Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výdrž baterií, eventuelně akumulátoru

Nanosaurus (24)|6.4.2007 16:28
Chtěl jsem se zeptat, s čím máte lepší zkušenosti, pokud jde o výdrž. Jestli s bateriemi AA, AAA nebo akumulátorem. Vzhledem k tomu, že mi někdo říkal, že dost záleží na tom, zda je zapnutý displej a snad i na dalších věcech, potřebuju srovnání. Sám mám MPR-12 od Oravy, kde je displej minimální, mám ho "rozumně" zapnutý - tedy ne pořád a vydrží cca. 12 hodin. Máte někdo stejný přístroj? Jak dlouho vydrží akumulátor vám?
Whitejoker (616)|10.4.2007 21:26
Označení baterií AA, AAA je označení jejich rozměru (velikosti). Samozřejmě menší baterie (AAA) má i menší kapacitu.
Ta se na běžných bateriích neuvádí. Jen u akumulátorů (to jsou ty čísla mAh).
Samozřejmě i akumulátor může být rozměru AA nebo AAA, pochopitelně i jiných.
U akumulátorů trochu zjednodušeně platí, že čím větší kapacita, tím "déle vydrží".
Zjednodušené je to proto, že "výdrž" v praxi znamená, že to pokaždé vybíjíš jiným způsobem (délka zapnutí, čistota kontaktů, aj.). Nedá se to tedy říci obecně.
U obyčejných baterií jejich kapacita ("výdrž") nikde uváděná není, dá se zjistit jen přesně definovanými vybíjecími testy a porovnáním s jinými výrobky. Zde ale platí, že každý test baterie je určen pro určitý druh vybíjení - např. některá baterie v testu dlouhodobého vybíjení nízkými proudy (typicky dálkový ovladač, hodiny) bude mít vynikající výsledky, ale např. v testu vybíjení krátkými impulsy s velkým proudem (typicky např. nabíjení blesku fotoaparátu) naprosto selže.