, ale venoval som sa tejto problematike dokopy len 2hodiny, ale nieco zase o tom viem)[/QUOTE]

Pointerx. Je mi jedno co vykládáš, to je tvoje věc, ale jsi osobní a zaujatý.

Já vím své a proto opakuji: OLED technologie je nevhodná pro sledování TV, zrovna tak, jako LCD panel.

Hezký den.

:)
POiNTERx (436)|20.4.2007 10:26
[QUOTE=vlastax;139751]Já vím své a proto opakuji: OLED technologie je nevhodná pro sledování TV, zrovna tak, jako LCD panel. [/QUOTE]Hej, ty vies sve, a preto si napisal takutu blbost.. pri OLED je emitovane svetlo z pixelu, a to iste plati aj pri plazme... takze ked si uz napisal> "OLED technologie je nevhodná pro sledování TV"... tak pokracovanie malo byt... "zrovna tak, jako plazma."

Hezky den.
vlastax (175)|20.4.2007 10:38
[QUOTE=POiNTERx;139753]Hej, ty vies sve, a preto si napisal takutu blbost.. pri OLED je emitovane svetlo z pixelu, a to iste plati aj pri plazme... takze ked si uz napisal> "OLED technologie je nevhodná pro sledování TV"... tak pokracovanie malo byt... "zrovna tak, jako plazma."

Hezky den.[/QUOTE]

Vůbec se s Tebou nemíním hádat , tím méně o hlouposti co jsi napsal.

Vůbec to není stejné ani ve spektru a dynamice vyzařovaného světla a ani o intenzitě a ani v době prodlevy. Je to úplně jiné.

A Tvé tvrzení, že plasma není vhodná ke sledování TV, je k smíchu...:D

Plazma je v současné době vynikajícím a nejkvalitnějším zobrazovačem TV signálu, který nemá konkurenci, samozřejmě spolu s CRT....:)
POiNTERx (436)|20.4.2007 10:46
[QUOTE=vlastax;139755]Vůbec se s Tebou nemíním hádat , tím méně o hlouposti co jsi napsal. [/QUOTE] Ja s tebou uz duplom nie :)
[QUOTE=vlastax;139755]Vůbec to není stejné ani ve spektru a dynamice vyzařovaného světla a ani o intenzitě a ani v době prodlevy. Je to úplně jiné.[/QUOTE] No tak nam to teda popis (a poprosil by som aj linky)... zvlast ta "doba prodlevy" ma velmi zaujima :) ..pretoze ta je mensia ako 1ms...
[QUOTE=vlastax;139755]A Tvé tvrzení, že plasma není vhodná ke sledování TV, je k smíchu...[/QUOTE]Spamataj sa, toto tvrdis ty, nie ja :) (ty si v podstate napisal ze technologia, ktora emituje svetlo priamo z pixelu je nevhodna)
Mike (617)|20.4.2007 11:40
OLED budoucnost ma, jen je treba to jeste dotahnout do konce, displeje s OLED v mobilech jsou vyborny a to samy bude platit o velkych panelech. Je to v podstate shodne s tim, jako by se udelal plat kremiku a prislusnych materialu s LED diodami, akorat takovy plat kremiku udelat nelze, aby z toho byla cela TV, protoze je tu OLED, ktera by mela byt vyrobitelna. Emitovani svetla primo z bodu delaji vsechny zobrazovaci prvky krome LCD vcetne CRT - emituje sitnice po dopadu paprsku elektronu, pouze LCD je podsvicene a funguje opacne - svetlo se zakryva, to snizuje dynamiku, protoze totalni blok svetla v jednom bode udelat nejde, tim nechci rict, ze je to spatna technologie a osobne bych si radsi koupil LCD nez plasmu s jejimi soucasnymi problemy
vlastax (175)|20.4.2007 11:50
[QUOTE=Mike;139765]OLED budoucnost ma, jen je treba to jeste dotahnout do konce, displeje s OLED v mobilech jsou vyborny a to samy bude platit o velkych panelech. Je to v podstate shodne s tim, jako by se udelal plat kremiku a prislusnych materialu s LED diodami, akorat takovy plat kremiku udelat nelze, aby z toho byla cela TV, protoze je tu OLED, ktera by mela byt vyrobitelna. Emitovani svetla primo z bodu delaji vsechny zobrazovaci prvky krome LCD vcetne CRT - emituje sitnice po dopadu paprsku elektronu, pouze LCD je podsvicene a funguje opacne - svetlo se zakryva, to snizuje dynamiku, protoze totalni blok svetla v jednom bode udelat nejde, tim nechci rict, ze je to spatna technologie a osobne bych si radsi koupil LCD nez plasmu s jejimi soucasnymi problemy[/QUOTE]

To není pravda. OLED displeje se hodí právě do mobilů a kalkulaček. Lepší to nebude a není u nich opět kvalitní bílá a spektrum šedé a prodleva je znatelná u pohybu v TV obrazu budou opět vymazány detaily a nebude věrné podání barev.

A LCD je pro kvalitní zobrazení TV obrazu nevhodná. Nikdy ho nezobrazí věrně. Opět:
Nemá bílou, odstíny šedé a modulovaný jas. Místo kvalitního obrazu jsou to omalovánky s malým kontrastem a jasem, s vysaturovanými barvami známých z počítačových her. Pro ně jsou možné panely LCD použít. Krystaly mají zpoždění a dávají rozmazaný pohyblivý obraz bez detailů. V obchodech do LCD pouštějí speciálně upravené klipy a zatemňují místnosti aby dosáhli uspokojivého výsledku.

Plasma zásadní problémy nemá. :) Je IN!

Už mě to tady připomíná uplacené výrobci produkující LCD panely . Já vím, že se žije z reklamy, ale peníze za reklamu, svět hardware atd. by neměl prosakovat do dizkuzí.

:(
POiNTERx (436)|20.4.2007 11:55
[QUOTE=vlastax;139767]Já vím, že se žije z reklamy, ale peníze za reklamu, svět hardware atd. by neměl prosakovat do dizkuzí.[/QUOTE] Prosakovat do diskuzi by si hlavne nemal ty, ked nemas o tom ziadne (resp. nepravdive a zavadzajuce) informacie. S tebou sa neda diskutovat, na tebe sa da uz len zabavat :)
Tymto koncim na temu OLED ... zabavy uz bolo dost, idem radsej robit :)
vlastax (175)|20.4.2007 12:18
[QUOTE=POiNTERx;139768]Prosakovat do diskuzi by si hlavne nemal ty, ked nemas o tom ziadne (resp. nepravdive a zavadzajuce) informacie. S tebou sa neda diskutovat, na tebe sa da uz len zabavat :)
Tymto koncim na temu OLED ... zabavy uz bolo dost, idem radsej robit :)[/QUOTE]


Jdeš něco dělat?,,To zase bude škody...:D
Mike (617)|20.4.2007 12:51
pomaly je jenom LCD, OLED je naopak velmi rychle, to ze je to ted v mobilech je normalni vyvoj, jinak SOny uz prvni OLEDy ma a toshiba je planuje za dva roky, kazdy kdo to videl rekne, ze plasma je proti tomu stara cernobila bedna

http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=6889
http://feeds.reuters.com/~r/reuters/technologyNews/~3/108492421/idUSTKV00332520070412
http://news.com.com/Tripping+the+lights+organic/2100-1008_3-6111872.html
http://feeds.reuters.com/~r/reuters/technologyNews/~3/108492421/idUSTKV00332520070412
Mike (617)|20.4.2007 13:35
Citace ze Zive:
Pokud vedle sebe postavíte OLED TV a plazmovou TV, přijde vám plazma oproti OLED TV pobledlá.

Promin, ale tvoje nepravdive tvrzeni, ze plasma se nevypaluje, na to mas nejaky dukaz? Kdyz te nepresvedci fotka, na ktere je to vypaleni jasne videt, tak te nepresvedci ani vedecky elaborat, nechci videt, jak ta plasmovka bude vypadat za deset let

mne se plazma libi, ale prave to vypalovani akceptovat nemuzu, proto bych si ji nekoupil, tobe to nevadi, tak si ji klidne kup, kazdy ma na vyber a to je dobre
dumar (59)|20.4.2007 13:40
[QUOTE=roman2277;139429]Jo logo Primy je fakt agresivní.Zkus to vypnout na pár dní.(2-3).No třeba u Panasoniku je 10.generace a je to tam řešeno automaticky.[/QUOTE]
Jen tak mimochodem . Napsal jsem na Primu , ze to jejich logo je agresivni a ze plazmach od Pio se vypaluje.......Jsem zvedav co odpovi?
na golias.cz je dalsi kdo ma na Pioneeru logo primy
Uzivatel Lala napsal:
"Ahoj.Mám 507 XD od ledna.Není to přímo tvůj model, ale doporučuji si to přečíst.Vše je vynikající, včetně možnosti nastavení.To je ale všude popsáno v testech a je to pravda.Co tam ale není přesné, je že špatně funguje EPG, hlavně čas je posunut o hodinu míň a po změně času o dvě.I když nastavíš např. Belgii.Doporučuji si to vyskoušet.A hlavně co mě zarazilo, ža po měsíci užívání mám vypálené logo televize Prima.Volal jsem na servis a říkali, že je to možné, neboť je bílé a doporučují během zahořování často střídat formáty.Od té doby koukám na tv raději na zoom a u dvd nemám problémy na plný i když jsou dle formátu černé pruhy.To logo je patrné když je obrazovka v tmavém pozadí nebo když ji přepnu na digitálni"
T.o.m. (21)|20.4.2007 14:18
..... (prevzato z bmwklub.cz)
POiNTERx (436)|20.4.2007 14:22
No vazne to tam "neni ani trochu vidiet" :( ... no a toto je LG... ak dobre vidim tak je tam aj ČT.
T.o.m. (21)|20.4.2007 14:24
jj, vidis dobre ...tato tel. byla v provozu 3500 hodin
T.o.m. (21)|20.4.2007 14:29
... snazim se zjistit, jaky a a jak stary je to model
zkero (91)|20.4.2007 14:44
Tak takhle vidět to naštěstí není, ale je fakt že ta TV běží o něco déle.

To dumar:

Obávám se, že Prima kvůli nám to logo asi nezmění :)
Na ang. foru psali, že se jim zase vypaluje Sky sport.

Tomáš
Krtek (1279)|20.4.2007 15:21
[QUOTE=ladinek;139718]ne, nic takového tam není[/QUOTE]

Já myslel někoho, kdo jí má dýl. Ty ji máš sotva 2 měsíce.
Krtek (1279)|20.4.2007 15:36
K tomu OLEDU. Ono je hezké co se o tom píše, ale nikdo zatím neví, co to bude stát. Uživatelé řešící koupi nové TV na to mohou zapomenout, protože chtějí TV teď, a ne za 5 let až spadne cena na přijatelnou úroveň.
zkero (91)|20.4.2007 17:01
Kdybych měl vždy čekat na to co bude to bych doma toho moc neměl.

Osobně se mi spíš zamlouvá laser tv.

Tomas
stani (1647)|20.4.2007 17:29
[QUOTE=Mike;139771]pomaly je jenom LCD, OLED je naopak velmi rychle, to ze je to ted v mobilech je normalni vyvoj, jinak SOny uz prvni OLEDy ma a toshiba je planuje za dva roky, kazdy kdo to videl rekne, ze plasma je proti tomu stara cernobila bedna

http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=6889
http://feeds.reuters.com/~r/reuters/technologyNews/~3/108492421/idUSTKV00332520070412
http://news.com.com/Tripping+the+lights+organic/2100-1008_3-6111872.html
http://feeds.reuters.com/~r/reuters/technologyNews/~3/108492421/idUSTKV00332520070412[/QUOTE]

no já jsem k tomu trošku skeptický, spíše než-li nějaké PR nebo "hurá" články mě víc přesvědčí názory přímo z praxe, od samotných uživatelů. Tvrdit teď , že OLED TV budou "jednoznačně nejlepší" se mě zdá trochu předčasné...

Pamatujete si "nadšení" před dvěma třemi roky kdy bylo slibováno, že zanedlouho budou všechny dig. foťáky mít OLED displey?
Kde jsou?... :rolleyes: B-)
vlada (3470)|20.4.2007 22:02
A co třeba takové FED televize? To se mi taky nezdá jako špatná technologie. Osobně si myslím, že LCD je slepá cesta. Ta nutnost podsvícení je značně limitující faktor (spotřeba, kontrast). Pokud se na plasmách vychytají mouchy, tak budou O.K. Osobně ale věřím do budoucnosti spíš OLED a FED displejům.
Radoo (1302)|20.4.2007 22:11
Jo, k HTPC jsem nezapochyboval, že k tomu dám lcd. I když keců kolem plazem a 0 vypalování, PC vstup apod. jsem slyšel dost ! Tady to je tedy pro uživatele velmi smutné zjištění a to tam běžela jen TV ...
zkero (91)|20.4.2007 22:22
Taky mám HTPC a k tomu plazmu a nevidím v tom problém.
Ono než jsem koupil plazmu měl v obýváku LCD Benq DV3750 o které lidi říkali, že perfektně zpracovává tv signál taky sem si myslel, že má dobrej obraz, ale když si jdu dnes lehnout do ložnice kde mám tu LCD teď tak se to nedá srovanat a raději zůstanu u plazmy a klidně i s vypálenym logem, který vidim za specifických podmínek než s LCD kde ten hroznej obraz vidim pořád.

Tom
Radoo (1302)|20.4.2007 22:32
Tak až dojede v playeru nahrávka a začne se ten statický obraz vypalovat, tak to pak problém bude.
Můžeš to chránit spořičem, ale pak ti zase PC neusne/nevypne po nečinnosti.
Radoo (1302)|21.4.2007 00:02
Je fakt, že Benq byl populární hlavně kvůli ceně, ale ruku na srdce, teď už ceny padají na únosnou mez i u renom. značek, který do TV už nějaký pátek fušujou ! :) Hodně cenově agresivní jsou nový Samsungy. Rozhodně jsem se utvrdil v tom, že i když je v TV panel od stejnýho výrobce, obraz zdaleka stejný není !
Hodně moc dělá elektonika a noname značky ji maj hodně špatnou, aby stáhly cenu a navíc prostě nevědí jak na to. Viděl jsem i nějakýho Sencora, jak na tom obraz jede sekaně až hrůza. O ostatních parametrech obrazu se ani nevyjadřuju. Nedpředstavím si člověka, kterýmu by to nevadilo ... jo a panel tam mohl být od ...
zkero (91)|21.4.2007 00:50
Bohuzel nové Samsungy jsem zatím neviděl to je pravda, zrovna uvažuju že bych do ložnice zkusil Samsunga M87 37" a vyměnil za Benq, který neni zrovna designový skvost. Ta cena je tam lákavá, ale pořád je poměrně dost nad plazmama a třeba Philips s 37PF9731D a větší jsou pořád svou cenou nesmyslně vysoko.
Moc se mi líbili nové Sony X a W série, ale když sem je viděl naživo nechtělo se mi veřit, že tohle stojí přes 100 000 (X).
Taky jsem si říkal, že moje další televize bude LCD už kvůli tomu HTPC, Xboxu a PS3, ale prostě člověk si musí uvědomit na co hlavně kouká a to je z 90% TV, DVD a tam prostě není co řešit. Nechci vyvolávat flame, jak říkám upředostňoval jsem před nákupem LCD a šel po nich, ale když v krámu vedle sebe vidíte rozdíl mezi těmito technologiemi nejde přehlédnout kvalitu zobrazení. Možná u HD zdroje, ale ruku na srdce kdy tu bude pořádné HD vysílání. A až bude už tu budou zmiňované OLED, laser a další...

Tom
stani (1647)|21.4.2007 08:54
Jinak tento paměťový efekt - "vypálení" není záležitostí jen plasem, ale viděl jsem to už i u opraváře u CRT TV - kdy tuto používali k bezpečnostní kameře a údaje z této kamery se dost silně vypálily.
Počítám že něco takového je možné i u LCD...
lupenn (77)|21.4.2007 08:55
[QUOTE=Krtek;139563]Je zajímavé, že se to stává pouze na plasmách Pioneer a pouze logo Prima. Třeba logo ČT tam nikdo neregistrujete ? Navíc logo ČT je daleko zářivější, žež Prima.
A co jiné plasmy. Třeba Panasonic. Registruje někdo podobné vypálení ? Podělte se o zkušenosti.

Zkero:
Dej vědět jak jsi dopadl s tím pokusem, a jestli to logo zmizlo. Třeba jde opravdu jen o nějaký paměťový efekt. Myslím, že za půl roku provozu by se tohle stávat nemělo.[/QUOTE]

Uz jsem tady psal..(par dni zpatky),ze kamos ma panasonik(kupoval ho loni na podzim)a ma tam taky docela viditelny logo primy...ale co je horsi,pouzival na nem i pocitac(internet)a ma tam krasne vypaleny "wokna".Na to uz jsem tady parkrat taky upozornoval...za plazma nikdy nebude na staticky obraz...nechce li tam dotycny mit pozdrav od Gatese:)))
stani (1647)|21.4.2007 08:59
a někdo sem hodil i obrázek LG... takže je to u všech značek asi stejné... Třeba používají všichni stejný panel, kolik je vůbec výrobců plasem obrazovek?...