Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Než se zeptáte

Ivo Mašek (10205)|19.3.2007 19:14
Přehrávání videa v Macromedia Flash 8 (návod):
Chcete využít možnosti zobrazování videosouborů ve flashových aplikací? Řešením je vytvoření externího videosouboru ve specialním flashovém formátu *flv (Flash Video). Soubory flv můžete streamovat přímo ve flashové aplikaci, takže uživatelé nemusí čekat na stažení celého videa, ale bude se jim zobrazovat už od začátku stahování.
Program Flash podporuje nejrůznější formáty videosouborů, které lze do něj importovat. Ovšem doporučuje se použít soubory MOV a nekomprimovaná videa AVI.
Pokud vlastníte Flash Profesional 8, podívejte se do programové nabídky, kde v sekci Macromedia najdete mimo jiné i aplikaci Flash 8 Video Encoder. Právě ten slouží pro převod videosouborů do formátu FLV.
Otevřte nástroj Flash 8 Video Encoder, přes tlačítko Add vložte do fronty zvolený videosoubor a zmáčknutím tlačítka Settings se přeneste do části podrobného nastavení převodu videa.
Zde můžete určit stupeň komprese a použitý kodek.Jsou tam již připravené hodnoty, ale pokud se vám nehodí, zvolte si podrobnější nastavení zmáčknutím na tlačítko Show Advanced Settings.
Stiskem tlačítka OK se přesunete do základního okna a tam spustíte samotnou konverzi zmáčknutím tlačítka Start Queue. Po zhotovení souboru FLV vytvořte nový dokument ve Flashi a v hlavní nabídce zvolte File / Import / Import Video.
V prvním kroku si volíte umístění souboru FLV. Pro zjednodušení výsledné cesty k videu je dobré mít oba soubory (SWF, FLV) v jedné složce. Označte první možnost, umístění souboru FLV na svém pčítači, a přes tlačítko Browse zvolte vytvořený soubor FLV.
Tlačítkem Next se přesunete k dalšímu kroku, kde označíte opět první položku a tím jste si vlastně určili, že souborFLV máte vytvořen a chcete ho streamovat.
Pak zvolte v dalším kroku u nabídky Skin vzhled komponenty, která bude video přehrávat.
Na konec potvrdíte postup importování videa tlačítkem Finish a zmáčknutím tlačítek Ctrl + Enter si otestujete, zda vám fungují vložené komponenty s videem.
Ivo Mašek (10205)|19.3.2007 20:16
V čem přehrát video ve formátu 3GP (z mobilního telefonu):
Pro přehrání videa ve formátu 3GP lze použít např. program Quick Time Player.
V něm si otevřte nabídku File / Open Movie in New player, přejděte do požadované složky a na vybrané video formátu 3GP klikněte levým tlačítkem myši.
Ivo Mašek (10205)|20.10.2007 08:08
SONY ořezává PlayStation 3
[quote]
Pokud pokukujete po PlayStation3, jako levném přehrávači Blu-ray filmů, tak SONY pro vás připravila "překvapení".
Na trh míří levnější 40GB verze bez čteček paměťových karet, jen se dvěma USB porty a zcela bez podpory starších her pro PS2.
Podle posledních oficialních informací by z trhu měla úplně zmizet současná 60GB verze.
[/quote]

Dosavadní specifikace:
PS3 pohání revoluční procesor Cell s taktovací fekvencí 3,2 GHz, který byl 6 let vyvíjený společtnostmi Sony, IBM a Toshiba. Jeden čip Cell obsahuje 234 miliónů tranzistorů a je vyráběn 90nm technologií. Optická mechanika je schopná přečíst jak média CD a DVD, tak i nejnovější formát Blu-ray, využívajćí technologii modrého laseru, může pojmout až 50 GB dat. Grafická jednotka je založena na architektuře NVIDIA G70. Obsauje 256 MB GDDR VRAM pamět s taktovací frekvencí 700 MHz a další pamět sdílenou s procesorem. Podporuje SDTV a HDTV rozlišení obrazu (od 480i do 1080i), tedy nejvyšší možné použitelné rozlišení. Navíc obsahuje i gigabitovou síťovou kartu pro připojení k internetu, čtyři USB 2.0 porty a podporuje i připojení pomocí Bluetooth 2.0.
Video na PlayStation 3:
PlayStation3 není jen o hrách, protože v jejím srdci bije výkonný přehrávač Blu-ray disků a také 60 GB pevný disk, který se postará o uložení ostatních video souborů.
Má zabudovaný přehrávač Blu-ray disků. Lze sledovat oblíbené filmy ve skutečném HD formátu (až do formátu 1080p - v závislosti na televizoru). Obrovská kapacita každého BD disku umožňuje uložit na jeden dvojvrstvý BD disk až tři hodiny HD videozáznam plus devět hodin bonusového materiálu ve formátu SD. Žádné výměny disků během sledování.
Vizuální zážitek nezačíná a nekončí u perfektního přehrávače Blu-ray disků. V roli nervového centra systému domácí multimediální zábavy je PS3 perfektním místem k ukládání, organizaci a přehrávání kolekcí digitálních video souborů. Digitální filmy lze uložit na pevný disk systému, a stáhnout si obsah z obchodu PlayStation-Store, včetně High Definition filmů a ukázek z her.
Pomocí funkce Remote Play není problém přehrávat video soubory uložené na pevném disku PS3 na displeji kapesní herní konzole PSP_TM.
ps3-konzole.png product_355064.jpg
Ivo Mašek (10205)|27.10.2008 11:14
Víte, jak vypadá Sony PlayStation budoucnosti?
Jak by asi měl vypadat nový přenosný PlayStation, aby nabídl co nejlepší herní možnosti a vysokou mobilitu? Touto otázkou se zabýval designér Tai Chiem a navrhl úžasné zařízení. Vše je založeno na technologii OLED, která v konceptu hraje důležitou roli a tvoří flexibilní display. Tento displej se v klidovém stavu omotá kolem centrální jednotky, čímž zařízení nabídne nevídanou mobilitu. Pokud si budete na herní konzoli chtít zahrát, stačí displej doslova rozbalit.
Díky elektrickému náboji displej zpevní a nabídne tak dokonalou zobrazovací plochu pro hry, to vše navíc s dotykovou plochou. I když tento koncept vypadá spíše jako nereálné vidiny budoucnosti, nepochybuji o tom, že by se podobné zařízení časem nedalo vyrobit.
Centrální jednotka by obsahovala dva reproduktory a také ovládací tlačítka, takže o ovládání by nebylo nouze. Problém tkví v mobilitě, která je zajisté u navrhovaného zařízení na maximální úrovni, nehledě na OLED displeji, který se stále vyvíjí a takové kvality dnes ještě nedosahuje.
Nápad Tai Chiema je velice zajímavý a zajisté by realizaci tohoto konceptu uvítal nejeden uživatel. Bohužel, podobný přístroj je opravdu vidina budoucnosti a tak se prozatím můžeme dohadovat, zdali je to možné, nemožné, či zda nalezne podobný přístroj takové využití, aby se vůbec uvažovalo o jeho vyvinutí.
Přílohy:
1) Koncept herní konzole PSP2 v „zabaleném“ stavu
2) Rozbalování OLED displeje
3) PSP2 připraveno k hraní

Zdroj: Czech Computer
psp1.jpg psp2.jpg psp3.jpg
Ivo Mašek (10205)|1.6.2009 16:55
Microsoft Silverlight 3 už na začátku léta


Silverlight 3 je letní odpovědí na Flash Player 10 a technologii AIR od Adobe. Nově totiž zvládne zobrazovat 3D grafiku včetně podpory pro hardwarovou akceleraci a poradí si i s kodeky H.264. AIRu pak bude konkurovat jednoduše tím, že jeho aplikace zvládnou běh i mimo prohlížeč. Už to tedy nebude jen multimediální obsah na webové stránce, ale svébytná aplikace – časem snad plně multiplatformní.
http://silverlight.net/
http://www.silverlight.net/learn/videos/all/
http://www.infragistics.com/dotnet/netadvantage/silverlight/data-visualizationoverview.aspx#Overview
Ivo Mašek (10205)|4.4.2010 08:02
Sony chystá opravdové 3D hraní, už v létě a na PS3
iMax v obýváku a ještě s nějakou pořádnou videoherní peckou? Ač to zní trochu jako sci-fi, Sony chystá rozjet 3D hraní ve velkém s Liitle Big Planet, Wipeout HD a Killzone 2. Jen pro začátek, samozřejmě.
Vypadá to, jako by to bylo včera, kdy jsme v iMaxu obdivovali rybičky, které na nás vystupovali z plátna a 3D technologie si brzy najdou cestu i do našich obývacích pokojů. Kromě výrobců televizí, které podporují 3D technologie, to plánuje i Sony, která hodlá tohle léto vzít 3D hraní útokem a udělat z něj standard.
Má pro tyto účely připravenou velmi průraznou munici a tak s novým firmwarem, který bude 3D hraní podporovat, bude k dispozici i celá řada velmi atraktivních titulů. Kromě chystaného Gran Turisma 5 bude k dispozici ve 3D Little Big Planet, Wipeout HD Fury, Super Stardust HD a především Killzone 2 (pravděpodobně formou patche pro existující verze).
#

Zdroj: [COLOR=#f74e00]thegameraccess[/COLOR]
Ivo Mašek (10205)|1.9.2010 20:10
Jak na převod MCE videa do AVI a MPEG
Windows Media Center jsou už od systému Vista velmi slušným rozhraním. Zejména v HTPC mají nezastupitelnou roli. Ale i v běžných systémech jsou významné, protože pod závojem určité standardnosti a přívětivosti nabízí vše, co potřebujete a nahradí ne vždy vyvedené nebo funkční softwary výrobců TV karet. Tak trochu problém je ale s formátem, do kterého MCE ukládají videa. Ve Vistě je to DVR-MS a ve Windows 7 potom WTV. Jak je převést do něčeho normálního?
Proč vlastně převádět formáty Media Center do něčeho jiného?
  • Záznamy zabírají dost místa
  • Nejsou podporovány v dalších aplikacích (např. pro střih videa)
  • Nepřehrají je mnohé alternativní videopřehrávače na počítači ani HW přehrávače
Formáty Microsoftu jsou ve své podstatě kontejnery, ve kterých můžeme najít již celkem standardní komprimované prvky, jako je třeba MPEG-2 video. Ostatně právě v tom u nás běží digitální vysílání, takže WTV nebo DVR-MS je jen vezmou a zabalí do svého kontejneru. Ten ale není nikde příliš podporován. Laicky řečeno, většina softwaru, natož hardwaru, si s ním neporadí. Obzvláště novější WTV je oříšek i pro takové všeználky, jako Media Player Classic Home Cinema.

Dobrou zprávou je, že WTV záznamy pořízené ve Windows 7, lze převést na DVR-MS přímo ve Windows. Na WTV soubor stačí kliknout pravým tlačítkem a zvolit patřičný příkaz – Převod do formátu .dvr-ms. Konverze probíhá téměř rychlostí kopírování souboru na disku, tzn. rychle.
Pro DVR-MS potom existuje mnohem více aplikací, které si s ním poradí. I tak najdeme ale je jen málo těch neplacených.
V prvé řadě se nabízí MCEBuddy (http://mcebuddy.com/) , což je ukázka efektivní automatizace, pro kterou jsou počítače jako stvořené. Aplikace sleduje patřičnou složku se záznamy MCE (ať už WTV nebo DVR-MS) a automaticky je převádí na některý z vybraných „použitelných“ formátů. Aplikace nabízí dostatek možností úprav toho, kdy a jak má konverze probíhat. Navíc je tu i volba pro automatické vystřižení reklam z nahraných pořadů.
MCEBuddy funguje spolehlivě. Jen v počátku, než si ji nastavíte a vyladíte, nezapínejte volbu pro smazání zdrojových souborů po proběhnuvší konverzi. Může se stát, že program nenajde patřičný kodek, nebo z jiného důvodu nezafunguje správně a smaže vám nahrané pořady. Dále berte v potaz, že konverze do sice méně datově náročných formátů ušetří místo na disku, ale je časově a výkonově náročná.

V případě, že si chcete nahrané pořady převést do jiného formátu, manuálně, dle vlastních preferencí, a případně editovat, je tu free DVR-MS to MPEG Converter. Jak již bylo řečeno, DVR-MS vyrobíte přímo ve Widnows. To potom předhodíte DVRMStoMPEG, který vyplivne standardní MPEG soubor. Neprovádí rekompresi videa, takže proces je celkem rychlý. S MPEG formátem si již poradí v podstatě každý přehrávač nebo konvertor. DVR-MS to MPEG nemá rád názvy souborů s diakritikou!!!!
Může se stát, že aplikaci bude chybět knihovna COMDLG32.OCX. Tu si stáhněte zde: http://www.ascentive.com/support/new/support_dll.phtml?dllname=COMDLG32.OCX a vložte do adresáře s aplikací DVRMStoMPEG. Kdyby ani to nepomohlo, vložte soubor do C:\windows\system32\ a jako administrátor spusťte příkaz regsvr32 \windows\system32\COMDLG32.OCX.
Zdá se, že kontejnery Microsoftu nemusí vždy obsahovat jen video v MPEG-2, ale pokud nahrávají ze zdroje v MPEG-4 nebo h264, uloží tam rovnou ten. V tom případě již uvedený postup nemusí na 100 % fungovat.
Podle originálu, který sepsal: Jiří Ptáčník

Příloha č.1: MCEBuddy
Příloha č.2: DVR-MS to MPEG
mcebuddy.png dvrms.png
Ivo Mašek (10205)|7.6.2011 16:41
Sony představila PlayStation 3D monitor

Společnost SONY připravila novinku v nabídce, a to Sony PlayStation 3D monitor. Na trh bude dodáván s 3D brýlemi, hrou Resistance 3 a to v USA za cenu 499 dolarů, další brýle bude možné dokoupit za 69 dolarů. Cena na zámořských trzích zatím není známa, dodávky by však měly být zahájeny pro více regionů přibližně současně a to na podzim ještě před Vánocemi.
3D monitor má úhlopříčku 24", FullHD rozlišení 1920x1080 bodů (1080p) a podsvícení typu LED.
Základem konektivity jsou dva HDMI vstupy, takže vedle herní konzole Sony PlayStation 3 lze připojit například i video přehrávač či PC. Monitor využívá speciální technologie pro redukci 3D a podporuje několik trojrozměrných video formátů. 3D brýle se nabíjejí přes USB a na 45minutové nabití by měly fungovat až 30 hodin. Do multimediální výbavy monitoru patří stereo reproduktory a integrovaný subwoofer pro lepší basy.
Zdroj: HD World
sony1.jpg sony2.jpg