Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pinnacle9 a WinXP SP2

Snah (48)|4.10.2004 09:13
Má někdo vyzkoušeno Studio9 a SP2 pro WinXP? Je nějaký problém nebo možno instalovat?
Joe-Joe (593)|4.10.2004 09:39
Zatial som na problem nenatrafill. Chodi to normalne.
pavelpt (2713)|4.10.2004 11:12
[quote=Snah]Má někdo vyzkoušeno Studio9 a SP2 pro WinXP? Je nějaký problém nebo možno instalovat?[/quote]

Není sice jasné co instalovat, jestli SP2 nebo Studio, ale nemám problémy (velké) ani s jedním.
Snah (48)|5.10.2004 09:33
Myslel jsem tím samozřejmě jestli do WinXP kde je nainstalováno Studio9 po instalaci SP2 nevzniknou nějaké problémy.
xyzmajk (5)|6.10.2004 20:10
U mě se to projevilo...
Při renderování se mi Pinnacle ukončí bez jediný hlášky...
Jsem docela naštvanej... Naformátoval jsem hadr a teď mi Pinnacle nejde ani nainstalovat! Naběhne do půlky. Pak se nainastalují efekty Hollywood FX a paaaaaa paaaaaa!!!! Jo a navíc musim nainastalovat ostatní programy....

Pokud ti mohu poradit. Nestahuj ho ale třeba ti to bude chodit...
Dělej jak myslíš...

Jo a kdyby jste věděli co s tim mám dělat já tak dejte vědět!!! :-(((

Dík LUKAS :-!!! :-!!! :-!!!
Snah (48)|7.10.2004 08:09
No pokud jsi naformatoval disk a ted ti nejde Pinnacle ani nainstalovat, asi nebude problem v SP2, spis to vypada na nejaky HW problem.
Zkus:
a) zkontrolovat disk, idealne primo utilitou od vyrobce disku
b) zkontrolovat pamet, idealne pulden nech bezet Memtest+
c) over si ze nemas pretaktovany procesor ani grafiku, resp. jestli se ti neco neprehriva
Snah (48)|7.10.2004 08:26
Tak přece jen něco, teď jsem objevil tohle:
Windows XP SP2 a Studio 9 - při použití na stanicích s procesorem Athlon 64-bit a editaci formátu MPEG-2 nefunguje Studio 9 správně. Je nutno vypnout funkci DEP (Data Execution Prevention) (5.10.2004)
Ale s tím měl myslím problém i DivX...
xyzmajk (5)|8.10.2004 18:28
Tak dík. To prověřim!
Má to něco společného s SP2 jinak bych hadr nemusel formátovat! B-)
:BB: :BB: :BB:
Snah (48)|18.10.2004 08:44
Hmm, tak na Exacu se objevilo toto:
Windows XP SP2 - Aktualizaci na XP SP2 v současné době nedoporučujeme, jelikož vykazuje problémy se zařízeními pro zpracování digitálního videa. Častým případem je např. chybná (či žádná) detekce FW řadiče či FW zařízení operačním systémem a to i na čistě nainstalovaném systému bez dalších aplikací.
Pak by s tim ale mely mit obecne problem i jine softy...
Joe-Joe (593)|18.10.2004 09:29
Cely vikend som robil v Pinnacle Plus (oficialnej verzii) pod XP SP2 a nenatrafil som na problem. Co sa o predoslych verziach neda povedat. Dokonca som aktualizoval i ovladac ku grafike a XP SP2 ho uz obsahoval.Mam sice Pentium 2,4. problemy mozu byt s Athlonom.
Co sa tyka "rad" od Exacu nie su schopny poradit ani pri technickej podpore. Dokonca neodpovedaju ani na maily. :((
Inak Exac hlada zamestnancov - odbornikov pre technicku podporu..... 9-)
Hawkey_tvf (434)|18.10.2004 11:14
Joe-Joe: to je tak, ze problemy su jednak v techsupportakoch Exacu, ale asi hlavne v programmeroch Pinnaclu.
Ja mam dojem ako keby vsetkych schopnejsich odvelili na hi-end projekty ako Liquid a pod. Sorry ale programovat tak aby to bolo chipset dependent to ma co znamenat??? Preco moze ostatnym slapat vsetko na vsetkom, len Pinnaclu nie? A tie ovladace, no hroza! Tym skor su podozrivi, ze SP2 vlastne znizuje toleranciu k prasacky napisanemu softu... ahaaa :-E .
Snah (48)|19.10.2004 09:14
Jam mam AMD Barton2500+, VIA KT600, firewire na desce a po instalaci SP2 mi zatim bezi Studio9cz (ne plus) taky OK, jako driv. Mozna bude problem s nejakymi pridavnymi firewire kartami, resp. s jejich ovladaci.
bousa (9)|5.11.2004 22:36
Já mám taky WIN XP + SP2, Barton 2500+, A7N8X Deluxe s integr. IEEE 1394 a Pinnacle jede o.k. Kamera je Canon MV750i.
PetrS75 (21)|26.12.2004 02:21
Bohužel nemohu sdílet váše zkušenosti :-((
Po updatu na SP2 se mi vysra.. stahování na disk. Obraz jede rozloženej (viz. http://www.webpark.cz/petrs28/ ) ale zvuk je v pohodě.
Scháním rady jak se toho zbavit aniž bych musel dělat FORMAT C:

Používám Pinnacle řadič se Studiem 8, 9, 9+ a všude stejný problém... (i v dalších programech VideoStudio, VEGAS...) A běží mi to na procesoru Intel 3,0GHz Nortwood

Prosím o radu...
Joe-Joe (593)|26.12.2004 12:40
PetrS75

Pokial ten problem mas i vo videostudio aj vo vegase, tak hladaj cyhbu v ovladacoch . Skus odinstalovat a znova naistalovat ten Pinnacle radic. Aky to je typ ?
Ja stahujem cez DVC150, niekedy to tak zablbne ako tvoja ukazka, ale hned na zaciatku. Ked odpojim audio a video konektory s DVC150 a znova ich zapojim tak potom uz grabujem v pohode. Stane sa to tak 2krat z desiatich grabovani. Neviem co je pricinou.
Milhaus (16)|28.12.2004 16:10
Mam nekolik poznamek. V prvni rade "opetna" reakce Hawkeyho. Stale svadis problemy na Pinnacle. Jen si precti vsechny prispevky, ktere tu jsou. Vetsina prispevku je o tom, ze Studio funguje OK. Navic ta persona, ktera zalozila toto tema, tak ma problemy se vsemi softwary a ne jen se Studiem. Dalsi vec se tyka komentaru a citaci ohledne EXACu. Jeste se mi nestalo, aby mi neodpovedeli na mail. Zkus ho poslat znovu - Joe-Joe. EXACu se obcas stava, ze informace jsou trochu spozdene, ale neni se cemu divit. Pinnacle se rozrusta a produktu je cim dal vic. Takze maj urcite hodne prace. To je asi do jine diskuze. Jen jsem chtel poukazat na citace zkopirovane s jejich stranek. Problemy se SP2 jsou vseobecne (tykaji se strihu videa, digitalnich zarizeni i jinych koprimacnich softwaru). Coz taky ukazuje vypis chyb uverejnen primo Microsoftem. Podle me bude nejjednodussi reinstalovat system na SP1 a pokud chces nejake konkretni zaplaty, tak si je popr. dotahat zvlast a ne jako soucast SP2. Pokud bys nehchtel reinstalovat cely system, tak jedine co vim, ze vysla od Microsoftu zaplata na 1394. Takze zkusit jedine to.
Joe-Joe (593)|28.12.2004 18:09
Milhaus
Ja som si svoje problemy s PS9+ uz vyriesil zcasti tu na tvfreaku. Mam WSP2 ako i PS9+ (vsetko oficialne) a nemam ziadny problem. Dokonca som teraz kupil WinFast TV2000 Expert a da sa grabovat cez PS9+ aj z neho. :-!!!
Co sa tyka exacu tak vymienanie mailov ohladom problemu skutocne k nicomu neviedlo.
Terazky striham hlavne v PS9+ a myslim, ze som uz tomu vychtala muchy. Keby som s nim nebol spokojny tak urcite nespravim Pinnaclu taku recenziu, ako si moze kazdy precitat : https://www.tvfreak.cz/digital-video-creator-dvc-150/1767
Milhaus (16)|29.12.2004 09:18
[quote=Joe-Joe]Milhaus
Ja som si svoje problemy s PS9+ uz vyriesil zcasti tu na tvfreaku. Mam WSP2 ako i PS9+ (vsetko oficialne) a nemam ziadny problem. Dokonca som teraz kupil WinFast TV2000 Expert a da sa grabovat cez PS9+ aj z neho. :-!!!
Co sa tyka exacu tak vymienanie mailov ohladom problemu skutocne k nicomu neviedlo.
Terazky striham hlavne v PS9+ a myslim, ze som uz tomu vychtala muchy. Keby som s nim nebol spokojny tak urcite nespravim Pinnaclu taku recenziu, ako si moze kazdy precitat : https://www.tvfreak.cz/digital-video-creator-dvc-150/1767[/quote]

Ja jsem nikdy nenapsal, ze bys mel byt nespokojen se Studiem. Cist umim a v predchozich reakcich, at uz z teto diskuze ci jine, jsem pochopil, ze ti Studio slape v poradku. :-)