Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Spadl mi disk

sali (0)|24.2.2007 08:58
Prosím pěkně o pomoc.Před třemi dny mi po každém zapnutí počítače před naběhnutí woken začal ověřovat/modré pole-bílé písmo/ zálohový disk s daty.Ale daný disk pak vždy ve Windows potom fungoval.Bral jsem to na lehkou váhu,že to se na to o víkendu podívám.No a dnes spadl.V biosu je vidět,i Win naběhne,dával jsem ho i do USB externího rámečku.,dokonce ho i vidím,ale neotevřu.Comp zamrzne.A pomůže jen restart.C os tím .Formátovat ho zatím nechci,ani nevím jestli by to šlo,mám tam data o ktreré bych nechtěl přijít.Zkoušel jsem jen Acronis Disk Director,ale selhal a hodil chybu.Poradíte ?Děkuji.
leo (345)|24.2.2007 10:10
"Mám tam data o které bych nechtěl přijít" & "Bral jsem to na lehkou váhu"

Co na to říct.

Asi bych zkusil nějaký jednoduchý nástroj jako Ghost 2003 pro DOS a zkusil udělat kopii disku (předpokládá to ovšem, že máš na dalších discích dostatek volného místa). Je možné, že při čtení bude ignorovat chyby lépe než windows a že se ti něco povede zachránit (odhaduji, že se asi jedná o vadné sektory). Nepřeplo se ti v BIOSu nastavení disku na CHS (mělo by být LBA)?
clee (6592)|24.2.2007 14:23
zkus r-studio
Peloš (103)|25.2.2007 10:30
Já bych zkusil Getdataback
StD (8612)|26.2.2007 08:16
No a já bych doporučil "Hiren's Boot CD" - na něm je sbírka všech důležitých HDD-utilit a když nezabere jedna, chytne se určitě druhá... U mne takto naposledy Acronis zabodoval. ;)