Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234
Zobrazené výsledky: 46 až 53 z 53

Téma: .idx a .sub titulky

Je tu pořád Avatar uživatele vlada
    Registrace
    Mar 2004

StD
    A kdopak napsal toto:

To si piš, že je tam mám troje najednou - a vypínat lze pouze ty dvoubarevné.
    Já napíšu, že jsou dvoje titulky "forced" a on si z toho odvodí (a samozřejmě blbě), že nejdou vypnout a jsou natvrdo v obraze jako u těch jeho přiblblých aviček.
    Takže kdopak tady zase a opětovně lže? DVD-Video standard NEUMÍ zobrazit simultánně více než 1 titulkový stream. Když už se tou normou tak pořád oháníš, tak se jí taky nauč.

stayman
    Jiný příklad než korupce? Všude jich je plno. Například přednost zprava na křižovatkách. Je to tak v zákoně, je to standard a je to špatně. Každý asi uzná, že doleva má v autě mnohem lepší výhled. Je to pozůstatek z doby, kdy se jezdilo vlevo, ale už se nenašel nikdo tak odvážný, aby to změnil. QWERTZ klávesnice - vymyšlená aby se nezasekávaly klávesy mechanického psacího stroje. Pro počítač nevhodná, nicméně všude používaná. Prostě někdo něco vymyslí a začne se to používat. Často je těžké přejít potom na jiný, zpětně nekompatibilní systém, přestože by byl lepší. U videa ale přejít na nový formát tak složité naštěstí není.

Foolproof, mirekv
    Nechcete se přihlásit k Zemanovi a Klausovi do prognostického ústavu? Schválně jsem na to kouknul do vyhledávače torrentů - téměř všechny nové HD releasy jsou v MKV - MPEG-4 AVC + AC3 nebo Vorbis. A pokud si zabrouzdáte trochu do historie a vzpomenete si, proč se prosadily MP3 nebo DivX (později XviD, čili AVI - MPEG-4), tak je to proto, že ty formáty používala undergroundová scéna. A pokud ta před pár lety přešla u animovaných filmů kompletně na MKV a u HD releasů nyní postupně na MKV také přechází, je budoucnost toho formátu celkem zajištěná.

Technické vysvětlení pro Ty, kteří chtějí slyšet a ne se společně ujišťovat o nenahraditelnosti a nesmrtelnosti MPEG-2 a DVD-Videa: V podstatě existují pouze 2 formáty, které zvládají kombinaci MPEG-4 AVC a AC3. Je to MPEG Transport Stream (TS) a Matroška (MKV). Transport Stream je sice vhodný pro vysílání, ale pro přehrávání už tolik ne. Špatně se v něm seekuje, video bývá poměrně často poškozené a špatně drží synchronizaci. Matroška má naopak velmi robustní systém časových kódů, který zajistí perfektní synchronizaci videa a zvuku a velmi rychlé a přesné seekování. Sice převést video z TS na MKV může být značně složité (kvůli problémům se synchronizaci), ale pokud už si tu práci někdo dá, tak s výsledkem potom nejsou při přehrávání žádné problémy (což se o TS rozhodně říct nedá).
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od vlada Zobrazit příspěvek
    [B]stayman
    Jiný příklad než korupce? Všude jich je plno. Například přednost zprava na křižovatkách. Je to tak v zákoně, je to standard a je to špatně. Každý asi uzná, že doleva má v autě mnohem lepší výhled. Je to pozůstatek z doby, kdy se jezdilo vlevo, ale už se nenašel nikdo tak odvážný, aby to změnil. QWERTZ klávesnice - vymyšlená aby se nezasekávaly klávesy mechanického psacího stroje. Pro počítač nevhodná, nicméně všude používaná. Prostě někdo něco vymyslí a začne se to používat. Často je těžké přejít potom na jiný, zpětně nekompatibilní systém, přestože by byl lepší. U videa ale přejít na nový formát tak složité naštěstí není.
    Ale no tak, sam si si potvrdil, ze nie je vsetko lepsie (relativne) asi lepsie, kedze sa to nepresadilo (preto je to relativne). Dokonca to "přejít na nový formát tak složité naštěstí není" si si sam vyvratil, kedze tvrdis "o tych svojich", ze su lepsie, a aj napriek tomu sa nepresadili. Ja vsak dodam, ze Mpeg2, ako ho tu zatracujes, stale je tu, dokonca sa vymyslaju nove systemy pre jeho vyuzitie

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

to Vlada

Je mi líto, že jsi můj příspěvek nepochopil, resp. pochopil přesně opačně. Já považuji 4 miliony stáhnutí (a od té doby už uběhl rok) jenom z domovské stránky za úctyhodný počet, který zřejmě nevypovídá o tom, že by matroska zanikla.
    Takže minimálně spojení s názorem Mirekv je mimo, ale mně to na rozdíl od mnohých až tak nevadí.

K druhé části (TS a MKV).

Podle mého názoru máš pravdu jenom částečně, jestli chceš vystavím ti někde avi kontejner s H.264 video + AC3 zvuk nebo mpg kontejner(PS) se stejným obsahem, nevidím důvod proč by to nemělo fungovat. TS špatně seekují či mají jiné zádrhele zejména tehdy, když někdo zprasí nahrávání nebo použivá player, jehož autor netuší co se děje na satelitním nebi. Matroska má taky nevýhody, ale už jsme se stejně dostali od titulků do pryč.
    Osobně se ovšem trochu o její osud obávám, protože právě s nástupem AVC v HD rozlišení se stírá rozdíl ve velikosti souborů mezi TS a MKV, tak se s příchodem dokonalejších playerů stane převod z TS do něčeho jiného naprosto zbytečným.
    My, satelitisti, kteří jsme vlastně nikdy nepoužívali ani DVDVideo, (konečně proč, když to z nebe přijde už hotové ) asi nebudeme to AVC tlačit do jiného kontejneru, navíc když už nyní ten TS, co si nahrajeme sami , funguje.

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

Vlada: tímto...
    Quote:
    StD
    A kdopak napsal toto:
    Citace:
    To si piš, že je tam mám troje najednou - a vypínat lze pouze ty dvoubarevné.

Citace:
    Já napíšu, že jsou dvoje titulky "forced" a on si z toho odvodí (a samozřejmě blbě), že nejdou vypnout a jsou natvrdo v obraze jako u těch jeho přiblblých aviček.

Takže kdopak tady zase a opětovně lže? DVD-Video standard NEUMÍ zobrazit simultánně více než 1 titulkový stream. Když už se tou normou tak pořád oháníš, tak se jí taky nauč.

...jsem měl na mysli vypínání normálních (non-forced) titulků. Rozhodně jsem netušil, že ty netušíš, jak se (jinak) vypínají forced-titulky...
    A mimochodem, já se tady od začátku žádnou specifikací "neoháním" - s tím si začal TY svým prohlášením, že je přiblblá. Pamatuj si alespoň, co napíšeš sám. A to, že DVD-video zobrazí najednou jen 1 titulkový stream, si nalháváš jen ty sám sobě. Viz mnou uvedený titul jako příklad za řadu jiných. Ono je to totiž jen a jen o ručičkách, které to umí udělat a o hlavách, které to vymyslí.

Začínám nabývat dojmu, že tobě vadí DVD-video jenom a jenom proto, že tě nepozvali na konferenci, když se kdysi vymýšlelo...

Registrace
    Mar 2004

Foolproof
    Jasný, úplně jsem zapomněl na AVI. Tam h.264 + AC3 taky funguje. Ale oficiálně už vůbec není x264 VfW podporovaný a jiný kodek, pokud vím, ukládat AVC do AVI nikdy ani neumožňoval. Takže AVI s MPEG-4 AVC moc velkou budoucnost nedávám...

Program Stream s MPEG-4 jsem ještě nikdy neviděl, ale možná že to opravdu jde. Mně se konec konců nedávno (omylem) podařilo vyrobit AVI s MPEG-2 kompresí. Jde taky ale o to, jak spolehlivě to funguje. Třeba tohle AVI nešlo přes DirectShow vůbec přehrát.

stayman
    Některý nový lepší věci se neprosadí, protože jejich přínos není dostatečně velký ve srovnání s potížemi na jejich přechod. Některý věci se prosadí, ale trvá to delší dobu. Pamatuješ na doby, kdy se u nás nedal koupit bezolovnatý benzin? Němci, kteří přijeli koncem osmdesátých let do Čech neměly v podstatě kde natankovat. Dneska zase neseženeš olovnatý benzín. Některý technologie se nerozšíří, pokud přijdou v nevhodnou dobu, přestože přinášejí užitek. Vzpomeň si na CD-MRW - používej CD jako disketu nebo flashdisk. Pěkná technologie, ale nechytila se, přišla moc pozdě. Nebo HD CD-R (1400 MB), převálcovaly je DVD. A jedním z důvodů bylo samozřejmě taky to, že tam nebyla zpětná kompatibilita. Tyhle nový CD prostě nefungovaly na starších mechanikách.

Jenže aby si se hnul z místa, tak jednou tu zpětnou kompatibilitu prostě musíš hodit za hlavu, říct "čo bolo to bolo, terazky je nový formát". A pokud přechod na nový formát je otázkou minutové instalace jakéhosi programu, opravdu to nevidím jako zádrhel jeho rozšíření. A až (nebo jestli?) se rozšíří na počítačích, akceptují ho i výrobci HW přehrávačů. Stejně jako akceptovali MP3 a AVI/MPEG-4. S tím jak roste počet přehrávačů, které jsou v podstatě jenom upraveným počítačem, tak podpora nových formátů i ve stolních přehrávačích bude snažší a snažší.

Ale to už jsem opravdu hodně daleko od původního tématu titulků IDX/SUB.

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od vlada Zobrazit příspěvek
    Foolproof
    Jasný, úplně jsem zapomněl na AVI. Tam h.264 + AC3 taky funguje. Ale oficiálně už vůbec není x264 VfW podporovaný a jiný kodek, pokud vím, ukládat AVC do AVI nikdy ani neumožňoval. Takže AVI s MPEG-4 AVC moc velkou budoucnost nedávám...
    .
    Avivo encoder při převodu do H.264 jiný kontejner než avi ani neumí, ale tam bude asi nějaký problém s AAC zvukem, protože dělá jenom MP3. V nových verzích ale už převod do H.264 zatrhli a jakoby začali upředňostňovat wmv. Tak nevím.
    Jak je to vlastně s titulkama ve wmv ? Na PC to lze spustit s čímkoliv a jakkoliv, ale oficiálně ?

Registrace
    Mar 2004

AVI a AAC moc nejde dohromady. Neboli opět - dá se to, ale nefunguje to

ASF a titulky ani nevím, jak to je. Vzhledem k tomu, že WMP vůbec nemá pro titulky podporu, tak ani nevím, jestli to je možné. Respektive do toho kontejneru můžeš asi muxnout v podstatě cokoliv, ale musíš mít taky potřebný filtry. Tedy nějakej splitter, kterej titulky identifikuje a nějakej dekoder titulků. Jenže asi jedinej splitter pro ASF je ten od Microsoftu a jak je to u něj s podporou titulků fakt netušim.

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

vlada: Proto je nejlepší formát MPEG-2 DVD ať se Ti to líbí nebo ne!

Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234

Podobná témata

1. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 02-03-2011, 17:39
  2. Dobrý rolující titulky a titulky obecně
    Od SB v sekci Editace videa
    Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 19-12-2009, 06:41
  3. DVB titulky?
    Od vagabond v sekci DVB-T
    Reakcí: 1