Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Video s velkymi pohybmi do DivX

Tean (410)|1.10.2004 09:06
Bojujem s jednym videom. Natocil som stolny futbal - 40 min zostrihaneho materialu. Dal som to na DVD - tam je to pohoda.
Ale chce to este na CD ako DivX a niesom stale spokojny s vysledkom. Video je plne pohybu a kapacita CD je obmedzena.
Skusal som rozne nastavenie aj programy (Procoder, DivX, Dochtor DivX :-D , VirtualDub+filter deinterlace.)
Daval som 1 aj 2 Pass, Quality - od priemernej po najvyssiu.
Uz som encodoval asi 15x ale stale s tym niesom uplne spokojny. Obraz je stale mierne alebo viacej rozmazany. Musel som aj zmensit rozlisenie na 480x386 (rozmer iba tipujem)
Stiahol som aj kvalitu zvuku na 64kbps (zvuk je iba zbytocny bonus).
Poradte nejake vhodne nastavenie na video plne pohybu.
Dodatok - nemusi to byt DivX- podmienka je na CD. Takze prichadza v uvahu aj iny mpg4 kompresor.
Thanx
stayman (12393)|1.10.2004 10:07
Tak pouzi nejaky sharpness filter :-D
Anonymous (825)|1.10.2004 12:06
Řádek musí bejt 288 nebo 576 jinak to bude hnusný, .. DivX, to ti poradil někdo z lopuchu nebo si to čet někde v Computeru ???

Jesli si děláš pr*del s tím CD tak dobrý .... :-E :-E :-E
Hawkey_tvf (434)|1.10.2004 12:29
Tak toto asi narazilo na strop schopnosti DivXu.
40 min/CD a pri rychlych pohyboch je kruta poziadavka, ale jedna idea by bola taka, ze skus to urobit z toho uz hotoveho MPEG-2 (spominal si ze DVD je OK). Bez akehokolvek postprocessingu (!!!) to narvi do DivXu a po ceste este deinterlacni dakym motion compensation filtrom (TomsMoComp). MPEG-2 uz raz celu vec predrtil DCTckom, takze koeficienty by sa mali lahko nafitovat, a ufikol HF zlozku... potom to vhodne zmensit a modlit sa. Inak IMHO tuto VBR vela nespravi, skor by som skusil CQ a hybat kvantizatorom kym nedstanem patricnu dlzku a jasne ze treba skusit povolit GMC + Qpel aj ked to neskonzumuje vacsina HW prehravacov.
Tean (410)|5.10.2004 08:16
Nakoniec sa to podarilo. V case ked som pisal prispevok (piatok), moje domace PC pracovalo a ked som prisiel domov mal som video hotove a som s nim spokojny. Nastavenia sem vlozim, len som sa este nedostal k tomu si ich doma vypisat a dat na inet pre buduce generacie :-E
Cez weekend sa mi zmenili plany a PC som ani nevidel, ale aj tak este vyskusam tunajsie tipy - budem ich potrebovat, pretoze o 2 tyzdne budem zrejme znova filmovat stolny futbal a tam bude viacej materialu.
No pokusim sa ho ukecat na DVD, tam je obraz skutocne vyborny....DivX nejako nefandim.
Ironia je, ze niektorym hracom vadi pri hre moje svetlo takze to bude este zaujimave.

TO Kirk:Ked bude viacej materialu, tak to budem musiet dat na viacej CD, pretoze tych 40 minut je skutocne strop v tomto pripade.
kirk (476)|5.10.2004 10:08
Tean, když už zpracovávám DVD do DivXu, tak tam nastavuju datovej tok, aby se jedna hodina vešla zhruba na jedno CD (na CD už v současné době ale nevypaluju). A to tam cpu i 5.1 zvuk.
Tean (410)|5.10.2004 10:23
Neviem, co je tvojim zdrojom, ale tento moj material urcite s dlzkou jednej hodiny nenacpem na CD.
Filmoval som totalnych maniakov, ktori su schopni vystrelit lopticku prudkym otocenim panakov (snake).
Vela krat sa stalo, ze ani oko divaka ani kamera nezaznamenala letiacu lopticku :OO
Pomalsie strely sa mihli na 2-4 frm a najpomalsie boli ako bezny pohyb, ktory v pohode postrehol hrac aj kamera.
Tean (410)|8.11.2004 10:02
Ja som najlepsi vysledok dosiahol cez DivX Dochtora
2 pass,
MODIFY SETTINGS / ADVANCED SETTINGS
QUALITY = SLOWEST
KEYFRAME INTERVAL = 25
nechal som BICUBIC SHARP
HIGH MOTION

...zabudol som dodat, ze som robil resize na 410x328 (priblizne, presne si nepamätam)

(vkladam pre uplnost a buduce generacie :-) )