Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Porovnání Sony HC7 a Canon HV20

cutisek (26)|19.6.2007 14:43
[QUOTE=PeLi;144322]Aj to je jedna z možností, ale v tom prípade stačilo kúpiť DV kameru.
Môj postup je takýto: nahrať *.m2t do PC, zostrihať a zostrihané nahrať späť na pásku (archivácia pre použitie v budúcnosti). A samozrejme ešte prevod na DVDvideo (aby sa to dalo pozrieť aj v súčastnosti)[/QUOTE]

asi tady ted budu za uplnyho blbce , ale nemohlo byt to sekani (zkakani) obrazu kvuli tomu, ze jsem mel nastaveni nahravani na LP a ne na SP ?? stydim se, ale asi to tim bylo. je to mozne??
stayman (12393)|19.6.2007 16:08
[QUOTE=cutisek;144323]asi tady ted budu za uplnyho blbce , ale nemohlo byt to sekani (zkakani) obrazu kvuli tomu, ze jsem mel nastaveni nahravani na LP a ne na SP ?? stydim se, ale asi to tim bylo. je to mozne??[/QUOTE]

Tak to si v ziadnom pripade nenahraval v HDV kvalite, ale DV, pretoze HDV nijake LP/SP nepozna :D
cutisek (26)|19.6.2007 18:39
no jo, jenze ja to opravdu nahraval v HDV kvalite!! mel jsem ji tam nastavenou a video jsem ztahoval v rozliseni 1440x1080 !!!!!
javelino (45)|19.6.2007 20:54
[QUOTE=stayman;144307]:eek: :eek: :eek:[/QUOTE]

HV20 umí primy downconvert v realnem case z kamery
točím do HDV a pak to stahnu z kamery v Palu 16:9.
cutisek (26)|19.6.2007 21:26
to je od tebe pekny ze takhle pises, ale co je to dowconvert ???? jsem v tomto smeru zacatecnik a takoveto vyrazy neznam! :-)
jenyk103 (15)|19.6.2007 21:35
Jestli nemyslí záznam progressive, který skutečně při rychlých pohybech znatelně skáče. Zatím jsem neměl čas experimentovat s přednastavenými programy nebo rovnou s rychlostmi závěrky. Interlaced zase na kontrastních hranách ukáže vykreslování řádků, to je ale pravděpodobně viditelné jen zblízka na PC monitoru.
stayman (12393)|19.6.2007 22:57
[QUOTE=cutisek;144352]to je od tebe pekny ze takhle pises, ale co je to dowconvert ???? jsem v tomto smeru zacatecnik a takoveto vyrazy neznam! :-)[/QUOTE]


Preco si neprejdes diskusie tu na tvfreaku???:eek:
PeLi (289)|20.6.2007 07:45
Naozaj bude lepšie si hlavne poriadne naštudovať manuál ku kamere a prebehnúť diskusie ohladne HDV aby si sa dostal aspoň trocha do obrazu.
Saxel (2279)|20.6.2007 08:22
[quote=cutisek;144243]mam problem. kdyz ztahnu video z kamery tak vypada velice dobre! problem nastava, kdyz to prevadim na dvd a pak poustim na TV. to se mi pak obraz chvilkama seka!! co s tim mam delat??? video upravuji v pinnacle studiu 11. poradite mi nekdo prosim??[/quote]
A nemůže ti to způsobovat vypalovačka/přehrávač DVD/mizerné médium DVD? Zkoušel jsi, jestli se to seká i při přehrávání DVD struktury přímo z disku?
mferco (17)|20.6.2007 08:51
Hv20 v progresive fakt cuká pří šuteru 1/50. Závěrka 1/25 je zase dost máznutá.. možná se to vyřeší až hacknutím firmwaru, kde půjdou nastavovat i jiné závěrky mezi 1/25-1/50. Prý v režimu cinegamma se nastavují závěrky automativky v různých rozmezích..
cutisek (26)|20.6.2007 12:33
[QUOTE=PeLi;144367]Naozaj bude lepšie si hlavne poriadne naštudovať manuál ku kamere a prebehnúť diskusie ohladne HDV aby si sa dostal aspoň trocha do obrazu.[/QUOTE]

já bych si ten manual strasne rad nastudoval, ale mam ho v anglictine!!!! to se to nekterym studuje kdyz ho maji v ČJ :-)) co ja bych za to dal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
cutisek (26)|20.6.2007 12:36
mohl by mi nekdo prosim poradit jak mam nastavit kameru????
PeLi (289)|20.6.2007 14:43
[quote=cutisek;144374]já bych si ten manual strasne rad nastudoval, ale mam ho v anglictine!!!! to se to nekterym studuje kdyz ho maji v ČJ :-)) co ja bych za to dal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]No ja mám manuál chvalabohu v slovenčine (HC7). Menu sa dá prepnúť do CZ, ale to je pre mňa nepoužitené. Asi to skôr uvítajú tí, ktorí držia kameru v ruke prvý raz.
K nám na Slovensko asi ešte HV20 nedorazila.
cutisek (26)|20.6.2007 15:10
[QUOTE=PeLi;144381]No ja mám manuál chvalabohu v slovenčine (HC7). Menu sa dá prepnúť do CZ, ale to je pre mňa nepoužitené. Asi to skôr uvítajú tí, ktorí držia kameru v ruke prvý raz.
K nám na Slovensko asi ešte HV20 nedorazila.[/QUOTE]

dyz ty noumove od canonu tam davaji reci jako polstinu, rustinu, turectinu, rumunstinu a cestinu tam nedaj!!! ja jeste kupoval kameru prez net a nevedel, ze to posilaj z nemecka!! tak to mam i bez navodu na papiru!! :-(
cutisek (26)|20.6.2007 16:01
muzete mi poradit jakou brasnu na kameru koupit?? byla tady zminka o CANON SC-2000 ma nekdo nejakou jinou??
Saxel (2279)|21.6.2007 20:29
[quote=cutisek;144374]já bych si ten manual strasne rad nastudoval, ale mam ho v anglictine!!!! to se to nekterym studuje kdyz ho maji v ČJ :-)) ...[/quote]
Občas si pár stránek naskenuju, protože je to hroznej trhací kalendář a z větší části už nedrží pohromadě. Až toho budu mít víc, tak ti pošlu - ale pokračovat budeme raději přez "SZ".
MikeM (194)|21.6.2007 22:09
HV20: Jak je mozne zjistit ve stazenym zaznamu do PC jestli byl natocen prokladane nebo progresivne ?
stayman (12393)|22.6.2007 00:11
Skus novy GSpot, alebo Vegas...
Saxel (2279)|22.6.2007 07:18
Gspot to nezjistí a ve Vegasu asi jedině v náhledu videa (best) - uvidíš/neuvidíš prokládání. Spolehlivě to poznáš, když si klip pustíš třeba ve VLC media playeru - buďto tam bude v pohybech vidět prokládání nebo rozmáznutí. Pokud by někdo věděl, jak to ve Vegasu zjistit přímo, sem s tím! Pak to samozřejmě zjistíš přímo v kameře, když si zobrazíš údaje o záznamu.

P.S. přibývá tady off topic příspěvků, lidi zakládejte raději nová vlákna, když se post netýká "Porovnání Sony HC7 a Canon HV20".
PeLi (289)|22.6.2007 07:28
[quote=Saxel;144505]Spolehlivě to poznáš, když si klip pustíš třeba ve VLC media playeru - buďto tam bude v pohybech vidět prokládání nebo rozmáznutí.[/quote]Ale musí byť vypnutý deinterlace filter ( settings - preferences - video - filters - deinterlace )
Ja mám štandardne filter zapnutý , aby sa na to video na PC monitore dalo pozerať.


To len pre info.
Saxel (2279)|22.6.2007 07:28
[quote=cutisek;144388]muzete mi poradit jakou brasnu na kameru koupit?? byla tady zminka o CANON SC-2000 ma nekdo nejakou jinou??[/quote]
Také vybírám nějakou brašnu, ale já hledám nějakou co nejmenší - takovou příruční, kam se vejde jen ta kamera + maximálně náhradní páska (velkou brašnu pro veškeré přílsušenství už mám z dřívějška). Zatím mám vyhlídnutou Lowepro Edit 110. Doufám, že se tam ta HV20 vejde - nemáte ji taky někdo?
MikeM (194)|22.6.2007 11:44
Lowepro Edit 110 jsem mel take vyhlidnou a chtel ji koupit bez vyzkouseni po netu, ale ta kamera se tam nevejde - teda ne tak aby pro me sla pohodlne vyndavat. Zkousel jsem i Lowepro Edit 140, ale nejak je mi to vnitrni polstrovani neprijemne a zachytava se reminek od kamery. Takze jestli Lowepro 110 tak jedine vyzkouset, mozna to nekomu muze vyhovovat.
Ja take chtel jednu brasnisku presne jen na kameru, kdyz treba jedu s detma do Zoo, tak proste nic nez kameru + 1 kazetu nepotrebuju.

Koupil jsem Sony VA9, pro me je presna a minimalni. Jedine co by vam mohlo vadit, ze zapinani je na zip a nema uchyt.

K tomu mam jeste maxi brasnu hama (asi 30 cm dlouha) ze stare analogove kamery, tam strcim vsechno co bylo v krabici + fotak + svacina :-)) proste tam je mista.

to Saxel: "P.S. přibývá tady off topic příspěvků, lidi zakládejte raději nová vlákna, když se post netýká "Porovnání Sony HC7 a Canon HV20"." :-)
Saxel (2279)|22.6.2007 14:30
[quote=MikeM;144534]Lowepro Edit 110 jsem mel take vyhlidnou a chtel ji koupit bez vyzkouseni po netu, ale ta kamera se tam nevejde - teda ne tak aby pro me sla pohodlne vyndavat...[/quote]
Tak jsem přecejenom tu Lowepro 110 objednal. Podle udávaných rozměrů by se tam hv20 měla vejít, a když ne, bude se hodit na něco jiného, není zas tak drahá. Až ji dostanu, poreferuju ...
stayman (12393)|23.6.2007 10:49
[QUOTE=Saxel;144505]Gspot to nezjistí a ve Vegasu asi jedině v náhledu videa (best) - uvidíš/neuvidíš prokládání. Spolehlivě to poznáš, když si klip pustíš třeba ve VLC media playeru - buďto tam bude v pohybech vidět prokládání nebo rozmáznutí. Pokud by někdo věděl, jak to ve Vegasu zjistit přímo, sem s tím! Pak to samozřejmě zjistíš přímo v kameře, když si zobrazíš údaje o záznamu.

P.S. přibývá tady off topic příspěvků, lidi zakládejte raději nová vlákna, když se post netýká "Porovnání Sony HC7 a Canon HV20".[/QUOTE]

GSpot to zisti s prehladom, dokonca vidi aj IPB snimky. Takisto Vegas to zisti s prehladom. :-R \\/
Saxel (2279)|23.6.2007 11:35
U mě GSPOT zobrazí toto (viz obrázek):
Je však možné že mám něco špatně.

A jestli víš, jak to zjistit ve Vegasu, tak poraď, já jsem tu možnost nenašel. V project Media mi to ukazuje "Upper field first", i když HDV nasnímán progresivně.
GSpot.gif
stayman (12393)|23.6.2007 11:46
Saxel, tak to sa ti musim ospravedlnit, nemyslel som u m2t, ale u mpegu. Co sa tyka toho "progresivne" natoceneho zaznamu z HV20, verim, ze to najsko nezistis, pretoze je to nahrate vlastne 50i, ale take video (25p zapisane v 50i) by mal rozlisit Vegas pri Capturingu a pripadne odtranit to "prekladanie". Neviem, skusenost nemam.

Skus este prestudovat pri 24p, mozno tam najdes nieco zaujmave
http://www.sonycreativesoftware.com/download/step2.asp?DID=513
http://www.sonycreativesoftware.com/download/step2.asp?DID=511
Kevin (136)|23.6.2007 13:38
Prosím, jak je to s tím ovládáním clony u HV 20? Uvažuji o její koupi a zdá se mi, že když se ovládá clona palcem u joysticu tak to bude na kameře vidět. A ten váleček vpředu? Dá se ovládání clony na něj nastavit?Dík.
Saxel (2279)|24.6.2007 09:34
Clonu lze u hv20 ovládat pouze joystickem. S trochou cviku se dá ovládat i při záznamu, aniž bys přitom hýbal s kamerou (když si ke stabilitě pomůžeš levou rukou), ale rozhodně je potom cvakání joye slyšet v záznamu. Lepší je nastavit clonu před záběrem. Válečkem vpředu se dá pouze ostřit. Manuální režim u hv20 není plnohodnotný, protože kromě ostření, které je samozřejmě dostupné vždy, si můžeš dát do manuálu jen jednu funkci (rychlost závěrky/clonu/mód cinema/expozice). Takže když například nastavíš ručně malou clonu, závěrka se ti zkrátí, aby nebyl obraz přepálený a naopak...
Saxel (2279)|24.6.2007 09:47
[quote=stayman;144586]... Co sa tyka toho "progresivne" natoceneho zaznamu z HV20, verim, ze to najsko nezistis, pretoze je to nahrate vlastne 50i ...[/quote]
Aspoň, že máme normu PAL, že se jednoduše jeden snímek progressive rozdělí do dvou půlsnímků 50i, takže při přehrávání není žádný problém s prokládáním. V zemích s normou NTSC to mají horší. Ten 2-3 pulldown z 24p na 60i má z principu při přehrávání (bez dekódování) patrné prokládání. Tam z náhledu nemají šanci určit co bylo nahráno progresivně a co prokládaně.
anglcam (223)|25.6.2007 22:44
To saxel

jo jenomze chyba lavky je v tom ze u techhle rezimu jsi stejne na automatu.Pokud napriklad tocis v seru a mas prioritu clonu dostanes se pouze na 1,8 jenomze zaverka automaticky nikdy te nepusti na vyssi casy nez 1/50.Tam to proste konci.Zacne to to blikat ponevadz expozimetr urcil ze toto nastaveni proste nestaci.takze bud das specialni program jako noc atd kde ta zaverka je nastavena nizsi ale bude ti to kopat.nebo si prepnes na prioritu zaverky a snizis ji rucne.to je jediny zpusob jak dosahnout krasneho obrazku bez sumu pri nizsim osvetleni.pozor musi to byt pouze v pripade ze nenatacite nic co se pohybuje a navic ze stativu.coz je vyjimecnna situace.Spis nataceni budov na prostrihy atd.Samzrejme muzete namitnout ze v pripade priority clony si muzu posunout expozici .To jo ale jde jen o umele zvedani zisku cili yesilovani signalu neco jako ISO takze vam to pak zasumi.pokud to udelate za dobreho svetla tak to nepoznate (PROC BYSTE TO TAKE DELALI ZE) ale za lowlightu to bude sumet.
Stejny pripad kdyz chces priclonit.za denniho svetla je zaverka automaticky na mensich casech nez 1/50 takze pokud si chces regulovat prepaly tak pri zcedani clonoveho cisla ti to bude automaticky dorovnavat zaverku.takze zase na hovno.tady uz je lepsi pouziti ovladani manualni expozice kdy za denniho svetla tocim na auto nebo rezim P a priclonuju jezdcem pres joystick.Jinak to nejde.Osobne rezimy priorit vidim lip vyuzitelne ve fotografii jako vytvareni umelych kompozic atd.nez u pohybujicich se obrazku kde jsou take pripady ale ne podle mne tak caste.
Takze ma rada u teto kamery.Klidne toc na auto nebo rezim P a priclonuj manualni expozici.Myslim za bileho dne.Za sera pozij nejaky preset napevno jako noc atd anebo pokud se ti tam nic nehybe a mas stativ prepni na prioritu zaverky a nastav vyssi casy.mam odzkousene i 1/25.Neni to tak hrozne s tim trhanim pohybujicich se predmetu a muzes si mirne pomoci i manualni expúozici.On ten sum tak hrozny nebude.
kamery ktere maji plnou manualni kontrolu je jednodussi ovladat.Proste si das napevno zaverku a clonou pohybujes jak chces.Priclonujes a odclonujes a automat ti nic nedorovnava jako u auto nebo poloauto rezimu.
Nevim je to muj nazor.Zajimal by mne vas na tento problem expozice konkretne u teto kamery.Diky
Saxel (2279)|26.6.2007 11:46
anglcam: Všechno je jak píšeš.
Za šera je hv20 docela slabá a dohání to zvýšením zisku, čímž zesílí i šum. Konkurenční kamery této kategorie na tom nejsou o mnoho lépe, a někdy to řeší tím, že sníží ostrost a výsledek pak vypadá subjektivně lépe. Koneckonců snížit šum jde tímto způsobem i v editoru. Zkoušel jsi za šera ze stativu přepnout na 25p? Já se už dlouho snažím vyhýbat natáčení při nedostatečném osvětlení, takže s tím osobně problém nemám.
Pokud jde o ten "polomanuální režim", je to zjevně dělané tak, aby toho točič moc nepokazil, ale třeba pro možnost změn hloubky ostrosti nebo ostrosti zaznamenaného pohybu to stačí. Nejvyšší devizí hv20 je nepochybně prokreslenost detailů.
anglcam (223)|26.6.2007 17:38
Ano to je pravda jenomze ta hloubka ostrosti pomoci priority clony je u techhle velikosti cipu spis k smichu.Ono jak hcces tak chces vse je ostre.Pokud ovsem nemas nataceny predmet prilepenej skoro na skle.Co se tyce priority zaverky tady je to vyuzitelne pro pripad ktery jsem naznacil zvysit cas anebo v pripade extremne se pohybujicich predmetu ho snizit.Nevim co si ale ostatni predstavuji pod pojmem extremne rychly aĺe na rallye kde jsem s HV20 zavital mi bohate stacilo 1/50.A to jsem byl docela blizko trasy takze auta mi pred sklem litala jako blesk.Mozna jeste tak nizsi cas pro efekty a blbustkz jako nedavno kdyz jsem zkusil jen tak natocit jez.Ta padajici voda pri 1/12 vypadala docela zajimave ale nevim k cemu to ve videu muze byt.Toto vse ma veliky vyznam pri fotografii kdy timto snimku dodate na nalade.Stejen tak hloubka ostrosti pri portretove fotografii.
Tu hloubku ostrosti bzch videl vyuzitelnou i ve videu ale spise ve filmu kdy take dotvari kompozici zaberu.upichne vas pohled tam kde divakovu pozornost v zaberu chcete mit ale ve videu nevim.Jak rikam po techhle pidicipech nemuze clovek chtit aby vam rozdelil vyslednz obraz na plany.
Jak rikam ja tocim na auto nebo spise na P kde mam moznost ovladat a mit kontrolu nad dalsimi vecmi jako napriklad audio atd a doclonuji manualni expozici.Co se tyce tmy je na tom HV20 velice dobre ale pozor minim tim velice dobre v konvencich techhle cipu a typu kamer.Denni zabery jsou velice dobre exponovany.Velice se mi na lowlightu libi ze si stale drzi hezke barvy i pres to mirne zrneni.
Jinak ten figl co jste zminil ze se snizi ostrost to je velice stary a mozna i jediny figlk pri techhle cipech.Je to take figl pri rezimu Cine Gamma na ktery jste se mne ptal.Zkuste si namirit na porovitou zed nabo vroubkovanou tapetu.Proste na neco nerovneho.Tady se vam projevi ostrost nejlepe.A pak si prepnete na rezim Cine.Okamzite se vam vy\jasni ale nerovnosti na snimanem povrchu se trochu potahnou.Proste to nevykresluje tak jak u rezimu video.
rezim 25p jsem zkousel.Velice hezke v lowlightu ale kope to.Pri prepnuti na 1/25 take.Neni divu.Chce to mit prislusny zobrazovac ale to je zase jina diskuze.Na pasku se to uklada jako pulsnimky.Jinak jsem velice spokojeny.najeto skoro 22 hodin a dropout zadny.
stayman (12393)|26.6.2007 20:33
1/50s samozrejme staci, je to vzhladom ku snimkovaniu ideal, no skus si to spomalit ..:D
Saxel (2279)|26.6.2007 21:34
[quote=anglcam;144783]Ano to je pravda jenomze ta hloubka ostrosti pomoci priority clony je u techhle velikosti cipu spis k smichu.Ono jak hcces tak chces vse je ostre.Pokud ovsem nemas nataceny predmet prilepenej skoro na skle...[/quote]
Já bych tu hloubku ostrosti nezatracoval. Na ukázce: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (klip hloubka.m2t, 16,5 MB) je kytka asi 2,5m od objektivu, zoom byl asi na 20%, nastavení "Portrait" (malé clonové číslo). Jinak je vidět, že kameru už máte řádně "osahanou". Já jsem ještě všechny volby neprozkoumal.
Saxel (2279)|3.7.2007 12:15
HV20 má konstrukční chybu u přídržného řemínku na ruku. Návlek s nápisem Canon není napevno spojen s řemínkem a při delší manipulaci s kamerou se návlek sveze dopředu a prodlouží se tak smyčka okolo ruky a kamera se na ruce uvolní. Odstranění závady je jednoduché - přišít řemínek k návleku (tak jak je to u jiných kamer obvyklé).
cutisek (26)|6.7.2007 17:48
lidicky nemate nekdo zkusenosti se zalohovanim nahraneho videa v hv20 ( sestrihaneho v PC ) zpet na pasku ve videokamere???
Saxel (2279)|6.7.2007 18:32
cutisek: Jaký máš problém? Ve Vegasu mi v pohodě funguje "Print Video to HDV Tape...".
cutisek (26)|6.7.2007 22:20
saxel : jenze ja pouzivam pinnacle studio 11. nemuzu si ho vynachvalit, super programek. nekde na netu jsem cetl, ze se musi kamera odblokovat. ( ???????????????) pouzivas SONY VEGAS?? nebo jak se ten programek jmenuje?
Saxel (2279)|7.7.2007 12:42
[quote=cutisek;145390]... jenze ja pouzivam pinnacle studio 11. nemuzu si ho vynachvalit, super programek...[/quote]
Tak s Pinnaclem ti neporadím, ale někde jsem tuším četl, že tato verze už má plnou podporu HDV, tak by to mělo jít. Já znám jen Sony Vegas.
[quote]... nekde na netu jsem cetl, ze se musi kamera odblokovat...[/quote]
To je nesmysl. HV20 umí standardně ukládat HDV na pásku přes firewire kabel. Propoj ji kabelem k PC, zapni režim "Play" po navázání komunikace se na displeji kamery objeví vlevo nahoře znak konektoru s textem "HDV/DV". Stiskni tlačítko "Func", objeví se menu "REC PAUSE", stiskni "SET" (joystick), vyber "EXECUTE" (joystickem vpravo) a znova stiskni "SET". Kamera je od této chvíle v režimu nahrávání ve stavu 'pause'. Dál záleží na software v PC, zda umí kameru ovládat (pak si sám zapne nahrávání) nebo v pasivním módu je potřeba před posláním dat do kamery stisknout tlačítko "START/STOP" pod výklopným displejem a na konci nahrávání zase vypnout.
Je něco nejasného?
petruskin (305)|8.7.2007 17:10
Chci se zeptat ted se na trhu vyrojilo nekolik modelu s AVCHD záznamem panasonic a sony máte s nimi někdo již zkušenost? Zajímalo by mě jak se dá tento formát střihat a jaká je jeho výsledná kvalita v porovnání se záznamem na mini dv viz třeba zmiňovaný canon či sony.
Lovis (47)|16.7.2007 21:04
Ma tady nekdo z vas tu sonku?
Saxel (2279)|17.7.2007 08:09
[quote=Lovis;146037]Ma tady nekdo z vas tu sonku?[/quote]
Co já vím, tak HC7 tady má "PeLi".
PeLi (289)|17.7.2007 08:10
[quote=Lovis;146037]Ma tady nekdo z vas tu sonku?[/quote]Ja som asi jediný. Všetci majú HV20.
Lovis (47)|17.7.2007 09:16
[QUOTE=PeLi;146052]Ja som asi jediný. Všetci majú HV20.[/QUOTE] a jaka je spokojenost, jedna se mi hlavne o nataceni doma, nejaka oslava a pod. Sice mam svetlo 500w ale to se neda pouzivat stale.
PeLi (289)|17.7.2007 11:28
[quote=Lovis;146058]a jaka je spokojenost, jedna se mi hlavne o nataceni doma, nejaka oslava a pod. Sice mam svetlo 500w ale to se neda pouzivat stale.[/quote]Najhlavnejšia výhoda je pre mňa LANC a plne manuálne nastavenie uzávierky, clony-zisku, ostrenia. Foto režim je v pohode ak sa z fotky nerobí výrez. Pri kamerovaní je možné urobiť 3 fotky v plnom rozlíšení, ktoré sa uložia do pamäte až po ukončení nahrávania na pásku. Svetlo som zatial moc nepoužíval. Stačí znížiť uzávierku (shutter) na 25 a dá sa slušne natáčať aj pri slabom pouličnom osvetlení.(je tam aj funkcia auto slow shutter).
petruskin (305)|16.8.2007 18:37
Porovnání od japonců vpravo HV20 , HC7 v pravo
http://plusd.itmedia.co.jp/lifestyle/articles/0702/23/news032_3.html
stayman (12393)|16.8.2007 20:27
HC7 je vlavo \\/

As for the photographing sample entirely, the left HDR-HC7 and the right has become iVIS HV20. In each case automatic mode, those which were photographed with the hand blurring revision on. While it is HDV it does to PC, quarries out the still picture. As for HDR-HC7 1st only x.v.Color on.
petruskin (305)|17.8.2007 09:54
sorry překlep , obě nemůžou bejt v pravo že :)
filous (3)|17.8.2007 10:51
Ahoj, tak už to tady pár dnů celé pročítám, čtu recenze, stahuju videa a furt ne a ne se rozhodnout. Potřebuju postrčit. Podle všeho bych koupil nejraději HV20, ale chybí mi na ní jedna věc co má HC7.. a to režim "pomalé plynulé nahrávání". Vzhledem k tomu že budu chtít točit krom rodiny hlavně sport atd, dost mě tahle funkce chytla. Nenašel jsem k tomu nikde vypovídající diskusi, jen kouknul na nějaké video s běžícím koněm, což bylo dle mého (laického) názoru docela pěkný, lepší než zpomalení v PC... Měl bych otázku pro majitele HC7 .. dá se tahle funkce zapnout během nahrávání? nebo to musim zastavit, přepnout, a spustit?
Jinak, myslíte si že tahle funkce stojí za to "jít" do HC7 místo HV20?
díky za názory.
Saxel (2279)|18.8.2007 13:35
[quote=filous;148077]... Podle všeho bych koupil nejraději HV20, ale chybí mi na ní jedna věc co má HC7.. a to režim "pomalé plynulé nahrávání". Vzhledem k tomu že budu chtít točit krom rodiny hlavně sport atd, dost mě tahle funkce chytla...[/quote]
Nevím jak je to u HC7, ale na následujícím odkazu funkci stručně popsal Fantas! u kamery HC3: https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=115671&postcount=7