Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips 32PFL7562D nebo 32PFL7332

Suleky (30)|5.1.2008 09:57
ted u nich nejsem jen jsem to zapojil a jeli sme dom,
jen da se nekde zapnout na 7562 pri zesilovani a zeslabování zvuku grafika na obrazovce?
na 7862 to zobrazuje posuvnik...
dik
robert.kotasek (777)|5.1.2008 11:53
jj urcite - v menu - instalace - predvolby - osd - zapni na normalni ;)
Gardfield (21)|5.1.2008 11:54
jj je to v menu. staci troska popozerat :o)
teplitz (251)|5.2.2008 13:26
[QUOTE=Leucin;160348]Asi to bola vada kusu... V mojom pripade to piskalo, ked TV bezala (v stand by rezime, tam boli tiez nejake pocutelne vyssie frekvencie, ale este v norme). V jednom pripade to ztichlo, ked bezal 'wizard' pre nastavenie obrazu. Potom znovu piskanie nabehlo, skusal som menit vstupy, premyslal , ci nieje problem v el.rozvodoch (ale kedze to v rezime nastavenia obrazu nebzucalo, tak asi nie...). Doba pokrocila, zda sa, ze su tu novsie modely, pozriem ini TV[/QUOTE]
Mám stejný problém, telka 32PFL7562D "bzučí", někdy slabě a trvale a někdy přerušovaně a znatelněji. Když jsem ji přenášel a pak zapnul, tak to utichlo, ale už to opět "jede". Nějak to souvisí s podsvětlovacími trubicemi a zdrojem /je to krásně slyšet zvrchu těmi větracími otvory a zajímalo by mne jestli to také vnímáte. Večer, kdy mám zvuk potichu mne to prostě ruší - přes den O.K. Ve "standby" byl také problém, ale jak jsem předtím telku přenášel na jiné místo, tak to přestalo /zřejmě pomohl menší otřes a uvnitř se to nějak usadilo/
Jinak má TV perfektní barevné podání a slušnou obrazovou ostrost na pozadí /detaily okolí - tráva, stromy atp./. S obličeji je to trochu horší /chybí více detailů/, písmo je také ostré a dobře čitelné. V pravém horním rohu mám tzv. "clouding" - mlhavá bílá čára, která je ve tmavých scénách rušivá, "clouding" je trochu znatelný i v jiných částech obrazovky, ale už není tolik rušivý. Je to dané typem podsvícení. Holt horší kus. Cena byla ovšem "solidní", tak jí to prominu.Sleduji ji minimálně ze 3 metrů, častěji ze 4.
Mé nastavení:
Kontrast: 92 někdy 96
jas: 54
barvy: 56 /někdy méně/
ostrost: 7 /někdy i 6 nebo 8/
DNM: minimální / jsou sice častěji vidět duchy po obvodu postav, ale zato je obraz ostřejší/
MPEG artefakty: někdy zapnuto a naopak /po update - většinou vypnuto, ale když to zapnu, tak nevidím rozdíl - dříve jsem ho musel mít zapnutý: degradace obrazu/
Dyn.kontrast: max
barev.podání: normal /někdy osobní - k dosažení větší hloubky obrazu a pro lepší zobrazení černé/
sytost barev: max
DNR: minimální někdy vypnuto
Pixel Plus: zapnuto
senzor osvětlení: zapnuto /při perfektním signálu či nahrávce - vypnuto/
formát: většinou automatický
Nejsem doma, tak názvy položek nejsou přesné, ale určitě tomu budete rozumět.
Jinak jako příjem signálu mám DVB-S /CSlink/. Na kabelovku se dá také koukat, ale už to není to pravé ořechové. Mám i Samsunga "R-kovou" řadu a tam je TV signál o poznání horší, je to ale 102cm úhl. Zato na DVD je pro změnu perfektní s lepšími detaily v obličeji oproti Philipsu.
P.S.- dejte mi prosím vědět, jestli také vnímáte to "bzučení" zářivek, navíc někdy nestejnoměrné. Když to mám přes SCART /RGB/ - jinak znatelné vylepšení obrazu, tak to bzučí slabě a trvale, přes analog /tuner /přerušovaně/.
Philips má slušnou elektroniku, která dokáže usměrňovat spotřebu /při tmavých scénách spotřeba klesá a naopak/. Pokud člověk sníží kontrast, snižuje se zároveň i spotřeba. Takže ze 140 Watt maximálních se taktéž dá docílit při slušně koukatelném obrazu na cca 80 Watt /ale i méně/.
robert.kotasek (777)|5.2.2008 14:21
teplitz: tak nevim chlape, ale asi si trefil spatny kus... me teda nebzuci (teda kdyz strcim hlavu za tv tak neco slysim ;) ) totez plati o clouding...
mpeg artefakty nejdou poznat pokud nezastavis na dvd obraz a prepinas... pokud jsou zaponuty tak je obraz trochu mazly... (mam vypnuto...)
sleduji momentalne z 2,5-3m (musim uznat ze se hodne zlepsilo dvb-t - asi tim ze vysilaji novejsi programy...)
ostrost na 6 - (7-8 uz se mi zda preostrene...)
DNM mam zapnuto - to obcasne chveni okolo postavy vyvazi plynulost obrazu pri jinych scenach - muj nazor...
DNR - mam ho na max - zkusim ho vypnout a vyzkouset...
podsvetleni mam zapnuto - porad - fakt to setri oci a ... koukal jsem na kontrast jak se pohybuje pri zapnutem stavu a zjistil jsem ze pri lampovem ostetleni mistnosti se hodnota pohybuje okolo 70-75... ikdyz mam nastaveno 92 (92 dosahuji pri plnem prosvetleni mistnosti)
teplitz (251)|5.2.2008 15:31
[QUOTE=robert.kotasek;164539]teplitz: tak nevim chlape, ale asi si trefil spatny kus... me teda nebzuci (teda kdyz strcim hlavu za tv tak neco slysim ;) ) totez plati o clouding...
mpeg artefakty nejdou poznat pokud nezastavis na dvd obraz a prepinas... pokud jsou zaponuty tak je obraz trochu mazly... (mam vypnuto...)
sleduji momentalne z 2,5-3m (musim uznat ze se hodne zlepsilo dvb-t - asi tim ze vysilaji novejsi programy...)
ostrost na 6 - (7-8 uz se mi zda preostrene...)
DNM mam zapnuto - to obcasne chveni okolo postavy vyvazi plynulost obrazu pri jinych scenach - muj nazor...
DNR - mam ho na max - zkusim ho vypnout a vyzkouset...
podsvetleni mam zapnuto - porad - fakt to setri oci a ... koukal jsem na kontrast jak se pohybuje pri zapnutem stavu a zjistil jsem ze pri lampovem ostetleni mistnosti se hodnota pohybuje okolo 70-75... ikdyz mam nastaveno 92 (92 dosahuji pri plnem prosvetleni mistnosti)[/QUOTE]
Zkus tu TV poslechnout večer, při naprostém tichu přímo nad větracími otvory a zkoušej přepínat i na jiné vstupy. Takže i podsvícení máš dobré ?! Hm, závidím Ti - já mám celkově na elektroniku dlouhodobě smůlu, co koupím to musím buď reklamovat, nebo se smířit s nějakými vadami na kráse /škrábance či jiné neduhy v kvalitě zpracování /LCD TV Samsung made in Slovakia/, hluk /DVD rekordér s HDD LG-RH277/, podsvícení /LCD monitor Samsung 215TW a LCD TV Philips/, vadné pixely /Samsung LE-40R81/, teď to střídavé bzučení zářivek U toho Philipse atd. a to nemluvím o výrobcích zakoupených dříve, byla by toho pěkná řádka/ Na to jaký jsem býval puntičkář, tak dnes jsem vůbec rád, že to funguje. Ať se jedná o auto
nebo elektroniku, tak už mě nebaví vyhazovat prachy oknem - bez toho mi např. na tom autě něco jakžtakž opraví, na druhou stranu zase něco domrví abych ve výsledku mohl pouze a jen nadávat, že jsem to tam vůbec dával. U elektroniky je to podobné - sice si naoko pořídím něco kvalitnějšího, ale ve výsledku to pro mne bude víceméně akorát nákladnější, protože zjistím, že mé oko kvalitu zobrazení oproti levnějšímu výrobku nepozná /samozřejmě ne u všeho/ anebo se mi na tom na 99% projeví nějaká ta závada, kterou budu muset opakovaně reklamovat /jak se něco začne jednou sr.t, tak se to objeví v jiné podobě znovu/ a nebo s tím "za ty peníze" jednoduše nebudu spokojen. Hlavně že mám TOP model, který mi akorát nanejvýš dokonale vysál peněženku. Takže je to stále dokola a v konečném výsledku přijdu "jen" o spoustu peněz a nabaží se vždy ta druhá strana. Tak jsem si už řekl "dost": maká to = nechám to. Konec šťourání, hlavně že to splní svůj účel. Auto odveze, elektronika pobaví a peníze jsou potřeba stále více zase na něco jiného /lékaři, zdravá výživa atp./ Jo stáří stojí za h..o ! Važte si zdraví a užívejte mládí, pozdě litovat. Invalidní důchodce = aneb proč jsem stále zvedal ta těžká břemena sám ?!
P.S.: Hlavně, že máme něco lepšího než Ti druzí, že? V konečném výsledku bych ale slovo "lepší" častěji vyměnil jen za "dražší". Ale proč bychom svou pýchu nenakrmili, když to žádá. Jsme jenom lidé.
P.S.2: trochu mimo mísu - omlouvám se.
robert.kotasek (777)|5.2.2008 19:43
Teplitz: taky jsem reklamoval (uspesne) 32pw9520 (cca po roce zacala piskat....). vecer odskousim to bzuceni, ale kousek od tv opravdu uz neni nic slyset... asi vazne lepsi kus (tuk tuk abych to nezakrikl...) ale nevim kdy jsi ji kupoval ty ale ja jako jednu z novinek... mozna ty prvni kusy byvaji lepsi a pozdeji to zacnou flakat... fak nevim... Ja si zatim chrochtam... ted zvazuji (diskutuje se o vadnych pixelelch) ze ji podrobim zkoumani... ale mozna radeji ne (zatim beznym zkoumanim nepozoruji ani vadny subpixel) ;)
co se tyce vadnych vyrobku, jsem asi tvuj protipol... (teda zatim...)
teplitz (251)|6.2.2008 11:48
[QUOTE=robert.kotasek;164611]Teplitz: taky jsem reklamoval (uspesne) 32pw9520 (cca po roce zacala piskat....). vecer odskousim to bzuceni, ale kousek od tv opravdu uz neni nic slyset... asi vazne lepsi kus (tuk tuk abych to nezakrikl...) ale nevim kdy jsi ji kupoval ty ale ja jako jednu z novinek... mozna ty prvni kusy byvaji lepsi a pozdeji to zacnou flakat... fak nevim... Ja si zatim chrochtam... ted zvazuji (diskutuje se o vadnych pixelelch) ze ji podrobim zkoumani... ale mozna radeji ne (zatim beznym zkoumanim nepozoruji ani vadny subpixel) ;)
co se tyce vadnych vyrobku, jsem asi tvuj protipol... (teda zatim...)[/QUOTE]
Mě jde hlavně o to jestli to má cenu reklamovat, jednou jedinkrát se mi stalo /cca po týdnu používání/, že při zapnutí byl jen černý obraz a napodruhé už naskočil - s tím jsem se ještě nesetkal. Od té doby naběhne v pohodě. Při zapínání a vypínání dost hlasitě cvakne, ale to je normální - alespoň u této TV. Jak říkám až večer je to bzučení od trubic /o něco více slyšitelné v místě trafa vpravo/ rušivé, kdy mám hlasitost na úrovni 10. Napíšu do servisu, ale nečekám od nich nějakou kladnou a výstižnou odpověď.
robert.kotasek (777)|6.2.2008 12:48
1. zkousel jsem v noci a z 0,5m ticho v zadu to celkem bzuci... - jak daleko mas tv od steny? mozna zavesenou a diky tomu se ti zvuk odrazi od zadni steny...
2. co se tyce hlasitosti to mam asi 1/2 roku na 0 ;) - napojeno pres AVR - ten rozdil zvuku se neda vubec srovnat...
3. cvaknuti je celkem hlasite ale jen opravdu pri zapnuti a pri vypnuti... (32pw9520 - ta pri zapnuti k tomu cvaknuti pridala takovy jakoby gong ) - cvaknuti je normalni...
zavolej a jestli mas doma jinou tv - jako ze jo - tak philipa zabal a odvez ho tam - treba ti vrati prachy (dobropis) a muzes si koupit treba 7862 :D ...
teplitz (251)|6.2.2008 13:23
[QUOTE=robert.kotasek;164748]1. zkousel jsem v noci a z 0,5m ticho v zadu to celkem bzuci... - jak daleko mas tv od steny? mozna zavesenou a diky tomu se ti zvuk odrazi od zadni steny...
2. co se tyce hlasitosti to mam asi 1/2 roku na 0 ;) - napojeno pres AVR - ten rozdil zvuku se neda vubec srovnat...
3. cvaknuti je celkem hlasite ale jen opravdu pri zapnuti a pri vypnuti... (32pw9520 - ta pri zapnuti k tomu cvaknuti pridala takovy jakoby gong ) - cvaknuti je normalni...
zavolej a jestli mas doma jinou tv - jako ze jo - tak philipa zabal a odvez ho tam - treba ti vrati prachy (dobropis) a muzes si koupit treba 7862 :D ...[/QUOTE]

Mám ji téměř ve stěně, prostoru má dost, ale zřejmě to způsobují odrazy od té dřevotřísky. Takže ti také ty zářivky "bzučí", ale asi o něco méně. Dříve jsem měl Samsunga LE-37R72 a u něj to podobně "bzučelo" jen když jsem nastavil úsporu energie, při vypnuté byl naprosto tichý. Co mám Samsunga LE-40R81, tak ten je naprosto tichý v jakémkoli stavu.Jinak ten "bzukot" či hučení /v dálce to zní spolu se zvukem malinko dunivěji/ to více pozoruji při hlasitosti pod úroveň 10. Běžně mám hlasitost nastavenou v rozmezí od 15 do 30 /podle hluku okolí/. Jenže chodím spát pozdě v noci a to by mohlo rušit sousedy /u toho Philipse je zvuk takový nestandardní a docela i rušivý oproti jiným telkám/, jinak obrazově jsem spokojen. Častěji si přenastavuji parametry obrazu /podle kvality příjmu/ ale pak to stojí zato. Prakticky kolikrát nepozoruji rozdíl mezi satelitním příjmem a DVD nahrávkou. To o Samsungu říci nemohu, ten je vyloženě dobrý až při DVD nahrávce a více mne vtáhne do děje /velikost obrazu v tomto případě dělá své/.
robert.kotasek (777)|6.2.2008 13:39
jj ty nove serialy napr. kriminalka Las Vegas - to je parada... ja zkousel ten bzukot pri hlasitoti 0...
Jinak zkus tv postavit treba na zidlicku pred tu stenu a zkus odzkouset ten bzukot jestli neni mensi... ale asi to fakt bude fadny kus (ale pro jistotu vyzkousej - muze tam snad dochazet k rezonancim, ktere by mohly zesilit ten bzukot...)
teplitz (251)|6.2.2008 13:45
[QUOTE=robert.kotasek;164761]jj ty nove serialy napr. kriminalka Las Vegas - to je parada... ja zkousel ten bzukot pri hlasitoti 0...
Jinak zkus tv postavit treba na zidlicku pred tu stenu a zkus odzkouset ten bzukot jestli neni mensi... ale asi to fakt bude fadny kus (ale pro jistotu vyzkousej - muze tam snad dochazet k rezonancim, ktere by mohly zesilit ten bzukot...)[/QUOTE]
O.K., psal jsem do servisů, tak jsem zvědav na odpovědi. Nechce se mi to zbytečně reklamovat a bát se že mi to přijde po "kouskách". Není to tvrdé sklo jako u CRT - snad mi rozumíš.
robert.kotasek (777)|6.2.2008 14:38
JJ pak dej vedet... ;)
teplitz (251)|7.2.2008 14:57
[QUOTE=robert.kotasek;164769]JJ pak dej vedet... ;)[/QUOTE]
No odpovědi mi přišli 4 z cca 8 podaných. Všechny odkazujou na centrální servis do Prahy. Dobrá zpráva je, že má Philips Evropskou záruku a tudíž ho můžete koupit i levněji v zahraničí. Špatná zpráva pro mne je, že nic objektivního se nedozvím a tak pokud nebudu spokojen budu muset telku zaslat do Prahy. No, budu se řídit svým dřívějším ponaučením a dokud bude šlapat, nic reklamovat nebudu /včera byla pro změnu tišší, potvůrka - asi dostala strach/. Je to divné, ale už jsem se s tímto setkal častěji - většinou když jsem nespokojen a jen nadávám /nic jiného mi v tu chvíli nezbývá/ tak se to o stošest s.re, ale když začne přituhovat a rozhodnu se toho "zbavit" /jsem smířen s osudem/, nakonec to začne dělat dobrotu. Týká se to jak elektroniky, tak i třeba auta atd. Pane "Bože" už mě prosím netrap, budu se snažit být hodný a pokorný... /ale to samozřejmě stejně nedokážu a ty to moc dobře víš a jen se mi shora směješ/. Čest práci.
chrastyn (29)|12.4.2008 14:59
uvažuji o koupi tv Philips 32PFL7562D,hlavní zdroj bude počítač a to HD ripy a tady je pro mě kámen
urazu,filmy mám v rozlišení 1280x720 nebo 1280x524,je nějaká možnost jak to nastavit,aby to bylo více než 1024x768,nebo budu muset koupit jiný model,předem dík
robert.kotasek (777)|12.4.2008 19:08
chrastyn: 100% funguje HDMI 720p i 1080i ( pouzivam 720p) - jednina vec nefunguje DNM ale to se da prezit...
stani (1647)|12.4.2008 20:01
[QUOTE=teplitz;164952]Dobrá zpráva je, že má Philips Evropskou záruku a tudíž ho můžete koupit i levněji v zahraničí.[/QUOTE]

K tomuto je diskuze zde.

A hlavně tento článek, ze kterého cituji(Philips):

Mezinárodní záruku poskytuje Philips u přístrojů, ke kterým je v okamžiku nákupu přiložen mezinárodní záruční list naší společnosti (World Wide Warranty). Délka záruky odpovídá době uvedené na tomto záručním listu, ve většině případů jde o dva roky. Záruka je poskytována koncovým spotřebitelům a týká se opravy přístroje, nikoliv případného zrušení kupní smlouvy. Záruka se nevztahuje na připravenost přístroje pracovat ve vysílacích nebo jiných normách platných v jiné zemi (regionu), než ve které byl zakoupen. Záruka prodejce se může lišit od záruky naší společnosti, má však vyšší platnost, neboť s prodejcem je zákazník v přímém právním vztahu.
Obecně lze spotřebiteli doporučit nekupovat zboží od zahraničního subjektu, zejména pokud by z některých důvodů mělo dojít ke zrušení kupní smlouvy – například z důvodu neopravitelnosti přístroje....


Celkem vzato, neměl by to být až tak velký problém, ale pozor na délku záruky - aby nebyla jen jeden rok - pak by se to samozřejmě nevyplatilo. Ale je tam ten problém s neopravitelnou závadou...
chrastyn (29)|12.4.2008 20:44
[QUOTE=robert.kotasek;172965]chrastyn: 100% funguje HDMI 720p i 1080i ( pouzivam 720p) - jednina vec nefunguje DNM ale to se da prezit...[/QUOTE]

DNM oželím,a když do ní pustím 1080p 1920x816 tak to nezobrazí ani v 720p?
robert.kotasek (777)|13.4.2008 15:19
chrastyn: ted te asi dobre nechapu... pokud mas propojeno pres HDMI - tak nastav na grafice... 1920/1080 nebo 1280/720 - ona si ta tv s tim poradi ;) pokud je film v 1920/816 tak by ti meli zustat cerne pruhy nahore a dole a film bude nedeformovany... (je treba nastavit prislusny format... - kazdopadne i tam je urcite omezeni...) Vyzkousej a uvidis...

PS: idyz mas vystup z grafiky na staveny na 1280/720 (ktery ja osobne pouzivam a doporucuji ti udelat totez) a v prehravaci nastavis na celou obrazovku (alt+enter) tak i tak si s tim tv poradi a ty rozdil nepoznas. urcite ne ze 2 a vice metru... ;)
chrastyn (29)|13.4.2008 19:07
já právě zatím žádné LCD nemám,ale chci koupit Philips 32PFL7562D zatím se ale nemužu rozhodnout,vyděl jsem na něm v krámě nějaké Bluray demo a obraz se mi na něm líbil nejvíc,ptal jsem se proto-někdo psal že to na tomhle modelu s počítače zobrazuje jen v 1024x768
robert.kotasek (777)|14.4.2008 00:32
ano ale pres analogicke propojeni... tzn. s-video, YUV... s-video jsem zkousel a vic jak 1024/768 tam nedostanes, ale HDMI je uplne jine... Pokud to mas propojeno pres hdmi tak to tv je jedno co je zdrojem (jednoduse receno) pokud mu tam pustis 720p nebo i treba 1080p tv si to nejak prebere... takze pak muzes mit jako zdroj signalu treba pc.
chrastyn (29)|19.4.2008 17:24
jak je na tom vubec model 32PFL7962D v porovnání s 32PFL7562D nebo 32PFL7332,jde mi hlavně o HD obraz,koukat budu jen večer,zatím počkám jak dopadne porovnání 32PFL7403D a 32PFL7603D oproti 32PFL7332 a podle kvality obrazu si vyberu-podle nějakých udaju od výrobce se moc kvalita nedá určit,